ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
więcej ->

 
 

Bułgarski pościg

Od kilku miesięcy czuję się jak w starym dowcipie o Leninie: włączam radio – Żydzi, włączam telewizor – Żydzi, czytam wiadomości w sieci – Żydzi, otwieram gazetę – Bułgarzy (żartuję, oczywiście – tam też Żydzi) ... Jeszcze miesiąc takiej informacyjnej nawałnicy i zacznę się bać otworzyć lodówkę. Ludzie, co się dzieje?

Materia stosunków polsko – żydowskich jest dość skomplikowana, co nie jest specjalnie dziwne: jeśli na jednej ziemi mieszkają obok siebie dwa narody uważające się za wybrane, to konflikty są nieuniknione praktycznie z definicji. W dodatku lokalna diaspora składa się w sporej części z paranoików, zdaniem których za każdą latarnią i drzewem czają się demony antysemityzmu – oczywiście obowiązkowo opisywanego jako „odwieczny polski”. Może i jest ta mania prześladowcza jakoś tam uzasadniona – np. losem mniejszości żydowskiej w Niemczech. Ale jak by to brutalnie nie zabrzmiało: co mnie to obchodzi, jako Polaka żyjącego A.D. 2006?

Ja nikogo nie gazowałem, nie wzbogaciłem się na niczyjej krzywdzie – więc proszę się ode mnie odstosunkować. Polska przyjmowała Żydów kiedy w pozostałej części Europy stawiano ich przed alternatywą „chrzest lub stos” tudzież (w stuleciach pó?niejszych) rozwiązywano ich kwestię „w sposób ostateczny”, a jakoś Niemcom czy Francji nikt ostatnio niczego nie wypomina. Może po prostu już wystarczająco dużo zapłacili, żeby Izrael doznał ataku pamięci selektywnej – a może z racji implementacji postanowień konferencji w Wahnsee z przysłowiową niemiecką solidnością, w Niemczech po prostu nie ma już komu krzyczeć (a niedobitki boją się powtórki z historii).

Niezależnie od przyczyn takiego stanu rzeczy, fakty są jasne: Polska jest dyżurnym europejskim chłopcem do bicia jeśli tylko trzeba wygrzebać gdzieś antysemityzm. Najświeższy przykład to rezolucja Parlamentu Europejskiego potępiająca nasz kraj za rasizm, antysemityzm – i oczywiście homofobię, ale o tym innym razem.

Tu dygresja – ja oczywiście rozumiem, że obłapianie się przed kamerami z liderami rozmaitych gangów (w rodzaju europejskiej euro-pejskiej frakcji socjalistów) może być przyjemne dla amatorów takich sportów, ale są pewne granice, których przekraczać nie wolno (tak, wiem że to brzmi jak nawiązanie do Jaruzela czy innego Cyrankiewicza). Ale nic nie poradzę, że ciśnienie mi skacze, gdy utrzymywany z naszych podatków europoseł Pinior - lewak od „dobrych ubeków” czyli SdPl - popiera chamską, antypolską rezolucję spłodzoną przez niemieckich i francuskich czerwonych, bo „trzeba zwrócić uwagę na niepokojący rozwój sytuacji w Polsce”.

Nie żebym nawoływał do przemocy, ale tu już nagana władz partyjnych (o ile gorący patriota Borowski chciałby takową wygenerować) to jednak za mało – a poza powództwem cywilnym, innych sposobów na udzielenie temu bałwanowi przykładnej nauczki nie widzę. Poza tym nie wiem, czy po uniknięciu odpowiedzialności karnej przez Kwaśniewskiego, Millera i Pola (jeśli ich poczynania w temacie gazrurki nie były zdradą stanu, to ciekawym wielce co nią jest) są szanse na przeczołganie posła Józefa P. na gruncie polskiego prawa. Jak to było w „Psach 2”? No po co taki człowiek żyje...

