| Gdy bestia kona to wydaje ostatnie podrygi |
21 maj 2015 Gazeta Wyborcza
|
| Uwagi w sprawie zatrzymanej dziennikarki "Wyborczej" |
25 listopad 2020 Artur Łoboda
|
| Inny aspekt "ochrony praw autorskich". |
27 styczeń 2012 Artur Łoboda
|
| Zygmunt Jan Prusiński ZBUDZISZ WE MNIE ROZKWIT DŹWIĘKÓW - część pierwsza |
17 czerwiec 2021 Zygmunt Jan Prusiński
|
| Po co ścięto "brzozę smoleńską" |
5 grudzień 2013 Artur Łoboda
|
| Magnificat - anonimowe falsobordone, primi toni, Prowansja XVII w. |
16 lipiec 2013 Artur Łoboda
|
| Milczenie jest zlotem |
20 październik 2010 Goska
|
| Fałszywa katastrofa klimatyczna: 103 z 302 brytyjskich stacji pogodowych nie istnieje, ale dostarcza dane |
17 lipiec 2025 KLA.Tv
|
Niemcy mają dość!
Powołali Komisję śledczą w sprawie koronawirusa |
22 lipiec 2020
|
| Demokracja eskimoska |
7 luty 2020
|
| Morderca |
3 styczeń 2021 Artur Łoboda
|
| "Skandal w Sejmie" |
12 grudzień 2023
|
| FDA zmuszona była do ujawnienia dokumentów, w których przyznała, że wiedziała iż szczepionki przeciwko Covid-19 powodują zapalenie mięśnia sercowego |
26 grudzień 2023 Lance D Johnson
|
| Szwedzki szef służby zdrowia powiedział, że kraj uniknął blokady, aby zapobiec „zmęczeniu pandemicznemu” |
14 październik 2020 Obserwator
|
| Różnorodność polskich źródeł kulturowych stymulatorem ducha narodowego w kulturze polskiej |
19 kwiecień 2012 Artur Łoboda
|
| Żadna organizacja zajmująca się upamiętnieniem Holokaustu na świecie nie potępiła ludobójstwa w Strefie Gazy ani nie stwierdziła, że hasło „Nigdy więcej” nie dotyczy Palestyńczyków |
1 luty 2026
|
| Polska Jest Jedna - APEL DO PREZYDENTA RP |
27 wrzesień 2021 Polska Jest Jedna
|
| Szczepionki mRNA będą nadal zabijać ludzi, a ci, którzy przeżyją, będą marionetkami NWO – Brighteon.TV |
9 maj 2022 Arsenio Toledo
|
| Nauki płynące z Ukrainy |
22 luty 2014 Artur Łoboda
|
| Przeorany umysł Ludzkości |
12 grudzień 2015 Artur Łoboda
|
|
|
Pomniki zamiast żywych ludzi
|
|
Bardziej od patriotycznej "polityki historycznej" - Polsce potrzebne jest przywrócenie "historycznych" norm kultury życia codziennego.
Zamiast tych - elementarnych wartości - pisowski Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego obiecuje nowe pomniki historii.
A do takich zalicza nową ekspozycję w Muzeum Józefa Piłsudskiego - w Sulejówku.
Portal wPolityce informuje:
"Dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Krzysztof Jaraczewski i przedstawiciel konsorcjum firm WXCA Sp. z o.o., Ralph Appelbaum Associates, Inc. Zweigniederlassung Berlin i Platige Image SA Szczepan Wroński podpisali umowę na projekt wystawy stałej Muzeum.
Podpisanie umowy na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbyło się we wtorek w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Podpisujemy dzisiaj bardzo ważny akt dotyczący koncepcji wystawy stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego. Myślę, że na 100-lecie niepodległości, na to nasze święto, które tak nierozłącznie kojarzy się z Józefem Piłsudskim i z Sulejówkiem będzie ono mogło być otwarte (…). Dziedzictwo narodowe czy polityka historyczna to nie są tylko puste słowa. To bardzo istotne elementy budowania tożsamości współczesnej i integrowania naszej wspólnoty.
— powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński."
A jak Piotr Gliński chce "integrować" Polaków?
Niezależnie od prawdziwych intencji - zasługi Platformy Obywatelskiej - w odrodzeniu polskiego patriotyzmu - są niepodważalne.
Osiem lat opluwania polskości i -propagandy pogardy wobec Naszej historii - wywołały zgoła odmienny skutek.
Zapewne nigdy nie będziemy mieli takiej eksplozji patriotyzmu - jaka miała miejsce w ostatnim roku rządów PO.
Z drugiej strony - nie było partii bardziej "zasłużonej" w niszczeniu ducha polskości i wywołaniu nienawiści - do patriotyzmu - jak to udało się PiSowi w czasie swoich rządów 2005 - 2007.
Niezmiennie wyjaśniam, że była to robota wyjątkowego bydlaka o nazwisku Roman Giertych, ale czy Kaczyńscy nie mieli oczu?
Otóż Giertych - jako wicepremier i Minister oświaty wprowadzał totalitarne zwyczaje w edukacji.
Na wiele lat zniechęcił młodych Polaków do patriotyzmu i prawdopodobnie zmarnował dla Polski całe pokolenie.
Czy PiS wyciągnął z tego wnioski?
Do dnia dzisiejszego stanowisko Dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa zajmuje osoba - wobec której złożyłem zawiadomienie do Prokuratury - za korupcyjne procedury rozdziału środków publicznych - dla zaplecza politycznego Platformy Obywatelskiej.
Czy Zina Jarmoszuk pomaga dzisiaj Glińskiemu w realizacji strategii TKM?
Jak pokazuje historia - pomniki są wznoszone i burzone.
Kultura przetrwa niejedną zmianę.
Gliński wybiera pomniki, a nie ludzki kultury.
Obawiam się, że narodową kulturę będziemy musieli odrodzić i bez PiS i bez Glińskiego!
|
|
10 luty 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Polityczna poprawność
lipiec 12, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
|
60-ta rocznica wejścia Sowietów do Oświęcimia
luty 1, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
|
Hołdys o francuskich zamieszkach
listopad 15, 2005
Zbigniew Hołdys
|
Prymas Glemp: wyłączmy telewizor i zacznijmy rozmawiać
kwiecień 11, 2004
|
Obejrzyj film "Terror Storm" w sieci
grudzień 26, 2006
Kormak za Prison Planet
|
Karta z dziejów ludzkości
listopad 18, 2004
Julian Tuwim
|
Co zmieni Traktat UE
wrzesień 8, 2007
Goska
|
Posiada on akceptację środowiska politycznego, społecznego i przedstawicieli Kościoła.
marzec 6, 2006
PAP
|
Prodi: Polacy zmęczeni
czerwiec 16, 2004
|
Odpowiednie potraktowanie "geniuszy biznesu"
lipiec 13, 2005
PAP
|
Przygotowania do wizyty GWB obnażają politykę Polski, Amerykańskiego Osła Trojańskiego w Europie
luty 21, 2007
kopista
|
Nie wracajcie do Polski!
maj 4, 2006
|
Woda zycia - zycia narodu
maj 7, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
|
Gdybym...
luty 16, 2005
Marian Hemar (Marian Hescheles 1901-1972)
|
Episkopat zaniepokojony brakiem Boga w europejskiej konstytucji
luty 7, 2003
IAR
|
Ludzie jak żubry?
maj 21, 2006
Mirnal
|
Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net
styczeń 28, 2006
Adam Sandauer
|
Odwrót Irakijczyków z Iraku
czerwiec 30, 2006
Dahr Jamail
|
Ratowac Ukrainę
październik 16, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Lisiewicz uniewinniony, ale nie daje za wygraną
grudzień 13, 2002
PAP
|
|
|