|
| Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r |
|
| "Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. |
|
| Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? |
|
| Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki. |
|
| Kto zmasakrował ludność Buczy? |
|
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. |
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| Wszystko pod kontrolą |
|
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
|
|
| Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... |
|
| |
|
| Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! |
|
| |
|
| Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 |
|
| Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. |
|
| Ludobójstwo covid |
|
| Wywiad z CLAIRE EDWARDS |
|
| Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy |
|
| Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie |
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek |
|
| |
|
| Człowiek 2.0 |
|
| Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków |
|
| |
|
| Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom |
|
| |
|
| Niezależna witryna Alexa Jones'a |
|
| Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji |
|
| Rothschildów apetyt na Chiny |
|
| |
|
| Bankructwo Ukrainy |
|
| |
|
| Cicha Broń do Cichych Wojen |
|
| |
więcej -> |
|
Kolejna brudna prowokacja Gazety wyborczej :
|
|
Polska wiara w Żydów - badanie TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej"
Wśród Polaków wciąż szeroko rozpowszechniony jest typowo antysemicki stereotyp: "Żydzi mają zbyt wielki wpływ na to, co się dzieje w Polsce". Leży on płytko w umysłach ludzi. Łatwo go wywołać, wystarczy, że padną słowa "mniejszość narodowa" czy "Żydzi"
OBOP postanowił głębiej zbadać zasięg stereotypu antysemickiego w Polsce. Badacze wzięli pod uwagę, że - jak mówi psychologia poznawcza - składniki naszego obrazu świata są "dostępne" w nierównym stopniu: niektóre przejawiają się od razu, inne są "głębiej" i można je wywołać specjalnym pytaniem, skojarzeniem itp.
Pytanie 1: 0,8 proc. antysemitów
Gdy padło pytanie otwarte: "Jakie grupy w Polsce mają za duży wpływ na sprawy naszego kraju" i badani sami mieli wymyślać odpowiedzi, okazało się, że Żydów wymieniło zaledwie osiem osób (0,8 proc.)! Wymieniano raczej tzw. aktorów życia publicznego, o których codziennie mówią media. Najczęściej polityków, partie - 40 proc. - i biznesmenów - 26 proc. Rzadziej Kościół - 11 proc. - oraz mafię, gangi - 6 proc. Takie wyniki wymagałyby odrębnego komentarza, dla nas ważne jest tu, że najsilniejsza postać stereotypu antysemickiego w Polsce praktycznie nie występuje.
19 proc. - aktywny stereotyp antysemicki
W drugim pytaniu otwartym ("Czy któraś z mniejszości narodowych żyjących w Polsce ma za duży lub za mały wpływ na sprawy naszego kraju?") próbowano - jak pisze OBOP - "w gruncie rzeczy wymusić myślenie w kategoriach etnicznych, jak pokazują odpowiedzi na poprzednie pytanie, nie najważniejszych". Prawie trzy czwarte badanych konsekwentnie potwierdziło, że nie patrzy na społeczeństwo w kategoriach etnicznych. Ale wśród tych, którzy podjęli sugestię, najwięcej przejawiło postawy antysemickie.
W efekcie - licząc wśród wszystkich badanych - aż 19 proc. wskazało Żydów jako tę mniejszość, która ma zbyt wielki wpływ na to, co się dzieje w Polsce. Dwa razy mniej (10 proc.) wymieniło Niemców, 2 proc. - Cyganów, Ukraińców i Białorusinów. Według OBOP owe 19 proc. badanych to grupa, która ma "bardziej ugruntowane przekonanie" o wpływie Żydów.
- Nie ma sprzeczności między tymi dwoma wynikami [wcześniej 0,8 proc. postaw antysemickich, teraz - 19 proc. - red.] - wyjaśnia OBOP. - Zdaniem 19 proc. Żydzi są mniejszością, której wpływ na sprawy Polski jest za duży, ale nawet oni nie sądzą, że wpływ ten góruje nad wpływami innych grup wyróżnionych wedle nieetnicznych kryteriów.
24 proc. - pasywny stereotyp antysemicki
Następnie OBOP zadał pytanie o wpływy Żydów tym, którzy sami z siebie nie wskazali Żydów, odpowiadając na poprzednie pytanie. - Pytając wprost o wpływ Żydów, stworzono sytuację, w której mogły zostać wyrażone mniej ugruntowane i mniej aktywne przekonania - objaśnia OBOP. - Pytanie to przywołuje wprost antysemicki stereotyp i stawia badanego wobec wyboru: poddać się stereotypowi lub go odrzucić. "Poddało się" 24 proc. To właśnie grupa o słabiej ugruntowanych przekonaniach o wpływie Żydów. OBOP: - Ludzie ci powtarzają pewną kliszę, wyobrażenie zbiorowe, stereotyp ukształtowany przez historię i osadzony mocno w świadomości społecznej.
