ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
więcej ->

 
 

Czas na recesję w USA

Czas na recesję w USA
08.08.2005 16:32

/ AFP

Inflacja w ostatnich latach w Stanach Zjednoczonych praktycznie nie jest odczuwana i przyjmowane to jest jako oczywistość. Zapomina się powoli o czasach, kiedy chwilowa poprawa sytuacji ekonomicznej powodowała wzrost wynagrodzeń i cen, co dławiło rozwój i prowadziło do recesji. Czy słusznie?

Jak pisze Robert J. Samuelson w "Newsweeku", społeczeństwo nie koncentruje się obecnie na znaczących kwestiach, jeśli nie są one zapowiadane przez skandale, kontrowersje bąd? masową śmierć. Jedną z informacji, która przechodzi niezauważona jest brak wysokiej inflacji.

Pomiędzy 1969 a 1981 rokiem rosnąca inflacja (osiągająca nawet 13 proc. w latach 1979 i 1980) spowodowała w USA cztery recesje gospodarcze. Najgorsza, w latach 1981-82, zaowocowała wzrostem bezrobocia na miesięcznym poziomie 10,8 proc. Obecny niski poziom inflacji leży u podstaw ekonomicznej zdolności regeneracji. Powoduje zainteresowanie pożyczkami długoterminowymi i, w rezultacie, boom na zakup domów.

Nawet eksperci są zaskoczeni obecnym niskim poziomem inflacji. "Półtora roku temu, nieomal każda prognoza inflacyjna byłaby wyższa" - mówi ekonomista Nariman Behravesh z Global Insight. Jedną z przyczyn, przez które wyższe ceny ropy nie sparaliżowały ekonomii jest fakt, że nie spowodowały one powszechnego skoku cen innych produktów i płac.

Jest kilka teorii tłumaczących większą elastyczność ekonomii: sztywniejsza konkurencja, wyższa produkcja, większa globalizacja i zastój na rynku pracy. Wszystkie mogą być częściowo prawdziwe. Wciąż jednak główna przyczyna niskiej inflacji leży gdzieś indziej: to oczekiwania się zmieniły. W latach 70-tych i wczesnych 80-tych istniała samonapędzająca płacowo-cenowa spirala. Menedżerzy i pracownicy wierzyli że będzie inflacja - i ona się pojawiała. Stawiając czoło wyższym kosztom, producenci podwyższali ceny. Po podwyżce cen pracownicy oczekiwali wyższych płac. Producenci, obawiając się utraty dobrych pracowników, podwyższali płace, więc ich koszty rosły - i spirala się zamykała.

Spuścizną ery Alana Greenspana (jego kadencja kończy się w przyszłym roku) jest stłumienie tego samodestrukcyjnego efektu psychologicznego. Proces inflacyjny lat 70. był podtrzymywany przez politykę rządu: tanie kredyty i fundusze, które były przeznaczane na redukcję bezrobocia. Kiedy w roku 1983, po kryzysie, inflacja spadła do 4 proc., Greenspan podtrzymał poprawę poprzez uprzedzanie każdego wskrzeszenia inflacji. Dzięki jego posunięciom rośnie stopa procentowa na rynku rezerw banków komercyjnych (od 1 proc. w czerwcu 2004 do 3,25 proc. teraz).

O wiele łatwiej jest kontrolować inflację - i stabilizować ekonomię - jeśli ludzie nie wierzą, że wysoka inflacja jest nieuchronna i automatycznie podnosi ceny i płace. Od 1982 roku zanotowano tylko dwa momenty recesji. Transformacje jednakże następują na tyle powolnie, że większość Amerykanów przyjmuje obecny stan za pewny i niezmienny. Jest to bardzo znacząca kwestia, nawet jeśli tak bardzo lekceważona.



(INTERIA.PL)
8 sierpień 2005

 

  

Archiwum

Wracamy do klanów
lipiec 3, 2004
Andrzej Kumor
Iran twierdzi, że Al-Qaeda była narzędziem Mossadu w 9/11
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Lepper wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa
sierpień 12, 2002
PAP
Od Teharanu zależy zawieszenie broni w Libanie?
sierpień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawdziwy portret "władzy"
luty 6, 2006
PAP
Karykatury w "Rzeczpospolitej"
luty 5, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kolejny dzień
marzec 20, 2007
"Niepewny dowód" w sprawie Rywina
styczeń 13, 2003
Andrzej Trzaska
PUBLIC RELATIONS – kształcenie ogłupiałego motłochu
sierpień 10, 2006
meditus
Nie tylko Polacy dają się otumanić przez media
styczeń 18, 2003
IAR
Komu potrzebne jest Red Watch
luty 27, 2008
Artur Łoboda
Na kolana
wrzesień 26, 2003
Andrzej Kumor
Biskupi przyrównali Żydów do nazistów
marzec 7, 2007
¬ródło informacji: RMF
Bezpiecznie byc generalem
kwiecień 16, 2003
przesłała Elżbieta
Konstytucja i Sprawa Nadzoru w USA
październik 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Nie stać nas
październik 20, 2003
Angora
Świat bez kretynów
październik 21, 2008
Marek Olżyński
Żydowskie święto w Sejmie i u prezydenta
grudzień 10, 2007
PAP
Paranoja Izraela, Gruzja i atak na Iran?
wrzesień 7, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
USA już nie walczy żeby wygrac w Iraku
luty 22, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media