ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
JAK ŻYDZI ODEBRALI MAJĄTKI I WYSŁALI 100 TYSIĘCY POLAKÓW DO BRAZYLII 




 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
więcej ->

 
 

Paszportowa pułapka

POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE
Dana I. Alvi - Chairwoman
P.O. Box 3206
Santa Monica, CA 90408
Tel. & Fax 310-829-1527
E-mail: papurec@papurec.org
http://www.papurec.org.

Sierpien 25, 2003

36. PRZESLANIE DO POLAKOW ... ...

Ponizej dany tekst jest fragmentem calosci zamieszczonej na
http://www.papurec.org.

- - - - -

(Polski/angielski tekst)

PROTEST PULAPKI PASZPORTOWEJ

Szanowni Panstwo,

Niniejszy protest jest koncowym aktem trzech artykulow opublikowanych ostatnio na lamach CyberExpressu i Wirtualnej Polonii: 'O pulapce paszportowej nieco inaczej', 'Rezygnacja z obywatelstwa polskiego', 'Podsumowanie', dyskusji jakie one wywolaly oraz listow przeslanych bezposrednio do autora. Informacje te podaje glownie dla osob ktore dotad nie mialy mozliwosci zapoznac sie z trescia i zamiarem naszej akcji.

Nasz protest nie jest skierowany przeciwko Narodowi Polskiemu i Polsce, lecz wylacznie przeciwko obowiazujacym przepisom odnosnie procedury zrzeczenia sie obywatelstwa polskiego, ich tworcom i mocodawcom. Odcinamy sie zdecydowanie od falszywego utozsamiania narodowosci z obywatelstwem. Sa to pojecia diametralnie rozne i nie maja zupelnie nic wspolnego z polskim pochodzeniem i patriotyzmem.

1. Problem dotyczy nas wszystkich

Jak slusznie zauwazyli uczestnicy dyskusji wspomniane przepisy dotycza nie tylko tych, ktorzy z takich czy innych wzgledow chca z obywatelstwa polskiego zrezygnowac, lecz rowniez tych, ktorzy w dalszym ciagu pragna nimi pozostac. Jest bledne i krotkowzroczne kierowanie sie wylacznie chwilowymi korzysciami wynikajacymi z nielegalnego w gruncie rzeczy i odradzanego przez wladze naszego stalego pobytu posiadania podwojnego obywatelstwa. Nikt nie moze przewidziec dalszego przebiegu wydarzen ani konsekwencji jakie z tego wynikna. Dla wszystkich powinno byc jednak jasne: obowiazujaca procedura jest jaskrawym przejawem powrotu do PRL-owskich praktyk traktowania obywateli, pogwalceniem podstawowych praw czlowieka i nieprzestrzeganiem miedzynarodowych konwencji podpisanych przez obecnych zarzadcow Polski. Wystarczy tu wspomniec tylko opublikowana niedawno na lamach strony 'Obywatel Polski' liste 15 dokumentow jakie wymagane sa aby w ogole wszczac procedure. Takim przepisom mowimy glosno i wyraznie: NIE.

Na uwage zasluguje rowniez dwu - a nawet wielolicowosc w respektowaniu ustaw i zarzadzen i tendencyjne ich stosowanie w stosunku do niektorych grup Rodakow. Nie oznacza to nic innego jak fakt, ze byc moze juz jutro kazdy z nas stanie sie ofiara narzuconego nam 'prawa'.

2. Nowa forma protestu.

Proponuje nowa forme protestu polegajaca na tym, ze kazdy kto rzeczywiscie jest przeciwko aktualnie obowiazujacym przepisom zrzeczenia sie obywatelstwa polskiego powinien osobiscie przeslac protest do wybranych przez siebie adresatow. Na witrynach polskich nie brakuje narzekan i ciagle powtarzajacych sie krytyk, ale jak dochodzi do konkretow, wielu nabiera wody do ust i chcialoby sie najlepiej schowac za innymi. Nadeszla wiec 'godzina prawdy' w ktorej kazdy z nas bierze w swoje rece przebieg a zatem i rezultat akcji. Nam nie sa potrzebne niekonczace sie i pisane bez celu elaboraty, lecz prawdziwa aktywnosc.

