ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
więcej ->

 
 

Bank, władza absolutna

The City
Autor: K.J.

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć fragmenty książki pt. „Descent Into Slavery” (można to przetłumaczyć jako „zejście, powrót do niewolnictwa”). Autorem tej książki jest Des Griffin, prawicowy amerykański autor, zajmujący się głównie teoriami spiskowymi, czyli po angielsku tzw. conspiracy theory. Porusza on takie tematy jak New World Order, wpływy na politykę światową i finansową takich rodzin jak Rotszyldowie czy Rockefellerowie. Oczywiście ze względu na poruszane tematy Rotszyldów, syjonizmu i sławetnej Organizacji przeciw Zniesławieniu uważany jest przez pewne ośrodki politycznie poprawnej propagandy za antysemitę.

Tym którzy z wielkim sceptycyzmem odnoszą się do teorii spiskowych, pragnę przypomnieć że teoria spiskowa jest jedynie teorią dopóki nie okaże się prawdą, np. wskutek odtajnienia jakichś ściśle tajnych dokumentów. Słynny Gulf of Tonkin Incident, Iran Contra czy zbombardowanie USS Liberyty.

Tłumaczę prawie dosłownie, o ile taka rzecz jest możliwa przy tłumaczeniu z angielskiego na polski. Nie chce mi się przykładać do stylistyki, a więc ręczę za dokładność tłumaczenia, ale nie za piękną literacką polszczyznę. Mam nadzieję że to kogoś tu zainteresuje.

Ciekawe spojrzenie na to „jak świat się kręci”. Również to tłumaczenie dedykuję tym Panom na tym forum, którzy są tak zagorzałymi miłośnikami demokracji i wolności. Panowie, tak właśnie wygląda w praktyce demokracja, a tego że jesteście niewolnikami tego systemu, po prostu nie wiecie.

THE CITY

Kiedy ludzie myślą i mówią o Anglii używają takich zwrotów jak „Wielka Brytania”, „Królowa”, „Korona”, „Kolonie Korony”, „Londyn” czy „Imperium Brytyjskie”. Generalnie te zwroty uważane są za synonimy, wymiennie używane jako reprezentatywne dla tego samego systemu.

Kiedy ludzie słyszą „Korona” instynktownie myślą o królu lub królowej. Kiedy słyszą „Londyn” lub „The City” myślą o stolicy Anglii w której monarcha ma swoją oficjalną rezydencję.

Jednakże aby w pełni zrozumieć unikalność i pełne znaczenie omawianego przedmiotu musimy dokładnie zdefiniować owe pojęcia.

Kiedy mówimy o „The City”, mówimy o prywatnej korporacji, lub wręcz Niezależnym Państwie które zajmuje obszar 677 akrów i znajduje się w samym sercu 610 mil kwadratowych Wielkiego Londynu. Liczba ludności zamieszkującej „The City” jest podawana jako trochę ponad 4000, podczas gdy ludność Wielkiego Londynu liczy ponad 7 milionów.

„Korona” (The Crown) jest komitetem składającym się z 12 do 14 osób, które rządzą niezależnym państwem (sovereign state) znanym jako Londyn lub „The City”. „The City” nie jest częścią Anglii, nie podlega monarsze ani parlamentowi. Tak jak Watykan w Rzymie stanowi osobne, niezależne państwo. Jest Watykanem świata interesu (commercial world).

To Centrum (The City) jest często określane jako „najbogatsza mila kwadratowa na świecie” i jest rządzone przez Lord Mayor. Tutaj zgrupowane są największe finansowe I handlowe instytucje Brytanii. Banki, na których czele znajduje się Bank of England (który jest własnością prywatną, kontrolowaną przez Rotszyldów)*, Lloyd’s of London, Londyńska Giełda i biura najważniejszych międzynarodowych koncernów handlowych. Tutaj również znajduje Fleet Street, serce i centrum prasowe. (musiało to być napisane jeszcze wtedy kiedy tam właśnie znajdowały się biura wszystkich angielskich publikacji. Teraz większość gazet i czasopism przeniosła się do Wapping i Canary Warf. Dopisek mój.)

Np. w budynku, gdzie znajdowała się redakcja The Daily Telegraph, dzisiaj znajdują się główne biura banku inwestycyjnego Goldman Sachs. C. Hoare & Co, najstarszego angielskiego banku, założonego w 1690r. Te nazwiska, nazwiska, jak one wiele mówią. Komentarz mój.
Lord Mayor jest wybierany na okres jednego roku, i w rzeczywistości jest nie koronowanym monarchą w „The City”.

