ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

To są Polskie Niezależne Media! 
28 styczeń 2014      Artur Łoboda
Balcerowicz ma rację 
25 marzec 2015      Artur Łoboda
Etyka politycznych interesantów 
22 marzec 2009      Mirosław Naleziński, Gdynia
Rozpadniesz się na kawałki 
27 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
W sidłach moralnych oszustów  
8 czerwiec 2012      Artur Łoboda
Deklaracja polskich intelektualistow w USA z 1946 roku dotyczaca zbrodni w Kielcach 
13 maj 2013     
Krystaliczna czystość zła, czyli prawo Ziobry 
27 listopad 2025      Jacek Tomczak
Korzenie Trzeciej RP 
27 październik 2017     
Dlaczego ludzie są teraz takimi dupkami? 
24 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Walentin Katasonow "Kapitalizm" 
4 lipiec 2013      Artur Łoboda
Próba zalegalizowania kreatywnej księgowości przez Majchrowskiego 
19 kwiecień 2011      dziennik.krakow.pl
Kto tak naprawdę jest właścicielem Ameryki? Banki, miliarderzy i głębokie państwo 
20 listopad 2025     
PARNAS ZAWŁASZCZONY ? – wiersze – WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
7 luty 2018     
Debata 
15 wrzesień 2010      Goska
Legionella to kolejne oszustwo i kolejna hucpa 
8 wrzesień 2023     
Pustka poaudytowa  
22 marzec 2016      Artur Łoboda
III Wojna Swiatowa 
11 lipiec 2010      Goska
Wielki reset wkracza w globalną tyranię 
1 październik 2021     
Pięć białych róż 
11 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Na greckiej ścieżce zadłużenia zagranicznego 
12 maj 2017      Wojciech Błasiak

 
 

Jesteś tym - kim się czujesz



Po wielokroć oświadczałem, że moje korzenie są również węgierskie. A przodkowie mieszkają w Polsce od 700 lat.

Pewnego razu usłyszałem, że w przeciwieństwie do mnie "Węgrzy mają ciemne włosy i śniadą cerę".
Wytłumaczyłem więc, że to pochodna ponad 150 letniej okupacji tureckiej (1526 - 1699) i z tym związanych gwałtów tureckich.
Gdyby nie to - to do dnia dzisiejszego Węgrzy reprezentowaliby typ "świńskiego blondyna", bo wywodzą się z grupy etnicznej ungro-fińskiej.

Patrząc na Wiktora Orbana widzę obcą - nie węgierską domieszkę krwi.
Jednak jego postępowanie nie pozostawia najmniejszej wątpliwości: komu Orban służy?
Czuje się Węgrem i służy temu Kraju.
31 sierpień 2018

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

To co się teraz dzieje w Polsce wyjaśnia film dokumentalny "Nikt".
Jest niesamowity.
Trudno zakładać, że to fałsz, albo "propaganda" rosyjska, niemiecka, albo amerykańska. Jak łatwo było przez dziesięciolecia zatajać prawdę i jak łatwo teraz tę prawdę przekazywać dalej. Nareszcie najnowsza historia staje się logiczna, tzn ma jakiś logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy, aż do dziwnej zdawałoby się pani Anders w PiSie ....

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=nXLNCQW5_OM

To powinien wiedzieć każdy Polak.

2018-09-03
Alina

 

Alino
oglądnąłem ten film do 37 minuty i powiedziałem sobie: dość tego.
Nie będę tracił życia, by zrecenzować kolejną brednię.

Anders wyprowadził Polaków z ZSRR dlatego, że otrzymywali trzykrotnie mniej z głodowych SOWIECKICH racji żywnościowych.
Śmierć z głodu była dla tych ludzi kwestią czasu.
Krytycy tej decyzji Andersa są albo skończonymi IDIOTAMI, albo łajdakami.

Gdyby Sikorski chciał zawrócić Armię Andersa do ZSRR to byłby skończonym idiotą. A autor filmu wciska takie brednie.
W sprawie Monte Casino autor filmu również wykazał się skrajną ignorancją.
Potem była opowieść o przepychankach frustratów, którzy chcieli się dowartościować walcząc o urojoną władzę.
Żenada!

