ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
więcej ->

 
 

Komu przeszkadza nagrywanie rozpraw sądowych?

Rozprawy nie będą nagrywane pisze Życie Warszawy

Resort wstrzymuje się z zakupem sprzętu za 17 mln zł Ministerstwo Sprawiedliwości chce wycofać się z przetargu na zakup sprzętu do rejestrowania rozpraw i szuka się najróżniejszych komplikacji wdrożenia systemu.

Jakoś redakcje AP nie dziwi ten fakt.

Wiadomo nam, że sędziowie zapisują do protokołu to co im pasuje, albo nic nie wnoszą - bo po co?
- Niech się wygada - my i tak zrobimy swoje.

Wiadomo, że wiele spraw jest zakupionych, wiele z układów, rzadko zachowywana jest procedura sądowa - rejestracja tego doprowadziłaby do zdekonspirowania skorumpowanych sędziów, wszelkich przygłupów w sądach - czyli nie wolno dopuścić do nagrywania posiedzeń.

Wiadomo, że sędzia nie zawsze jest przygotowany do prowadzenia posiedzenia, zapoznaje się z aktami dopiero na posiedzeniu a to o wiele za pó?no, improwizuje, mówi brednie, niewielu tych urzędników jest kompetentnych - nagrania z rozpraw wydałyby wszelkich idiotów, złośliwych, nawiedzonych, pijanych, schizofreników - słowem wszystkich tych co nie powinni pełnić tak odpowiedzialnych funkcji...

... i jeszcze dziesiątki powodów, żeby nie dokumentować to co robi sędzia na sali.

Jak na razie pretekstem mającym nie dopuścić do nagrywania posiedzeń jest prozaiczny fakt przedstawiony przez zamieszanego w wiele afer (o tym niedługo) ministra Ćwiąkalskiego - zapomniano określić, jak należy dalej postępować z nagraniami.
– Rozważamy nawet możliwość odstąpienia od przetargu na zakup sprzętu audio dla sądów, ponieważ nie ma żadnej koncepcji wykorzystania uzyskanych w ten sposób materiałów – mówi ŻW minister sprawiedliwości.
– Nie możemy wydawać 17 mln złotych, bo tyle miał kosztować sprzęt, zanim nie zostanie określone, co dalej robić z takimi nagraniami – dodaje minister Ćwiąkalski.

Sprzęt do nagrywania rozpraw w każdej sali sądowej to jeden ze sztandarowych pomysłów byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Dzięki temu rozwiązaniu, procesy miały toczyć się szybciej – zamiast żmudnego protokołowania, rozprawy byłyby rejestrowane na płyty i włączane potem do akt. W sierpniu ogłoszono przetarg na zakup oraz instalację sprzętu audio dla 3196 sal sądowych. Chodziło głównie o mikrofony i miksery, do których podłączone byłyby, kupione wcześniej przez sądy, nagrywarki płyt CD. Dotąd przetargu nie rozstrzygnięto, bo startujące w nim firmy oprotestowały warunki.

Teraz jednak na jaw wychodzi fakt, że nowy minister nie chce dokumentowania posiedzeń sądowych i kombinuje, jak projekt Ziobry udupić.

Jak słyszymy:
– Pomysł jest dobry, ale nie ma planu wykorzystania nagrań. Nie wiadomo np. kto miałby spisywać ich treść, co miałoby trafiać do sądu drugiej instancji – oryginały czy kopie, jak z nagrań miałyby korzystać strony postępowania. Czy miałyby odsłuchiwać je w sekretariacie, przy pracowniku? – minister Ćwiąkalski wylicza wątpliwości i podaje przykład: – Jest 50 godzin rozpraw. Czy sąd apelacyjny w trzyosobowym składzie ma odsłuchiwać całość nagrań? Zdaniem ministra, kupowanie teraz sprzętu wartego 17 mln zł bez gwarancji, że zostanie on racjonalnie wykorzystany, nie ma sensu. Stąd pomysł odstąpienia od przetargu.
– Ostateczne decyzje zapadną po Nowym Roku – mówi minister Ćwiąkalski.

Panie adwokacie - ministrze.
Pana wątpliwości są naiwne, typu dziecinnego i w dodatku urojone. Rozprawę nagrywa się a płytę CD dołącza do akt. To tylko dowód jak było na sprawie i w razie gdyby okazało się, że sędzia, adwokat, strona itp. postępuje niewłaściwie.
Nie ma żadnego problemu skopiowania takiego nagrania dla stron - wszak po to są te dowody, żeby nie było tajemnic przed osobami biorącymi udział w sprawie, żeby uniknąć pomówień, machlojek i przekrętów sędziów. Nie ma powodów żeby inni sędziowie przesłuchiwali nagrania z posiedzenia - chyba że z sądu dyscyplinarnego.