Wracając do wątku: co jakiś czas wychodzą na jaw akcje, po których wszystkimi rzuca – a to Światowy Kongres Żydów przyklei nam współodpowiedzialność za KL Auschwitz, a to piórem użytecznych idiotów spod znaku GW ktoś „odkryje” nowe Jedwabne, a to znów jakiś pajac zacznie żądać od nas odszkodowań za to i owo (zabawne swoją drogą, że jedna z „bułgarskich” organizacji – uciekła mi nazwa, jako że pasożytów na „przedsiębiorstwie Holocaust” jest sporo – sama przyznała sobie prawo do roszczeń co do majątku, do którego nie pozostali żadni spadkobiercy; nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że działa tu stara zasada znana w mowie potocznej jako „prawo kaduka”). O ciągłej kampanii oszczerstw pod zbiorczym hasłem „polskie obozy koncentracyjne” nawet nie chce mi się już pisać.

W czasie niedawnej pielgrzymki papieża do Polski, wszyscy trąbili na prawo i lewo o wizycie w Auschwitz – osobiście miałem dziwne wrażenie deja vu (niedosłownie, bo na początku lat siedemdziesiątych moi rodzice nawet się jeszcze nie znali) w zestawieniu z wizytą kanclerza Brandta i jego sławetnym klękaniem pod pomnikiem poległych w powstaniu w getcie.

Hmm ... Skoro kanclerz Rzeszy (czy jak się tam akurat nasz ukochany sąsiad zza Odry nazywa) albo papież chcą oddać cześć Żydom, kto im broni lecieć do Izraela? Daleko nie jest, miejsc do składania hołdu też sporo, od Ściany Płaczu zaczynając. Benedykt XVI na szczęście trochę się opamiętał – i swoimi wyważonymi słowami, od razu ściągnął sobie na głowę gromy, że nie potępił antysemityzmu. Niestety uległ nagonce, i w opublikowanych pó?niej dokumentach jest “poprawiona” wersja.

Lekarz łódzki Edelman Marek uznał za stosowne zażądać od premiera podjęcia kroków w związku z antysemityzmem, rasizmem i siedmioma plagami egipskimi pełznącymi w Polskę z anteny Radia Maryja. Co zrobił na takie dictum Kazimierz Wspaniały?

Oczywiście to, co każdy cywilizowany i nie-ciemnogrodzki Polak zrobić powinien, czyli przywdział włosienicę (ciekawe – pod garnitur czy na wierzch, niestety do opublikowanego listu nie dołączono żadnych zdjęć), padł na kolana i przystąpił do kajania się na piśmie. Nikt mu nie powiedział, że tego rodzaju pełzanie do niczego dobrego jeszcze nikogo nie doprowadziło, a już stosunków polsko-żydowskich nie poprawi na pewno.

Kiedy rabin Schudrich dostał ostatnio po ramieniu, prezydent oczywiście się z nim spotkał, wyrażając (według komunikatów prasowych) głęboką troskę i szczere ubolewanie. Smaczki są w tej sprawie dwa; pierwszy jest taki, że w tym samym czasie Jego Niskość podobno straszliwie chorował, co uniemożliwiło mu obecność na obchodach dwudziestolecia Trybunału Konstytucyjnego (z którym, dziwna sprawa, akurat ostatnio jego brat się niespecjalnie lubi). Zdrowie to jednak strasznie delikatna sprawa, trzeba uważać.

Drugi smaczek jest taki, że jakoś nie bardzo widać dowody przestępstwa – zbadane przez policję ubranie rabina nie zdradzało śladów opryskania gazem, z ustaleniem choćby rysopisu podejrzanego o tę barbarzyńską i brutalną napaść też były niejakie problemy... Ale furda procedury, grunt, że doniesienie o napadzie pasowało do ogólnej tezy pt. “w Polsce prześladuje się mniejszości (a konkretnie jedną)”. Jak to się ma do przewijających się przez kolejne ekipy rządzące Żydów na czołowych stanowiskach (choćby Dorn czy Geremek), nie rozumiem. Ale ja tylko prosty statystyk jestem, więc gdzie mi tam pojąć uczonych w piśmie.

