ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
więcej ->

 
 

"Sługa dwóch Panów" szefem Euro-Parlamentu?

Polskie radio doniosło, że prof. Bronisław Geremek jest “typowany” na przyszłego przewodniczącego Europarlamentu, którego wybory mają się odbyć za trzy miesiące. Przez kogo jest typowany? Przez tak zwane “semi latentne” (nawpół ukryte) “lobby” zwane Fundacją (w ukryciu “Mafią’ względnie “Familią”) Sorosa, w Polsce i na Węgrzech zasłaniającą się określeniem “Fundacja Batorego” – od nazwiska tego protestanckiego, siedmiogrodzkiego przywódcy możnowładztwa Środkowej Europy, który w Moskwie w 1610 roku osadził pro-polskiego cara Dymitra Samozwańca.
Właściwie powinniśmy być dumni, że znowu “Polak na czele Europy”, tak jak dumni jesteśmy, już od 26 lat, że mamy “Polaka na czele Chrześcijaństwa”. (według informacji rozpowszechnianych przed 26 laty przez osoby zorientowane, m.in. generała Kiszczaka, “naszego Papieża” osadziło w Watykanie CIA w spisku z niemieckimi kardynałami.) Odnośnie osoby profesora Geremka krąży w Polsce wiele plotek na temat jego “antypolskiego” nastawienia, cytowany jest wywiad, jakoby którego udzielil on w 1981 Hannie Krall, którego to wywiadu najbardziej “wzburzajacej” części bała się opublikować ówczesna “wyzwolona (od Komuny) Polityka”

Na temat autentyczności tego wywiadu się nie wypowiadam, ale czytałem oficjalną wypowied? profesora, pó?niejszego ministra Spraw Zagranicznych RP, który stwierdził, że “całą historię Europy, od 1918 do 1989 roku, należy ująć w nawias”. A przez to należy rozumieć, że nie tylko należy ująć w nawias całą historię PRL, w trakcie której Pan Bronisław został profesorem na UW, ale także historię RP z lat 1918-1939 i powrócić do “Europy Rozbiorów”, oczywiście bez ZSRR (które powstało w 1921 roku i znikło w 1991) i bez Jugosławii (z lat 1918-2001) oraz Czechosłowacji (1918-1992). Ta dziewiętnastowieczna “Europa Cesarstw” dla naszego profesora historii, wykształconego w PRL, stała się ideałem, wartym kontynuacji w formie Unii Europejskiej, którą też zapewne, jako przewodniczący Europarlamentu, będzie się on starał zamienić w (dziedziczne?) Super Cesarstwo Rzymskie Narodu Wybranego. (Pierwsza wersja tej super-instytucji powstała, jak pamiętam z historii, około 996 roku, wtedy “narodem wybranym” byli Germanie, Niemcami zwani przez Polaków, którzy na “Cesarstwo” się wtedy “nie załapali”.)

Miałem też okazję poznać prof. Geremka osobiście, jako że udzielił on mi wywiadu w maju 1989, który to wywiad udało mi się opublikować dopiero 8 miesięcy pó?niej, już po sławnych “Wyborach ‘89”, w tygodniku “Skandale” nr. 2/90. By nie cytować z pamięci, przekazuję me spostrzeżenia dokładnie tak jak to opisałem 15 lat temu w “Skandalach”, pod tytułem “Proces o książkę Wałęsy”:

