ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Bankructwo Ukrainy 
 
więcej ->

 
 

Dotychczasowy Koszt Napadu USA Na Irak: Trzy Tysiące Miliardów Dolarów




Laureat Nobla i profesor w Columbia University oraz główny ekonomista w World Bank, Joseph Stiglitz oraz Linda Bilmes, profesor ekonomii Harvard University, Kennedy School of Government, są autorami książki o faktycznych kosztach inwazji i pacyfikacji Iraku pod tytułem „Wojna Za Trzy Tysiące Miliardów Dolarów: Prawdziwy Koszt Konfliktu w Iraku.”
Pierwsza audycja na temat tej książki została nadana, w tydzień po wypowiedzi prezydenta Bush’a, w której stwierdził on, że napad na Irak nie osłabił gospodarki USA. Faktycznie prowadzono „podwójną księgowość,” ukrywaną przed publicznością amerykańską, w umyślnie komplikowanej buchalterii rządowej, według profesora Stiglitz’a. Największym kosztem są koszty leczenia inwalidów, które będą przedstawiać setki miliardów dolarów w najbliższych latach. Chodzi o utrzymanie kolosalnej liczby kalek, która stanowi 39% 1,6 miliona żołnierzy, weteranów pacyfikacji Iraku.
Okaleczony weteran jest pozbawiony zarobków, które by miał, gdyby nie był ranny i z których jego rodzina korzystałaby. Dodatkowym elementem sytuacji „ochotniczych” żołnierzy jest fakt, że za zgłoszenie się do służby dostają oni premie od 20,000 do 40,000 dolarów. W wypadku rany, żołnierz musi zwrócić premię minus odsłużona część umowy. Z tego powodu większość rannych wraca do służby mimo okaleczeń. Jeżeli ranny w czasie walki straci hełm lub karabin to musi zwrócić koszty straconego wyposażenia.
Coraz większe sumy są wydane na rosnące koszty importu paliwa z Arabii Saudyjskiej i innych producentów. Koszty te obciążają gospodarkę USA i bank centralny puszcza coraz więcej gotówki w obieg, co doprowadziło do katastrofalnych spekulacji na wartościach domów i innych nieruchomości oraz przesadnych wydatków konsumentów, którzy żyją na kredyt na zbyt wysokiej stopie. Tymczasem wojna przeciw Irakowi jest finansowana z deficytu skarbu USA, co już doprowadziło do obecnego kryzysu.
Przy wzroście zapotrzebowania na paliwo Chin i Indii, producenci na Bliskim Wschodzie nie mogli powiększyć produkcji z powodu zamieszania wywołanego napadem na Irak, tak, że ceny paliwa wzrosły ponad trzykrotnie do stu dolarów za standartową baryłkę ropy naftowej. Na początku oceniano koszt globalny wojny na pięćdziesiąt miliardów dolarów, które miała pokryć rabowana ropa naftowa. Obecnie taką sumę kosztuje każde trzy miesiące pacyfikacji Iraku, pomijając koszty leczenia i utrzymania okaleczonych żołnierzy.
Koszty napadu i pacyfikacji Iraku są znacznie większe niż n.p. koszty odbudowy Europy w ramach planu Marshall’a (97 miliardów dolarów). Natomiast na odbudowę Iraku USA obiecuje 1,7 miliarda dolarów, podczas gdy w czasie okupacji zostało zabitych około miliona Irakijczyków i cztery miliony straciły dach nad głową.
Faktyczne koszty odbudowy ma pokryć Irak ze swojej małej części dochodów z produkcji paliwa, po haraczu ściągniętym w ramach „dzielenia się zyskami,” według planu wiceprezydenta Dick’a Chenney’a. Minister obrony USA, Donald Rumsfeld, nie zgadzał się na przetarg kontraktów i zamiast przetargów wyznaczał firmy, które popierał. Prywatne firmy ochraniarzy kosztowały i kosztują dziesięć razy więcej niż koszt wykonania tego samego zadania przez wojsko.
„Eksplozja kosztów” towarzyszyła prywatyzacji wojny i pacyfikacji Iraku, w którym bezrobocie doszło do 60% i było jednym ze ?ródeł ochotników do ruchu oporu. Tymczasem korzystały takie firmy jak Halliburton, w której Dick Chenney kolosalnie zarobił jako jeden z jej dyrektorów.
Tak, więc wojna w Iraku jest najkosztowniejszą ze wszystkich wojen w histrji USA z wyjątkiem Drugiej Wojny Światowej, w której na trzech rannych jeden umierał a na wojnie i pacyfikacji Iraku na piętnastu rannych jeden umiera. W ten sposób ilość kalek na utrzymaniu podatników obecnie jest nieproporcjonalnie wyższa dzięki postępom medycyny. Koszty utrzymywania kalek i mentalnie uszkodzonych weteranów służby w Iraku są ukrywane przed publicznością według profesor Liny Bilmes.
W ramach oszczędności nie dostarczano wojsku USA pojazdów wystarczająco opancerzonych przeciwko minom przydrożnym, co powodowało większe starty w ludziach rannych i uszkodzonych wstrząsami mózgu etc. Z powodu prowadzenia podwójnej księgowości publiczność w USA dowiaduje się tylko o połowie kalek spowodowanych najazdem na Irak, potwierdza profesor Linda Bilmes, do której z powodu jej książek i artykułów zgłaszają się setki poszkodowanych weteranów wojny i pacyfikacji Iraku.
Zwłaszcza rozgoryczeni są okaleczeni „ochotnicy,” z których ściągana jest proporcjonalna część premii 20,000 do 40,000 dolarów za podpisanie kontraktu służby na cztery lata a przerwanej z powodu poniesienia ran. Część premii ranni muszą zwracać, natomiast wielu narzuca się przedłużanie służby na okres dłuższy niż cztery lata co jest bezprawne ponieważ nie są oni żołnierzami z poboru ale „ochotnikami kontraktowymi,” z których ściąga się zwrot premii za nie wypełnienie kontraktu z powodu poranienia, jak też zwrot kosztów hełmu i karabinu zgubionego w akcji w której był ranny. Normalnym ludziom sytuacja taka wydaje się być nie do wiary.

