ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Dr. L.Palevsky tłumaczy mechanizm działania szczepionki mRNA i wypływające z niej jej zagrożenia 
Dr. Lawrence Palevsky, certyfikowany pediatra, autor i wykładowca, wyjaśnia, w jaki sposób szczepionka na COVID instaluje instrukcje genetyczne mRNA z białka wypustek SARS-Cov2, które następnie wykorzystuje nasze ciało do powielania się, co powoduje bezpłodność, krzepnięcie krwi i zakażenia przez wydzielanie cząstek białka wypustki dla bliskich członków rodziny poprzez oddech, ślinę, pot i złuszczanie się skóry, którzy z kolei doświadczają objawów krzepnięcia, siniaków i niepłodności, mimo że nie byli zaszczepieni szczepionka na COVID-19. 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
więcej ->

 
 

TEZY do dyskusji w ramach Programu "Polska 2005".Ze względu na brak czasu (moja praca zawodowa, złożona obietnica poświątecznego terminu przygotowania tego materiału), ograniczyłem się jedynie do zasygnalizowania niektórych pomysłów na Polskę 2005 roku. Będę bardzo wdzięczny za ich uzupełnianie, a także za życzliwą krytykę. Program taki ma sens jeśli buduje go, i identyfikuje się z nim, wiele osób. To co przedstawiłem poniżej jest siłą rzeczy niesłychanie skrótowe, i na tym etapie często bez wsparcia danymi liczbowymi i historycznymi (należałoby je umieścić w części I - analitycznej). Miejscami próbowałem wpleść próbę analizy przesłanek moich konkluzji, nie wyprowadzając tego do odrębnej "części pierwszej ". Zamiast niej natomiast, pozwoliłem sobie na całkowicie przypadkowe przedstawienie kilku zaledwie pozycji z zakresu gospodarczego. Każdy z nas zna ich wiele. Niezależnie od toku dyskusji możemy stworzyć bank ciekawych publikacji poszerzających naszą wiedzę.

Jeśli w toku dyskusji dane liczbowe bąd? historyczne okażą się niezbędne, będę je prezentował na poparcie swojego stanowiska. [Takie są moim zdaniem wymogi materiałów prezentowanych internetowo. Przejrzystość, skrótowość, komunikatywność.] Któż chciałby czytać długie i nudne wywody wzbogacone naukowym żargonem? A więc do rzeczy.

CZĘŚĆ PIERWSZA
ZAMIAST ANALIZY - lektura,

na przykład:
Poznański Kazimierz Z. "Wielki przekręt. Klęska polskich reform". Warszawa. Tamże bogata bibiliografia.
Błaszczyk Barbara. "Demokracja przemysłowa w państwach zachodu". MAW 1984.
Ludwiniak Krzysztof S. "Pracownik właścicielem". Lublin-Paryż 1989.
Ludwiniak Krzysztof S. "Własność pracownicza w USA". [w: "Akcjonariat pracowniczy". 1989]
Russel Long. "Ustawa o akcjonariacie pracowniczym" [w: "Akcjonariat pracowniczy". 1989]
Bratkowski Stefan. "Jak robić interesy - razem". Warszawa 1989.
Rosen Corey, Young Karen. "Beyond Taxes: Managing and Employee Ownership Company". National Center for Employee Ownership, Oakland, California 1988.
i ........ szereg innych ..................


CZĘŚĆ DRUGA
Kierunki zmian do jakich dążyć winna Polska w najbliższej przyszłości ["punkt 2 - cel", proponowanego przeze mnie szablonu dyskusji z: "KOMENTARZ 1"].