Pod koniec kwietnia 1989 r., w trakcie wizyty w Szwajcarii u mej dawnej dobrej znajomej, jej mąż wiedząc, że już od 8 lat mieszkam w Polsce, powiedział mi ni stąd ni zowąd:
“Ależ ten Wałęsa napsuł nam krwi: najpierw sprzedał prawa autorskie do rozpowszechniania na cały świecie swych pamiętników Amerykanom za milion dolarów, a potem te samą książkę sprzedał Francuzom za pół miliona!” Zaintrygowany tą wiadomością począłem wypytywać o bliższe szczegóły tej afery PETERA FRITZA z Zurichu, który okazał się być właścicielem agencji wydawniczej specjalizującej się we wprowadzaniu książek amerykańskich na rynek niemiecki.
Według mego rozmówcy, przemilczana przed szerszą publicznością sprawa podwójnej sprzedaży praw autorskich autobiograficznej książki “DROGI NADZIEI” Lecha Wałęsy jest dobrze znana w zachodnich kręgach wydawniczych. W pierwszych latach po stanie wojennym te prawa zostały nabyte przez wydawnictwo Henry Holt z Nowego Yorku, a w połowie lat osiemdziesiątych Wałęsa podpisał kontrakt na tą samą książkę z wydawnictwem Fayard w Paryżu. (...)
Po powrocie w maju 1989 r. do Polski udało mi się przeprowadzić (dzięki sugestii Daniela Passenta z “Polityki”) rozmowę na ten temat z prof. GEREMKIEM, który był wówczas głównym doradcą Lecha Wałęsy. Geremek okazał się być doskonale zorientowanym w sprawie i według niego wszystkie prawa autorskie posiada wydawnictwo Fayard, jako że Holt nie dotrzymał ustalonych w kontrakcie terminów wydania.

O samym dyrektorze wydawnictwa Holta, JOHNIE MACRAE III, Geremek wyraził się, iż jest to “rekin” uprawiający “gangsterstwo wydawnicze”, gdyż na podstawie nieważnego kontraktu szantażuje on obecnie Claude Duranda (dyrektora Fayarda – M.G.) zmuszając go do płacenia Holtowi wielkich dywidend pod gro?bą oddania całej sprawy międzynarodowym sądom. (...)

Tak zdecydowana opinia prof. Geremka zdziwiła mnie bardzo, bo wynikałoby z niej, że reklamowane jako “niezależne” sądy na Zachodzie są w istocie powolne “gangsterom” czy też “rekinom” biznesu. Za pośrednictwem Petera Fritza przekazałem uzyskane od Geremka informacje Johnowi Macrae i tą samą drogą otrzymałem z Nowego Yorku list (patrz fotokopia), w którym John Macrae, z zawzieciem rzeczywiście godnym “rekina” oskarża prof. Geremka o to, że przekona “ludzi Lecha” by unieważnili kontrakt z Holtem i zawarli nowy z Fayardem. Jeśli zaś chodzi o szczegóły to przecież Holt nie mógł wydać pamiętników Wałęsy w uzgodnionym terminie gdyż po prostu nie otrzymał ich manuskryptu. W dodatku tekst “Dróg Nadziei”, jakie wydał w końcu po angielsku także Holt, nie pochodził – jak twierdził Geremek – z kradzieży książki wydanej wcześniej w Polsce w II obiegu, ale z wydanego przez Fayarda francuskiego tłumaczenia tej książki.

Tyle mniej więcej udało mi się wtedy opublikować w “Skandalach”, jako że inne polskie gazety (włączając w to “Życie Literackie” Machejka, któremu publikację tych rewelacji też proponowałem) nie były zainteresowane podważaniem autorytetu “Solidarności”. W posiadanej przeze mnie kopii listu od Johna Macrae są jeszcze dodatkowe wiadomości, cytuję:

“Pierwotny współautor książki, Marian Terlecki, został zaaresztowany i po odczekaniu sporego okresu czasu, zaczęliśmy naciskać Solidarność, domagając się autorów zastępczych. Prawdopodobnie Germek został jednym z zastępczych autorów. W tym czasie Fayard i Geremek spiskowali jak wystawić Holta do wiatru.
(...)
Przypadkowo ten sam Geremek próbował sprzedać tę książkę amerykańskiemu agentowi wydawniczemu w lecie 1985. Agent ten dostarczył amerykańskiemu sądowi pisemną informację na ten temat.”


