|
Mniej ważne wybory.
|
|
Mniej ważne wybory.
Z pozoru tylko.
Bo gdy chodzi o władzę, chodzi o nas samych. O nasz i naszej rodziny byt, o naszą przyszłość, o nasz kraj.
Hasło, oni już rządzili, oni muszą odejść, jest wciąż aktualne.
Doświadczyliśmy i my i nasz kraj rządów tych, którzy zmówili się przy okrągłym stole.
Doświadczenie to było ze wszech miar doświadczeniem negatywnym, dla wielu tragicznym, owocującym bezrobociem, biedą, przymusową, zarobkową emigracją.
Ale doświadczenie to skutkowało jednocześnie odsuwaniem od władzy tych, którzy działali wbrew naszemu interesowi.
Dziś mamy kolejną szansę na dokonanie zmiany.
Nie wolno nam głosować na tych, którzy nas już zawiedli, którzy łudzą i kłamią, którzy własny interes przedkładają ponad interes ogółu.
Nie, dla takich partii jak Platforma Obywatelska, SLD, PIS, Unia Wolności , Demokraci PL. Nie, dla różnych przepoczwarzonych i przemalowanych partii i partyjnych odchodów.
Rządzą nami obecnie PIS, Samoobrona i LPR.
Pytanie podstawowe, czy rządzą nami dobrze? Czy poprawiają nasz byt, nasze bezpieczeństwo, czy w wyniku tych rządów powstają nowe miejsca pracy, czy dają szansę młodym ludziom na życie tu w naszym kraju?
Pozwolę sobie na wyrażenie w tej kwestii osobistego zdania.
Rządzi nami jedynie PIS.
Rządzi dość arogancko, butnie, nieudolnie. Bez liczenia się ze zdaniem dwóch pozostałych partii.
W rządzeniu tym więcej jest propagandy, radia Maryja, obaw przed światową finansjerą i wysługiwania się imperialnej polityce Waszyngtonu, niż potrzebnych działań na rzecz zwykłego obywatela.
To ocena negatywna. To moja opinia. Ale napisałem więcej, nie zaś żadnych.
Dziękuję PIS – owi, szczególnie braciom Kaczyńskim, za zablokowanie roszczeń niemieckich, za twarde ,,Nie” dla zakusów ziomkostw i Eryki Steinbach, za utwardzenie polityki w stosunku do Niemiec.
Zwracam jednocześnie uwagę na złą, przynoszącą szkodę politykę w stosunku do Rosji.
Rosja to nasz sąsiad, to wielki i przebogaty rynek zarówno zbytu jak i surowców, to kraj, który nas wyzwolił i pomógł d?wignąć się z ruin.
Ta zła polityka zamyka nam rosyjski rynek spożywczy, podnosi nasze zagrożenie płynące wciąż z zachodu, z Niemiec. Niemiec, które nie wyrzekły się po dzień dzisiejszy roszczeń do naszych ziem zachodnich i północnych. Niemiec, które poprzez politykę Brukseli rozbroiły naszą armię i w tak zwanej restrukturyzacji pozbawiły pracy kilka milionów Polaków.
Ta zła polityka postawiła na związek z agresywną polityką Busha, polityką, okupacji, mordu, eksploatacji cudzych złóż i bogactw.
Rządzi nami jedynie PIS.
Ale są także koalicjanci, jak można się domyśleć dopust boży dla rządzącego PIS – u.
A. Lepper, po ostrej i ze wszech miar słusznej krytyce J Kaczyńskiego w sprawie wysyłki polskich żołnierzy do Afganistanu, wyrzucony zostaje z rządu. I przyjęty, bo PIS nie ma innej możliwości.
PIS – owi nie w smak becikowe LPR – u, nie w smak także zapowied? podwyżki dla nauczycieli, jaką zamierza wywalczyć R. Giertych.
Samoobrona jeszcze nie rządzi, nie rządzi jeszcze LPR, ale w ramach przymusowej dla PIS – u koalicji, robi co może by z tej koalicji wynikło coś dobrego dla Polaków.
I Lepper i Giertych mają złą prasę, są oczerniani i szkalowani przez media, a media są w większości w obcych wrogich nam rękach.