Starsza, choć równie typowa, historia to śledztwo IPN w sprawie masakry w Jedwabnem. Najpierw profesor Kieres ogłasza wszem i wobec swoją pewność, że zbrodni dokonali Polacy i teraz szukamy dowodów. W normalnym sądzie taka jest oczywiście rola prokuratora – ale jako instytut badawczy, IPN zwykłym sądem nie jest. Może się czepiam, ale postawa prezentowana przez prezesa Leona niespecjalnie wygląda mi na obiektywną.

Wiadomo, stara dobra szkoła: dajcie człowieka, paragraf się znajdzie. No więc bierzemy się do ustalania liczby ofiar – i znowu zaczynają się schody. Podana przez nowy medialny “autorytet”, niejakiego Tomasza Grossa, liczba tysiąca sześciuset ofiar kurczy się i to znacząco – a w dodatku podczas wizji lokalnej, znalezione zostają łuski od niemieckich karabinów (co rozwala tezę o czysto polskim charakterze mordu).

Hm, nie jest dobrze – więc wyciągamy żądanie zostawienia zmarłych w spokoju, bo tego wymaga judaizm. Ostatecznie prokuratorzy pracowali, pod czujnym okiem rabina Schudricha – ale sformułowane w międzyczasie przez stronę żydowską twierdzenie, że “władze Polski powinny przedstawić przekonującą argumentację (...) i zwrócić się do prawnych autorytetów judaizmu o wykładnię” woła o pomstę do nieba jako ewidentny dowód, że komuś się chyba troszkę w głowie przewróciło.

Po “ustaleniach” ekip historyków, przychodzi pora na żądanie przeprosin. Naturalnie słuszne i konieczne jest, aby aktu ekspiacji dokonał prezydent. Na nieśmiałe sugestie ze strony prasy “oszołomskiej”, że jeśli już czyścimy historię, to może by tak Żydzi coś wspomnieli o nadreprezentacji przedstawicieli swojego narodu w strukturach UB słychać, że tamci to byli odstępcy od wiary, religii i kultury, więc naród żydowski się do odpowiedzialności nie poczuwa. I wszystko jasne: żydowscy bandyci to odstępcy, więc przepraszać nie będziemy (ciekawe, że nie przeszkadza to diasporze bombardować medialnie pomysłów ekstradycji Morela czy Wolińskiej).

Natomiast degeneraci mówiący po polsku działali w zgodzie z wielowiekową tradycją ksenofobii, więc macie się Polaczki pokajać, bo jak nie to wam pokażemy. Niestety nikomu z naszych rządzących nie starczyło cojones na kontratak w tej propagandowej wojnie – ale czego spodziewać się po ludziach bez kręgosłupa...

Dobra, starczy tej niestrawnej wyliczanki. Po wymienionych przeze mnie przykładach widać jasno (wiem, że nie jest to teza przesadnie odkrywcza), że systematycznie jesteśmy tresowani do kompleksu winowajcy, a rolę głównych politruków spełniają tu media do spółki z kręgami opiniotwórczymi – że nie wspomnę o specjalistach od zwalczania ksenofobii etc. (w rodzaju “Nigdy więcej”).

Rząd regularnie daje ciała, wychodząc z założenia że płaszczenie się przed każdym, najbardziej absurdalnym zarzutem i postawa “przepraszam, że żyję” to sposób na poprawę relacji polsko – żydowskich. Dlaczego tak się dzieje? Czemu nie potrafimy zbudować normalnych stosunków – i nie mówię tu o jakiejś wielkiej przyja?ni, ale przynajmniej o zdrowych podstawach?

