ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Klęska Kapitalizmu: Kryzys 2008 roku i Upadek w Depresję 
27 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Hindenburg i „Kariera” Hitlera  
8 czerwiec 2013      Iwo Cyprian Pogonowski
Teresa Garland - ostrzega przed wypędzeniem Polaków z domostw 
13 kwiecień 2022      Iwona
Masowe mordy medyczne we Francji 
11 kwiecień 2020     
Co naprawdę powiedzał Rostowski w Sztarsburgu? 
15 wrzesień 2011      Artur Łoboda
Czy to przyczyni się do chwilowego pokoju na świecie? 
18 luty 2019      Artur Łoboda
Anulowanie długów jedyną drogą do zapobieżenia trzeciej wojnie światowej (Artykuł 01) 
28 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Torture in Iraq Continues, Unabated 
22 wrzesień 2010      przysłał ICP
Piękne słowa i obrazy 
25 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Najlepszy wykrywacz kowida 
12 czerwiec 2021     
BY NAWET ŚLAD PO NAS NIE ZOSTAŁ Wiesław Sokołowski 
25 marzec 2018      www.trwanie.com
Todd Callender - Rola szpitali, "szczepionek" i systemu 5G w trwającym ludobójstwie  
31 sierpień 2022     
Pozostańcie rozważni i nieugięci 
16 październik 2011      Artur Łoboda
Zmarł Profesor Jerzy Wyrozumski  
4 listopad 2018     
How to deal w/EU - Jak rozmawiać z Unią- Max Kolonko 
2 grudzień 2017      MaxTVNews
Wiktor Czarnecki poleca DŻWIĘK ŁOTROWSKI Wiesława Sokołowskiego 
29 czerwiec 2014      www.trwanie.com
"Polscy zdrajcy" według Bartoszewskiego 
1 marzec 2011      Artur Łoboda
"In vitro" po raz ostatni 
8 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Izrael Niewdzięczny Sprzymierzeniec USA 
9 wrzesień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Wiersz z przygotowanej do druku książki pt. SŁOWA I SNY 
19 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Ryzykowna nowa faza wojny w AfganistanieGłównym elementem wielkiej gry w epoce nuklearnej jest gwarantowane obopólne zniszczenie Rosji i USA, na wypadek wojny między tymi państwami. Jednocześnie elita finansowa kieruje polityką monetarną banku centralnego USA, który jest instytucją prywatną niezależną od rządu i działającą według motywu zysku i interesów politycznych tej elity, głównie żydowskiej. Siłą motoryczną gospodarki USA są zbrojenia kontrolowane przez kompleks wojskowo-przemysłowo-syjonistyczny i korzystały naprzód z Zimnej Wojny a później z „wojny przeciwko terrorowi.”

Awanturniczy rząd Bush’a starał się budować globalne imperium drogą narzucania zmian reżymów i wojen zapobiegawczych w Iraku i Afganistanie wywołanych prowokacją w 2001 roku za pomocą zburzenia trzech wieżowców w Nowym Jorku. Prowokacja ta dała okazję do ogłoszenie światowej permanentnej wojny przeciwko terrorowi wieżowców i równocześnie w celu szerzenia demokraci w wersji ideologii neo-konserwatyzmu, stworzonej przez nowojorskich trockistów nawróconych na radykalny syjonizm.

Fiasko programu rządu Bush’a i zapaść ekonomiczna, którą wywołał, dało okazję do zwycięstwa w wyborach prezydenckich, po raz pierwszy w historii, mulatowi Barack’owi Hussein’owi Obamie, bardzo bystremu i elokwentnemu człowiekowi. Obama prowadził kampanię pod hasłem zmian i zakończenia pacyfikacji Iraku, ale niestety nie Afganistanu.

Nowy plan wojny afgańskiej rządu prezydenta Obamy, obiecany czasie kampanii wyborczej w USA, nie ma dobrze sformułowanej strategii i pogarsza chaos polityczny w Kabulu i w Pakistanie. Wojna w Afganistanie niepotrzebnie staje się „piętą Achillesa” rządu Obamy, według komentarzy z 19 marca, 2009 wprasie w prasie w Azji.

Centralny rząd w Kabulu nie jest w stanie kontrolować wszystkich prowincji i otwartych granic. Również nie leży w interesie Polski i innych członków NATO, żeby brać udział w walkach w Afganistanie a zwłaszcz na nowym froncie w Pakistanie w prowincji Baluczistan. Według gazety „The Wall Street Journal” z 20go marca, 2009, rząd USA zabiega o porozumienie z hersztami band, którzy rządzą prowincjami Afganistanu i bogacą się handlem narkotykami oraz obecnie zachowują się jak wodzowie plemion afgańskich.

USA nawiązało takie kontakty w strategicznych prowincjach Herat, Kandahar, Nangarhar i Bluch. Cieawe że Rosjanie walczyli w Haracie już w osiemnastym wieku i kiedy wywieźli z Polski Bibliotekę Kałuskich z Warszawy, wówczas również wywieźli z Herat’u do Petersburg,a największą bibliotekę perską.

