ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
więcej ->

 
 

„Islamo-faszym” czy „energo-faszyzm?”



Wizja powstającego wrogiego imperium w formie islamo-faszyzmu, używana jest w propagandzie neokonserwatystów-sjonistów w rządzie Bush’a, przez lobby Izraela jak i przez ekstremistów izraelskich. Budowniczy wielkiego Izrael korzystają z faktu że zaczyna wyłaniać się globalna walka o malejące zasoby energji, przyberająca formę zbrojnego „energo-faszyzmu,” w ramach którego amerykańska maszyna wojenna staje się „globalną służbą ochrony złóż ropy naftowej i gazu ziemnego” a jednocześnie daje okazję dokonywania ekspansji Izraela kosztem Arabów.

W miarę pogłebiania się katastrofy w Iraku, neokonserwatyści podkreślają zagrożenie ze strony islamo-faszyzmu, budowanego jakoby przez zwolenników Osamy bin Ladena, w formie monolitycznego kalifatu, rządzonego metodami Talibanów z Afganistanu, na terenach muzułmańskich od Gibraaltaru do Indonezji. Kalifat ten według Bush’a będzie „wrogiem wszelkiej wolności politycznej i religijnej.”

Samobójczy terroryzm jest bronią słabych i upokorzonych, natomiast tak zwany energo-faszyzm stanowi walkę zbrojną USA o kontrolę malejących zasobów energetycznych na świecie. Ilustruje to dzisiejsza pacyfikcja Iraku. W wypadku Polski próbką energo-faszyzmu rosyjskiego, jest uzależnianie od dostaw paliwa z Rosji takich państw, jak Ukraina, Białoruś i Gruzja. Zagraża to też innym państwom. Wcześniej czy pó?niej konsumenci paliwa mogą znależć się pod stałą kontrolą państwa, żeby nie zużywali więcej paliwa, niż narzucone im przydziały i nie handlowali benzyną na czarnym rynku.

Nie trudno sobie wyobrazić powstawanie energo-faszyzmu wobec stosowania amerykańskiej maszyny wojennej do światowego nadzoru paliwa, oraz do ochrony zamorskich ?ródeł paliwa, rurociągów etc. Widmo Rosji jako superpotęgi energetycznej, jest dobrze znane w Europie. Natomiast proces zabezpieczania sobie przez USA zasobów energii w formie ropy naftowej, gazu ziemnego i uranu w Afryce i Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Azji jest już od dawna w toku.

W imię „żywotnych potrzeb narodowych,” w dwudziestym wieku powstał faszyzm. Podobnie dzieje się obecnie. Inrewencje wojskowe, stałe zmiany reżymów w dominowanych krajach, szerzenie się korupcji i ucisk ludności, której stopa życiowa stale spada, mimo tego że kraj ich jest bogaty w zasoby paliwa. Wzrastający nadzór nad ludnością jest przewidywany w miarę jak będą rozpowszechniać się elekrownie nuklearne i związana z nimi możliwość budowania broni nuklearnych.

W latach 1955-2005 dzienne zapotrzebowania na płynne paliwo na świecie wzrosło z 15 milionów standartowych baryłek do 82 miliów, czyli o 450%. Narazie produkcja dotrzymywała kroku, ale przy rozwoju gospodarczym Chin, Indji, i innych krajów trzeciego świata, trudno się spodziewać, żeby produkcja paliwa nadążła za popytem. Eksperci uważają że w latach 2010 – 2015 produkcja ropy naftowej osiągnie szczyt i potem zacznie maleć. Spowoduje to poważny brak płynnego paliwa na skalę światową.

Zasoby węgla są prawdopodobnie wystarczające do połowy dwudziestego drugiego wieku, ale węgiel przyczynia się do ocieplania atmosfery ziemskiej, co z koleji może ciężko uszkodzić środowisko. Gaz ziemny i uran wystarczy na kilkadziesiąt lat dłużej niż ropa naftowa. Oba te paliwa w końcu zostaną wyczerpane.

Zastosownaie uranu do produkcji elektryczności, a następnie plutonu, grozi na długą metę rozpowszechnieniem broni nuklearnych i związanym z tym zagrożeniem. To z koleji będzie uzasadniać potrzebę zaostrzenia nadzoru państwowego w USA, Chinach, Japonii i Unii Europejskiej. Dziś już jest oczywiste, że wolny rynek nie jest w stanie na długą metę rozwiązać spraw pobytu i podaży paliwa na skalę światową.
.
Typowy jest przykład delty rzeki Niger, gdzie ostatnio produkcja podupadła z powodu buntu mieszkańców, narażnych na potworne zanieczyszczenie ich środowiska, podczas gdy nieproporcjonalnie małe dochody z produkcji, przez firmy obce, pozostają w stolicy.
Lepiej się dzieje w Arabii Saudyjskiej pod protektoratem USA. Podobny układ jest stosowany wobec Ilham’a Alijewa, prezydenta Azerbajdżnu, ze stolicą w Baku, dawną perłą w koronie carów.

