|
Piąta kolumna Papieża Polaka
|
|
W dniu w którym Jan Paweł II przewodnicząc w Madrycie w uroczystości kanonizacji pięciorga nowych hiszpańskich świętych, wskazał przykład ich poświęcenia dla bli?nich jako wezwanie do budowania "sprawiedliwszego i bardziej solidarnego świata",
w dniu w którym wezwał Hiszpanów do czerpania inspiracji z życia nowych świętych. - poznania i pogłębienia wiedzy o przeszłości narodu ,
w dniu w którym do młodzieży wystąpił z wezwaniem " chcę was dzisiaj zobowiązać, abyście się stali twórcami i architektami pokoju i nie ulegali złu, nacjonalizmowi, rasizmowi i nietolerancji, by swoim życiem dawali dowód tego, że idei nikomu się nie narzuca lecz proponuje, po czym Jan Paweł II podkreślił, że powołaniem młodego pokolenia jest budowanie pokoju bez ślepej przemocy.
W tym samym dniu w Krakowie odbyło się telewizyjne spotkanie biskupa Pieronka - rektora Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, z młodzieżowymi przybudówkami partii politycznych.
Na pytanie jednego z młodych uczestników dotyczące postawy Papieża wobec napadu na Irak, biskup Pieronek odpowiedział, że wskazane jest aby Papież jako głowa kościoła głosił pokój, ale (w domyśle) postawa polskiego Kościoła Katolickiego, w tym także samego Pieronka jest całkowicie odmienna.
W takim razie towarzyszu biskupie dziękujemy za taki Kościół i jesteśmy przekonanni, że Janowi Pawłowi II obca jest obłuda reprezentowana przez takich faryzeuszy.
|
|
5 maj 2003
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Irańscy Żydzi nie chcą emigrować
styczeń 13, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Rzeczywistość PiS
kwiecień 10, 2006
|
Dobijająca liberalizacja
wrzesień 20, 2002
Marek Garbacz http://www.naszdziennik.pl
|
Wzrosło zadłużenie Skarbu Państwa
marzec 6, 2007
PAP
|
MTK Spodek
luty 26, 2006
PAP
|
Niemcy o faux pas minister Fotygi
lipiec 7, 2006
PAP
|
Nauka, to potęga!
maj 17, 2008
Marek Jastrząb
|
Wielka manifestacja pokojowa w Tel Awiwie
maj 11, 2002
Artur Łoboda
|
Polska Kwaśniewskiego czy Rydzyka?
październik 21, 2005
PAP
|
Zaglada ludzkosci
maj 8, 2006
przeslala Elzbieta
|
TE DNI, TE ROBAKI, TE KACZEŃCE
marzec 28, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Akcja "Płacę podatki tylko raz"
luty 5, 2008
Ewa
|
Kasablanka i Bordo
maj 7, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
podziękujmy Szaronowi
kwiecień 25, 2004
PAP
|
Nowoczesny Kościół?
kwiecień 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
MSP unieważniło przetarg na doradcę przy sprzedaży PKOBP
grudzień 27, 2003
Reuters
|
Cierpliwość, praca, opanowanie - przyniosły rezultaty
Adam Małysz mistrzem świata!
luty 23, 2003
PM
|
Najbardziej zabezpieczony majątek w Polsce
sierpień 6, 2002
PAP
|
Kiedy gangsterzy egzekwują prawo
styczeń 27, 2008
Interia.pl
|
Stanowisko „Obywatela” ws. Kosowa
luty 19, 2008
Redakcja Magazynu „Obywatel”
|
więcej -> |
|