Teraz Amerykanie chcą kontrolować Herat. Amerykanie wprowadzili na prezydenta Afganistanu Karzai’a, który dawniej miał restaurację w Nowym Jorku, a obecnie nie jest w stanie kontrolować terenów poza stolicą w Kabule. Większość kraju kontrolują Talibani, i dlatego Amerykanie teraz popierają luźną federacją prowincji afgańskich.

Naród Pasztunów, żyje po obydwu stronach granicy Pakistanu i Afganistanu. Wszyscy Talibani są Pasztunami, ale nie wszyscy Pasztuni są Talibanami. Prezydent Obama kontynuuje taktykę Bush’a i nadal bombarduje za pomocą latających robotów podejrzane obiekty, w których ginie bez porównania więcej kobiet i dzieci niż Talibanów na terenach Pasztunów, tak w Afganistanie jaki w Pakistanie, co przyczynia się do chaosu w Islamabad.

Starty w ludziach zadawane przez USA radykalizują Pasztunów, i coraz więcej z nich ochotniczo wstępuje w szeregi Talibanów. Fakt ten nie przeszkadza generałom amerykańskim, którzy planują powiększyć ilość ataków na Baluczistan ponieważ, tam przebywa przywódca Talibanów, Mułła Omar i być może Osama bin Laden. Pasztuni w Pakistanie stanowią wpływową grupę w wojsku i w wywiadzie. Szereg generałów i prezydentów Pasztunów rządziło w Islamabadzie.

Dyplomaci amerykańscy tacy jak wysłannik Obamy, Żyd Richard Holbrooke oraz profesor Barnett Rubin z New York University, obecnie zalecają, żeby w zamian za całkowitą eliminację Al-Qaidy Osama bin Laden’a z pomocą Talibanów, jak i zaprzestania bombardowania Pakistanu za pomocą latających robotów, wojska USA i NATO mogłyby ewakuować się z Afganistanu.

Takich rad na razie nie popierają generałowie Petraeus i inni, podczas gdy dla Talibanów rzeczą najważniejszą jest pozbycie się obcej okupacji, ustalenie daty całkowitej ewakuacji sił USA i NATO oraz wypuszczenie z więzienia, w bazie lotniczej USA w Bagram, tysięcy więźniów, z których wielu z było poddanych ciężkim torturom.

Pasztuni chcą wrócić do życia według ich wersji muzułmańskiego prawa t.zw „Pasztunwali,” bardzo niesprawiedliwego dla kobiet, które w Afganistanie, w miastach łatwiej mogą mieć możliwość wykształcenia i zdobyć sobie lepszą pozycję społeczną niż na wsi. „Pasztnwali” wymaga obrony ojczyzny i przestrzegania gościnności wobec innych, włącznie z Osama bin Laden’em. Prawo to wymaga, żeby za wszelką ceną, na zniewagę odpowiadać zniewagą, atakiem na atak, zwłaszcza z powodu zniszczeń spowodowanych przez latające roboty, z których każdy kosztuje 4,5 miliona dolarów, ale jak są zestrzeliwane to nie powodują ofiar w żołnierzach USA.

Wobec planów rządu Obamy na ryzykowną nową fazę wojny w Afganistanie, Chiny dały rozsądną propozycję w ONZ, żeby zastąpić w Afganistanie wojska USA i NATO, za pomocą wojsk muzułmańskich inny członków Narodów Zjednoczonych. Propozycja ta wydaje się być bardzo rozsądna w obecnej ryzykownej nowej fazie wojny w Afganistanie, która może stać się taką klęska USA jaką była wojna w Wietnamie.

WWW.pogonowski.com
21 marzec 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

"Polskim rolnikom będzie lepiej niż unijnym"
lipiec 11, 2002
PAP
Święto bez pracy. A nomenklatura bawi się dalej
maj 1, 2003
PAP
Rozbiór RP
sierpień 7, 2005
Bogusław
„Islamizacja Bałkanów” a Konkurencja USA z Rosją
marzec 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Górnictwo potrzebuje kapitału
kwiecień 6, 2006
Do przyjaciół moskali
kwiecień 15, 2007
Dyplomata Protestuje Przeciwko Torturom
luty 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Big gesheft
kwiecień 23, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Kontynuatorzy z SLD (2)
Wszyscy ludzie prezydenta

czerwiec 20, 2003
Paweł Siergiejczyk
ZIMOWE ALELLUJA WIELKANOCNE
marzec 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Zmarł ks. Jan Twardowski
styczeń 18, 2006
interia.pl
Afery tzw. baronów paliwowych ciąg dalszy
sierpień 7, 2002
IAR
Masakra z Beit Hanoun 8.11.2006
listopad 12, 2006
Dorota
Oświecony "zdrowy" terror
maj 19, 2007
Remigiusz Okraska
Irael zagrożony swoją własną bronią nuklearną
kwiecień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Demokratyczny totalitaryzm
maj 13, 2006
J. Duranowski, www.pnlp.org.pl
Lech Wałęsa za światowym rządem
wrzesień 30, 2004
Gwałcenie Praw Obywatelskich
styczeń 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kilka uwag odnośnie Kosowa
luty 26, 2008
Artur Łoboda
Polityczna gra w karty
maj 11, 2005
Duranowski Jan
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media