Z przykrością należy stwierdzić, że nie bez winy byli tu ludzie wpływający na kształt polskiej świadomości, tudzież polityki, w ciągu ostatnich kilkunastu lat : Lech Walęsa, Aleksander Kwaśniewski i Jan Pawel II. Skąd takie zestawienie? Już wyjaśniam.

Jedną z pierwszych wizyt zagranicznych Wielkiego Elektryka (znanego w pewnych kręgach jako TW „Bolek”) była wyprawa do Izraela. Przemawiając tamże w Knesecie, Wałęsa oczywiście przeprosił Żydów za cierpienia zaznane ze strony Polaków – nadmieńmy, że premierem był w tym czasie Icchak Szamir; twardziel, przy którym Ariel Szaron (u szczytu formy) to miękki liberał. Rzeczony pan premier wsławił się między innymi wypowiedzią, że “Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Co zrobił polski rząd? Nic.

Na temat magistra K. muszę się trochę ograniczać, bo słowa opisujące w adekwatny sposób jego aktywność „w temacie Jedwabnego” nie nadają się niestety do druku. Zresztą jarmułkę na głowie i kajanie się przed kamerami wszyscy pewnie widzieli (a kto nie, ten zdrowszy) – prawda to jednak, że obraz wart jest tysiąca słów.

Co do papieża Jana Pawla II: nie wiem jak szanownym czytelnikom, ale mnie osobiście ogarniały mdłości, gdy nasz ukochany Ojciec Święty powtarzał do znudzenia komunały o „starszych braciach w wierze”. Starsi, jako cywilizacja, Żydzi niewątpliwie są. Ale bracia? No niby rodziny się nie wybiera, ale jeśli stosunki między naszymi narodami są lub były braterskie, to ktoś tu chyba ma na myśli patologiczną rodzinę z marginesu – wystarczy przypomnieć zadymę z krzyżami na oświęcimskim żwirowisku i koncert chamstwa, jaki przy tej okazji zaprezentował rabin Joskowicz (a użyteczni idioci spod znaku GW oczywiście wtórowali).

Przy czym proszę mnie ?le nie odebrać – ja osobiście nie mam nic przeciw polityce prowadzonej przez kręgi związane z diasporą. Mają chłopaki zdefiniowaną linię polityczną i działają na rzecz obrony swoich interesów wszelkimi możliwymi sposobami. Problem w tym, że po polskiej stronie sporu nikt nie ma odwagi powiedzieć (przynajmniej w zaciszu gabinetu, bo publicznie należy oczywiście mówić oponentom “nie” w taki sposób, żeby słyszeli “tak”) prostej prawdy: polskie i żydowskie interesy są na ogół rozbieżne. W pewnych kwestiach możemy być zgodni, w innych nie – i to jest absolutnie normalne. Jak głosi stare przysłowie “ uchowaj mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę”.

Natomiast rządzący Polską chcieliby chyba, aby wszyscy ich lubili – więc boją sie wejścia w zwarcie w jakiejkolwiek sytuacji. Takich ludzi to się na kozetkę do psychoanalityka powinno wysyłać, a nie do rezydowania w URM (zakładam wariant optymistyczny, w myśl starej dychotomii podanej przez Pietrzaka: “kretyn albo sabotażysta”).

Zwłaszcza, że wspomniana przeze mnie na wstępie medialna kanonada (pomysły finansowo – propagandowe WJC, rezolucja PE, klepnięty rabin Schudrich, dramatyczne reportaże w GW o ojcu i synu, którym ktoś napisał na klatce schodowej “Jude Raus”) osiągnęła poziom lekkiej histerii. Co robi polski rząd?

Wyraża się krytycznie (o rezolucji), tudzież pada na kolana (list Edelmana) albo obiecuje, jak dobry gospodarz, przyjrzenie się sprawie (Dorn na temat terroryzowanych ojca i syna) ... Co robi premier w temacie żądań finansowych, których dotyczył słynny już felieton Michalkiewicza – niestety nie wiadomo. Odpowiedzieć lekarzowi łódzkiemu pan premier ma czas, ale ustosunkować się do tematu, który huczał w mediach całej Polski, już nie. Zajęty taki i się przemęcza, Kaziu nasz kochany.

