ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
więcej ->

 
 

Sędziaki

Przed trzema laty Suchocka podpisała w Strasburgu konwencję Rady Europy o zwalczaniu korupcji. Była wówczas ministrem sprawiedliwości w gabinecie Buzka. Polska jest jednym z 25 państw, które przystąpiły do międzynarodowej umowy o zwalczaniu korupcji, ale w praktyce wymiaru sprawiedliwości nic z tego nie wynika.

W Polsce, wśród najbardziej skorumpowanych dziedzin życia, wymiar sprawiedliwości zajmuje drugie miejsce (47 proc. ankietowanych przez CBOS, pierwsze miejsce zajmuje służba zdrowia – 67 proc.).

Prawie co drugi dorosły Polak jest przekonany, że dzięki łapówce można się jakoś wykręcić
od odpowiedzialności karnej, a przynajmniej uzyskać łagodniejszy wyrok lub przyspieszyć załatwienie sprawy w sądzie. Takie przeświadczenie nie wzięło się znikąd, ale z doświadczeń własnych i cudzych. Ludzie nie są ślepi, tak jak i nie jest ślepa Temida, wyra?nie łaskawsza dla bogatych i hojnych.

Najgłośniejsza była w Polsce nie zakończona jeszcze prawomocnym wyrokiem i ciągnąca się od pa?dziernika 2000 r. sprawa Andrzeja Hurasa, byłego wiceprezesa Sądu Okręgowego w Katowicach. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego podejrzewają sędziego m.in. o branie łapówek od aresztowanego śląskiego biznesmena z Sosnowca. Wyższy Sąd Dyscyplinarny zawiesił Andrzeja Hurasa w czynnościach i zezwolił na pociągniecie go do odpowiedzialności karnej. Postępowanie trwa.

Gazety nagłośniły też sprawę sędziego Zbigniewa Wielkanowskiego z Sądu Rejonowego w Toruniu. Dziennikarze zarzucali mu, że będąc przewodniczącym Wydziału Karnego utrzymywał kontakty z osobami ze świata przestępczego. Sędzia nie wyłączył się z orzekania w sprawie, w której dwaj oskarżeni byli jego znajomymi, a zarazem wspólnikami znanego toruńskiego gangstera.
Jako obrońców z urzędu aż w 300 sprawach Wielkanowski wyznaczał tylko dwóch adwokatów. Wygląda też na to, iż stronniczo orzekał nawiązki na rzecz klubów łowieckich, z którymi był pośrednio związany. Uchwałą Sądu Dyscyplinarnego toruński sędzia został pozbawiony immunitetu i zawieszony w czynnościach służbowych.

* * *

Jak informuje resort sprawiedliwości, obecnie wobec 28 sędziów toczą się co najmniej po dwa postępowania dyscyplinarne obejmujące także wnioski o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej.

l Sędzia rzeszowskiego Sądu Apelacyjnego Ryszard K. z własnej inicjatywy wystąpił do rzecznika dyscyplinarnego przy Krajowej Radzie Sądownictwa o wyjaśnienie okoliczności zakrapianego przyjęcia w Hamerni koło Oleszyc. Podczas tej balangi w kwietniu 2002 r. utonął Andrzej Kret, wiceprezes rzeszowskiego Sądu Okręgowego. Bibka odbywała się na posesji należącej do rodziny Kazimierza J. oskarżonego o poważne przestępstwa finansowe. W związku z tym skandalem stracił posadę prokurator apelacyjny w Rzeszowie Jacek Wojnar. Sędziów uczestniczących w popijawie nie spotkała dotąd żadna sankcja dyscyplinarna.

l Na wniosek prokuratora Sąd Dyscyplinarny uchylił immunitet Tomaszowi J., sędziemu Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieście. Prokuratura zarzuca zawieszonemu sędziemu przestępstwo wymuszenia łapówki w zamian za rozpoznanie z naruszeniem prawa sprawy o upadłość.

l Przeciwko częstochowskiemu sędziemu Włodzimierzowi Cz. toczy się postępowanie karne pod zarzutem przyjęcia łapówki.

l Przed Sądem Dyscyplinarnym toczy się postępowanie wobec poznańskiej sędzi Lucyny Z. Dotyczy zarzutu protekcyjnego przyspieszenia terminu rozprawy.

l Ze sprawą sędzi Lucyny Z. łączy się sprawa sędzi Marii J. Zarzucano jej oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawa polegającą na wydaniu przedwczesnego orzeczenia oraz stworzenie uzasadnionego wrażenia, że w konkretnej sprawie sąd działał na wyłączne żądanie jednej ze stron procesu. Sędzia rozpoznawała w głośnej w Poznaniu sprawie nabycia praw spadkowych do kamienicy przy ul. Młyńskiej.

