ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kto zostanie oskarżony za szkodliwe szczepionki na Covid-19?  
24 luty 2024      Patricia Harrity
Młodzież - po raz kolejny oszukana 
13 listopad 2014      Artur Łoboda
Obrzezanie to przymierze z ichniejszym Bogiem .... 
24 luty 2019      Alina
Głupki w polityce 
29 marzec 2020     
Zamiast odrodzenia Narodu 
10 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Sztuka i antysztuka - skąd się to wzięło - Andrzej Pityński, absolwent Krakowskiej ASP 
7 luty 2019      Alina
Plan Tuska wobec Polskiej kultury 
15 wrzesień 2024     
To wojna przeciwko polskiej kulturze 
20 luty 2013      Artur Łoboda
CHOLESTEROL - NASZ WRÓG CZY PRZYJACIEL (Wykład w Głogowie 20.11.2018, cz.1) 
28 listopad 2018      Alina
Sowa, Petru i przyjaciele w Londynie  
17 maj 2016      Studio Londyn
„Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” Janusz Szewczak  
5 marzec 2016     
Czy oś USA-Izrael słabnie po pacyfikacji terenu Gazy? 
14 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Dalej brak dowodu, że maski na twarz chronią przed kowidem 
5 wrzesień 2021     
Co prawda to prawda 
11 styczeń 2016      Artur Łoboda
Taktyka gestapo FBI jest znakiem rozpoznawczym autorytarnego reżimu 
29 sierpień 2022      John i Nisha Whitehead
Maska 
29 kwiecień 2020      Jolanta Michna
W co gra Unia Europejska? 
10 marzec 2017      Artur Łoboda
Kolejna Skarga do WSA w sprawie braku odpowiedzi Ministra Zdrowia 
13 kwiecień 2021     
Inaguracja Putina 
11 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Dr hab. UW Przemysław Sadura: Wyborcy nie są już naiwnymi idealistami - Interia na czele frontu antyPiS-owców 
28 wrzesień 2019      Alina

 
 

Radioaktywne Chmury Nad Polską

Radioaktywne chmury znowu gromadzą się nad Polską przy okazji wznawiania programu Tarczy na co ostro reaguje Moskwa, która według prasy w USA z 4go maja 2012 wznosi alarm przeciwko planom amerykańskim nowej wersji systemu przeciw pociskom rakietowym niby w obronie Europy a według Rosjan w celu „podminowania nuklearnego bezpieczeństwa Moskwy.”
Rząd Putina wręcz grozi zapobiegawczym użyciem broni nuklearnej na wyrzutnie amerykańskie w Polsce i innych krajach NATO. Problem ten jest obecnie głównym powodem napięć między USA i Federacją Rosyjską oraz ostatnio był źródłem błędu taktycznego w kampanii wyborczej prezydenta Obamy w chwili, kiedy przy otwartym mikrofonie, po cichu powiedział do prezydenta Miedwiediewa, że będzie miał w tej sprawie „swobodniejszą sytuację” („more flexibility”) po wyborach.

Jak dotąd USA jest jedynym w historii krajem, który dokonał ludobójstwa bronią nuklearną. Stało się to w 1945 roku w Hieroszimie i w Nagasaki, gdzie bombę celowano w jedyną katedrę katolicką w Japonii. Wówczas wszyscy dowódcy armii i floty USA byli temu przeciwni użyciu broni nuklearnej. Inaczej zadecydował prezydent Harry Truman, „Wielki Mistrz Masonerii” który później używał fałszywych argumentów że decyzją tą jakoby „uratował życie milionom żołnierzy” amerykańskich.

Faktycznie pułkownik Ryszard Kukliński bliższym był „uratowania życia milionom Polaków” od śmierci spowodowanej radioaktywnym zatruciem Polski przez amerykańskie głowice nuklearne mające uniemożliwić przemarsz przez Polskę Armii Czerwonej na front zachodni we wczesnych latach 1970tych.

Zgodnie z opracowaniem Artura Adamskiego na Internecie według oceny „brytyjskiego marszałka Haralda Alexandra w latach sześćdziesiątych Ludowe Wojsko Polskie składało się z trzech zasadniczych części. Pierwszą stanowiły bardzo rozbudowane jednostki inżynieryjne i wspierające transport. Ich podstawowym zadaniem miało być umożliwienie przerzucenia przez Polskę, w ciągu pierwszych dni wojny z Zachodem, milionów sowieckich żołnierzy wyposażonych m.in. w dziesiątki tysięcy czołgów, których Amerykanie wówczas w Europie nie mieli.

