ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA 
Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi 
Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? 
Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój 
Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko!  
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
więcej ->

 
 

Arktyczne Rezerwy Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego



Arktyczne rezerwy ropy naftowej i gazu ziemnego stają się bardziej dostępne w miarę ocieplania się globu i stają się przedmiotem zainteresowania producentów paliwa. W miarę jak Arktyk ociepla się przemysł energetyczny planuje wielką ekspansję mimo dużych przeszkód technologicznych, takich jak kruchość metali przy niskich temperaturach, pękanie płyt metalowych i zamarzanie wody w zbiornikach balastu i wentylatorach motorów, nawet w lecie lata arktycznego.

W Szanghaju w 2010 roku, ma być ukończona budowa i wyposażenie wielkiego okrętu wiertniczego nazywanego przez Amerykanów „The Bully No. 1,” na użytek firm: holenderskiego „Shell’a” i norweskiego „Frontier Dribling,” za cenę znacznie powyżej 600 milionów dolarów. Okręt ten będzie jednym z pierwszych tego wymiaru jednostek morskich do eksploatacji wielkich zasobów Arktyku, ocenianych na 30% zasobów globalnych, czyli około 400 miliardów standartowych baryłek ropy naftowej.

Dotąd tylko w krótkim sezonie letnim odbywały się wiercenia w regionie Arktyku. Obecnie lato arktyczne staje się dłuższe i cofanie się linii permanentnego lodu daje nowe możliwości. Znaczna część potencjału arktycznego będzie dostępna w następnej dekadzie i dyplomaci pięciu państw muszą dojść do porozumienia, kto jest właścicielem złóż, nim trzeba będzie doprowadzić do końca rozwiązania technologiczne, począwszy od braku statków wiertnicznych przystosowanych do warunków arktycznych, zwłaszcza do wierceń przez cały rok.

Obecnie jest tylko pięć statków wiertniczych, które mogą pracować w wodach głębszych niż sto metrów, gdzie znajduje się większość podmorskich złóż. Następne pokolenie arktycznych statków wiertniczych ma być wyposażone do wierceń morskich, głębokich ponad czterech kilometrów. Stanie się to nie prędzej niż za piętnaście lat. Statki te będą zbudowana jak lodołamacze przystosowane do niskich temperatur i wszystkie rury będą miały na całej długości zainstalowane ogrzewanie jako gwarancja przeciwko zamarzaniu i pękaniu.

Najbardziej zaawansowany rozwój arktycznej produkcji podmorskiej znajduje się na Morzu Berentz’a, u wybrzeży Norwegii i zachodnio-północnej Rosji. Norwedzy zaczęli tam produkcję w 2006 na terenie Snohvit. Wspólna produkcja jest projektowana na terenach największych rosyjskich złoży podwodnych gazu ziemnego na terenie Sztokman. Są to jedne z największych złóż na świecie i są kontrolowane przez rosyjski Gazprom, w którym firma StatoilHydro ma 24 % udziału w Sztokmanie.

Norweska firma StatoilHydro ASA ma nadzieję wiercić i produkować z podmorskich szybów na całym Oceanie Arktycznym około 2030 roku. Technologia wypracowana na terenach Snohvit i Sztokman umożliwi eksploatację złoży obecnie zbyt zamarzniętych, żeby można było zbadać je w dzisiejszych warunkach. W każdym razie produkcja z rezerwuarów arktycznych będzie rozwijać bardzo powoli, w porównaniu z regionem Zatoki Perskiej i Morza Kaspijskiego zwłaszcza, że w miarę jak cieplejsze będą lata, należy spodziewać się coraz gwałtowniejszych burz w Arktyku. Podczas gdy cena jednej baryłki ropy naftowej w czasie pokoju w Iraku wynosi około jednego dolara, cena produkcji baryłki ropy naftowej w Arktyku będzie wynosić kilkadziesiąt dolarów.