Jest jeszcze drugi wariant, choć trąci trochę paranoją – ale co mi tam, napiszę. Burza nt. polskiego antysemityzmu i roszczeń z nim związanych wcale nie jest akcją diaspory, tylko kogoś, komu zależy na dalszym popsucie relacji polsko-żydowskich, tudzież dorobieniu Polakom “gęby”. Czemu tak sądzę?

Bo co poniektóre postulaty są tak niedorzeczne i wręcz obelżywe (w rodzaju żądania, aby polskie władze przyznały się do częściowej odpowiedzialności za Auschwitz), że nikt normalny nie wierzy w ich spełnienie. Jeśli nasilić odpowiednio nacisk, reakcja będzie łatwa do przewidzenia – nawet ludzie, którym w życiu nie postałaby w głowie antysemicka myśl, zaczną myśleć o Żydach w sposób ciepły i czuły. Potem wystarczy sprawę nagłośnić – i gotowe. Polska zostanie w stosunkach międzynarodowych pariasem, zanim się obejrzy. Podjeżdżające antysemityzmem poglądy niektórych ludzi z drugiego szeregu LPR też nie ułatwiają sprawy.

Znowu: muszę doprecyzować. Kto chce, może sobie nie lubić Żydów – fobia jak każda inna. Można nie przepadać za Niemcami, Rosjanami (i takie przeżycia są wśród ludzi z pokolenia moich dziadków dość częste) – czemu Żydzi mieliby być wyjątkiem? Tylko że otwarte okazywanie niechęci ma jedną wadę: trzeba mieć na poparcie swojej wizji świata jakieś argumenty, musi za poglądami stać jakaś siła.

Rosja może tępić kogo chce, bo ma gazrurkę. Niemcy mogą szaleć w temacie Ziomkostwa Pruskiego, bo mają pieniądze. A co mamy do dyspozycji my, Chrystus Narodów? Nic. Miotamy się między czołobitnością a prymitywnymi wyskokami, na które konkurencja dawno już opracowała skuteczne sposoby reagowania. Można się zżymać, ale faktów nie zmienimy:

“New York Times” ma większą siłę przebicia do opinii publicznej na świecie niż pięć wystąpień i oświadczeń premiera razem wziętych.

Kajanie się za błędy przeszłości nie jest samo w sobie złym pomysłem – oczyszcza atmosferę i daje szanse na zbudowanie zdrowych stosunków w przyszłości, gdy nie będzie już stada kościotrupów w szafie. Ale za każdym razem należy zadać sobie pytanie: czy prawda aby na pewno służy w tym konkretnym przypadku naszym interesom. Cynizm? Niekoniecznie: po prostu jeśli we współczesnym świecie, gdzie każdy walczy o własne interesy, będziemy bawić się w skautów, to bardziej cwani gracze ograją nas do reszty. A tego byśmy nie chcieli.

We wspólnej polsko – żydowskiej historii jest sporo złej krwi – ale pojednanie musi być obustronne. Wbrew temu co próbują nam wmawiać różni tolerancjusze, to naprawdę nie jest tak, że głównym polskim sportem narodowym było na przestrzeni dziejów prześladowanie Żydów.

I póki we wzajemnym rachunku krzywd nie pojawi się choćby śladowa symetria, to nie bardzo jest o czym rozmawiać. Dopóki Polak nie będzie mógł porozmawiać z Żydem o ludziach wyznania handlowego w UB, nie dostając od razu po głowie ONR-em i gettem ławkowym, dopóty normalnie nie będzie. Przymusem wpajana przyja?ń i postawa klęcząca nie sprzyjają poprawie czegokolwiek.

