|
| Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków |
|
| |
|
| Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy |
|
| ... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... |
|
| Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii |
|
| |
|
| Medialni MORDERCY! |
|
| Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi |
|
| Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? |
|
| Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. |
|
| Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? |
|
| "W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." |
|
| Wygadał się |
|
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." |
|
| Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu |
|
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.
Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.
Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... |
|
| Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach |
|
| |
|
| Ukraina: Maski rewolucji |
|
| W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. |
|
| davidicke.pl |
|
| Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy. |
|
| Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu |
|
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek |
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu |
|
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami". |
|
| Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" |
|
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.
|
|
| FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ |
|
| |
|
| Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku |
|
| Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani |
|
| Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia |
|
| |
|
| Debata ws. pandemii COVID-19! |
|
| Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni! |
|
| Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows |
|
| Program "niezaleznatelewizja" |
więcej -> |
|
Rosja Kłamie - echo Powstania Warszawskiego w Meksyku
|
|

ROSJA KLAMIE - ECHO POWSTANIA W MEKSYKU
INZ. JERZY SKORYNA
Powstanie Warszawskie mialo miejsce w sierpniu i wrzesniu 1944 roku, które zapisalo sie w historii Polski zlotymi zgloskami bohaterstwa, milosci do Ojczyzny, niepokonanego ducha, jak i nikczemnoscia, kryminalnym zniszczeniem Stolicy Polski oraz zdrada „Alianta naszych Aliantów”, jakiej swiat nie widzial. Po 63 dniach nierównej walki, Warszawa z honorem po raz drugi w czasie II Wojny Swiatowej skapitulowala.
Jako zolnierz AK i Powstaniec, przebywajacy w Meksyku od przeszlo pól wieku, nie spotkalem sie jeszcze z osoba, która dowiedziawszy sie o moim polskim pochodzeniu i udziale w Powstaniu, zaraz nie okazala zainteresowania ta jedna z najkrwawszych bitew II Wojny Swiatowej, o której ta osoba cos slyszala, lub wiedziala.
W roku 1986 Polska znajdowala sie na pierwszych stronach calej prasy w zwiazku z walka calego Narodu o wolnosc pod przewodnictwem „SOLIDARNOSCI”. W Meksyku znajduje sie cywilne Historyczne Stowarzyczenie Wojskowosci (Asociacion Historica de Militaria), którego czlonkowie interesuja sie historja wojskowosci, jak n.p. guzików do mundurów, strategja wielkich bitew tak starozytnych jak i ostaniej wojny, i t.p. Czesto chodzilem na te
miesieczne odczyty i dyskusje, które naprawde byly ciekawe. Któregos dnia zapytano mnie, czy móglybym im przedstawic Powstanie Warszawskie jako bioracy udzial w tej bitwie i Delegat na Meksyk Kola b. Zolnierzy AK i SPK, lecz „bez poruszania tematów politycznych, jedynie z punktu widzenia wojskowego tak strategicznego jak i taktycznego”. Zaproszenie to z checia przyjalem, widzac, ze bede mógl w tak ciekawym towarzystwie i zawsze sporo innych zapraszanych gosci przedstawic choc pokrótce, prawde o Powstaniu Warszawskim.
W programie rocznym na rok 1986, zaproponowalem aby moje wystapienie zostalo ustalone na miesieczne spotkanie 6go sierpnia, jako najblizsza data rocznicy Powstania. Z zasady wystepuje bez czytania, jedynie na kawalku kartki notuje tematy jakie poruszac jest warto. Aby nie bylo watpliwosci co do teksu mego wystapienia miec na pamiatke, zaproponowalem, aby bylo ono nagrane na video, na co z przyjemnoscia przystano. Poniewaz tylko same slowa nie oddaja wiernie odbicia sytuacji, uzbroilem sie w odpowiednie materialy ilustrowane, którymi jako przezrocza ilustrowalem moje wystapienie. Na to zebranie miesieczne, o czym nie wiedzialem, zaproszono attaché wojskowych Stanów Zjednoczonych i Rosji sowieckiej.
W trakcie ustawiania ekwipunku przezroczy do kamery video, podszedl do mnie jeden pan, przedstawiajac sie jako attaché wojskowy ambasady sowieckiej, (którego nazwiska nie pamietam) mówac mi: „Zapewne przedstawi Pan ta bitwe z innego punktu widzenia, anizeli to widzial Sztab Glówny Czerwonej Armii i Gen. Sergiejew Sztemenko, który napisal dzielo naukowe pod tytulem „Sztab Glówny w Czasie Wojny”, które to w wydaniu hiszpanskim Panu ofiarowuje”. Naturalnie nie bylem w stanie nawet przegladnac ta ksiazke przed moim wystapieniem.