NASZYM CELEM STRATEGICZNYM JEST
I. W DZIEDZINIE G O S P O D A R C Z E J
1. Akcjonariat pracowniczy jako powszechna forma własności (a nawet uprzywilejowana):
- wprowadza emocjonalny związek pracownika z firmą i efektami jej pracy jako całokształtu,
- likwiduje podstawowy konflikt między kapitałem a pracą,
- wprowadza materialne zainteresowanie zatrudnionego, stanem jego przedsiębiorstwa,
- jest szkołą "właścicielstwa" i podnosi stan wiedzy ekonomicznej pracownika;
/w USA produktywność firm wchodzących w akcjonariat pracowniczy wzrasta średnio półtora raza (w tamtych warunkach!), a skuteczność działania tej formy własności wynosi w granicach 95%/;
2. Powołać Prokuratorię Generalną lub odpowiadającą jej instytucję do nadzoru majątku Skarbu Państwa.
3. Przeanalizować korzyści i straty wynikające z wypowiedzenia układu stowarzyszeniowego z UE;
/być może należy go wypowiedzieć/.
4. Rozpocząć natychmiast systematyczne obniżanie podatków od działalności gospodarczej np. w granicach 2-3 punktów procentowych rocznie. (Gospodarka nie znosi bowiem zmian rewolucyjnych. Jeśli założymy wyższy poziom zmian stracimy dochody budżetowe zanim rozkręcimy koniunkturę.)
Spowoduje to napływ kapitału do kraju i budowę nowych miejsc pracy.
/Przykład Irlandii, która nie dlatego odniosła sukces bo wstąpiła do UE, lecz dlatego że ma najniższe podatki od działalności gospodarczej (1/3 przeciętnej w UE!!!)/
5. Rozpocząć systematyczne obniżanie kosztów pracy ale "pół kroku" za tymi wcześniejszymi działaniami.
/Płaca robocza wynika i tak z prawa popytu i podaży, więc przy niej w gospodarce rynkowej nie należy specjalnie manipulować. Jednak praca jest obciążona dodatkowymi opłatami na przeróżne cele. Wie to każdy, kto chociaż raz zatrudniał we własnej firmie pracownika. Nie trzeba być tak zwanym "wybitnym specjalistą"./
6. Aktywnie rozpocząć prowadzenie "polityki antyimportowej" wynikającej ze starej zasady merkantylizmu - (osiąganie w handlu zagranicznym nadwyżki sprzedaży nad importem; wtedy to inni kupują naszą pracę /jakże oczywisty banał/);
- preferować zastępowanie zagranicznych surowców i komponentów - krajowymi;
- wprowadzić cła antydumpingowe (to wolno w myśl prawa międzynarodowego uczynić bez narażania się na odwet).
/Na takiej polityce wyrastały europejskie i azjatyckie (colbertowska Francja w XVII w, Japonia po II wojnie światowej itd.) potęgi imperialne/.


II. W DZIEDZINIE P O L I T Y C Z N E J
II A. POLITYKA ZAGRANICZNA

1. Utrzymanie dobrych stosunków ze wszystkimi państwami a w szczególności z sąsiadami i prowadzenie polityki pokojowego współistnienia. /Bez komentarza. Poza dyskusją./
2. Współdziałanie w ramach "inicjatywy środkowoeuropejskiej".
Ukraina 50 mln. ludności, 609 mln. km kw. obszaru;
bogactwa - węgiel kamienny, gaz ziemny (wyd.19 mld m3), ropy naftowej, rudy żelaza, manganu, metali nieżelaznych i rzadkich, soli potasowych i kamiennej, uzdrowiska, turystyka.
Polska 38 mln. ludności, 312 tys. km kw. obszaru;
bogactwa - węgiel kamienny, brunatny, siarka, rudy miedzi, srebro, rudy cynku i ołowiu, gaz ziemny, sól kamienna, rudy żelaza (magnetyty tytanonośne i wanadonośne - nie eksploatowane!).
Rumunia 23 mln. ludności, 237 tys. km kw. obszaru;
bogactwa - wydobycie ropy naftowej (ok. 7 mln. t) gazu ziemnego, węgla kamiennego, brunatnego, rud żelaza, manganu, boksytów, cynku i ołowiu.
Bułgaria 9 mln. ludności, 111 tys. km kw. obszaru;
bogactwa naturalne - węgiel brunatny, rudy cynku i ołowiu, miedzi, sól kamienna, turystyka (ok. 8 mln.)
Turcja 62 mln. ludności, 780 tys. km kw. obszaru;
bogactwa - rudy żelaza, chromu, miedzi, boksytów, ok 54% energii elektr. z elektrowni wodnych, rafinerie ropy naftowej, turystyka (ok. 7 mln.), eksport rękodzieła.
Serbia 10 mln. ludności, 88 tys. km. kw. obszaru;
bogactwa - wydobycie rud miedzi, cynku i ołowiu, hodowla, rolnictwo.
razem: 192 mln. ludności,
2 mln. 137 tys. km kw. powierzchni