Aubrey Menen w „London, Time-Life”, 1976, str. 16:

cytat:
Stosunki pomiędzy monarchą “The City” i monarchą Anglii są niezwykle interesujące i wiele mówiące.

Kiedy Królowa Anglii przybywa do „The City” z wizytą, Lord Mayor spotyka ją w Temple Bar, symbolicznej bramie do „The City”. To ona mu się kłania i pyta o pozwolenie wejścia na teren jego prywatnego, niepodległego państwa.

Mała klika która rządzi w „The City” dyktuje brytyjskiemu parlamentowi. To ta klika mówi im co i kiedy powiedzieć. W teorii WB jest rządzona przez premiera i jego gabinet. W rzeczywistości są oni jedynie marionetkami których sznurki są pociągane przez ukryte za kulisami osoby.

Jak to powiedział Sir William Pitt w 1770r. w swojej mowie wygłoszonej w House of Lords:

cytat:
Za tronem jest ukryta siła (coś potężniejszego) potężniejsza od samego króla. ("There is something behind the throne greater than the king himself.")

To stwierdzenie, wygłoszone w nawiązaniu do Bank of England* dało początek angielskiemu powiedzeniu „the power behind the throne”, mającym oznaczać coś ukrytego, ale sprawującego faktyczną władzę. Dopisek mój.

Były premier Wielkiej Brytanii, Benjamin Disraeli napisał w 1884r.:

cytat:
Świat jest rządzony przez zupełnie inne osobistości niż to wyobraża sobie ktoś niewtajemniczony. (The world is governed by very different personages from what is imagined by those who are not behind the scenes)

Najbardziej rzucającym się w oczy przykładem mogą być wypadki zaszłe w 1956r., kiedy to ówczesny premier WB, Sir Anthony Eden rozpoczął wojnę o Kanał Sueski. Ledwie ta wojna się zaczęła „The City” upowszechniło wiadomość że premier wkrótce nie będzie dysponował funduszami potrzebnymi do prowadzenia tej wojny, ponieważ nastąpi dewaluacja angielskiego funta.

Historia jasno pokazuje, że rządy brytyjskie są niewolnikami „niewidzialnej i niesłyszalnej” siły skupiającej się w The City. The City przygrywa [politykom] do tańca. „Widoczni i słyszalni przywódcy” są tylko marionetkami tańczącymi w rytm tej muzyki. Oni są bezsilni. Nie do nich należy ostanie słowo. Oni są tylko pionkami w grze prowadzonej przez światową finansjerę.

HISTORIA

Od czasów Wiliama Zdobywcy aż do połowy XVII w. brytyjscy monarchowie byli prawdziwymi władcami, ich słowo było prawem.

W miarę jak rosła brytyjska potęga i jej wpływy na świecie pod koniec XVII w. tak samo, ale o wiele szybciej rosło bogactwo i wpływy finansistów i handlarzy w „City”. W 1694r. powstał prywatny Bank of England* aby finansować rozrzutność Wiliama III. Bank ten był założony przez grupę finansistów z City, którzy użyli Wiliama Patersona jako oficjalnej figury.

On to zaproponował rządowi pożyczkę w wysokości 1.2 miliona funtów. Reszta udziałowców tego przedsięwzięcia pozostała w cieniu. Jest on również autorem słynnego powiedzenia „Zyski banku pochodzą od procentu jaki bank nakłada na pożyczane pieniądze, które bank kreuje z niczego”. (The bank hath benefit of interest on all moneys which it creates out of nothing.) Dopisek mój.

Nazwiska innych założycieli tego banku nigdy nie zostały ujawnione.

W tym to punkcie historii Bank of England i „City” zaczęły kontrolować politykę Anglii.

Z The Illustrated Universal History, wydanej w 1878r.:

cytat:
WB wyłoniła się zwycięska z długiego konfliktu z Francją. Jej imperium rozciągało się do najdalszych zakątków świata, jej panowanie na oceanach nie ulega dyskusji. Jej bogactwo i handel wzrosły... W tym to czasie (1815r) Dom Rotszyldów (House of Rothschild) przejął kontrolę nad Bank of England, The City i poprzez inne swoje gałęzie również przejął kontrolę nad innymi europejskimi narodami...

Chciałbym tu zwrócić uwagę na to, że rok 1815 jest również rokiem w którym rozegrała się słynna bitwa pod Waterloo. Otóż z tą bitwą, przejęciem kontroli nad finansami WB oraz Natanem Rotszyldem jest związana ciekawa historyjka, którą kiedyś opowiem. Nie na darmo poeta Heinrich Heine kiedyś powiedział o James’ie Rotszyldzie: „Pieniądze są bogiem naszych czasów, a Rotszyld jest jego prorokiem”. Dopisek mój.

