ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
więcej ->

 
 

Spocznie na Skałce? - ciąg dalszy

Spocznie na Skałce? - ciąg dalszy
Wszystko wskazuje na to, że dziś zapadnie wreszcie decyzja o miejscu i terminie pochówku zmarłego w sobotę w Krakowie Czesława Miłosza. Będzie o tym wiadomo po spotkaniu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, przeora klasztoru Paulinów ojca Andrzeja Napiórkowskiego oraz syna poety Antoniego Miłosza, które ma się odbyć dzisiaj w krakowskim magistracie.

Od kilku dni niektóre środowiska intelektualne i kulturalne zabiegają o pochowanie polskiego noblisty w Krypcie Zasłużonych na Skałce. Inicjatywa zbiera coraz szersze poparcie, ale ojcowie paulini, gospodarze kościoła na Skałce, nie wyrazili jeszcze zgody na pochówek w Krypcie Zasłużonych. Przedwczoraj przeor klasztoru zaznaczał, że dla tak ważnej decyzji powinien być powołany specjalny komitet społeczny. Wczoraj prezydent Krakowa oficjalnie poparł inicjatywę pochówku na Skałce i wyraził gotowość tworzenia takiego komitetu, ale też zaznaczał, że - jak zawsze w Krakowie - pojawią się zarzuty, że znalazły się w nim niewłaściwe osoby.

Wszystkie wątpliwości miało rozwiać wczorajsze spotkanie prezydenta Jacka Majchrowskiego i przeora Andrzeja Napiórkowskiego. Wieczorem doszło do spotkania, ale żadnych oficjalnych decyzji nie podjęto. Zdecydowano jedynie, że dziś w magistracie odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta i przeora, ale jeszcze jednym jego uczestnikiem będzie syn poety Antoni. Jak nas zapewniono w magistracie, po tym spotkaniu będzie wiadomo, kiedy i gdzie spocznie Czesław Miłosz.

Jako pierwsze miejsce pochówku Czesława Miłosza wskazywano Aleję Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim. Taką propozycję złożył rodzinie noblisty prezydent Krakowa. Poeta mógłby zostać pochowany na tym cmentarzu także w innym miejscu, bo znajduje się tam grób jego ojca - Aleksandra. W dyskusjach wymieniano także cmentarz Salwatorski, gdzie spoczywa wielu artystów i wybitnych krakowian.

Najczęściej jako o miejscu wiecznego spoczynku poety mówiono jednak o Krypcie Zasłużonych w kościele na Skałce. Jako pierwsi z taką inicjatywą wystąpili przedstawiciele środowisk intelektualnych i kulturalnych, a pod apelem podpisali się m.in. prof. Władysław Bartoszewski, Wisława Szymborska, Lech Wałęsa i Andrzej Wajda. Ten apel poparł też rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Franciszek Ziejka.

"Czesław Miłosz, Wielki Mistrz Słowa i Myśli, pozostanie w naszej pamięci jako Nauczyciel idei humanistycznych i Obrońca Wolności. Na pewno ranga i wielkość Zmarłego Poety, Jego zasługi dla literatury i kultury polskiej są bezsporne" - napisał w swojej prośbie do przeora klasztoru Paulinów wojewoda małopolski Jerzy Adamik.

"Krypta Kościoła na Skałce jest od wieków Narodową Nekropolią, w której spoczywają Wielcy Polacy, zasłużeni dla Kościoła, ale również dla Narodu oraz polskiej kultury. Czesław Miłosz - Laureat Nagrody Nobla - jest taką osobą" - napisał z kolei Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

(GEG)

"Rosyjska inteligencja podziela żal społeczeństwa polskiego. światowa i polska kultura poniosły niepowetowaną stratę" - napisał w liście do ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Nikołaj Afanasjewski w związku ze śmiercią Czesława Miłosza. Ambasador określa Miłosza, jako wielkiego poetę i prozaika naszych czasów.

(PAP)

20 sierpień 2004

 

  

Archiwum

Wiedziec trzeba
kwiecień 9, 2003
przeslala Elzbieta
Wielu dziennikarzy postępuje nieetycznie
grudzień 2, 2002
http://www.naszdziennik.pl/
Judasz z Warszawy
kwiecień 19, 2004
Artur Łoboda
Kurdupel zholiutu CHLUBA UJOTU???
czerwiec 10, 2008
Trzaskalski Loco z Pernambuco
MÓWIMY O MĘŻCZYZNACH...
sierpień 9, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Cechy charakterystyczne klasycznego slowianskiego goja
czerwiec 27, 2007
kruzoe2
Ataki na polskość
wrzesień 8, 2007
..
Powstał Komitet Obrony Honoru Wojska Polskiego im. płk Ryszarda Chwastka
wrzesień 8, 2002
zaprasza.net
Rosyjska Intifada w Tallinie
maj 18, 2007
Izrael Szamir
Medioci Igraszki TVN wokół śmierci Slobodana Miloszevicia
marzec 17, 2006
serbofil
Komisja Trójstronna (Tajna władza Świata)
listopad 19, 2005
www.naszdziennik.pl
Interpretacja zniesławienia przez pryzmat kodeksu karnego
grudzień 29, 2005
Marek Olżyński
Gorzej niż niewolnica
październik 15, 2004
Cale w celi
styczeń 30, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Fetysz niepodległości
luty 12, 2003
Leszek Skonka
Roman Dmowski
styczeń 3, 2008
śr.
Solidarność złodziei
luty 22, 2007
mm
Gwiazdy Baletu Teatru Bolszoj w Polsce
styczeń 8, 2004
Makroconcert Sp. z o.o.
Marek Borowski: dobrze chronimy ziemię WP 2002-11-13 (10:46)
listopad 15, 2002
Sygnały dnia
Rok 1612
grudzień 24, 2007
.
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media