ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój 
Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko!  
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
więcej ->

 
 

"Silna kobieta" w USA?

Chrakterystyczny typ kobiety działającej jak mężczyzna, czyli „silnej kobiety” w USA, jest fenomenem typowo amerykańskim, który wytworzył się pod wpływem tak zwanego ruchu uzyskania praw obywatelskich przez kobiety w kulturze anglo-saksońskiej („Women’s Liberation”), mieszance fundamentalizmu protestanckiego i takich problemów jak aborcja, bicie kobiet, urlopy macierzyńskie, równe płace, szykany na tle seksualnym w pracy i gwałcenie kobiet. Ruch ten stworzył specyficznie amerykański typ „silnej kobiety” w polityce w USA przypominającej dawne sowieckie bohaterki i przodowniczki pracy.

Tradycja ruchu o prawa kobiet nabrała specjalnego znaczenia w bieżących wyborach prezydenckich, w których kandydatką na wiceprezydenta jest Sarah Louise Heath Palin, urodzona w 1964 roku, gubernator stanu Alaska po jej zwycięstwie nad gubernatorem Frankiem Murkowskim, w 2006 roku. Pani Palin jest nazywana „Sahar Barracuda” z powodu jej zawziętości w grach politycznych i sportowych, które zawsze poprzedza zbiorową modlitwą o powodzenie.

Pani Palin zdobyła w 1984 roku tytuł „Miss Wasilla” miasteczka Wasillia na Alasce, o nazwie tracącej wpływami z czasów, kiedy Alaska należała do Rosji. Pani Palin uczestniczyła w konkursie piękności i zajęła trzecie miejsce w walce o tytuł „Miss Alaska.” W nagrodę dostała ona stypendium na studia oraz tytuł „Miss Congeniality.” Na studiach dziennikarstwa na University of Idaho, pani Palin była do 1987 roku, po czym pracowała jako reporterka zawodów sportowych w telewizji w Anchorage, Alaska, oraz pomagała mężowi w przedsiębiorstwie połowu ryb.

W roku 1992 pani Palin rozpoczęła swą karierę polityczną jako radna, a następnie burmistrz miasteczka Wasillia (7000 mieszkańców), gdzie zajmowała się między innymi takimi sprawami jak protest przeciw przerywaniu ciąży, religia, prawo noszenia broni, oraz sprawa cenzury tego, co kto czyta w miejscowej bibliotece publicznej. Natomiast potrafiła ona zostać przewodniczącą Komisji Stanowej Paliwa z pensją roczną 122,400.00 dolarów dzięki nominacji przez gubernatora Murkowskiego.

Sahar Palin w listopadzie 2006 roku wygrała wybory na gubernatora Alaski jako pierwsza kobieta i najmłodsza osoba na tym stanowisku w Alasce. Wygrała ona pod hasłem „nowe pomysły i energetyka,” czyli zmiany w polityce wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego na terenie Alaski. Sahar Palin jest pierwszą kobietą w historii, która ubiega się o stanowisko wice prezydenta USA z ramienia partii republikańskiej.

Pojawienie się pani Palin w 2008 roku na ogólno amerykańskiej scenie politycznej, spowodowało duże zmiany w szansach na zwycięstwo w zbliżających się wyborach prezydenckich, w których sondaże opinii nagle zmieniły się o 20% wśród białych kobiet. Faworytem na wiceprezydenta partii republikańskiej, był wcześniej senator Joe Lieberman, były kandydat na wiceprezydenta partii demokratycznej, talmudyczny Żyd, zaciekły syjonista, nawołujący do wojny przeciwko Iranowi oraz permanentnej okupacji Iraku przez USA.

Najwyra?niej sondaże wśród delegatów republikańskich zapowiadały ostry opór przeciwko kandydaturze byłego demokraty i w USA nastąpił zwrot w stronę populizmu. Stworzono symboliczny obraz „ojca i córki” dodając staremu senatorowi John’owi McCain stosunkowo młodą i ładną partnerkę, dla ożywienia jego kampanii wyborczej, zwłaszcza, że szerzyły się plotki, że stary McCain bierze lekarstwa na wzmocnienie, żeby mieć dosyć wigoru do występów publicznych.