W ciagu przeszlo póltory godziny przedstawilem akcje wraz z sytuacja wojskowa przed i w czasie Powstania, podkreslajac bohaterstwo Armii Krajowej, ludnosci cywilnej, Lotnictwa Polskiego i Alianckiego, brak wsparcia strategicznego, taktycznego i zopatrzenia, jak i wstrzymanie ofensywy sowieckiej, oraz zakaz Moskwy na ladowanie samolotów alianckich po zrzutach zaopatrzenia dla Warszwy. Podkreslilem przeprawe jednej jednostki Wojska Ludowego przez Wisle, która pozostawiono bez zadnego wsparcia i zaopatrzenia. Fakt ten dowodzil, ze Wisle mozna dosc latwo przekroczyc, czego sowieci nie zrobili. Wszystko ilustrowalem przezroczami wlacznie z mapami. Po zakonczeniu mego wystapienia otrzymalem potezne oklaski.
Druga czesc spotkania byla przeznaczona, jak zawsze, na zapytania i odpowiedzi. Zapytan bylo duzo, jedne bardziej, a drugie mniej madre, jak n.p. „dlaczego Polska Brygada Spadochronowa nie wyladowala na jakims placu w Warszawie?” Na koniec el Attaché sowiecki skierowal bardzo „madre i gleboko przemyslane” zapytanie: „Czy Pan nie mysli, ze gdyby Polacy nie byli podzieleni i nie mieli dwóch rzadów, to Warszawe nie spotkalby taki tragiczny los?”. Te zapytanie otworzylo mi drzwi do wejscia na tematy historyczne i politycznie. Wszak nie moglem pozostawic dyplomate sowieckiego bez odpowiedzi. Na poczatku zwrócilem uwage, ze NIE BYLO DWÓCH RZADÓW. W Londynie byl Rzad legalny, kontytucyjny i uznany przez caly swiat i spoleczenstwo polskie. Natomiast w Moskwie zostal powolany „Komitet” przez wladze sowieckie i ludzi, którzy nie mogli powolywac sie na zadne prawa konstytucjne aby zwac sie, lub przedstawiac jaka „Rzad Polski”. Nastepnie pokreslilem jednosc Narodu we wszystkich powstaniach XIX wieku, tez jego pelne poparcie w walce Polski o niepodelglosc w 1920 roku i nasze pelne oraz bezsporne zwyciestwo nad bolszewikami. Niespotykana w II Wojnie Swiatowej spójnosc calego Narodu, jej Sil Zbrojnych zagranica i Armii Krajowej bedacymi wiernymi Rzadowi Polskiemu i Aljantom. Nie bylo zadnego Quislinga, ani jednostek wojskowych pod dowództwem Trzeciej Rzeszy, jak n.p. wojska Wlaskowa. Na koniec pokreslilem, ze zaden z Aliantów nie pomordowal Polskich Oficerów, jak to zrobil Zwiazek Sowiecki i cale spoleczenstwo bylo tez w pelni zjednoczone i zgodne wokól dochodzenia podziemnych wladz Polskich, które wskazaly, ze mord w Katyniu zostal popelniony przez Rosje sowiecka, a nie Niemców, jak to klamliwie Kremlin propagowal. A obecna sytuacja pelnego poparcia Narodu Polskiego dla SOLIDARNOSCI, podkresla, ze Polacy zawsze sa zjednoczeni w wypadkach zagrozenia narodowego.
Na koniec zwrócilem sie do niego z zapytaniem: „Na pewno po moim przedstawieniu prawdziwej sytuacji, przyzna mi Pan racje, ze Polska i Polacy nie byli podzieleni, lecz zawsze zjednoczeni?” Na pelnej duzej sali zapanaowala cisza, „jakby kto makiem zasial”. Wszyscy byli wpatrzeni w dyplomate sowieckiego. Sekundy mijaly, Rosjanin poczerwienial tak jak jego czerwony sztandar. Po kilku minutach z trudem wykrztusil: „Z Panskiego punktu widzenia, ma Pan racje”. Na tym skonczylo sie moje wystapienie, po którym szczerze i z entuzjazmem mi gratulowano, a Attaché wojskowy Stanów Zjedn. dodal ze „doskonale potrafilem przylozyc Rosjaninowi i to potrafi zrobic tylko Polak”.