2018-09-03
Artur Łoboda

 

Nie odważyłabym się na tak kategoryczną ocenę tego filmu.
Mowa o wyprowadzeniu polskich żołnierzy w 1942 daleko poza granice Polski. Bilans ofiar jest tragiczny dla Andersa.
Nie wiadomo co byłoby gdyby Polacy zostali i szli na Berlin zamiast tak naprawdę eskortować Begina z towarzyszami do Palestyny w celu utworzenia Izraela.
Trzeba też wiedzieć z kim ożenił się Anders. Kim była jego żona, kto był jej pierwszym mężem, a to są bardzo ciekawe koligacje, przy których decyzje Andersa są mniej zaskakujące.

Pozostanę przy swoim zdaniu, że film powinien być znany (od początku do końca) każdemu Polakowi i każdy Polak ma niezbywalne prawo do własnej oceny zawartych tam faktów historycznych i osób.

Tu
https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/sedzia-trybunalu-stanu-prezydentem-polski-jest-jan-zbigniew-potocki/

jest też ciekawa analiza faktów, które układają się w przerażającą logiczna całość. Są trzy linie władzy, to jakby 3 odrębne organizacje państwowe. Z tego 2 - samozwańcza i okupacyjna, żyją pasożytniczo z naszej pracy (podatków, zasobów naturalnych), a prawowita usiłuje się przebić do społecznej świadomości.
Faktycznie, bez boskiej Opatrzności biada nam ...

2018-09-04
Alina

 

A ja wiem: co by się wydarzyło - gdyby pozostali w ZSRR.
Do Andersa zgłosiło się - wraz z rodzinami - ponad 60 tysięcy ludzi.
Dostawali wedle mizernych, sowieckich racji żywność dla 20 tysięcy. A tu zima i mróz!
Do Persji dotarli wycieńczeni. Wielu zmarło już po perskiej stronie!

Jeżeli chodzi o ewentualną walkę - to wysłani zostaliby na śmierć tak samo - jak 1 Warszawska Dywizja Piechoty pod Lenino.
Mimo wszystko polscy komuniści choć częściowo chronili swoich żołnierzy.
Po ujawnieniu zbrodni katyńskiej Armia Andersa skazana byłaby na wyniszczenie.


Pod Monte Casino oddziały niemieckie wycofały się - gdy zajęliśmy sąsiednie wzgórze. Nie było mowy o ŻADNYM poddaniu się Niemców - jak to bredzą w tym filmie.
Itd itp.

To, że ożenił się z Bogdańską świadczy tylko o tym, że był zdrowym facetem. A że pochodziła z rodziny ukraińskiej - to nie ma żadnego znaczenia.
Przodkowie księdza Zalewskiego również pochodzi z Ukrainy.
A kto niby autoryzował którykolwiek Rząd emigracyjny w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych?
Sami siebie wybierali i uzurpowali władzę. Dokładnie tak samo - jak robili to komuniści, którzy w przeciwieństwie do emigracyjnych podstępów - używali brutalnej siły.
Przez 19 lat swojej publicystyki nie napisałem niczego - czego mógłbym się wstydzić.
Nie dałem się też nabrać żadnemu oszustowi, ani oszołomowi. Czego i Tobie życzę.

2018-09-04
Artur Łoboda

 

A Wałęsa?

To nie jest z mojej strony złośliwość, tylko stwierdzenie faktu.

