ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez o wojnie przeciwko Iranowi 

 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
więcej ->

 
 

Specjaliści od kropek i plecenia

Szereg telestacji zamieszcza informacje na paskach u dołu ekranu. Kurier3 podaje 27 czerwca 2007 - Pożegnanie Blair'a. Pierwsza od 5. lat wizyta. Nikt z 22. osób nie uratował się. Zaserwowano także wg. (z kropką!).

Nazajutrz - Pół mln. ludzi nie miało prądu w Nowym Jorku. Obchody mają upamiętnić 2000 rocznicę urodzin Pawła, apostoła narodów.

Na przełomie 4 i 5 lipca 2007 czytam przewijany tekst i od nadmiaru kropek oczy przecieram - Zatrzymano 7. celników. Betanki mają opuścić klasztor do 4. września. Wznowiono procesy 4. działaczy polskiej mniejszości w Grodnie. Afganistan: Śmierć 6. żołnierzy NATO. Egipt: 2. Polki zginęły w wypadku samochodowym w drodze z Kairu. Meksyk: Autobus z 45. osobami pogrzebany pod zwałami błota. Nad ranem zmieniono na 60. (nadal z kropką, a to oznacza, że ktoś czuwa nad danymi, jednak nikt nie panuje nad zasadami!).

Nie wiem, czym legitymuje się redakcyjny klawiszowiec, ale przecież jego teksty czytają zwierzchnicy, koledzy i inni dziennikarze (w tym z konkurencji). Czytują pewnie także nauczyciele języka polskiego i profesorowie z RJP oraz (co najważniejsze) uczniowie, którzy wzorują się na tekstach pisanych przez ludzi mądrzejszych (tak mniemają...). I co wyniosą z takiej nauki? Wszystkie podane cytaty mają kropki w miejscach, w których ich nie powinno być albo ich nie mają, kiedy tam być powinny (2000. rocznicę urodzin)... Apostrof po nazwisku byłego już premiera Wielkiej Brytanii również jest zbędny.

Pomiędzy zdaniami wplecione jest logo telestacji, jednak powinno przedzielać tematy. A logo jest wstawione pomiędzy wszystkimi zdaniami...

To pierwsze zmrożenie, a drugie (wspomagane przez deszczową pogodę) było natury technicznej - o 7:17 (5 lipca, rano) pogodynka rozpoczęła przekazywać nowinki meteorologiczne, ale została zatrzymana awarią typu "klatka stop". Po minucie, kiedy ją odblokowano, zdążyła powiedzieć "do zobaczenia!"...

Po wpadce z pogodą podano, że dobrze wiedzie się kolarzom Wesołemu i Zaradnemu. Może i szefowie paskowych literatów na wesoło zaradzą niekontrolowanemu wysypowi błędów na ekranie?

29 czerwca Teleekspres (bo taka powinna być polska nazwa tego programu, zwłaszcza po wejściu w życie Ustawy o języku polskim; wszak mamy tytuł Kurier, nie Kuryer) uszęta rozweselił informacją -
Sześć osób wypletło z wikliny trabanta.
Owszem, oni wypletli, ale parę osób wyplotło (nie wypletło)! Słowo niełatwe, stosowane raczej potocznie. Podobnie jak oni wymietli, ale kilka osób wymiotło (nie wymietło).

Trudna jest nasza mowa, nieprawdaż? Kiedy wymiotą nadmiar przestankowych błędów? Może należy odkurzyć słowniki w redakcjach?
6 lipiec 2007

Mirosław Naleziński, Gdynia 

  

Archiwum

Fundament naszej nedzy i degredacja systemu ekologicznego
grudzień 10, 2007
markus
2009.02.26. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 26, 2009
tłumacz
Prezydent Kwasniewski na cmentarzu w Langannerie-Urville
czerwiec 6, 2004
Azerbejdżan wobec rywalizacji USA i Rosji
wrzesień 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
WIERZE ZE "HEJNAL" NADAWAŁ
maj 5, 2005
RZYMIANKA
Tym razem Stan Tymiński wygra...
maj 27, 2005
kopista
Niecierpliwość
lipiec 13, 2008
Marek Jastrząb
Wystąpienie kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera
sierpień 2, 2004
PAP
Jak Przedłuża się Okupację Iraku na Korzyść Izraela?
listopad 23, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy konflikt z Irakiem jest wojną ideologiczną?
sierpień 1, 2003
Włodzimierz J. Korab-Karpowicz
Cztery miliony w biedzie
styczeń 24, 2003
VIOLETTA BARAN http://www.trybuna.com.pl
Kosowo nowe "państewko"
luty 19, 2008
Jacek Bartyzel
Amerykańskie gestapo
listopad 19, 2005
interia.pl / PAP
Sprawa Oddziałów Egzekucyjnych, Likwidacji Ludzi i Stosowania Tortur Przez Służby USA
grudzień 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Poprzyjcie Giertycha
maj 15, 2006
break
Polska oskarżana o szowinizm
styczeń 19, 2006
PAP
Bogdanka i zalotnicy. Kopalnia na sprzedaż
listopad 12, 2002
JAN DZIADUL Polityka NUMER 45/2002
Why Hitler set fire to the Reichstag
lipiec 13, 2005
D.I.
Notatka z 3 maja 2005
maj 23, 2005
Eugeniusz Sendecki
Podać ?ródło pochodzenia majątku
lipiec 22, 2004
Janina Kotłowska - Rudnik
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media