Jednoczesnie pragne raz jeszcze podkreslic: od samego poczatku propagowalem wlasnowolnosc decyzji i pozostawiam ja wszystkim rowniez teraz.

Uwazam, ze nawet 10 bezposrednich interwencji posiada o wiele wieksza wymowe, niz np. jedna petycja podpisana przez 1000 osob. Petycji nikt nie czyta, a nauczeni apodyktyzmu postkomunisci z reguly ja ignoruja. Ponadto, jak doswiadczyl to Pan Bolko, 'na list indywidualny odpowiada sie indywidualnie, zalatwiajac sprawe (jak w przypadku p. Weissa) z pogwalceniem obowiazujacego prawa i procedury a petycje wrzuca sie do kosza'. Licze na takie samo zaangazowanie w wysylaniu protestu, jakie wykazaliscie Panstwo w dyskusji i mam nadzieje, ze nie skonczy sie na 10 przesylkach. Sadze, ze nalezy wykorzystac droga osobistych (nie zbiorowych !) e-mailow. Docieraja szybko i efektywnie.

3. Apel do witryn i gazet polonijnych.

Aczkolwiek problematyka naszej akcji nalezy do najbardziej aktualnych i interesujacych tematow nurtujacych Polonie calego swiata, zadna - poza Wirtualna Polonia - witryna polonijna nie zadala sobie trudu poinformowania swoich czytelnikow o biezacej akcji. Jest dla mnie absolutnie niezrozumiale, ze strony deklarujace problematyke obywatelstwa i paszportow nie zauwazyly nawet tak istotnej przeciez dyskusji. Odpowiedz na pytanie dlaczego ? - pozostawiam do oceny samym czytelnikom. Zwracam sie dlatego ponownie z prosba do wszystkich rzetelnych redaktorow witryn i gazet o przedrukowanie niniejszego artykulu na Waszych stronach. Rowniez wtedy, gdy zawarte tezy nie odpowiadaja Waszym osobistym pogladom. Informacja to Wasz obowiazek, objektywizm i wiarygodnosc. Decyzja czy wziac udzial w protescie czy nie jest i tak dla kazdego wolna. Aby uniknac wymowek typu 'piractwo' lub 'plagiat' daje wszystkim pelna autoryzacje do publikacji.

4. Dlaczego wspolny tekst ?

Opracowany protest zawiera oprocz wlasnych, wiele sugestii i propozycji od Panstwa. Ale rowniez tutaj nie ma zadnego przymusu. Kazdy moze sformulowania zmienic wedlug wlasnego uznania. Jednolity tekst podkreslilby jednak nasza jednosc we wspolnej przeciez sprawie. Pragne w tym miejscu serdecznie podziekowac Panu T. za cenna wspolprace w przygotowaniu obu wersji.

5. Do kogo wysylamy ?

Takze w tej kwestii kazdy posiada pelna wolnosc. Dla ulatwienia podane sa ponizej niektore adresy.

6. Szanse na powodzenie.

Jestem przekonany ze powodzenie protestu zalezy przede wszystkim od ilosci przeslanych e-mailow. Pierwszym wskaznikiem bedzie z pewnoscia reakcja adresatow. Prawdopodobnie nie wszyscy spelnia nasza prosbe o zajecie stanowiska w CyberExpressie. Nie sadze jednak ze nie odpowie nikt. A dla nas, liczba wyslanych protestow pokaze czy potrafimy sie zjednoczyc.

7. Jak nalezy zrobic.

Prosze po prostu wykopiowac z artykulu tekst polski lub angielski, uzupelnic go (adresat, data, nadawca, kraj), w razie potrzeby skorygowac wg. wlasnego uznania i po prostu wyslac. Ponadto: jesli ktos jest rzeczywiscie przekonany do naszej akcji to wierze, ze przekona do niej rowniez wiecej zainteresowanych osob.

I na koniec: zarowno ja, jak zapewne wszyscy uczestnicy chcieliby sie dowiedziec ile osob efektywnie wyslalo protest. Prosze wiec, aby kazdy kto to uczynil powiadomil nas na lamach CyberExpressu, lub bezposrednio na moj adres (zapewniam jak zawsze dyskrecje). Dane te moga byc bardzo przydatne do argumentacji naszych dalszych dzialan.