Otóż pojedynczy człowieczek ma marne szanse na ocenę kto jest oszustem, a kto nie. Najprawdopodobniej mamy do czynienia zawsze z jakąś formą oszustwa, czy to z premedytacją, czy to naiwnością. Bogdańska była nie tylko Ukrainką, ale też córką popa, zaś jej pierwszy mąż był najprawdopodobniej Izraelitą.
Mnie interesuje formalna strona problemu ujawniona przez Sokolnickiego - zdrada, niewykonanie rozkazu zwierzchnika, śmierć tego zwierzchnika, utajnienie archiwów angielskich w sprawie śmierci gen. Sikorskiego na kolejne dziesięciolecia. Trzy linie władzy, brak ciągłości państwowej, stan wojny z Niemcami.
Dla mnie informacje zawarte w filmie są może nie tyle sensacyjne co zupełnie nowe, chociaż filmiki mają już kilka lat ja nigdy wcześniej na nie nie trafiłam ....
Można stwierdzić, że żyjemy w epoce totalnego kłamstwa. Celem tego kłamstwa jest sterowanie głosami wyborców, żeby wybrali. No i wybieramy "linię okupantów", albo uzurpatorów, nie mając świadomości, że gdzieś tam w świecie tli się jeszcze niteczka legalnej władzy, bez władzy. Gdybym miała wybierać w najbliższych wyborach, wolałabym mieć za prezydenta "uzurpatora" Potockiego niż innego UZURPATORA. Bo kim byli dotychczasowi prezydenci?

2018-09-04
Alina

 

Pierwszy mąż Ireny Anders nazywał się Gwidon Alfred Gottlieb vel Gwidon Borucki i nie "najprawdopodobniej", ale konkretnie był Polakiem żydowskiego pochodzenia.
Po wielokroć pisałem, że oceniam ludzi po czynach, a nie po pochodzeniu.

2018-09-04
Artur Łoboda

 

Ja też tak oceniam ludzi. I ocena ta jest jak najbardziej słuszna, w szczególności, kiedy oceniana osoba jest osobiście znana, albo ma rekomendacje kogoś znajomego, z rodziny. Ocena zupełnie obcej i nieznanej osoby może być słuszna, jeśli znamy jej wszystkie czyny.
W przypadku męża Bogdańskiej, ja nie wiem nic. I nie oceniam, w moim wpisie nie ma oceny. Ale można wysnuć sugestię. Jaką? Ano taką, że jako człowiek innej wiary, innej cywilizacji, był zaprogramowany wg zupełnie innego systemu wartości i tyle. To coś jak znak drogowy "uwaga niebezpieczeństwo", a nigdy nie wiadomo, czy małe, czy duże, trzeba zwolnić, wzmóc uwagę.

Ale to poboczny problem.
Najważniejsze w tym filmie jest oskarżenie Andresa o zdradę. Tego oskarżenia nikt nie analizuje. A szkoda, bo chciałabym znać stanowisko uczciwego historyka jak to z tym Andersem było. Może o tym myślał śp. prof. Paweł Wieczorkiewicz mówiąc, że "historię Polski trzeba napisać od nowa"?

2018-09-04
Alina

 

Gwidon Borucki był ponoć pierwszym, który zaśpiewał przed Naszymi żołnierzami "Czerwone maki na Monte Casino".
Jeżeli nie znasz historii to wróć do podręczników (źródeł historycznych), ale nie mąć i nie angażuj innych w niepotrzebne dyskusje, bo dokładnie o to chodzi wrogom Polski, byśmy się wzajemnie pożarli o urojone podziały.

Historię rzeczywiście piszemy od nowa, ale tylko ludzie uczciwi oddzielają ziarno od plew.
Więcej nie będę komentował tego tematu.

2018-09-05
Artur Łoboda

 

Dokonałeś Arturze rzeczy niebywałej, godnej samego szefa TVP, Jacka Kurskiego, choć w skali tylko swojego portalu

Otóż przy pomocy skierowania uwagi na jakąś Bogdańską i Boguckiego zupełnie zdeprecjonowałeś wagę faktów zawartych w filmie "Nikt":
- czy Anders jest zdrajcą;
- czy faktycznie w interesie Niemiec i Rosji jest utrzymanie w Polsce ciągłości PRL i niedopuszczenie do władzy formalnych przedstawicieli zamordowanego państwa? Gdyby Polska nawiązała do systemu prawnego II PR, to obaj zbrodniarze musieliby wypłacić odszkodowania, zawrzeć traktaty pokojowe. Tymczasem formalnie - jak to mówi Sokolnicki - oni nie mają podstaw wypłaty jakichkolwiek odszkodowań, bo PRL nie poniosło żadnych strat, bo nie istniało. Proste, logiczne i zbrodniczo cwane.