A najlepsze w całej tej sytuacji jest jedno; Izrael to znakomita inspiracja dla polskiej polityki zagranicznej – jak nie patrzeć, państwo to ma z trzech stron wrogie kraje arabskie, z czwartej morze, a w środku swojego terytorium regularną piątą kolumnę (mamy o tyle lepiej, że Czesi ani Słowacy nic od nas nie chcą – ale też nie mamy za oceanem Wielkiego Brata). Może więc, zamiast miotać się między nienawiścią do żydowskich krwiopijców a czołobitnym uwielbieniem dla „starszych braci”, warto zacząć się od Żydów uczyć?

Jak śpiewali kiedyś Skaldowie, nie w tym rzecz jest by złapać króliczka, ale by gonić go ... No i właśnie ciężko oprzeć się wrażeniu, że ktoś go (zajączka-demona polskiego antysemityzmu) długo i namiętnie goni. Polski rząd (każdy kolejny) zadowala się działaniami pozorowanymi, a diaspora oczywiście nie ma interesu w zlikwidowaniu problemów, bo przeciwko czemu by wtedy protestowała? Trochę tak, jak w interesie obrońców ludu nie leży bynajmniej zlikwidowanie biedy (zwłaszcza, jeśli na walkę otrzymują dotacje)...

Czy się to komuś podoba, czy nie – Żydzi w Polsce i na świecie są i będą. Są pod wieloma względami narodem silnym i wpływowym, więc musimy ułożyć sobie z nimi kontakty. Jeśli jednak nie ma to być żadna z opisanych wyżej skrajności, konieczne jest wypracowanie chłodnego, strategicznego podejścia do tematu – tak, aby uwzględnić nasze interesy. No, chyba że ktoś jest zwolennikiem doktryny “tak się gra, jak przeciwnik pozwala” - ale do czego prowadzi taka strategia, widzieliśmy podczas występu kadry na mistrzostwach w Niemczech. Tylko tym razem nie będzie na trybunach biało-czerwonych flag.


28 czerwiec 2006

Konrad Banachewicz 

  

Archiwum

Poslowie platformy Tuska
październik 3, 2007
.
Niwinne pytanko ze stosowania prawa Prawa UE. Kiedy PAP zapłaci 250 000 euro grzywny?
sierpień 21, 2007
tłumacz
Oszołomstwo zwyciężyło - "Dzień kpiny" w Krakowie
lipiec 1, 2004
Spadkobiercy "Solidarnosci"
grudzień 27, 2002
Elzbieta
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (1)
styczeń 31, 2005
Gregory Akko
Według Gronkiewicz-Waltz "program Kołodki to kontynuacja"
lipiec 16, 2002
PAP
Wielki Wzrost Potencjału Wschodnii-Południowej Azji
listopad 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Budżet katastrofy
październik 16, 2003
Prof. STEFAN KUROWSKI
Pikieta z balonikiem. Antyunijne, choć niebieskie
marzec 3, 2003
http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/

Kongres Amerykański zezwolił prezydentowi USA na rozpoczęcie wojny przeciwko Irakowi


marzec 6, 2003
Pogarda dla człowieka ...?
luty 6, 2008
cd
Embargo na prawdę
kwiecień 12, 2003
Adam Kruczek
Piękny sen
czerwiec 7, 2006
...
Polska „przedmurzem” żydo-chrześcijańskiego USraela
kwiecień 14, 2008
Przysłał Israel Adam Shamir
Dylemat wyboru myślących Polaków
październik 4, 2005
dr Leszek Skonka
"Czerwony książe" uciekł .....
maj 6, 2004
Odkryto zbiorową czeczeńską mogiłę
wrzesień 9, 2002
PAP
Bąd?my państwem praworządnym
wrzesień 24, 2008
Dariusz Kosiur
2009.01.25. Serwis wiadomości bez cenzury
styczeń 25, 2009
tłumacz
Przed zatrzymaną rewolucją
listopad 11, 2007
Marek Olżyński
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2022 Polskie Niezależne Media