ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
więcej ->

 
 

Eqwador idzie na lewo



Pacyfikacja Iraku utrudnia korporacjom amerykańskim otrzymanie pomocy wojskowej do utrzymania kontroli nad państwami Ameryki Południowej za pomocą inwazji dla „zaprowadzania porządku.” Według systemu opisanego przez John’a Perkins’a w jego „Spowiedzi Prowokatora Ekonomicznego” Ecuador został zadłużony ponad swe siły ekonomiczne, na budowę infrstructury potrzebnej do produkcji i eksportu ropy naftowej ze złóż roponośnych w tym kraju.

W 1972 roku zakończono budowę 502 km. długiego rurociągu naftowego Trans-Ecuatorian Pipeline z prowincji Orie nte do portu Esmeraldas niedaleko którego zbudowano rafinerię. Już 1970 roku znaleciono duże zasoby gazu ziemnego niedaleko Zatoki Guayaquil. Esksport paliwa z Ecuadoru wzrastał.

Doszło do tego, że w miarę wzrostu produkcji eksploatowanej na warunkach wyjątkowo korzystnych dla amerykańskich korporacji, wzrastał zewnętrzny dług narodowy Ecuadoru, który wynosił w 1974 roku 324 miliony dolarów a w 1979 roku wynosił już cztery i pół miliarda dolarów. W roku 1999 gospodarka Ecuadoru znalazła się w całkowiej zapaści („free fall”).

W latach 2003 do 2005 Ecuador skorzystal trochę przy wzroście cen paliwa w rezultacie napadu USA na Irak. Ludność Ecuadoru nadal żyje w nędzy poza małą elitą pomagającą amerykańskim korporacjom ściągać zyski ze złóż roponośnych i wykorzystywać plantacje bananów i operacje bankowe. Ponad 70% ludności żyje poniżej tak zwanej „poverty line” czyli w skrajnejnej nędzy. Drugi rurociąg „Transandyjski” został ukończony w 2003 roku, ale uruchomienie go nie ma prawie żadnego wpływu an stopę życiową ludności. Około miliona ludzi z Ecuadoru pracuje zagranicą z ludności poniżej 14 milionów obywateli.

Kiedyś w 1850 Frederic Bastiat napisał w książce „Prawo” że: „Kiedy grabież jest zorganizowana legalnie na korzyść tych którzy ustanowili takie prawo grabieży, to wówczas ludzie okradzeni starają się stać ustawodawcami, drogą głosowania lub rewolucji.” Tak się też dzieje obecnie w krajach Ameryki Łacińskiej a Ecador jest tego przykładem.

W wyborach w Ecuadorze wygrał Rafael Correa, zwolennik reform dokonywanych w Wenezueli przez prezydenta Hugo Chavez’a, przeciwko wielkiemu właścicielowi plantacji bananowych. Correa wygrał dzięki głosom biedoty ecuadorskiej, zmęczonej latami wyzysku i korupcji. Tak jak Chavez Correa ma zamiar ograniczać wyzysk przez obce korporacje i porawić wrunki życia mas nędzarzy w Ecuadorze.

W czasie jego inaguracji jako prezydenta Ecuadoru, Rafael Correa powiedział, że popiera reformy Chavez’a i pokazywał imitację szabli Simona Boliwara, bohatera narodowego wielu krajów Ameryki Południowej urodzonego w Wenezueli, podarunek od Chavez’a. Groził i że przestanie spłacać zagraniczne długi Ecuadoru narzucone w celach wyzysku i kontroli przez obce korporacje. Żeby mieć władzę do przeprowadzenia swego programu Correa uzyskał poparcie władz sądowych do przeprowadzenia referendum w Ecuadorze w połowie kwietnia 2007 ku zgrozie obcych korporacji.

Sondaże opinii publicznej wykazują, że Correa jest popierany przez ponad 60% głosujących więc ma szanse uzyskać pełnomocnictwo do daleko idących reform włącznie z upaństwowieniem rezerw ropy naftowej i gazu ziemnego w Ecuadorze. Correa już jest przezywany „caudillo,” czyli dyktator, przez zwolenników międzynarodowych korporacji, którzy twierdzą, że zmienia on demokrację w Ecuadorze na „mafiokrację” („mobocracy”). Organizacja Państw Amerykańskich z kwaterą główną w Waszyngtonie jest orkarżana, że ułatwia przeprowadzenie referendum Correa „w ramach absolutnego respektu dla praw demokratycznych” i że nazywa jego program „grabieżą prawomocną” mienia korporacji międzynarodowych czyli odwrotność prywatyzacji i zemstę okradanych.


www.pogonowski.com
10 kwiecień 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Ukraińska Polska
maj 9, 2007
wasylzly
A jednak się dziwię
październik 17, 2003
Strajk lekarzy - "jestem za, a nawet przeciw"
maj 21, 2007
Ewa.I. Gołąb - Kosiur, Dariusz Kosiur
"Goebels Roku 2003"
luty 7, 2004
Zaprasza.net
Czy po 12 latach mamy sprawiedliwy ład społeczny ? (znawca 2)
sierpień 18, 2002
PAP
Dylemat Japonii: Ropa Naftowa Iranu czy Posłuszeństwo Wobec USA
luty 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Singer to stand down as President of Claims Conference
czerwiec 17, 2007
przysłał ICP
Traktat o Unii, czyli jak oszukać potwora...
maj 11, 2005
Diachi Corvus alias D.J.W.L.
Stałe błędy ortograficzne
kwiecień 12, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Machloja grubymi nićmi szyta
sierpień 10, 2002
Narody Europy
listopad 25, 2003
The Spice of Life
Jan Józef Lipski Ojciec Różowego Salonu
lipiec 11, 2006
Karol Górski
Hugo Chávez, człowiek do odstrzału
wrzesień 9, 2007
Ignacio Ramonet
Józef Beck wykonał plany Józefa Piłsudskiego i przyczynił się do klęski Hitlera
grudzień 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Z deszczu pod rynnę. Stany Zjednoczone mogą wywołać wojnę handlową
styczeń 29, 2009
Artur Łoboda
Bezprawie po polsku
Szefowie "Super Expressu" będą sądzeni

listopad 25, 2002
PAP
Polska znowu na pierwszy ogień?
sierpień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Atak na Bejrut jako akt terroru i jego skutki
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Przygotowania do wizyty GWB obnażają politykę Polski, Amerykańskiego Osła Trojańskiego w Europie
luty 21, 2007
kopista
Herezja Amerykańska i Narzucanie Subordynacji
czerwiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media