Poza Polską to te państwa, które w 2004 r. na pewno do UE nie wejdą. Jeśli w którymś z krajów "10" referendum wypadnie negatywnie, to grupa się powiększy.
Taką "inicjatywę" za wszelką cenę należy zbudować. Nawet po to aby wyprowadzić nas z grupy państw - członków II kategorii. Jest to zadanie dla dyplomatów. Albo dyplomacje tych państw zrozumieją, że w tym współdziałaniu tkwi siła, albo ich wszystkich "na przemiał". Zrealizowanie tego porozumienia (niewątpliwie trudne) to być albo nie być:
- partnerem, lub
- obszarem kolonizowanym.
Dlatego szybko należy rozpocząć ponadnarodową kampanię propagandową.


II B. POLITYKA WEWNĘTRZNA

W dziedzinie organizacji i działania władz państwowych.
Proponuję:
1. Odsunięcie od wpływu na decyzje państwa ludzi, którzy notorycznie nie biorą udziału w wyborach;
- ograniczy to (na ich własne życzenie!) liczbę uprawnionych i zmniejszy koszty prowadzenia wszelkich wyborów,
- dla ludzi wkraczających w wiek dojrzały wprowadzić "egzaminy obywatelskie";
/Zapewne rozlegnie się wrzask na pół świata o gwałceniu demokracji, jednak zgodnie z prawem do samostanowienia nikt nie ma prawa wtrącać się w nasze sprawy wewnętrzne./
2. Szeroko wprowadzić zasadę "referendum" czyli demokrację bezpośrednią także o zasięgu ograniczonego terytorium;
/Przykładem jest Szwajcaria, gdzie często w ramach poszczególnych kantonów odbywają się takie referenda./
3. Wprowadzić we władzach ustawodawczych:
a - kadencyjność rotacyjną, wymiana 1/3 składu co dwa lata;
/Senat amerykański jest dobrym przykładem. Daje to stabilizację ciągłości władzy i decyzji./
b - zasadę odwoływania przedstawicieli w trakcie kadencji;
5. Wprowadzić:
a - odpowiedzialność osobistą, cywilną i majątkową pracowników administracji państwowej, samorządowej, sędziów, prokuratorów i innych funkcjonariuszy publicznych za wydane decyzje i podjęte uchwały;
b - obowiązkową zasadę zadośćuczynienia za wyrządzone szkody zarówno w działalności politycznej, jak i za przestępstwa natury kryminalnej. Sama zasada czasowej izolacji przestępcy niczego nie załatwia a kosztuje społeczeństwo coraz drożej.
6. Określić pojęcie i wprowadzić zasadę nie przedawniania się "działań na szkodę Narodu i Państwa".
7. Wprowadzić zasadę jawności głosowań (przynajmniej w sprawach pozapersonalnych) aby w przyszłości móc ustalać listy winnych za ?le podjęte decyzje. Demokracja nie musi być anonimowa.

Pojęcie "demokracja internetowa" jest jedynie narzędziem umożliwiającym znacznie sprawniejsze przeprowadzanie wszelkich decyzji w ramach demokracji bezpośredniej.