Około 70 lat temu Vincent Cartwright Vickers stwierdził:

cytat:
...finansiści wzięli na siebie być może nie odpowiedzialność, ale siłę która zezwala im na kontrolę rynków światowych i za pomocą za jej pomocą kontrolują stosunki między narodami. Pożyczki udzielane obcym krajom są aranżowane w „City” bez żadnej uwagi na dobro narodu, ale żeby wzrastało jego zadłużenie, za pomocą którego „City” rośnie coraz silniejsze i bogatsze. Ta narodowa i międzynarodowa dyktatura pieniądza gra jednym państwem przeciw drugiemu i poprzez kontrolę znacznej większości prasy kształtuje opinię publiczną. Nie można dłużej zezwolić tej dyktaturze na czynienie farsy z pojęcia demokracji. (E.C. Knuth, Empire of The City, str. 65)

W 1946r E.C. Knuth napisał:

cytat:
Największa potęga brytyjskiej oligarchii finansowej leży w jej ponad wiecznej i samo napędzającej się naturze, długoplanowym myśleniu i wytrwałości, jej możliwości przetrzymania i pokonania w ten sposób cierpliwości swoich oponentów.

Wybrani jedynie na określony (zwykle bardzo krótki) okres czasu europejscy politycy, którzy usiłowali ukrócić tego potwora, wszyscy zostali w końcu pokonani przez limit czasu który zezwala im na sprawowanie władzy. Zmuszeni do wykazania się prężnością i osiągnięciami w zbyt krótkim czasie zostali wymanewrowani i przeczekani i zmuszeni do odwrotu. Jedynie kilku w WB i USA udało się stawić czoła finansowej oligarchii nie kończąc swojej kariery skandalem czy hańbą. Za to tych wielu, którzy wiernie służyli, także wynieśli z tego profit.

*. Bank of England, Federal Reserve Bank, pomimo swojej nazwy sugerującej że znajdują się pod kontrolą rządu, lub też są własnością jakiegoś państwa, naprawdę są prywatnymi konsorcjum. Np. w USA jest 12 tzw. Federal Reserve Central Banks. Ich właścicielami (lub częściowymi właścicielami) są: Rothschild Bank of London, Warburg Bank of Hamburg, Rothschild Bank of Berlin, Lehman Brothers of New York, Lazard Brothers of Paris, Kuhn Loeb Bank of New York, Israel Moses Seif Banks of Italy, Goldman & Sachs of New York, Warburg Bank of Amsterdam i Chase Manhattan Bank of New York.

Wprawdzie przetłumaczone fragmenty dotyczą głównie WB, jednakże mają swoje odbicie w ogólnoświatowym systemie finansowym.
21 kwiecień 2008

przesłał . 

  

Archiwum

Anatomia terroru w Iraku
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
GUS: Bezrobocie ludzi młodych
styczeń 30, 2006
Dynamicznie o Krakowie
listopad 16, 2004
Niech panie latają z panami
marzec 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czemu cesarz Austrii przemianował Małopolskę na Galicję?
maj 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Murzyńscy raperzy będą "walczyli z antysemityzmem"
listopad 14, 2006
bibula
Program
lipiec 20, 2003
przesłała Elżbieta
Dlaczego będą (?) wieszać Saddama Husseina ?
grudzień 28, 2006
tezlav von roya
Hamiltonowski bank narodowy podstawą rozwoju świata i Polski
sierpień 9, 2006
instytut schillera - biuletyn informacyjny
nawroty
wrzesień 28, 2004
Branie na litość
wrzesień 10, 2003
Andrzej Kumor
Bohaterowie
styczeń 19, 2009
PAP
UPA
październik 18, 2006
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
NOSZĘ POLSKĘ W SERCU
maj 5, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Polska atrapa demokracji
marzec 27, 2003
zaprasza.net
Prokreatorzy i ich prokreatory
wrzesień 4, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Jednością silni, rozumni szałem...
lipiec 21, 2006
Artur Łoboda
"Krew jego spadnie na nas i na syny nasze"
Politycznego szantażu wobec Husajna ciąg dalszy

luty 9, 2003
zaprasza.net
W jakim towarzystwie się obraca "Prezydent"
czerwiec 2, 2004
Cenzor, cenzura, moderator, kretyn…
maj 31, 2006
zaprasza.net
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media