Na marginesie, dla podejrzliwych, którzy mogą przypuszczać, że następca Sokolnickiego Potocki może być sterowany przez Niemców, trzeba dodać, że to rodowici Niemcy, rody szlacheckie, byli pierwszymi ofiarami Hitlera ... Nie jest też powszechnie znany fakt, że córka polskiego króla Jana III Sobieskiego wyszła za mąż za władcę Niemiec i była matką cesarza Niemiec.

2018-09-05
Alina

 

Wtrącę swoje trzy grosze.
Filmu nie oglądałem, ale skoro pojawia się nazwisko Potocki, zapewne chodzi tego, który miałby sprawować legalną władzę na uchodźstwie po przewrocie, chyba z 1972 roku, w następstwie, którego kolejnym uzurpatorem miał zostać prezydent Kaczorowski, który "zniknął z przestrzeni publicznej" wskutek zdarzeń związanych z tzw. Katastrofą Smoleńską.?
Ten Potocki jest lansowany na różnych portalach, a jego nagłe pojawienie się i lans medialny musi budzić u każdego zdroworozsądkowo myślącego człowieka, co najmniej ostrożność.
Co do roszczeń.
PRL zawarła i zrealizowała w latach 60 tych do 80 tych tzw. "umowy indeminizacyjne", zgodnie z którymi zaspokoiła roszczenia obywateli wielu państw tzw. zachodu z tytułu szkód w ich mieniu i osobach wskutek II wojny. Po zapłaceniu tych kwot, zgodnie z umowami ciężar wszelkich innych roszczeń wobec Polski przejmowały już DEFINITYWNIE na siebie te państwa, drugie strony umowy z PRL.

Odszkodowania wypłacono i nikt legalności tych umów nie podważał.

Można oczywiście przyjąć, że PRL nie mógł skutecznie takich umów zawrzeć, a skoro tak to były one nieważne i co za tym idzie nie skonsumowały roszczeń. Ale takie myślenie prowadzi do tego, że jesteśmy winni Żydom, to co oni zażądają, a D O D A T K O W O wszystko to co myśleliśmy, że zapłaciliśmy poprzez owe umowy indeminizacyjne.

I teraz Pani Alino, czy warto dalej drążyć temat?
Pyta Panią - Osobę o wykształceniu technicznym, które z istoty pozwala bardziej ogarnąć matematyczne aspekty ekonomii - człowiek o skromnym wykształceniu, z istoty ułomniejszym wobec technicznego - humanistycznym.

2018-09-09
Magellan

 

ps
zacząłem ten film oglądać, ale po dwóch minutach przestałem.

Zwrócę uwagę na dwie kwestie.

Sikorskiego zamordowano, bo co do tego chyba nie ma wątpliwości, 4 lipca.
Proszę zwrócić uwagę, kto wtedy świętuje na świecie?
Dodam, że zgadzam się w tym miejscu z niejakim Gabrielem Maciejewskim, że Stany Zjednoczone powstały na trupie I Rzeczpospolitej, a argumentów na to wskazujących, jest aż nadmiar.

Ale to temat na odrębny wpis.

I dalej, oficjalnie podaje się datę 10 kwietnia 2010r., jako datę śmierci 96 + 1 osób, które przedstawia się, jako tzw. "ofiary katastrofy prezydenckiego tupolewa".

Rocznicę jakiego zdarzenia obchodzi się w tym dniu?

Takie rytualne przedstawienia i zdarzenia lokuje się w datach wskazujących na pierwotnych sprawców, a przynajmniej na ich oficjalne siedziby. Problem w tym, że zbrodniarze się nie ukrywają, oni bezczelnie oświadczają, że stoją za danym zdarzeniem.
Tylko ludzka inercja i coraz - w swej istocie, bo nie formie i treści - doskonalsze mechanizmy propagandy pozwalają na ukrywanie prawdy i nierozliczanie sprawców z ich czynów.
To w istocie elementarz.