W dziedzinie obronności.
Aby zapewnić bezpieczeństwo państwa należy doprowadzić do wzmocnienia jego sił obronnych. Ponieważ nie jesteśmy i nie będziemy potęgą militarną, i w wypadku konfliktu klasycznego nasze siły zbrojne nie mają większych szans na powstrzymanie jakichkolwiek sił zbrojnych agresora (nawet jeśli kupimy sobie dwa razy więcej myśliwców wielozadaniowych i transporterów kołowych), należy dokonać głębokiej restrukturyzacji sił zbrojnych poprzez oparcie ich na nowej koncepcji organizacyjnej. Ponieważ o decyzji zaatakowania kraju decyduje od pewnego czasu (doświadczenia: wojny burskiej, hitlerowskiego ataku na ZSRR, wojny w Wietnamie itp.) nie tylko możliwość pokonania jego armii lecz także koszty utrzymania jego terytorium, należy przebudować własną armię na dwuczęściową:
a/ siły armii zawodowej,
b/ siły samoobrony obywatelskiej.
O ile ok. 150 tysięczna armia zawodowa powinna w zasadzie zapewnić możliwość obsługi skomplikowanego sprzętu militarnego (piloci, marynarze, obsługa broni rakietowej, siły spadochronowe, specjalne, pancerne i przeciwpancerne...) to są to jednak siły niewystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa.
Prawdziwą obawę dla wroga stanowić będzie wyszkolenie 30 milionów armii obywatelskiej płci obojga. Armia taka to niekoniecznie ludzie umiejący strzelać z "kałacha", chociaż nikomu umiejętność posługiwania się bronią palną nie zaszkodzi. Armia obywatelska, to ludzie umiejący udzielić pomocy medycznej, umiejący zachować się i przeciwdziałać zagrożeniu epidemiologicznemu, zawaleniom budynków, wypadkom komunikacyjnym. To ludzie zorganizowani w swoim miejscu zamieszkania, zdolni do działań dywersyjnych i wywiadowczych na terenie opanowanym przez wroga. Często znający zasady samoobrony i walki wręcz. To ludzie zdolni do przetrwania w trudnych i niesprzyjających warunkach. Aby wyszkolić taką armię nie trzeba tych ludzi wywozić na drugi koniec Polski, ani oddzielać od rodzin. Można to zrobić w miejscu zamieszkania, poświęcając kwadrans albo dwa dziennie, byle systematycznie i na poważnie. Także ucząc tego w szkołach zamiast tysięcy niepotrzebnych i bzdurnych rzeczy. Taka armia jest skuteczna mimo starzenia się jej członków, a powiązana jest ze swoim własnym środowiskiem i sąsiadami. To dodatkowo przeciwdziała atomizacji społeczeństwa, co jest przekleństwem naszych czasów (o tym też w części III). Armia obywatelska jest też skuteczną przeciwwagą dla zapędów jakiegoś nazbyt ambitnego generała, który w oparciu o siłę armii zawodowej pragnąłby "odkryć w sobie" talenty przywódcy politycznego (takich negatywnych przykładów w historii można znale?ć niestety sporo - to w temacie "zagrożeń").


