|
| Strona Krzysztofa Wyszkowskiego |
|
| Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego |
|
| Hashtag COVID1984 |
|
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
|
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? |
|
| "W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." |
|
| Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? |
|
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. |
|
| Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne |
|
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?
|
|
| Planet Lockdown |
|
| Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... |
|
| Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? |
|
| Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki. |
|
| Covid to operacja wojskowa |
|
| Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” |
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? |
|
| Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity. |
|
| Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki |
|
| Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" |
|
| Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 |
|
| 23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. |
|
| WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć |
|
| Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach |
|
| Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19” |
|
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
|
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Los Angeles - piekło na ziemi |
|
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
|
|
| Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii |
|
| |
|
| Ludobójstwo covid |
|
| Wywiad z CLAIRE EDWARDS |
|
| "Norymberga 2" w Sejmie RP |
|
| |
więcej -> |
|
WŁADZA JAK WULKAN
Ten tekst dedykuję mieszkańcom mojego Otwocka, miejscowa prasa nie chce go drukować...
|
|
WŁADZA JAK WULKAN
„…nową przypowieść Polak sobie kupi,
że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”
„Pieśń o spustoszeniu Podola” - Jan Kochanowski (fragment)
Nikt nie wie, kiedy nastąpi nowa erupcja „genialnych” pomysłów władzy.
Zasługą, choć co prawda przypadkową, byłego prezydenta Otwocka jest niewątpliwie to, że za jego kadencji nie udało się rozkręcić inwestycji wodno-kanalizacyjnej w naszym mieście przy tzw. wsparciu finansowym z unijnych Funduszy Spójności. Oczywiście ta zasługa rozkłada się przede wszystkim na indolencję biurokratyczno-administracyjno-prawną oraz sknerstwo UE i niestety na naszą polską, nieprzypadkową, ale niezawinioną przez społeczeństwo biedę. Nadzieja w tym, że Stwórca czuwa nad nami i może w nowej kadencji samorządu szczęście jeszcze raz uśmiechnie się do Otwocczan? Może okaże się, że ok. 0,5 mln zł wydanych z miejskiej kasy na projekt tej inwestycji będzie minimalną stratą lub wręcz zyskiem w porównaniu do kosztu jej realizacji, będącego wielokrotnością otwockiego budżetu, gdyby ta inwestycja ruszyła. Na jej spłatę bylibyśmy już skazani praktycznie na zawsze płacąc rosnące podatki, którymi miasto spłacałoby bankowe kredyty - długi. Ale „kredyt nie jest długiem” - ten zadziwiający pogląd tzw. ekonomistów przytoczył ostatnio poseł D. Olszewski w „Nie ma czasu na mazgajstwo” - Linia Otwocka z 02.03.2007 r.
Proszę Państwa, koń to wcale nie jest koń, tylko wielbłąd, ale za to ten, kto go widzi, a nie wie, co widzi jest na pewno osłem. I chyba chodzi o to, żebyśmy nie wiedzieli, co widzimy tzn., żebyśmy nie widzieli jak znikają nasze pieniądze, majątek komunalny, państwowy i prywatny. Jeśli nawet „głupi” nie zdają sobie sprawy, że są zmyślnie okradani, to czy jest moralne ich okradać? Kto wyznaje taką moralność? Czy to jest moralność chrześcijańska?
W art. „Pieniądze dla Otwocka” - LO z 02.03.2007 r. Pan D. Kołodziejczyk (Przewodniczący Rady Miasta) zamartwia się, że miasto nie ma skąd pożyczyć pieniędzy na inwestycję wodnokanalizacyjną. Choć wypada się z tego cieszyć, bo przecież nie podejmując jej realizacji nie zwiększamy już istniejącego, poważnego zadłużenia miasta - tak jakby sama Opatrzność nad nami czuwała. Ewentualnymi karami nałożonymi przez UE za brak tej inwestycji niech martwią się główni sternicy polskiego Titanica, nie my Otwocczanie. My nie mamy pieniędzy.
Prawo o samorządach w Polsce jest tak skonstruowane, - mieszkańcy i przyszli wyborcy muszą to wiedzieć - że nie pozwala im (samorządom) podejmować jakiejkolwiek działalności gospodarczej wzbogacającej miejską kasę, a przy okazji likwidującą bezrobocie. Choć tylko one dysponują jeszcze jakimiś funduszami, bo 80% społeczeństwa żyje z dnia na dzień.
I tak, Otwock nie może wykonać tej, potrzebnej przecież ludziom, inwestycji np. systemem gospodarczym, co zdecydowanie obniżyłoby jej koszty. A kapitalizm mamy już liberalny!