Nieproporcjonalnie liczni polscy saperzy mieli dla sowieckich armii błyskawicznie zbudować olbrzymią ilość przepraw przez rzeki. Druga część LWP to dywizje pancerne i zmechanizowane, które u boku Sowietów miały walczyć z Bundeswehrą. Podobną rolę miały odegrać stosunkowo duże jednostki desantowe, które wylądować miały na wybrzeżach Danii, Norwegii i Niemiec.

Pułkownik Kukliński znał sowieckie plany, wg których 95% wojsk ze Związku Sowieckiego – miało się przewalić przez Polskę. Wiedział też, że w ich stronę zostanie wtedy wystrzelonych od 400 do 600 pocisków z głowicami nuklearnymi. Posiadając tak wyjątkową wiedzę – szukał sposobu na to, by swój kraj uratować przed zagładą nuklearną wobec amerkańskich planów stworzenia z Polski zapory radioaktywnej dla transportu sił sowieckich. Istnienie granicy między satelicką Polską i Związkiem Sowieckim dawało Amerykanom szanse na pertraktacje z Moskwą w celu uniknięcia obopólnego gwarantowanego zniszczenia nuklearnego po zniszczeniu Polski.”

Polska może być podobnie narażona z powodu odnawiania planów ustawiania wyrzutni rakiet „Tarczy” w Polsce o cztery minuty lotu pocisku od Moskwy. Plan ten nie ma sensu ani strategicznego, ani politycznego dla USA, a jednocześnie może obrócić Polskę w teren skażony radioaktywnie przez Rosję. Pisał o tym Charles Reese, już 26 lipca, 2008, w artykule opublikowanym na Internecie w Antiwar.com, w którym komentator ten zgadza się, że wyrzutnie „Tarczy” stanowią zagrożenie dla Rosji, a tym samym oczywiście narażają Polskę na „zapobiegawczy” atak nuklearny Rosji.

Obecnie Barack Obama ma nadzieję, że po wygraniu wyborów będzie miał okazję po raz drugi
odwołać wznowienie projektu Tarczy w Polsce. Natomiast jego przeciwnik Matt Romney jest jastrzębiem i popiera plany rządu Izraela dokonania nuklearnego ataku na Iran. Na wypadek zwycięstwa prezydenta Obamy rozwiałyby się radioaktywne chmury nad Polską.

www.pogonowski.com
4 maj 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

 

Mądra, dojrzała analiza. Jak zwykle.

2012-05-05
x

  

Archiwum

Taka sama spekulacyjna droga prowadziła do II wojny światowej
maj 22, 2008
PAP
Amerykanska partia wojny realizuje interesy Izraela
luty 23, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Zlikwidować zakłady, zlikwidować szkoły, zlikwidować społeczeństwo. Polityka prowadzona od 13 lat
luty 5, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Masoni i cykliści.Polski - polityczny świat przestępczy
grudzień 27, 2002
Artur Łoboda
Norman Finkelstein aresztowany w Izraelu
maj 25, 2008
przysłał ICP
CI, KTÓRZY ZDRADZILI POLSKĘ !
czerwiec 26, 2008
Tak działają przestępcy, którzy zniszczyli naszą Ojczyznę
kwiecień 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
W sieci zależności
styczeń 13, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Order Orła Białego
listopad 11, 2005
PAP
Ze względów praktycznych ........
marzec 8, 2009
Artur Łoboda
 "Solidarność kłamstwa" na temat Grodna oraz Mińska
sierpień 12, 2005
Marek Głogoczewski
Żydzi i rewolucja
październik 24, 2007
Izrael Szamir
Antyzwiązkowa krucjata
styczeń 24, 2004
Adrian Dudkiewicz
"Fałszywy Pieniądz Wypiera Prawdziwy z Obiegu"
marzec 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawdziwa strategia wobec III RP
czerwiec 23, 2005
totezja
Teraz wiadomo dlaczego USA nia chciały podpisać konwencji o międzynarodowym trybunale karnym do spraw zbrodni wojennych
kwiecień 8, 2003
PAP
Przejrzystość niezupełna
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
Przeciw Narodowi
listopad 20, 2003
Nasz Dziennik
Prof Staniszkis o "zmarnowanej szansie" Millera
kwiecień 30, 2004
PAP
"Pochwała głupoty" według profesora Friedricha Augusta Hayeka
sierpień 31, 2004
Marak Głogoczowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media