Na Morzu Beaufort’a na północ od Alaski i Kanady głębokość wód nad złożami wynosi ponad trzy km. Wymaga to nowej technologii i specjalnej budowy okrętów wiertniczych. Prawdopodobnie najbogatsze złoża leżą pod permanentnie zamarzniętymi wodami na wschód od Grenlandii, co bardzo utrudnia badania tych złóż. Przy dzisiejszej technologii trzeba by całej floty lodołamaczy, która by bez przerwy rozbijała lód wokół wiertniczych statków. Dostawy wielkiej ilości potrzebnego paliwa drogą wodną byłyby bardzo trudne.

Tak, więc pokonywanie tych kolosalnych trudności będzie bardzo trudne, ale sądząc według dotychczasowego rozwoju technologii wiercenia pod wodą, nie będzie niemożliwe, tak jak dawniej mówiono, że nie będzie można wiercić w dnie morskim 300 metrów poniżej poziomu wody, a obecnie a już wierci się w wodach trzy kilometry głębokich. Wiele zależy od ceny rynkowej ropy naftowej i gazu ziemnego, na które zapotrzebowanie szybko rośnie dzięki ekonomicznemu rozwojowi Chin i Indii.

Arktyczne rezerwy ropy naftowej i gazu ziemnego, stanowiące 30% rezerw globalnych będą coraz bardziej włączane do produkcji światowej w miarę wzrostu cen rynkowych paliwa. Wzrost cen może mieć miejsce mimo niskich cen produkcji w Iraku przez korporacje międzynarodowe. Korporacje te będą nadal zarabiać rekordowe zyski, zwłaszcza, jeżeli pacyfikacja amerykańska Iraku będzie na tyle skuteczna, że korporacje międzynarodowe będą mogły inwestować tam miliardy dolarów w wiercenia i ekwipunek potrzebny do produkcji, włącznie z rurociągami.

WWW.pogonowski.com
18 luty 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Pierwszych 15 niemieckich czołgów Leopard 2A4 przejęła w poniedziałek 10. Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa w woj. d
wrzesień 16, 2002
AFP
Traktat Lizbonski to tez Konstytucja czy tez nie? Kto ma sluszna racje ?
marzec 30, 2008
Ryszard Kusmierczyk
PL.Jokes ..A + B = B + B..???? ??? ??? Z WORLDNETDAILY.COM przekład lu?ny....
czerwiec 26, 2007
o.p
Pewna rozmowa,na pewnym forum.
luty 4, 2007
Darek "Funky"
Kolejne zagranie do przejęcia pełnej władzy nad polskim kapitałem
sierpień 2, 2004
PAP
Geneza Kaczyzmu w Fundacji Windsor/Heritage oraz American Enterprise Instutute
styczeń 3, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
Demokracja jest dobra na wszystko!
sierpień 31, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Niemiecki szajs (scheise)
grudzień 17, 2002
Artur Łoboda
Uciec od gnoju - który się samemu narobiło
listopad 19, 2008
Artur Łoboda
Polonia Pięciu Kontynentów
maj 13, 2005
zaprasza.net
Płatne studia
sierpień 2, 2005
Koszty aneksji do UE (5). Wpłaty do budżetu Unii Europejskiej i inne
marzec 26, 2003
Włodzimierz Bojarski
Globalna Korupcja
styczeń 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Z Kopenhagi negocjatorzy wracają nie z tarczą, ale na tarczy – twierdzi Andrzej Lepper.
grudzień 14, 2002
PAP
Z gębą pełną frazesów
kwiecień 2, 2008
Wiadomosci w PR po hebrajsku!!!
styczeń 26, 2007
Haaretz
Żydowscy osadnicy mszczą się
lipiec 28, 2002
IAR
Łagry UE
lipiec 27, 2003
ks. prof. Czesław Bartnik
Dramat w Osetii
wrzesień 2, 2004
zaprasza.net
tytulik
listopad 5, 2006
ja
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media