ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
więcej ->

 
 

Plemiona z południa Iraku dołączają do zbrojnego oporu

Przemoc szerzy się w całym Iraku po tym jak szyickie plemiona z południa kraju zaczęły uczestniczyć w zbrojnym ruchu oporu.

Opór w południowym Iraku przybiera coraz większe rozmiary od trzech miesięcy. W związku z tym przybywa ofiar wśród żołnierzy z Wielkiej Brytanii i innych krajów uczestniczących w okupacji.

Jak informuje niezależna strona internetowa Iraq Coalition Casualties w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy w południowym Iraku śmierć poniosło 24 brytyjskich żołnierzy, przynajmniej tyle samo zostało rannych. Do tej pory w Iraku zginęło 128 Brytyjczyków i 123 żołnierzy innych narodowości. Większość z nich stacjonowało na południu kraju. Wcześniej ofiar było zdecydowanie mniej.

Ataki na siły okupacyjne są skutkiem coraz silniejszego nacjonalizmu. "Nie chodzi o zemstę" - powiedział agencji Inter Press Service były iracki oficer z Kut, 200 kilometrów na południe od Bagdadu. "Ludzie nie wierzą już w obietnice okupujących kraj Amerykanów i chcą ocalenia kraju od wpływu Iranu, którzy są popierani lub przynajmniej tolerowani przez Siły Wielonarodowe" - dodaje.

Amerykańcy i brytyjscy przywódcy wojskowi unikają mówienia kto atakuje ich siły na południu. Bojowników ruchu oporu określa się po prostu mianem terrorystów lub wskazuje Armię Mahdiego, szyickiego przywódcy Muktady as-Sadra jako jedyny przykład niestabilnej sytuacji w tym regionie.

Jest prawdą, że Armia Mahdiego dokonuje wielu ataków przeciwko okupantom w południowym Iraku. Pojawiło się jednak wiele nowych grup zbrojnych.

"Ludzie tutaj od początku nienawidzili amerykańskich i brytyjskich okupantów, pamiętając swoich przodków którzy walczyli przeciwko brytyjskim wojskom z pomocą najprostszej broni" - powiedział IPS Jassim al-Assadi, dyrektor szkoły z Kut. Al-Assadi mówił o szyickim ruchu oporu który odegrał kluczową rolę w wyrzuceniu sił brytyjskich z Iraku w latach 20 i 30.

Zbrojny ruch oporu na południu rozwijał się powoli ponieważ religijni przywódcy namawiali szyitów aby dali okupantom czas na spełnienie obietnic składanych przez Busha i Blaira, stwierdził al-Assadi. "Teraz nie wierzą już żadnym duchowny i zaczeli zbrojne powstanie" - dodał.

Analityk polityczny z Bagdadu, W. al-Tamimi, powiedział IPS że uważa iż siły okupacyjne i szwadrony śmierci działają w porozumieniu. "Obserwowaliśmy Amerykanów i Brytyjczyków którzy pomagali szwadronom śmierci w całym Iraku, ale mieliśmy nadzieje, że to się zmieni" - stwierdził. Al-Tamimi dodał, że szejk jego plemienia, które po części jest szyickie, po części sunnickie, był pod presją młodych ludzi, którzy chcieli aby zezwolił im przyłączyć się do zbrojnego oporu.

Siła ruchu oporu na południu staje się coraz bardziej widoczna. W sierpniu 1 200 brytyjskich żołnierzy, znanych jako Królewscy Husarzy, musiało ewakuować się ze swojej bazy, którą zajmowali trzy lata, po tym jak stali się obiektem ciągłego ostrzału rakietowego ze strony szyickich rebeliantów. Brytyjskie władze wojskowe ogłosiły jednak, że to część długoterminowego planu mającego na celu przekazanie odpowiedzialności za bezpieczeństwo rządowi irackiemu. "Brytyjskie wojska wycofały się z bazy bez koordynacji swoich działań z siłami irackimi" - stwierdził tymczasem rzecznik gubernatora prowincji Dhaffar Jabbar. W opuszczonej bazie natychmiast pojawili się szabrownicy, którzy opróżnili bazę z wartego blisko pół miliona dolarów sprzętu.