W tym samym tekście Autor przytacza złotą myśl G. Gęsickiej z PO, ministra d/s gospodarki regionalnej w rządzie PiS, że gdyby zmienić statut f-y OZWiK (Otwocki Zakład Wodociągów i Kanalizacji - realizator inwestycji wod.-kan.) z komunalnego przedsiębiorstwa na spółkę handlową, to można byłoby uzyskać zwrot podatku VAT i obniżyć koszty inwestycji - zastanawiająca jest w III i IV RP ta prawna dyskryminacja firm komunalnych. Wcześniej podobnym geniuszem błysnął obecny prezydent Otwocka. Wygląda jakby prezydent i minister stołowali się w tej samej jadłodajni i spożywali te same potrawy, bo jak inaczej objaśnić podobny „pomyślunek”. Odnoszę wrażenie, że przynajmniej na desery do tejże jadłodajni wpada czasami i Pan D. Kołodziejczyk.
To prawda, że przy zmianie statutu OZWiK nastąpiłby zwrot VAT-u, ale trzeba mieszkańcom dopowiedzieć i resztę. Otóż, byłby to wstęp do prywatyzacji OZWiK i ze zwrotu VAT-u miasto nie cieszyłoby się zbyt długo, tracąc jednocześnie skromne, ale pewne dochody od tej f-y, a przy realizacji inwestycji te dochody byłyby pewnie duże dla nowych właścicieli. Nowy prywatny właściciel OZWiK dyktowałby za swoje usługi mieszkańcom ceny, na których wysokość władze samorządowe nie miałyby już żadnego wpływu, a OZWiK to jedyny monopolista w Otwocku. Poza tym, dlaczego naszymi pieniędzmi mielibyśmy wzbogacać obcy kapitał, bo prawdopodobnie on zostałby właścicielem OZWiK? Identyczną sytuację mamy dziś z TP S.A., z PHS, z „polskimi” niemieckimi cukrowniami itd. Gdzie w tym tkwi logika? Gdzie gospodarskie myślenie włodarzy?
Nawet w bardzo liberalnych kapitalistycznych USA istnieje oprócz prywatnego sektor komunalny, państwowy, spółdzielczy. W Polsce sektor komunalny staje się własnością niemieckich, francuskich firm komunalnych! To tak Otwock ma się „rozwijać”? Nie po to wrzucałem kartkę do urny w samorządowych wyborach, żeby przedstawiciele nowych władz zapomnieli, do czego używać głowy - a może nie zapomnieli?
Nasuwa się dramatyczna refleksja, że budżety samorządowe zmuszane są do ponoszenia kosztów narzuconych inwestycji bez wskazania i bez tworzenia ?ródeł ich finansowania, a co gorsza kolejne rządy pozbawiają kraj jego własnego majątku przynoszącego dochód.
Identyczna sytuacja dotyczy szpitali, vide nasz szpital powiatowy.
„Nasza prężnie rozwijająca się” gospodarka mimo systematycznego przyrostu PKB, jakoś nie przysparza budżetowi RP dochodu, a i Naród biednieje z miesiąca na miesiąc. Pojawia się jedno proste pytanie: co dalej? Czy aby naszym sternikom nie schrzaniła się busola?
|
|
4 marzec 2007
|
|
Dariusz Kosiur
|
|
|
|
Dla Premiera trawniki ważniejsze od ludzi...
sierpień 28, 2003
Mirosław Żeberek
|
Przyszedł Kupiec do Szewczyka
wrzesień 21, 2004
Mecenas
|
Posly i senatory
lipiec 3, 2008
...
|
Znamiona cywilizacji śmierci na obliczu UE
czerwiec 4, 2003
Ksiądz arcybiskup Kazimierz Majdański
|
Opus Diaboli
grudzień 26, 2005
Mirosław Sieja
|
Ingerencja ambasadora Turcji w sprawy Kosciola Ormianskiego
marzec 9, 2004
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
|
Wirus H5N1 zaatakował "GW" ?
marzec 7, 2006
Marek Olżyński
|
Unijne dotacje
lipiec 17, 2003
Tomasz Cukiernik
|
Putin w Teheranie w 67 rocznicę wizyty Stalina
październik 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Oświata, czyli – jak iść piętami do przodu
luty 17, 2008
Marek Jastrząb
|
szefow sztabu (the chairman of the Joint Chiefs of Staff).
kwiecień 28, 2005
|
Waluta Chińska i Dolar
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Hollywood wspiera Izrael
sierpień 30, 2006
bibula
|
Osiągnięcia kulturalno-cywilizacyjne "naszego sojusznika" należy promować!
maj 2, 2004
|
Broń końca czasów
styczeń 17, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Odwijamy z bawełny
sierpień 29, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Kilka przemyśleń - gdzie zaczyna się zło
sierpień 15, 2008
Artur Łoboda
|
Prezydent przestrzega przed pomysłami na "karykaturę RP"
listopad 11, 2004
|
Oświadczenie Stronnictwa Narodowego Okręgu Opolskiego
wrzesień 1, 2004
Bolesław Grabowski
|
Shalom - pokój, którego nie ma
lipiec 6, 2004
Artur Łoboda
|
więcej -> |
|