W miesiac pózniej, „nasz” niefortunny Attaché, „dyplomata” sowiecki, zostal odwolany do Moskwy. Zapewne pózniej na skutek jakiejs, przynajmniej dla mnie nieznanej interwencji, Zarzad Stowrzyszenia zadecydowal, ze nastepne wystapienia NIE MOGA byc nagrywane.
Przeszlo kilkanacie lat. Polska rozwalila „blok socjalistyczny”, skutkiem czego bylo mozliwe wywrócenie sie „Muru Berlinskiego”.
Troche pózniej przeczytalem to „naukowe dzielo” Rosyjskiego Sztabu Glównego, napisane przez gen. Sergiejewa Sztemenki. Wypociny te byly jednym wielkim klamstwem o Powstaniu Warszwskim. Tak lgac to potrafia jedynie Rosjanie i ludzie z pod znaków mlota i sierpa, czerwonej gwiazdy, oraz swastyki. Pózniej jak zawsze, zycie Delegatury Kola b. Zolnierzy AK i SPK w Meksyku, toczylo sie normalnie, organizujac rózne przedsiewziecia i akcje w celu przedstawiania Polski w jak najlepszym swietle. Pólwiekowe kolezenskie wiezi stosunków z organizacjami Weteranów Aljanckich zawsze byly i sa w pelni przyjacielskie. Jak co roku na „Memorial Day”, które przypadaja na 30 maja, jestem zapraszany na cmentarz Stanów Zjednoczonych w Stolicy Meksyku na specjalne uroczystosci, jakie organizuje weteranski „American Legion” na których zawsze sa obecni rózni Ambasadorowie i Dyplomaci.
Na jednej z tych ceremonii zjawil sie „nasz znajomy”, byly Attaché soviecki. Po zakonczeniu weteranskiego aktu „Memorial Day”, podszedl do mnie tenze „dyplomata” w mundurze marynarki rosyjskiej, mówac, ze teraz jest w randze „Attaché finansowego”, zapytujac mnie czy ja go sobie przypominam. Naturalnie potwierdzilem, ze doskonale sobie przypominam, dodajac: „Czy teraz przyzna mi Pan racje co do Powstania i jednosci Polaków? Otrzymalem zupelnie niespodziewana odpowiedz: „Widzi Pan porzednio nie mielismy dostepu do prawdy, dzisiaj sytuacja jest odmienna i w pelni przyznaje Panu racje”.
Takie to byly echa w Meksyku klamliwej Rosji w stosunku do Powstania Warszawskiego z 1944 roku, jednosci Polaków, które sobie zawsze przypominam jak zbliza sie rocznica Powstania!...
|
|
18 lipiec 2004
|
|
Przesłała Elżbieta
|
|
|
|
Polska atrakcja turystyczna
maj 8, 2004
Andrzej Kumor
|
25 razy o Wałęsie (1)
sierpień 16, 2005
Artur Łoboda
|
Stosunki Polsko-Krzyżackie (wypracowanie szkolne)
czerwiec 1, 2002
szkolne wypracowanie
|
Politycy
listopad 22, 2004
|
Terror Żydów przeciwko Żydom - Część druga: Pogromy na Bliskim Wschodzie
czerwiec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
WIERZE ZE "HEJNAL" NADAWAŁ
maj 5, 2005
RZYMIANKA
|
LIST DRUGI
wrzesień 18, 2005
aaa
|
Zmiany w Magistracie
wrzesień 30, 2004
www.krakow.pl
|
Kupując polskie produkty
kwiecień 22, 2004
|
Rzeczywistość PiS
kwiecień 10, 2006
|
Upadek tzw.IVRP
sierpień 31, 2007
Bogusław
|
Obraz (Fundacji) Batorego ze zbitą d. w Mińsku 2006
marzec 31, 2006
Marek Głogoczowski
|
WIDZIANE Z AMERYKI - KOMENTARZE Z USA (1)
ŚWIĘTA WOJNA ISLAMU - POWODY I CELE
grudzień 18, 2004
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przetarg na przetarg PKO
luty 12, 2003
zaprasza.net
|
Premier nie toleruje ani dużego, ani małego rokosza
sierpień 14, 2002
PAP
|
"Czarne owce" w szeregach przedstawicieli Polonii
październik 23, 2003
|
Badany będzie tylko Rywin
luty 5, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
U progu wojny
lipiec 13, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Andersen
sierpień 30, 2002
|
Nowa doktryna Jimmy Carter’a?
kwiecień 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|