Obecnie setki weteranów jest poszukiwane w USA w celu ściągania z nich kosztów straconego przez nich ekwipunku w czasie, kiedy byli nieraz ciężko poranieni. Kongress w Waszyngtonie obecnie ma zająć się tym problemem po opublikowaniu książki pod tytułem „Wojna Za Trzy Tysiące Miliardów Dolarów: Prawdziwy Koszt Konfliktu w Iraku.”

WWW.pogonowski.com
2 marzec 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

5 lat portalu "zaprasza.net"
maj 13, 2007
Artur Łoboda
Walesa powiedzial:
wrzesień 14, 2007
..
Atak na Rydzyka
listopad 26, 2002
Artur Łoboda
Cynizm, arogancja, chamstwo
luty 4, 2003
Adam Zielińsk&Co.
Przypadek czy koordynowana polityka demograficznego wyniszczania Rosji?
marzec 23, 2008
tłumacz
Komisja Europejska zgodziła się na propozycje SSE
lipiec 27, 2002
PAP
Czy USA Pogodzi się z Klęska w Iraku?
listopad 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Władze w Iraku zatrudnią funkcjonariuszy reżimu Saddama
kwiecień 25, 2004
PAP
Amerykańskie mniejsze zło
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
Czas przed referendum
maj 18, 2003
Marek Rowicki
Budowa "trzeciego filara" siły Żydów
maj 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Myślom naszym zabitym podle przez krętacza
sierpień 1, 2003
"łapaj złodzieja"
grudzień 1, 2003
PAP
Spocznie na Skałce? - ciąg dalszy
sierpień 20, 2004
Jest szansa dla Polski. Nawet użyteczni durnie zaczynają myśleć
wrzesień 9, 2008
Do pseudopatriotów - idiotów
październik 3, 2005
Artur Łoboda
Stalowa katastrofa
październik 28, 2003
http://www.obywatel.org.pl/
Wyzysk Przez "Korporacje" Zagrożony w Ameryce Łacinskiej?
styczeń 17, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Reguła symbiozy
kwiecień 21, 2005
Witold Filipowicz
Polonia nigdy nie wybaczy !
maj 2, 2003
Andrzej Kumor
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media