To tyle na temat udokumentowanych sądownie (bo sprawa podwójnej sprzedaży “Dróg Nadziei” Wałęsy trafiła jednak do międzynarodowego trybunału) osiągnięć handlowych prof. Geremka – bo to on przecież rozmawiał z wydawcami, w imieniu “niegramotnego” Wałęsy, o milionowych kontraktach jakie przyszły Prezydent RP podpisywał. Jak to wówczas napisałem, Wałęsa, za pośrednictwem swego “fachowego doradcy”, sprzedał tego samego “konia” (a raczej “cegłę” jak jego książkę określił Peter Fritz) dwóm kupcom naraz. I właśnie takiego fachowego “sługę dwóch Panów” – który jeszcze do marca 1968 roku był szefem Podstawowej Organizacji Partyjnej (PZPR) na Uniwersytecie Warszawskim – tak zwani “europarlamentarzyści” mają niezadługo wybrać jako swego przewodniczącego.
Po takim “Wstępie” proponuję lekturę, nie wiem czy autentycznego, wywiadu Geremka dla Hanny Krall w 1981 roku (patrz załącznik). Wywiad ten jest dostępny na www.zaprasza.net . W tejże samej witrynie, kliknąwszy w ikonę “heretycki polski filozof”, ukażą się me teksty, trzeba się pochwalić, pisane aż w pięciu językach! Ten pomysł z epitetem “Polish heretical philosopher from Cracow” nie jest jednak mój, wymyślił go izraelski pisarz Izrael Shamir, renegat z “Obozu Wielkiego Syjonu”. (Patrz
www.israelshamir.net
)
Jeśli już jesteśmy przy temacie OWS, to dodam, że Peter Fritz powiedział mi, nie pytany o to, już 15 lat temu, że w międzynarodowym świecie wydawniczym, jeśli podskoczysz “Żydom” to po prostu znikasz – taki tam panuje “duch wolności słowa”. Mam nadzieję, że nie będzie ta zapowied? aktualną w najbliższej przyszłości nowo powstałego miesięcznika “WIR”, będącego kontynuacją mającego już kilkuletnią tradycję kanadyjskiego “INFOnurt”, gdzie publikowano, między innymi, moje artykuły. Trzy miesiące temu “INFOnurt” rzeczywiście ZNIKŁ, pojawiła się jego fałszywka “INFOnurt 2”. (Ewentualny kontakt z “Wirem” w Polsce: gazeta@foto-wir.com )

10 lipiec 2004

Marek Głogoczowski 

  

Archiwum

Jakim prawem! - List otwarty
czerwiec 12, 2004
ks. prof. Jerzy Bajda
List do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego
lipiec 24, 2005
Artur Łoboda
UE - NIE
maj 15, 2003
przesłała Elżbieta
Urząd Miasta Krakowa
wrzesień 1, 2008
Czy po 12 latach mamy sprawiedliwy ład społeczny ? (znawca 2)
sierpień 18, 2002
PAP
PiS wysyła młodych na zmywak
luty 17, 2006
IAR
Towarzysz Petent
luty 18, 2008
Marek Jastrząb
Polska odmawia
wrzesień 4, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Wypowied? Kołodki w sejmie
grudzień 20, 2002
Artur Łoboda / PAP
Śmierdziel
listopad 13, 2004
Echa Zimnej Wojny
grudzień 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Statystyka
luty 22, 2008
Marek Jastrząb
Demograficzne podłoże kryzysu i gro?ba inflacji
wrzesień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kolaboracja
sierpień 5, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
"Zła gospodarka wynika ze złej prywatyzacji"
marzec 25, 2004
PAP
Jak zabito Serbię
luty 19, 2008
Jan Engelgard
Upadek polskich mediów
marzec 23, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Były marszałek pełnomocnikiem prezydenta Krakowa
styczeń 6, 2007
70 lat w psychiatryku za kradzież 12,5 pensa
wrzesień 29, 2007
PAP
Przeżyj to sam
Najnowsza historia

wrzesień 30, 2003
AP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media