|
| AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) |
|
| Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? |
|
| Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków |
|
| Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo? |
|
| Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” |
|
| Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. |
|
| Polscy "nacjonaliści" o żydach |
|
| Po prostu zobaczcie |
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Covid to operacja wojskowa |
|
| Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” |
|
| Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec |
|
| |
|
| Cicha Broń do Cichych Wojen |
|
| |
|
| Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 |
|
| Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację. |
|
| Veto dla Funduszu Zadłużenia! |
|
| Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. |
|
| Podobno to ten psychol Klaus Schwab |
|
| To ten od "wielkiego resetu". |
|
| Im – wolno, nam – nie |
|
| Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? |
|
| Aresztować Netanjahu |
|
| Protest w Warszawie po decyzji Rządu. |
|
| Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój |
|
| Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko! |
|
| Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców |
|
|
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r |
|
| Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. |
|
| Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza |
|
| Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa |
|
| Rothschildów apetyt na Chiny |
|
| |
|
| Szczepionka do zabijania Ludzi |
|
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
|
więcej -> |
|
Paliwo ważniejsze niż wojna przeciwko terroryzmowi
|
|

W maju 2008 w USA, 70% obywateli uważa, że wzrost kosztów paliwa, jest ważniejszy niż wojna Bush’a przeciwko terroryzmowi, w ramach wojowniczej polityki osi USA-Izrael. Większość Amerykanów popiera dyplomatyczne podejście do Iranu i uważa za nonsens, stałą propagandę wojenną. Obecnie sondaże prestiżowego dwu-miesięcznika Foreign Affairs, z 2go Maja 2008 podkreślają, że w opinii Amerykanów, sprawa dostaw paliwa, jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa państwowego.
Permanentni członkowie Rady Bezpieczeństwa plus Niemcy, nazywani „Iran Six” na spotkaniu w Londynie 2go maja, 2008, jako grupa, nie mają najmniejszej ochoty na konfrontację przeciwko Iranowi. Iran obiecywał wkrótce ogłosić własne propozycje, żeby rozwiązać regionalne oraz międzynarodowe problemy dotyczące go, włącznie z programem nuklearnym. Po odparowaniu dotychczasowych ataków osi USA-Izrael i jej starań odizolowania go, obecnie Iran chce za pomocą dyplomacji, być nieodwracalnie uznany za odpowiedzialnego członka międzynarodowej społeczności, zwłaszcza po wygaśnięciu kadencji Bush’a.
W dniu 6go Maja, 2008, Iran czuł się na siłach ogłosić, że zawiesza inspekcje inspektorów ONZ do czasu, kiedy Izrael przystąpi do globalnego traktatu o nie-rozpowszechnianiu broni nuklearnych, według „The Wall Street Journal” z tejże daty. Ponieważ gazeta ta jest dominowana przez neokoserwatystów radykalnych syjonistów, więc na razie wstrzymała się od komentarzy.
Iran chciałby móc sprzedawać gaz ziemny do Unii Europejskiej po cenach konkurencyjnych, czego Moskwa nie chce. Rosja woli zbudować „Rurociąg Pokoju” z Iranu przez Pakistan do Indii i Chin, tak żeby produkcja paliwa z Iranu szła głównie na wschód. Inicjatywy Iranu i konfrontacja Iranu z osią USA-Izraela, powoduje Rosję i Chiny do ostrożności tak, że na razie sprawa przyjęcia Iranu do „wschodniego NATO” w postaci Organizacji Kooperacji w Szanghaju (SCO) jest odłożona na pó?niej. Jak wiemy oficjalnymi językami (SCO) są chiński i rosyjski a Iran ma pozycję aplikanta-obserwatora, który usilnie stara się o przyjęcie do tego „wschodniego NATO.”
Rosja nadal prowadzi przetargi w celu odwołania przez USA projektu wyrzutni „Tarczy” w Polsce, o cztery minuty lotu pocisku od Moskwy i ma nadzieję, że następca Bush’a odwoła projekt „Tarczy” i w ten sposób zmniejszy zagrożenie świata konfliktem nuklearnym. Dla Rosji, zbyt bliskie powiązania z Iranem, komplikują stosunki Rosji z USA, tak w sprawie Kosowa jak i w konflikcie na Bliskim Wschodzie. W dodatku odnawiają się napięcia między Rosją i Gruzją popieraną przez NATO przeciwko Rosji.
Prezydent Wladimir Putin zapewnił listownie prezydenta Ahmadinedżad’a o trwałości poparcia Iranu przez Rosję, niezależnie, kto jest przy władzy. Prezydent Ahmadinedżad odpowiedział, że „Iran i Rosja są dwoma dużymi i potężnymi państwami, których kooperacja służy interesom Iranu i Rosji, jak również regionalnemu i międzynarodowemu bezpieczeństwu” oraz mogą one „skutecznie służyć, w ustalaniu nowego modelu, stosunków międzynarodowych.” Właśnie wydano książkę geopolityka histryka Fareed’a Zakaria pod tytułem „The Post-American World” („Postamerykański Świat”).
W czasie, kiedy Iran podpisywał traktat przeciwko rozpowszechnianiu broni nuklearnych, w treści tego traktatu było ustalone, że każde państwo ma prawo do budowania elektrowni nuklearnych, oraz wzbogacania uranu, pod kontrolą inspektorów z ONZ’tu. Obecnie pod presją neokonserwatywnego i pro-izraelskiego rządu Bush’a, pięciu permanentnych członków Rady Bezpieczeństwa plus Niemcy, zmienili warunki traktatu i wymagają żeby Iran nie miał prawa wzbogacania uranu, jak to czynią inne państwa nie należące do „klubu arsenałów nuklearnych.” Naturalnie Iran uważa, że jest ofiarą dyskryminacji.