l Sąd Dyscyplinarny zawiesił w czynnościach służbowych sędziego Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim Jarosława C. Na wniosek prokuratora Sąd Dyscyplinarny wydał także uchwałę zezwalającą na pociągnięcie Jarosława C. do odpowiedzialności karnej, pod zarzutem przyjmowania łapówek. Prokuratura podejrzewa tego sędziego również o wiele innych czynów karalnych, w tym wynoszenie z sądu dokumentów
ze spraw niebędących w jego referacie. Krośnieński sędzia jest również podejrzewany o przywłaszczenie sobie powierzonego mu auta.

Od początku 1995 r. do czerwca 2002 r. postępowaniem dyscyplinarnym objęto 155 sędziów czynnych zawodowo. To znikomy procent spośród ok. 8 tys. sędziów i asesorów. Większość postępowń dyscyplinarnych nie dotyczyła korupcji czy poplecznictwa, lecz spowodowania wypadków drogowych bąd? "tylko" prowadzenia samochodu po kielichu.

* * *

...Jeśli w krótkim czasie nie zaostrzmy walki z korupcją, to ta choroba nas do końca stoczy – stwierdził Grzegorz Kurczuk w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego" z 6.08.2002 r.

Minister Kurczuk zapowiedział podjęcie kroków prawnych, które miałyby doprowadzić do tego, aby sędziowie składali coroczne oświadczenia majątkowe w urzędach skarbowych. Obecnie sędziowie w urzędach składają jedynie PIT, natomiast oświadczenia majątkowe oddają prezesom sądów. Jednak nie zdarzyło się jeszcze, aby prezes jakiegoś sądu wszczął z urzędu postępowanie wyjaśniające wobec sędziego, który dziwnie szybko się wzbogacił.

Zamiar ministra Kurczuka, by urzędy skarbowe kontrolowały stan majątkowy sędziów, na tych samych zasadach co innych obywateli, nie jest zbyt radykalny. Jednak już pod-niosły się głosy, że kontrola sędziowskich kieszeni przez aparat skarbowy naruszałaby sędziowską niezawisłość. A jakimż to do cholery sposobem? To sędziom powinno zależeć na tym, aby byli poza wszelkim podejrzeniem. Chyba że mają coś do ukrycia.

10 wrzesień 2002

Henryk Schulz 

  

Archiwum

Hugo Chávez, człowiek do odstrzału
wrzesień 9, 2007
Ignacio Ramonet
Zostaną zawieszeni ci, którzy w "Odrze" nie interweniowali
sierpień 7, 2002
PAP
Test na sprawdzenie etyki urzędniczej - czy prowadzący Twoją sprawę sędzia lub prokurator jest skorumpowany?
kwiecień 29, 2006
Zdzisław Raczkowski
Czy już czas ....?
październik 13, 2004
Aldona Minorczyk-Cichy
Przestrzeganie prawa w polskim wieziennictwie
maj 8, 2007
Ktos kto zrobi porzadek
"Jedynie słuszna" interpretacja antysemityzmu
styczeń 25, 2004
Społeczeństwo tworzy język a nie językoznawcy
listopad 2, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Tadeusz Rejtan
czerwiec 7, 2003
Stanisław Tubek
Państwo Polskie z rządzącą mniejszością żydowską RP z gwiazdą Dawida w tle
sierpień 3, 2007
Dariusz Kosiur
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Dyktator Saddam Husain został powieszony... List Otwarty do Prezydenta George Bush’a
styczeń 2, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Zbrojenia na świecie
styczeń 4, 2008
przysłał ICP
Unia Europejska, czyli “Zachodni krąg kulturowy”
maj 7, 2003
Artur Łoboda
Dzień Nauczyciela
październik 14, 2004
Piotr Mączyński
Krótko o protestach lekarzy i pielęgniarek
lipiec 1, 2007
Dariusz Kosiur
Choinki - świąteczna kolorowanka
grudzień 24, 2003
zaprasza.net
Żądają 17 tysięcy lat więzienia
styczeń 11, 2006
Zaproszenie na III Kongres Polski Suwerennej 2004
grudzień 13, 2004
Bez retuszu-Jerzy Robert Nowak
październik 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
W niecałe 24 godziny z 27 na 28 lutego 2008 Żydzi zamordowali 30 Palestyńczyków. 10 z nich to niemowlęta i dzieci - wideo
luty 29, 2008
uruknet
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media