III. W DZIEDZINIE S P O Ł E C Z N E J

Podstawą stabilności społeczeństwa i państwa w systemie kapitalistycznym na obecnym etapie rozwoju jest istnienie silnej klasy średniej. Warstwy średnie są zresztą podporą państwa na każdym etapie rozwoju społeczno-ekonomicznego. Silne rozwarstwienie na bardzo bogatych i bardzo biednych, z czym coraz bardziej mamy do czynienia w obecnej Polsce, spowoduje jej unicestwienie. Bardzo bogaci z reguły nastawieni są kosmopolitycznie a bardzo biedni i sfrustrowani nie identyfikują się z państwem, które nie umożliwia realizacji ich aspiracji życiowych. Dlatego:
1. Podstawowym celem społecznym jest:
a - budowa silnej pod względem ekonomicznym i intelektualnym, klasy średniej;
Ponadto:
2. Oparcie budżetu państwa nie tylko na wpływach z podatków ale w znacznej mierze na aktywach i udziałach Skarbu Państwa;
poprzez:
a - zakazania rządowi możliwości handlowania majątkiem Skarbu Państwa a danie tylko możliwości dysponowania rocznymi wpływami i wydatkami (w związku z powołaniem Prokuratorii Generalnej, por. I-2),
b - uniemożliwienie przyjmowania niezrównoważonych budżetów przez parlament, oraz zakaz jego równoważenia przez zaciąganie kredytów.
3. Dla podpadniętych - złodziei, malwersantów, hochsztaplerów, należy wprowadzić obozy reedukacyjne i odzyskiwać ukradzione pieniądze, także od członków ich rodzin.
4. Przyjąć zasadę, że nie każdy ma równe prawo decydowania o sprawach publicznych.
/Może się to realizować jako obywatelstwo różnych kategorii. Tak było w republikańskim Rzymie, a również na pewnym etapie rozwoju demokracji ateńskiej. Ludzie mają różne predyspozycje intelektualne i różną wiedzę na temat świata gospodarki i polityki. Częstokroć nie pracują nad sobą, nie pogłębiają tej wiedzy, nie samodoskonalą się, są bierni. Więc dlaczego mają mieć taki sam głos jak inni?
Należy bowiem zadać pytanie: dzięki komu możliwe jest sprawowanie przez takich polityków jak wielu obecnych, swojej władzy? To tylko dzięki nam - wyborcom. Głosujemy na ludzi całkowicie nieodpowiednich, co pó?niej doskonale widać. Dajemy się ogłupiać wielkością i kolorami plakatów wyborczych, obrazkiem w telewizorze i w ogóle całym sztabom specjalistów od psychomanipulacji, w tym wyborczej, w szczególności. Wielu z nas też nie wierzy, że cokolwiek może się zmienić i nigdzie, na żadne wybory nie chodzi, zapominając, że zainteresowani, ich rodziny i kolesie, i tak pójdą i się wybiorą. Jedynym sposobem przeciwdziałania jest (o zgrozo!) pozbawienie (może być czasowo) części ludzi prawa do uczestnictwa w niektórych aspektach życia publicznego (często sami się tego pozbawiają). Piszę to z prawdziwym bólem, bo lepiej byłoby ich po prostu oświecić ale to jest całkowicie nierealne.
Są ludzie, którzy nie dorośli do społeczeństwa obywatelskiego oraz do społeczeństwa internetowego, o czym często możemy przekonać się czytając rozliczne "wypowiedzi" i "dyskusje". I to nie ze względu na polityczną stronę prezentowanych poglądów lecz ich tzw. "ogólny poziom"./
5. Pozwolić na emigrację elementu niepewnego, o słabym związku z Narodem, po uprzednim uregulowaniu przypadającej na nich części zadłużenia spoczywającej na naszej wspólnocie. Tu jedli, tu korzystali na koszt podatnika z opieki lekarskiej i oświaty, tu zaciągnęli dług wobec społeczeństwa. Jeśli chcą opuścić naszą wspólnotę na stałe muszą uregulować swoje zobowiązania i rozliczyć się wobec niej. Dosyć już oskubywania współobywateli przez rozmaitych cwaniaczków pompujących stąd kasę i uciekających potem na Lazurowe Wybrzeże, do RPA, Brazylii lub Izraela.
6. Zdrowie narodu jest także poza komentarzem. Na to muszą się znale?ć środki. I Państwo (ogół obywateli) musi bezwzględnie w organizacji i finansowaniu leczenia swoich współobywateli uczestniczyć.
/Pomysł Kas Chorych nie był taki zły. Zawiodło, jak często, wykonawstwo. A wystarczyło, zamiast je likwidować (żeby wstawić własnych ludzi a wykopać AWS-owców), wprowadzić zasadę, że na terenie każdego województwa w obrębie regionów mogą ze sobą konkurować 3-4 Kasy. I to powinno w znacznej mierze załatwiać sprawę optymalizacji wydatków.
7. Wypracować metody obrony tożsamości narodowej we wszystkich dziedzinach życia, wobec postępującego procesu globalizacji.
Dobrym sposobem jest tu podjęcie działań przeciwdziałających atomizacji społeczeństwa np. w ramach budowy sił samoobrony obywatelskiej. Nic tak nie umacnia międzysąsiedzkich więzi, jak wspólne działanie, najlepiej dla dobra publicznego./Truizm./