Wcześniej syjoniści postawili na nogi McCain’a, kiedy jego kandydatura zupełnie upadała, wówczas jego „aniołem stróżem” został czołowy syjonista w USA, senator Joe Lieberman. McCain posłusznie zgadzał się na okupację Iraku przez następne sto lat i proklamował slogan, że „raczej przegrałby wybory niż wojnę w Iraku.” Obecnie jego partnerka, pani Palin twierdzi, że napad na Irak miał miejsce z woli Pana Boga. Jak wiadomo n. p. w opinii Watykanu, napad USA na Irak jest zbrodnią przeciwko prawu międzynarodowemu. Ciekawe czy będzie ona uważała możliwy atak na Iran również za wolę boską.

USA, Kanada i Izrael różnią się od reszty państw przeprowadzających wybory tym, że mają wśród wyborców większość kobiet a nie mężczyzn. Od czterdziestu lat, ruch kobiet stworzył w USA solidarność kobiet silniejszą niż wspólnota przynależności do partii, czy też orientacji politycznej. Kobiety w sensie politycznym, są dla kobiet ważniejsze, niż orientacja polityczna i dlatego kobiety wygrywają w wyborach dzięki głosom kobiet, nawet o innej orientacji politycznej.

Na tym polega zmiana na korzyść republikanów i John’a McCain’a na arenie politycznej USA w wyborach prezydenckich. Stało się to z powodu usunięcia kontrowersyjnego senatora Liebermana i ustalenie kandydatury na wice-prezydenta, w osobie chytrej i prowincjonalnej pani Palin, która zupełnie nie ma doświadczenia w polityce zagranicznej. Mimo jej braku doświadczenia sama jej obecność obok McCain’a poważnie osłabia szanse zwycięstwa Barack’a Obamy.

WWW.pogonowski
11 wrzesień 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Jan Paweł II chce współpracy Kościołów wschodnich i zachodnich
luty 6, 2003
PAP
Tak działają przestępcy, którzy zniszczyli naszą Ojczyznę
kwiecień 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
List otwarty do p. A. Słonimskiego
luty 13, 2004
Adam Doboszyński
"Pralnie pieniedzy"
październik 24, 2005
Goska
Plan unijny zniszczenia wsi polskiej?
lipiec 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Wojskowa dyktatura
wrzesień 4, 2003
Stanisław Tyminski
Kwaśniewski: Europa ofiarą snów o panowaniu
maj 8, 2005
Kolejny podpis Kwaśniewskiego
lipiec 22, 2004
Teraz wiadomo dlaczego USA nia chciały podpisać konwencji o międzynarodowym trybunale karnym do spraw zbrodni wojennych
kwiecień 8, 2003
PAP
Tajne w Polsce statystyki dotyczące liczby wiezniow, a i w USA tez chyba nie nagłaśniane...
marzec 1, 2008
tłumacz
Elewator w teczce
wrzesień 5, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Dzień jak co dzień, ale inaczej
marzec 3, 2008
Marek Olżyński
Odpowiedzialność za słowa
kwiecień 25, 2003
Jak wywolac powszechna rewolucje ?
kwiecień 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Nie dla PiS, PO, LiD w wyborach da Sejmu RP - 2007 r. Nie przegrywajmy POLSKI!
wrzesień 10, 2007
Dariusz Kosiur
Refleksje jeszcze raz
czerwiec 28, 2003
przesłała Elżbieta
Manipulacja w sprawie Kobylańskiego
sierpień 6, 2004
Jerzy Achmatowicz
Eksport rewolty - nowa krakowska specjalność
sierpień 16, 2005
Artur Łoboda
HAARP straszna bron
kwiecień 12, 2005
Goska
Rozłam w NATO i odosobnienie USA
kwiecień 12, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media