ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
więcej ->

 
 

$$$

W Ameryce od roku 2001 dwa miliony osob stracilo prace w produkcji przemyslowej wedlug ministerstwa pracy (Labor Department). Strata ta przedstawia spadek o 13 procent. W tym samym czasie w 18 innych, najbardziej uprzemyslowionych krajach, poltora miliona osob stracilo prace. Obecnie dzieki slabosci politycznej zwiazkow zawodowych i wiekszej swobodzie w handlu jak i dzieki stalym inowacjom coraz latwiej jest producentom przenosic produkcje przemyslowa do krajow o tanszej robociznie.  

Chiny sa krajem, ktory najbardziej korzysta z eksportu miejsc pracy przez przemysl amerykanski. W ciagu ostatnich trzech lat, do konca 2004 roku, Chiny zdobyly ponad osiem milionow miejsc pracy w przemysle, wedlug Joseph'a Carson'a, ekonomisty w firmie Capital Management, cytowanego przez Justin'a Lahart'a w artykule "Strata Miejsc Pracy" ("Drag on Jobs," The Wall Street Journal, 19 kwietnia, 2005).  

W duzej mierze obecna sytuacja zaistniala z powodu manipulowania procesem globalizacji za pomoca ustalenia wartosci chinskiej monety "yuan'a" w stalym stosunku do dolara. Wczesnmiej juz pisalem o tym problemie. Chiny na tym ukladzie dzis korzystaja i dzieki niemu robia postepy na drodze do rozbudowy wlasnej gospodarki, tak zeby byla ona uniezalezniona od eksportu. Jasnem jest, ze gdyby na miedzynarodowym rynku monetarnym, moneta chinska nie byla zwiazana z dolarem, to moneta ta natychmist poszla by w gore, co spowodowalo by podniesienie kosztu robocizny chinskiej na rynku miedzynaropdowym. Gdyby sie to stalo, to ceny towarow wyprodukowanych w USA i innych krajach uprzemyslowionych stalyby sie bardziej konkurencyjne, tak ze roczny deficyt eksportowy amerykanski bylby mniejszy.  

Na spotkaniu ministrow finansow Grupy Siedmiu (najbardziej rozwinietych gospodarczo panstw), w czasie ubieglego weekendu, przedstawiciel USA stwierdzil, ze jest najwyzszy czas, zeby Chiny uniezalezlily od dolara kurs wymiany swojej waluty. Wtedy waluta chinska poszla by w gore w stosunku do dolara i to spowodowaloby podniesienie kosztu robocizny chinskiej na rynku swiatowym i ograniczyloby kolosalny deficyt handlowy amerykanski i poprawiloby pozycje miedzynarodowa dolara i jego wartosc wymienna. W obydwu izbach kongresu amerykanskiego w Waszyngtonie wprowadzono projekty ustaw majace na celu wywrzec nacisk na Chiny, zeby odlaczyly kurs wymienny swojej waluty od dolara.  

Nacisk na Chiny napotyka na trudnosci. Wedlug Dong'a Tao, ekonomisty w firmie Credit Suisse First Boston, poniewaz rzad Chin niechce publicznie ustepowac pod presja USA i innych panstw. Od dawna Chiny wykupuja bony skarbu USA, ktorych sumarczna wartosc oceniana jest na trzy tryliony dolarow. Nagle uniezaleznienie yuan'a chinskiego od dolara grozi silny negatywna dla USA reakcja na miedzynarodowym rynku momnetarnym i spadkiem wartosci papierow wartosciowych na gieldzie amerykanskiej.  

Nouriel Rubini, szef firmy Rubini Global Economics, niedawno zwrocil uwage na fakt, ze kiedy Korea Poludniowa oglosila w lutym 2005 dywersyfikacje swoich rezerw monetarnych, zwlaszcza dolarowych na korzysc euro, glowny wskaznik gieldy nowojorskiej, Dow Jones Industrial Average, spadl o 176 punktow. To zdarzenie sugeruje ze sprawa nacisku na Chiny, zeby odseparowaly wartosc swojej waluty od dolara amerykanskiego jest niebezpieczna dla gospodarki USA i co za tym idzie gospodarki swiatowej. Z tego powodu autor artykulu Justin Lahart zaleca wielka ostroznosc. Spadek wskaznika Dow Jones Industrial Average 20go kwietnia, 2005, o dalsze 115 punktow osiagnal najnizsza wartosc od pol roku i zagrozil przebiciem sie ponizej wartosci 10,000 tego wskaznika, co groziloby dalszym spadkiem cen na gieldzie nowojorskiej. Tak wiec problemy zwiazane z oddzielaniem, korzystnego dla eksportu chinskiego, przywiazania wartosci yuan'a do dolara ilustruje cienie i blaski globalizacji, ktora wielu okresla jak dzisiejsza forme kolonizacji.  
22 kwiecień 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Łapówki w marynarce wojennej
lipiec 18, 2002
PAP
Poprzyjcie Giertycha
maj 15, 2006
break
Spada zaufanie do mediów publicznych
październik 10, 2003
Artur Łoboda
Samoobrona się kruszy
listopad 28, 2002
PAP
KOŚCI SPOPIELI CZAS odezwa do siewców i siepaczy
kwiecień 4, 2006
Wiesław Sokołowski
Terazniejsza edukacja
listopad 30, 2005
Goska
Bush, Sharon, and the "War on Terror"
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
Grzechy Ameryki w Japonii i w Iraku
sierpień 12, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pomocnicy dyktatora "budują demokrację"
kwiecień 16, 2003
Artur Łoboda
Potencjalne skutki ataku na Iran
kwiecień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
PROTEST
maj 29, 2003
przesłała Elżbieta
Paliwo ważniejsze niż wojna przeciwko terroryzmowi
maj 7, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Do Pracowników Ochrony Zdrowia
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur 1605.2006
ROZWAŻANIA "MIĘDZY LATAMI".
styczeń 4, 2007
tezlav von roya
Referat wygloszony 16 maja 2003 w Kanadzie
Unia Europejska

maj 23, 2003
przesłała Elżbieta
Przygotowani na...porażkę?
luty 13, 2006
Marek Olżyński
Czy kablować na pijanych kierowców 01/10/2007
styczeń 25, 2007
Marek Komorowski
Jak nie białe, to brunatne
lipiec 7, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Demonstracja antywojenna na zakończenie Forum Społecznego w Brazylii
styczeń 29, 2003
PAP
Ubezpieczyciele liczą zyski
grudzień 20, 2005
GUS
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media