Ciągłe przedstawianie obu polityków w negatywnym świetle niewątpliwie odbiera im wyborców. A przecież obaj pracują dla naszego kraju.
Ileż to razy A. Lepper stawał w obronie pokrzywdzonych rodaków, ile razy wychodził na blokady, ile razy stawał przed sądami, za to, że upominał się o interes Polski.
Urabiają mu opinię kryminalisty, warchoła, człowieka nieodpowiedzialnego, bo broni nas i naszych podstawowych praw do godnego życia.
Piłsudskiego także nazywano bandytą, skazywano i więziono.
Roman Giertych był przeciw wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
Stara się zmienić polską szkołę i polską młodzież. Wyprowadzić z niej złe obyczaje, przemoc, narkotyki, wprowadzić porządek, nauczyć rzeczy niezbędnej dla każdego Polaka - patriotyzmu.
Wybory do sejmu z przed pięciu laty wprowadziły do niego dwie nowe partie, Samoobronę i LPR. Wybory do sejmu sprzed roku dały tym partiom podstawę do wprowadzenia do rządu swoich przedstawicieli.
Dziś już wiemy, że działania jakie podejmują w ramach tego rządu są dla nas pozytywne.
Pomoc rolnikom w okresie suszy, i natychmiastowa reakcja na to co się stało w gdańskim gimnazjum to tylko dwa przykłady.
Pomażmy tym dwom partiom naszymi głosami. Pokażmy, że ci, którzy działają dla naszego dobra mają nasze wsparcie.
Możemy pójść do wyborów i zagłosować na nich, lub pozostać w domach i pozwolić by ci, co się obłowili na majątku narodowym Polaków wybrali znowu PO, SLD lub innych im podobnych.
Samoobrona i LPR w osobach swych liderów świetnie się dogaduje i wspomaga i nie konkuruje ze sobą, bo mają różnych wyborców.
Oni jeszcze nie mieli pełni władzy, a czas by ją zdobyli, by Polska znów była dla Polaków, dla nas i naszych dzieci. By pozostały z nami w kraju i by ich życie było godne i wolne od tych zagrożeń, jakie mamy dzisiaj.
Id?my i zagłosujmy.
Władysław Chmiel
|
|
6 listopad 2006
|
|
przesłał b.p.
|
|
|
|
Żal kumpla z Magdalenki
maj 1, 2008
Bogusław
|
„Program Partii programem Partii”
październik 17, 2007
Artur Łoboda
|
Skutki prywatyzacji służb wojskowych i tajnych
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polskie zdrowie
luty 24, 2005
|
Kiedy traci się wpływy, zostaje się kozłem ofiarnym
maj 27, 2003
PAP
|
Brońcie się przed policyjnym zamachem stanu!
październik 20, 2004
cywilizowany
|
Nadszedł czas na Niepodleglą Suwerenną Polskę
czerwiec 2, 2003
Roman Kafel Dallas Texas 19 maj 2003
|
Sport - szlachetna rywalizacja?
lipiec 18, 2006
MirNal
|
Ze względów praktycznych ........
marzec 8, 2009
Artur Łoboda
|
Kłopoty USA w Iraku
czerwiec 30, 2003
przesłała Elżbieta
|
„Prawa człowieka” nie dla wię?niów haskiego trybunału
marzec 16, 2006
Mariusz Affek
|
Adam Michnik - miedzy lwem a lisem
wrzesień 17, 2002
GAZETA POLSKA
|
Szef NBP kontra prezydent
marzec 8, 2006
|
Unia Europejska czy Stany Zjednoczone AP. Czy jest z czego wybierać? (2)
lipiec 13, 2004
Gracjan Cimek
|
Polska - ukraiński akt pojednania
maj 8, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Oświecony "zdrowy" terror
maj 19, 2007
Remigiusz Okraska
|
Test na sprawdzenie etyki urzędniczej - czy prowadzący Twoją sprawę sędzia lub prokurator jest skorumpowany?
kwiecień 29, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Czy Bush jest (pożytecznym) idiotą?
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Lista do wykorzystania w przyszłości.
grudzień 22, 2002
|
Statuetka dla Polańskiego Złoty Liebling
grudzień 4, 2006
Sebastian Pasławski
|
więcej -> |
|