Pozostaje mi jedynie jeszcze raz podziekowac za wspolprace i zyczyc nam wszystkim POWODZENIA.

Pozdrawiam,
Neptuno
neptuno1393@netscape.net

P.S. W czasie opracowywania tego artykulu ukazal sie list Prezydenta Rady Naczelnej Polonii Australijskiej do Prezydenta RP w sprawie pulapki paszportowej. Dziekujemy Panie Dr. Rygielski i stawiamy za wzor wszystkim innym organizacjom polonijnym.

8. Tekst polski:

Do...................................

Protest przeciwko obowiazujacym przepisom dotyczacym zrzeczenia sie obywatelstwa polskiego

Aktualnie obowiazujace i praktykowane przepisy i akty prawne dotyczace obywatelstwa polskiego, w szczególnosci tryb zrzekania sie z niego, wywolaly oburzenie i fale protestów w srodowiskach polonijnych na calym swiecie.
Odpowiedzialnosc za taki stan rzeczy spada przede wszystkim na opanowana przez neokomunistyczne elementy wladze, w szczególnosci na Prezydenta RP, który w swoim Rozporzadzeniu z dnia 14 marca 2000 roku do tego stopnia utrudnil procedure rezygnacji z obywatelstwa, ze jest ona praktycznie niemozliwa do zrealizowania.

Prezydent RP uzurpuje sobie prawo podjecia niezaskarzalnej nigdzie decyzji o tym, czy ktos ma, chce lub nie chce byc obywatelem polskim. Jest to nie tylko pogwalcenie zapisanego w Konstytucji RP, w podpisanej przez Polske European Convention on Nationality oraz w Karcie Praw Czlowieka ONZ prawa kazdego do wlasnowolnego zrzeczenia sie z obywatelstwa, lecz równiez unikalny akt, niewyobrazalny w zadnym innym cywilizowanym kraju.

Mimo licznych dotychczasowych protestów Polonii calego swiata obecne wladze polskie nie wykazuja najmniejszego zainteresowania zmiana wadliwego ustawodawstwa w tej sprawie. Wrecz przeciwnie, wedlug opinii Biura Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP dla Rzecznika Praw Obywatelskich RP z majam 2002 obowiazujace przepisy 'nie wzbudzily zadnych kontrowersji ze strony osób ubiegajacych sie o zgode na zrzeczenie sie obywatelstwa polskiego'. Jest to oczywistym klamstwem.

Wedlug przeprowadzonego w niektórych osrodkach polonijnych sondazu ogromna wiekszosc Rodaków domaga sie zasadniczego uproszczenia przepisów odnosnie zwolnienia z obywatelstwa RP a ponad 70% emigrantów posiadajacych obywatelstwo kraju zamieszkania wyrazilo wole jego zrzeczenia. Liczby te sa na tyle wymowne, ze nie wymagaja dodatkowego komentarza. Mimo to wladze RP zmuszaja miliony osób pochodzenia polskiego do wyrabiania dokumentów polskich, a jesli tego nie dokonaja, poddaja je prymitywnym szykanom i ponizeniom w czasie pobytu w Polsce.

Faktem bezprecedensowym jest równiez wmawianie obywatelstwa polskiego naszym dziadkom, pradziadkom, dzieciom, wnukom i prawnukom, wielokrotnie nie wiedzacym nawet o swoim polskim pochodzeniu i zwiazany z tym wymóg ich 'umiejscowienia' w Polsce. Niejednokrotnie prowadzi to do koniecznosci zfalszowania danych osobowych, jak np. imienia czy miejsca urodzenia.

Z drugiej strony odmawia sie przyznania obywatelstwa Rodakom przymusowo wywiezionym poza Ural przez wladze sowieckie, nawet gdy oni sami lub ich rodzice byli Polakami. Przewaznie sa to ludzie biedni, nie mogacy sobie pozwolic nawet na zalatwienie formalnosci. Czy dla nich zasada 'krwi' nie obowiazuje ? Tak interpretowane i stosowane polskie prawo jest wlasciwie bezprawiem i to w pejoratywnym znaczeniu.