IV. W DZIEDZINIE K U L T U R Y

Niestety, niepodważalnym pewnikiem jest:
- łatwe wynaradawianie się znacznej części Polaków,
- słaby związek z kulturą i tradycją narodową,
- nikła świadomość osiągnięć własnego narodu.
W związku z tym w dziedzinie kultury należy położyć większy nacisk na:
1. Wspieranie narodowej twórczości filmowej, pisarskiej, folklorystycznej itp.
/Chcąc przetrwać jako naród musimy znale?ć na to odpowiednie środki. W czasach zaborów funkcję tę spełniały dworki szlacheckie. Dzisiaj brak tego typu ośrodków obywatelskich może doprowadzić do zagłady narodowej w globalizującym się świecie. Niedopuszczalna jest dominacja w telewizji czy radiu publicznym wytworów obcej kultury i massmediów. Niedopuszczalna jest amerykanizacja naszej kultury i bezkrytyczne przeszczepianie na nasz grunt zachowań obcych tysiącletniej kulturze europejskiej./
2. Szkolenia w zakresie "nowej demokracji".
/Nowe czasy niosą konieczność szerokiego uświadomienia ludziom konieczności nowych zachowań. Niosą konieczność przyuczenia do korzystania z "demokracji internetowej", która będzie czymś zupełnie odmiennym od tradycyjnych rozwiązań, w których ludzie wyrośli, i do których są przyzwyczajeni./
3. Poddać gruntownej reformie system oświatowy.
Obecny system oświatowy, mimo wprowadzenia okrzyczanych tak zwanych reform, jest chory podobnie jak ich (reform) twórcy. Nie przygotowuje człowieka do życia na miarę XXI wieku. Nie daje młodemu człowiekowi wiedzy na temat otaczającego go świata i mechanizmów nim rządzących. A to winno Państwo zapewnić swoim obywatelom. Z drugiej jednak strony nie można dopuścić do sytuacji, że cwaniaczkowie kształcić się będą na koszt społeczeństwa a potem "zabiorą d..ę w troki" i wyjadą robić kasę tylko na własną korzyść.
4. Wolność mediów i dostępność do nich obywateli.
Jest to jeden z najważniejszych aksjomatów. Media wolne od cenzury zarówno instytucjonalnej, jak i cenzury właścicielskiej.
Ta druga jest nawet wielokrotnie bardziej gro?na, bowiem większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia.Dopiero po zaakceptowaniu CELÓW PROGRAMOWYCH w toku naszych dyskusji (co proponuję aby odbyło się w przeciągu mniej więcej miesiąca, aby nie rozwlekać sprawy), proponuję przejść do formułowania trzeciej i czwartej części naszego zadania, to jest SPOSOBU REALIZACJI - cele operacyjne i ZAGROŻEŃ - słabe strony. (Przecież nie wiemy czy przedstawione postulaty zdobędą sobie zwolenników i będą do zaakceptowania przez większość zainteresowanych.)

Proszę jedynie o konstruktywną i rzeczową krytykę bąd? uzupełnianie, albo też o zaprezentowanie możliwie spójnego stanowiska alternatywnego. Do inwektyw, chamskich odzywek i "dzielenia włosa na czworo" odnosić się nie będę.

Jednocześnie wszystkim, którzy zadali sobie trud przebrnięcia przez powyższe teksty (oraz ich przemyślenia), dziękuję.
6 styczeń 2003

Jakub Mariawicz 

  

Archiwum

Lobby Izraela
lipiec 8, 2007
przysłał ICP
Nowa fala czy stare bagno? czyli co z tym PiSem?
lipiec 15, 2006
Jan Duranowski
Myślom naszym zabitym podle przez krętacza
sierpień 1, 2003
POLSKA AGENCJA TELEGRAFICZNA/PAT/ 42, Emper's Gate, SW.7. 48/54
październik 2, 2006
Bogdan ps.Trzy Radla A.K. Lat 17
Jacy ci "żydzi" są pazerni, wciąż im mało...
maj 22, 2007
www.krakow.pl
Na głowach Naczelnych. Fakt który warto pamiętać, dziwnym trafem losu oba nakrycia głowy do których się nas zmusza byśmy je
wrzesień 14, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Zbójeckie "prawo". Urzędnicy, czy rzezimieszki?
sierpień 16, 2004
PAP
W R Ó G
grudzień 2, 2006
Dariusz Kosiur
Astronomiczne Koszty Wojny i Pacyfikacji Iraku
styczeń 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy rzeczywiście USA jest przeznaczone do rządzenia światem?
styczeń 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Żydzi i rewolucja
październik 24, 2007
Izrael Szamir
OLIGARCHIA - RODOWÓD
czerwiec 8, 2008
Klaudiusz Wesołek
Katolicy do synagogi marsz, by modlić się z żydami do Mamona
sierpień 22, 2005
Marek Głogoczowski
Gnidy III Rzeczypospolitej
marzec 29, 2003
Dr Marek Głogoczowski
Odwrócona logika
sierpień 17, 2008
wp.pl
„Faszyści” i obłąkańcy
grudzień 11, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
al-Kubaysi: Proces polityczny korzystny dla Al-Kaidy
sierpień 10, 2007
przysłał marduk
Polityka przeprosin, skruchy i oszczerstw
sierpień 13, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Likwidacja publicznej służby zdrowia
październik 23, 2008
PAP
O. Rydzyk: Smutna rzecz się stała
kwiecień 14, 2007
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media