2018-09-09
Magellan

 

Poszedłem tropem tego Potockiego i po wielu odesłaniach doszedłem do takiego tematu, marginalnego niby?!

W związku z tym, że doszły mnie informacje o ekstradycji Przywieczerskiego, tego od FOZZ.
I tak grzebiąc w internecie, niczym kura w podwórku doszedłem do afery wekslowej w PKP.
Info kolej Forum kolejowe, wpisy - "weksle Janika, czyli polskie koleje przekręcone" - z dnia 28 grudnia 2006 i dalej.

FOZZ na kolei w wydaniu wieśniaczym. Warto to zbadać.

Ze swego doświadczenia, jako odwiecznego sympatyka kolejnictwa, pamiętam, że z dnia na dzień na liniach tranzytowych, niezelektryfikowanych, gdzieś około przełomu roku 1990/91 ustały wszelkie istotne przewozy towarowe trakcją spalinową.
Nie mogłem się temu nadziwić.
Potem, czyli ok. roku 1994-5, rozmawiając z kolejarzami dowiedziałem się, że aby uruchomić spalinową lokomotywę towarową należało uzyskać pisemną zgodę zastępcy dyrektora Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych, czyli odpowiednika zastępcy marszałka dla dwóch obecnych województw.
Ciekawe prawda?
A we wpisie, do którego odsyłam, opisano mechanizm zadłużania tego przedsiębiorstwa.

2018-09-09
Magellan

 

Dodam jeszcze jeden wpis.
piosenka Trzeciego Oddechu Kaczuchy - "Bayer Full".
To jak kabaret z Czarnych Chmur śpiewający z Włodzimierzem Pressem w roli głównej.
Oni śpiewają o wypraniu pieniędzy z odszkodowania dla Covecu, via Disco Polo dla PSL i PIS.
Pytanie, czy również Chińczycy budują, względnie budowali tzw. "zakopiankę"?

2018-09-09
Magellan

  

Archiwum

Wałęsa szanujący prokuratorów
marzec 10, 2005
Lech Wałęsa
Wolność słowa, czyli minister Sikorski, żandarmeria i pobicie lewaków
styczeń 27, 2007
Michał Nowicki
Polska atrapa demokracji
marzec 27, 2003
zaprasza.net
Kłopoty USA w Iraku
czerwiec 30, 2003
przesłała Elżbieta
Korupcja w zarządzie Łodzi: oskarżony obciąża Marka Czekalskiego (UW)
grudzień 11, 2002
PAP
Na stronie internetowej NIK można zamówić pracę magisterską
lipiec 27, 2002
PAP
Czy Żydzi są wyjatkowo uprzywilejowani?
lipiec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Działoszyce w Telewizji Amerykańskiej
maj 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Lepiej zlikwidować
grudzień 6, 2003
Dziennik Polski
LIST DRUGI
wrzesień 18, 2005
aaa
Śmierć czatuje na sportowców a Temida na urzędników
marzec 2, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dlatego Huebner otrzymała wszystkie możliwe nagrody i stanowisko w Brukseli
wrzesień 3, 2004
Piotr Mączyński
Milena Rindal, fragmenty książki 'Ameryka - mit czy kit'
kwiecień 6, 2007
7,8 mld złotych "strat" NBP
maj 30, 2008
Dziennik
Nuklearne Zagrożenie USA i Strach w Pakiststanie
styczeń 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Liberalni doradcy Watykanu
grudzień 10, 2006
Marek Głogoczowski
To my napluliśmy na groby naszych bohaterów
maj 1, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kiepscy
grudzień 4, 2003
Russian-Jewish Mafia Revealed
styczeń 4, 2007
Przesłał ICP
GUS: Bezrobocie ludzi młodych
styczeń 30, 2006
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media