Brytyjski Minister Spraw Zagranicznych, Dawid Miliband powiedział, że propozycje udzielane Iranowi i ustępstwa mają na celu wtrzymanie programu wzbogacania uranu przez Iran i mają na celu udowodnienie Teheranowi, jakie korzyści mógłby mieć, dzięki kooperacji z „international community,” czyli państwami grupy „Iran Six,” która jednak traci na sile. Wcześniej minister Iranu, Manouczehr Mottami, powiedział Milibamd’owi „dobrze wiesz, jakie słowa są niedozwolone w Iranie.” Faktycznie grupa „Iran Six” starciła tupet.
W Moskwie, Igor Tomberg, z Instytutu Gospodaki Światowej i Stosunków Międzynarodowych, powiedział: „Iran dodał do swego kołczana strzałę energetyczną. Postęp Iranu na światowym rynku gazu ziemnego spowoduje zmiany w obecnej równowadze sił,” zwłaszcza, że Szwajcaria 17go marca popisała kontrakt z Iranem wartości 42 miliardów dolarów, na 25 lat. Uroczyste podpisanie formalnego kontraktu przez Szwajcarię i Iran miało miejsce w Teheranie.
Do tej pory podpisywano z Iranem tylko nie-wiążące memoranda, o wzajemnym porozumieniu. Iran ma dostarczyć Europie 5,5 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie począwszy od 2010 roku, za pomocą obecnie budowanego rurociągu. Pani minister Micheline Calmy-Rey, w czasie uroczystej ceremonii w Teheranie powiedziała, że kontrakt ten jest bardzo ważny dla Szwajcarii, ponieważ zmniejsza uzależnienie Europy od dostaw z Rosji.
Reakcja osi USA-Izrael była szybka, według The Financial Limes of London tak, że Szwajcaria będzie prawdopodobnie skarcona i straci przedstawicielstwo interesów USA w Teheranie oraz w Hawanie. Tymczasem kontrakt Szwajcaria-Iran jest witany entuzjastycznie przez Włochy, jako bardzo ważny krok, w kierunku zapewnienia paliwa Europie. Szwajcarja nie skrępowana przez NATO i Unię Europejską, ma więcej swobody ruchów, było by morzeniem wielu Polakó gdyby Polska mogła być podobnie niezależna jak Szwajcaria,
Kontrakt Szwajcarii z Iranem spowodował przyspieszenie pertraktacji Chin z Iranem o kontrakt wartości 16 miliardów dolarów, w Północnym Regionie Pars oraz zakup skraplanego gazu ziemnego u wybrzeży Iranu na następne 25 lat, jak też kontrakt z Iranem na wiercenie szybów w regionie Jadawaran na dwa miliardy dolarów, „ponieważ interpretacja traktatu o nie rozpowszechnianiu broni nuklearnych nie powinna przeszkadzać we współpracy ekonomicznej.”
Indie wzmocniły poparcie dla „rurociągu pokoju” z Iranu przez Pakistan do Indii i Chin. Natomiast współpraca nuklearna Indii z USA popada w stan letargu. Iran ma wiele ofert z zachodu i ze wschodu, wśród których przoduje Gasprom i ma kontrakty na wielkie złoża w południowym Iranie, które reprezentują 60% zasobów Iranu i tym samym 10% znanych zasobów światowych.
Gasprom na kontrakty z Qatarem, trzecim na świecie najbogatszym państwem w gaz ziemny, tak że razem Rosja, Iran i Qatar mają 55% światowych rezerw gazu ziemnego i ich współpraca ma duże znaczenie w energetyce globalnej i dominują Forum Producentów Gazu. Tak, więc paliwo, regulowane umowami międzynarodowymi jest bardziej uzasadnione niż próby rabunku paliwa, pod przykrywką wojny przeciwko terrorowi.
WWW.pogonowski.com |
|
7 maj 2008
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Nasza Polska: Obrońmy Polskę!
luty 4, 2003
|
Jacek Kaczmarski otrzymał fortepian
lipiec 10, 2002
PAP
|
Od jesieni zamarzły 254 osoby
luty 3, 2003
PAP
|
Zamach Kaczyńskiego na ... lustracje
styczeń 23, 2006
http://www.raportnowaka.pl/
|
Normalność inaczej, czyli kwachopodobni, michnikotożsami
marzec 27, 2007
Marek Olżyński
|
Janowski żąda głosowania w sprawie Stoen-u
grudzień 3, 2002
PAP
|
Swen czy Sven?
listopad 8, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wybraliśmy do sejmu kanalie
marzec 20, 2003
zaprasza.net
|
Protestuję przeciwko światowemu terroryzmowi
marzec 14, 2004
Artur Łoboda
|
Armia chce działań - wielkie fiasko
lipiec 20, 2006
Ran HaCohen
|
Projekt społeczny Polska 2005
grudzień 8, 2002
zaprasza.net
|
Wyzysk proletariatu w Szwajcarii i w Polsce
wrzesień 6, 2005
Mirnal
|
Ciasna Linda
wrzesień 13, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wizy za smierć
luty 5, 2005
zaprasza.net
|
Lekcja, która niczego nie uczy
sierpień 27, 2004
|
Esbecka gwardia w Agencji
styczeń 24, 2003
http://www.naszdziennik.pl/
|
Wiadomość grubymi nićmi szyta
kwiecień 27, 2003
|
Wstyd za Instytut Pamięci Narodowej
luty 26, 2003
Dr Leszek Skonka
|
Cadbury wycofuje tysiące batonów
wrzesień 14, 2007
PAP/AFP
|
UA + PL Wybory 07: decydować ma Kryterium Miłości do USA
wrzesień 19, 2007
Marek Głogoczowski
|
więcej -> |
|