Kolejnym istotnym wydarzenie w sierpniu było zabicie przywódcy głównego plemienia szyickiego Beni Assad, szejka Faissala al-Khayoona, przez szwadrony śmierci, związane prawdopodobnie z Iranem. Według członków plemienia zabójcy pracowali dla irackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Basrze. Członkowie plemienia Khayoona zareagowali natychmiast. Wyszli na ulicę, zajęli biura rządowe i otworzyli ogień do irańskiego konsulatu w Basrze. Protesty trwały do czasu aż duchowni i rząd Iraku obiecali przeprowadzenie w tej sprawie śledztwa. "To było kolejne kłamstwo w które niektórzy z nas uwierzyli" - powiedział IPS zastrzegający sobie anonimowości członek starszyzny plemienia Beni Assad. "Szejk został zabity przez irańskich kolaborantów i poprzysięgliśmy na jego duszę, że zostanie pomszczony" - dodał.

Beni Tamim to kolejne plemię do którego należą zarówno szyici, jak i sunnici. Jego członkowie twierdzą, że ich szejk, Hamid al-Suhail, został zabity 1 stycznia tego roku przez Armię Mahdiego, która, ich zdaniem, cieszy się poparciem ze strony Iranu. Al-Suhail zginął w północnym Bagdadzie, w zdominowanej przez szyitów dzielnicy Shula. "Miał 70 lat i został brutalnie zabity przez mahdystów, którzy zepchnęli go z wysokiego budynku" - powiedział IPS jeden z bratanków szejka. "Za tym zabójstwem stał Iran. My, Beni Tamim, jesteśmy przygotowani aby stawić czoła działaniom których celem jest podział Iraku" - dodał.

Przywódcy obu plemion, jak zresztą wielu innych szejków z południowego Iraku, działali na rzecz jedności między sunnitami i szyitami.

tłumaczenie: Szymon Martys

Tekst pochodzi z strony Inter Press Service.
29 styczeń 2007

Dahr Jamail 

  

Archiwum

Wojna ideologiczna?
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pamiętniki sprzymierzeńcami policji
lipiec 24, 2005
Mirnal
Bush w 5. rocznicę wojny w Iraku: Wojna jest słuszna
marzec 21, 2008
marduk
Grypsera dla frajerów
czerwiec 22, 2006
Prawdziwi wierni Bogu Żydzi ortodoksyjni uważają państwo Izrael i syjonizm za nazizm !
luty 23, 2003
Artur Łoboda
"Wedle Rozkazu"
listopad 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy nad USA unosi się widmo zbankrutowanej demokracji?
styczeń 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Tolerancja ?
sierpień 21, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Atak na Irak Otwarciem "Skrzyni Pandory"?
luty 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Opowieść wigilijna 2005
grudzień 23, 2005
Marek Olżyński
Pewna rozmowa,na pewnym forum.
luty 4, 2007
Darek "Funky"
Blisko 10 tysięcy złotych na statystycznego Polaka
Tyle pieniędzy odbiorą nam w podatkach
tylko z czego?

styczeń 23, 2003
PAP
LOS DEEJAYOS POLAKOS
CZYLI DEE JAYSKA NĘDZA W POLSCE !!!

grudzień 13, 2002
Janek ‘YAHUDEEJ@Y’ Pawul
Zakłamany, czy głupi - Nałęcz
wrzesień 29, 2003
Nie na darmo wybili nam 80% inteligencji
luty 21, 2008
Piotr Bein
Ostatni rozdział przejęcia kontroli nad polskim systemem bankowym.
wrzesień 7, 2002
zaprasza.net
Katyn massacre film & Jewish conduct in Poland
luty 2, 2008
przysłał Israel Shamir
Prymas: uczmy się miłości
kwiecień 11, 2004
PAP
nie do zniszczenia
styczeń 9, 2006
Zwykły Polak
"Wesołość z tego powodu ogarnia mnie pusta, gdy sobie pomyślę, że oszust, oszukał, oszusta"
luty 8, 2003
Michnik/PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media