Tak więc czym pan minister Ćwiąkalski się martwi? - tym że spadnie korupcja w sądach? A może tym że zostaną nakryci na oszustwach sędziowie?

Gwarantujemy, że Redakcja AFERY PRAWA NA PEWNO NIE ZAPRZESTANIA DZIAŁANIA DEMASKOWANIA KORUPCJI I GŁUPOTY W SˇDACH, PROKURATURACH ORAZ URZĘDACH MINISTERIALNYCH.

http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=porady&id=1825


dostępne komentarze na ten temat
Dodaj komentarz »


* KRETACTWO 2007-12-27 22:54

Krecenie Cwiakalskiego. Bedzie latwiej manipulowac informacja. Rzad pozorantow. Potrzeba Ziobry aby rozgonic towarzystwo obroncow Salonu. W imie Polski.
vz
* POstępować tak jak z dowodami w sprawie 2007-12-27 23:01

Uzasadnienie małego dziecka.Z nagraniem z przebiegu rozprawy postępować należy tak jak z innymi dowodami.Bo to jest dowód.ale ktoś nie chce nagrywać bo POco.a przecież to idealny materiał z przebiegu procesu, kontrola sędziego absolutna.a tak świadek mówi sędzia dyktuje co innego niz świadek mówi ,protokolanta pisze co jej sędzia dyktuje, a w przypadku zwrócenia uwagi, zostaje sie ukarany grzywna za naruszenie powagiu urzędu, który jest niezawisły.
Skorpion
* cwionku zapytaj sie jak to robia w USA 2007-12-28 04:44

jak masz watpliwosci. Fakt, ze bez nagran latwiej mecenasom mataczyc
audiotek
* A więc zostajemy przy stalinowskim syste 2007-12-28 14:30

mie, gdzie sędzia decyduje czy i co oraz jak, zostanie zaprotokołowane. W ten sposób można dowolnie manipulować rozprawami, a nawet oskarżać o krzywoprzysięstwo lub składanie fałszywych zeznań, których ktoś nie złożył. SKANDAL STALINOWSKI W III/IV RP.!.!.!
* to zbyt dobre rozwiązanie, żeby przeszło 2007-12-29 00:24

Nagrania z rozpraw można by po prostu dołączać do protokołu rozprawy i sięgać do niego w razie wątpliwości dotyczących rzetelności tego protokołu. Jednak takie rozwiązanie utrudniłoby życie skorumpowanym sędziom, a rządząca PO, w ramach przywracania demokracji, przede wszystkim przywraca korupcję i skrzętnie zabezpiecza się przed tym, żeby przypadkiem nie zaistniał już nikt, kto próbował by z nią walczyć. Sama byłam stroną w sprawie, gdy raz pani sędzia po rozprawie od razu przystąpiła do „edycji” protokołu rozprawy (zapisanego na komputerze). Musiało jej się śpieszyć i była na tyle bezczelna, że nie czekała nawet aż całkiem opuszczę salę. Byłam w szoku i zastanawiałam się czy mnie przypadkiem jakiś wehikuł nie przerzucił w średniowiecze.
18 styczeń 2008

www.aferyprawa.com 

  

Archiwum

Do kraju tego
sierpień 3, 2003
Piotr Czartoryski-Sziler
Co kryje się za "polityką ochrony zdrowia"?
lipiec 8, 2004
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Ciemność z Zachodu
czerwiec 6, 2008
Izrael Szamir
Petycja
luty 6, 2003
Elzbieta
Samoobrona się kruszy
listopad 28, 2002
PAP
Naród, który głupotę nazywa odwagą
lipiec 21, 2006
Artur Łoboda
Przecieki w Mediach i Odpowiedzialność za Zbrodnie Wojenne
listopad 25, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Nowy numer magazynu PHALANX
czerwiec 1, 2004
Rafał
Historia białego człowieka: Asyria i Persja
sierpień 25, 2006
Zbyszek Koreywo
Zjednoczmy siły
maj 29, 2003
przesłala Elżbieta
Żydowskie media i "niedojrzałość polityczna".
czerwiec 14, 2004
Artur Łoboda
Lech Walesa
maj 15, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Michalkiewicz: Poronienia na Dzień Życia
kwiecień 1, 2006
S. Michalkiewicz
Leopardy dla dywizji im. Stanisława Maczka !!!
wrzesień 14, 2002
Artur Łoboda
Następny cel Teheran (Next target Tehran)
styczeń 17, 2007
Dan Plesch, The Guardian
Rebelia w afgańskiej prowincji
czerwiec 18, 2004
PAP
Sen
marzec 17, 2004
Artur Łoboda
BILANS MAJˇTKU POLSKIEGO
luty 24, 2004
Cold War II
wrzesień 4, 2007
przysłał ICP
Prorok Nycz
sierpień 18, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media