Przypomina to „wielką grę” z czasów otwartego kolonializmu w Azji, tym razem w formie „energo-faszystowskiego” świata, w którym Pentagon jest komendą główną „globalnych służb bezpieczeństwa energji,” które to służby mają zabezpieczać zamorskie ?ródła energji i transport w formie rurociągów i oktrętów i dróg morskich i lądowych.

Mówił o tym prezydent Jimmy Carter już w 1980 roku i stworzył w tym celu Rapid Deployment Joint Task Force (RDJTF), które prezydent Ronald Regan nazwał Central Command (Centcom) w 1983 roku. Centcom nadzoruje Irak, Zatokę Perską, Afganistan i Róg Afryki oraz eksport ropy naftowej z tego regionu, którego najwrażliwszym miejscem jest Cieśnina Hormuz.

Nowym dowódcą Centcom’u jest admirał William Falton, były dowódca Pacom’u (Pacific Command). którego naminacja zbiegła się z gro?bą akcji zbrojnej Bush’a preciw Iranowi, z powodu pomagania ruchowi oporu w Iraku i jak też wzbogacania uranu na terenie Iranu.

USA jako jedyna superpotęga na globie „przyjmuje na siebie odpowiedzialność za utrzymanie dostępu do ?ródeł energji wszędzie na świecie,” a zwłaszcza w Zatoce Perskiej, Regionie Morza Kaspijskiego, w Nigerji i całej Zatoce Gwineji w zachodniej Afryce. Dzieje się to w ramach „szerzenia demokracji i walki przeciwko terroryzmowi” i jest opisane w opracowaniu przez CIA pod tytułem „Skutki dla bezpieczeństwa państwowego USA z powodu zależności of importu paliwa.”

Morski transport paliwa ma największe znaczenie strategiczne dla USA, które zużwywa jedną czwartą paliwa na świecie, a ma 5% ludności globu. Siły USA chronią dróg morskich prowadzących do Ameryki, Japonii i NATO. Drogi te są używanye przez amerykańskie korporacje i siły zbrojne Pentagonu, które to siły rocznie używają więcej paliwa niż na przykład cała Szwecja.

Z działalności sił zbrojnych USA korzysta głównie gospodarka amerykańska. Wielkie korporacje korzystają kosztem narażania życia żołnierzy USA chroniących rorociągów i rafinerji, jak również kosztem nędzy biedoty krajów eksploatowanych, których środowisko jest rujnowane, bez kompensaty dla ich mieszkańców. Koszty tych kolosalnych operacji rosną. Przykładem jest pacyfikacja Iraku, napadniętego dla dobra Izraela, ale na długą metę wielkiego ?ródła paliwa, co do wielkości na drugim miejscu po Arabji Saudyjskiej.

Michael T. Klare, profesor na Hampshire College jest autorem książki „Krew i Nafta: Niebezpieczeństwa i Skutki Uzależnienia USA od Stale Rosnącego Importu Paliwa,” w której to książce autor przewiduje rosnące zagrożenie dostaw paliwa do USA i potrzebę poboru do wojska, w celu podniesienia liczby żołnierzy potrzebnych do ochrony zagranicznych pól ropy naftowej, rurociągów, rafinerji i transportu morskiego. Według tego autora światu zagraża bez porównania więcej „energo-faszyzm” niż „islamo-faszyzm” wymyślony przez radykałów żydowskich, budowniczych wielkiego Izraela, o megalomańskich ambicjach zdobycia hegemonii od Nilu do Eufratu.


www.pogonowski.com
17 styczeń 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

W judaizmie Bóg jest Bogiem tylko dla Żydów
styczeń 8, 2006
http://www.kielce.pl/forum/
Próba podsumowania roku 2006
grudzień 31, 2006
przesłała Elzbieta
Polskie mięso armatnie
wrzesień 15, 2006
Tomasz Trzaska
Kolejna przewałka. "Młodzież przyszłością narodu”
grudzień 30, 2002
Artur Łoboda
Dynamicznie o Krakowie
listopad 16, 2004
Taki jeden
marzec 10, 2007
PAP
Chávez - Czerwony Guliwer
grudzień 25, 2006
Lech Brywczyński
O Iraku za czasów Prezydenta Hussaina...Myślę że to prawda
luty 28, 2004
antycenzor
"Pro-Rosyjskie" Stronnictwo w Polsce (PRoS-PL)?
grudzień 9, 2008
Marek Głogoczewski
Kabała Bush'a i Propaganda Na Nadchodzące Wybory
wrzesień 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Żałoba i Wspomnienie
kwiecień 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski

Petycja przeciwko wojnie


marzec 21, 2003
Czy Następny Akt Międzynarodowego Terroru Wnet Nastąpi?
luty 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Dynastia" Bush'ów, Masoneria i Żydzi
luty 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jeśli myślisz że poznałeś wszelkie przejawy paranoi to jesteś w błędzie
grudzień 9, 2002
zaprasza.net
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" - Rozdział 12
kwiecień 21, 2006
Tłumaczył: Roman Łukasiak
Polonia nigdy nie wybaczy !
maj 2, 2003
Andrzej Kumor
Bankierzy, gangsterzy i bolszewizm
wrzesień 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nienawiść Żydów do Polski
luty 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Prasa a PKB
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media