Stwierdzenie obywatelstwa nie przedstawia dzisiaj - dzieki zinformatyzowanej ewidencji ludnosci - zadnego problemu. Stad zadanie udowodnienia obywatelstwa poprzez skomplikowane i kosztowne wyrobienie sobie wszelkich mozliwych dokumentów w kraju, wlacznie z paszportem, i to tylko po to, aby je nastepnego dnia przy jego zrzeczeniu oddac, jest prowokacyjnym absurdem. Jesli Polska chce wejsc do rodziny demokratycznych krajów, musi dostosowac swoje ustawodawstwo tak, aby zagwarantowane byly wszystkie prawa czlowieka, w tym prawo do nieskomplikowanego, wlasnowolnego zrzeczenia sie obywatelstwa.

Jako wyraz naszego protestu domagamy sie:

1. Uznawania za obywateli polskich tylko osób znajdujacych sie w ewidencji RP oraz tych, które pragna je zachowac lub odzyskac na zasadzie 'krwi'.

2. Automatyczne zwolnienie z obywatelstwa osób, które nie posiadaja tzw. numeru PESEL czyli nie figuruja w spisie obywateli polskich i nie wyrazaja woli nimi pozostac.
3. Niezwlocznej zmiany i uproszczenia procedury rezygnacji z obywatelstwa na wzór USA lub RFN.

4. Zaniechania wymogu 'udowadniania' obywatelstwa polskiego i respektowanie dokumentów legalnie wydanych przez wszystkie kraje jako dowodów naszej tozsamosci i przynaleznosci panstwowej.

5. Zaprzestania sankcji i szykan w odniesieniu do obywateli panstw obcych polskiego pochodzenia odwiedzajacych kraj swoich przodków.

Nasz protest nie jest skierowany przeciwko Narodowosci Polskiej i Polsce, lecz wylacznie przeciwko wspomnianym powyzej przepisom i ich mocodawcom.
Zwracamy sie do wszystkich Rodaków we wszystkich zakatkach swiata do pisemnego poparcia naszych zadan. Zwracamy sie jednoczesnie do European Convention on Nationality o zobowiazanie Polski - jako jej sygnatariusza - do przestrzegania zasad tej konwencji.

Uprzejmie prosze o zajecie stanowiska do niniejszego protestu i podanie informacji o zamierzonych przez Pania/Pana dzialaniach w tej sprawie na adres: redakcja@cyberexpres.com

Uczestnik akcji protestacyjnej
(Nazwisko lub synonim, kraj)
Data:

9. Tekst angielski:

Tekst angielski zostal opracowany przez Pana Starego Wiarusa ktoremu pragne za te pomoc serdecznie podziekowac. Kompetencja i perfekcja - to jedyne co
moge dodac. ... ...

26 sierpień 2003

przesłala Elżbieta 

  

Archiwum

Bezprawne Opłaty Sądowe
kwiecień 22, 2006
Andrzej Grabowski
Polska to dziwny kraj
sierpień 26, 2003
ABCnet
Wiesel krytykuje wypowied? Papieża o Izraelu
listopad 17, 2003
PAP
Co z tą Polską? Kto powstrzyma dalszy upadek Polski?
luty 14, 2005
Ekonomista
France Telecom uratowana przez internet i komórki
marzec 8, 2007
AFP
Czy jesteśmy w punkcie wyjścia?
październik 25, 2008
Artur Łoboda
Do pseudopatriotów - idiotów
październik 3, 2005
Artur Łoboda
Takich mamy kretynów w Kościele
wrzesień 11, 2007
PAP
Sesja na 750-lecie
czerwiec 6, 2007
Naturszczycy wracają
lipiec 13, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Geremek: Stocznia powinna być wyjątkiem
wrzesień 4, 2007
INTERIA.PL
Unia Europejska
marzec 23, 2005
Gregory Akko
"Można świętować"
marzec 16, 2006
Życzenia Świąteczne
marzec 28, 2005
redakcja zaprasza.net
Prezydent poparłby rząd Marka Belki
październik 8, 2004
Prawo łaski
styczeń 20, 2006
Andrzej Grabowski
Nie chorujmy!
kwiecień 23, 2003
katar

Kongres Amerykański zezwolił prezydentowi USA na rozpoczęcie wojny przeciwko Irakowi


marzec 6, 2003
Kolowrotek
październik 30, 2007
Sloneczny Zegar
CO MOŻE I POWINNO َCZYĆ POLAKÓW
luty 20, 2003
Leszek Skonka
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media