Wykształcenie sprzyja (!) aktywnemu stereotypowi
Ktoś mógłby sądzić, że wykształcenie będzie redukowało uprzedzenia. Okazuje się jednak, że sprzyja ono bardziej ugruntowanym przekonaniom (nasila aktywny stereotyp antysemicki). Wraz z wykształceniem rośnie odsetek tych, którzy w drugim pytaniu otwartym dają wyraz przekonaniu o zbyt dużym wpływie Żydów (16 proc. w grupie z wykształceniem podstawowym, a 22 proc. z wyższym). Osłabia natomiast ono antysemityzm bierny ("ginie on pod wpływem oświaty") - w pytaniu nr 3 o wpływie Żydów przekonanych jest 24 proc. badanych z wykształceniem podstawowym i 15 proc. z wyższym.
Miasto niewolne od uprzedzeń
Stereotypy o wpływach Żydów silnie zależą od miejsca zamieszkania. - Słyszy się czasem, że antysemici, jak relikty dawnych czasów, żyją przede wszystkim na wsiach - komentuje OBOP - a nie w dużych, nowoczesnych miastach. Prawda może być bardziej złożona i bolesna. Mniej ugruntowane i bierne uprzedzenia wobec Żydów faktycznie wyra?nie najczęściej występują na wsi, ale aktywne, bardziej ugruntowane częściej spotkaliśmy w wielkich miastach. Każde z tych środowisk ma swoją odmianę antysemityzmu. Ta druga - miejska - jest bardziej niebezpieczna, bo odporna na wpływ wykształcenia.
Poglądy polityczne też wiążą się ze stereotypami. Najmniej uprzedzone do Żydów są elektoraty partii liberalnych (UW, PO). Silnie ugruntowane uprzedzenia są najczęstsze wśród wyborców AWS i PiS. Uprzedzenia mniej ugruntowane najczęściej spotkaliśmy wśród zwolenników PSL, Samoobrony i LPR.
Sondaż TNS-OBOP z 6-8 kwietnia, próba reprezentatywna 1009 Polaków.
Demoskop, 1992 r.
"Czy Żydzi mają zbyt duży wpływ na życie polityczne/gospodarcze w naszym kraju/na naszą kulturę?"
43 proc. - za duży wpływ na politykę
37 proc. - za duży wpływ na gospodarkę
29 proc. - za duży wpływ na kulturę
Demoskop, 1995 r.
"Czy Żydzi mają w naszym społeczeństwie zbyt duże wpływy, zbyt małe wpływy czy też takie, jakie powinni mieć?"
40 proc. - takie, jakie powinni mieć
16 proc. - za duże
10 proc. - za małe
|
|
24 lipiec 2002
|
|
Agnieszka Kublik
|
|
|
|
Nowoczesny Kościół?
kwiecień 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Niemcy krytykują niskie podatki w Europie Wschodniej
kwiecień 11, 2004
PAP
|
Przyjaciele
lipiec 12, 2003
przeslala Elzbieta
|
Demokracja na Bliskim Wschodzie?
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wykupili całe Drezno...
grudzień 10, 2006
pi'eS
|
Anatomia sukcesu Żydów
marzec 28, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przedsiebiorstwo "Holocaust"
kwiecień 2, 2006
przysłał anonim
|
Wrażliwi, delikatni, tolerancyjni
czerwiec 16, 2006
Marek Miśko
|
"Karawana idzie dalej..."
luty 13, 2005
zapodał jasiek z toronto
|
A teraz rząd światowy
grudzień 10, 2008
Gideon Rachman
|
Przywróć nam chleb z polskiego pola..
marzec 25, 2005
Julian Tuwim
|
Cytat dnia :
"przejrzysty offset"
grudzień 4, 2002
Jabłoko
|
Wspólnik Tomasza Grossa
luty 19, 2007
Artur Łoboda
|
Syn nie może odpowiadać za czyny ojca
maj 18, 2003
Adam
|
Katyn massacre film & Jewish conduct in Poland
luty 2, 2008
przysłał Israel Shamir
|
Wieko (niczym całun) opadające na Polskę
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Jak funkcjonują największe gangi (3)
Jansen pogrąża Eureko
luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
|
Kupujemy, ale obawiamy się braku gotówki
luty 21, 2005
|
Populizm zamieszany racjonalizmem
kwiecień 22, 2004
PAP
|
Słowa Papieża, zmienione chytrze przez krętaczy ...
maj 21, 2003
|
więcej -> |
|