ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
więcej ->

 
 

Dlaczego w Polsce jest tak ?le - bo mamy 660 tys emerytów mundurowych w wieku 35 lat i oni zjadają wszystkie pieniadze z ZUS

Emerytury mundurowe pozostaną w odrębnym systemie

Minister pracy i polityki społecznej nie widzi potrzeby zmiany systemu emerytalnego żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy służb mundurowych. Poinformował o tym rzecznika praw obywatelskich, który interesował się tą sprawą.

Od 1 stycznia 1999 r. do 1 pa?dziernika 2003 r. prawo do tzw. emerytur mundurowych mieli jedynie żołnierze zawodowi i funkcjonariusze służb mundurowych, którzy wstąpili do służby przed 2 stycznia 1999 r. Tym, którzy podjęli ją po 1 stycznia 1999 r., przysługiwały świadczenia z systemu powszechnego.

To się zmieniło i od 1 pa?dziernika 2003 r., po wejściu w życie ustawy z 23 lipca 2003 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wszyscy żołnierze zawodowi i funkcjonariusze służb mundurowych, bez względu na datę wstąpienia pierwszy raz do służby, są objęci jednolitym systemem emerytalnym. Emerytura przysługuje bez względu na wiek po 15 latach zawodowej służby, a świadczenia są finansowane przez budżet państwa, bez obowiązku opłacania składek. Przyznaje się ją na wniosek (a nie, jak wcześniej – z urzędu).

Przy obliczaniu emerytury dla osób, które pierwszy raz wstąpiły do służby przed 2 stycznia 1999 r., utrzymano obowiązujące do 30 września 2003 r. zasady obliczania świadczenia. Uwzględnia się nie tylko okresy zawodowej służby, ale również okresy zatrudnienia i pozostałe okresy składkowe i nieskładkowe. Okresy składkowe, poprzedzające okres służby, są liczone po 2,6 proc. podstawy wymiaru. Natomiast osobom, które pierwszy raz wstąpiły do zawodowej służby wojskowej lub policyjnej po 1 stycznia 1999 r., uwzględnia się w wymiarze emerytury wyłącznie okresy służby. Jeżeli mają również okresy zatrudnienia cywilnego, przysługuje im – po osiągnięciu 65 i 60 lat – prawo do drugiej emerytury z systemu powszechnego, obliczonej wyłącznie za okresy zatrudnienia.

Podstawę wymiaru emerytury wojskowej i policyjnej stanowi uposażenie należne w ostatnim dniu pełnienia służby.

Emeryturę podwyższa się o 1 lub 2 proc. podstawy wymiaru za każdy rok służby (z uwzględnieniem pełnych miesięcy) w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu (np. na samolotach, okrętach podwodnych, w charakterze płetwonurków, skoczków spadochronowych i saperów, w służbie wywiadowczej za granicą). Podwyższa się ją też o 0,5 proc. podstawy wymiaru za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia służby na froncie w czasie wojny lub w strefie działań wojennych.

¬ródło : Rzeczpospolita
15 styczeń 2008

HENRY 

  

Archiwum

"Kwestia polskiego honoru" (w Ottawie)
kwiecień 11, 2005
Aleksander Maciej Jablonski
Zanim zdecydujesz się ujawnić swoje emigracyjne dochody...
maj 16, 2008
Jaroslaw Madry
TVN-Bronmy sie!
sierpień 25, 2006
mik4
Prawo do życia,prawo do śmierci.
maj 28, 2006
tatar
Parada dziwek czyli: "jestem Europejczykiem"
marzec 14, 2003
Artur Łoboda
Wallerstein: Tarcza antyrakietowa: szalony pomysł czy racjonalny cel?
lipiec 25, 2007
Immanuel Wallerstein
Czekajac na rade
styczeń 7, 2004
Balcerowicz - portret doktrynera.
marzec 21, 2006
Przedruk
Nick Berg - egzekucja
czerwiec 13, 2004
czytelnik
Geje a opera mydlana
grudzień 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Patriotyzm - duma narodowa
grudzień 12, 2002
Patriota
Mełła dwa dolce na sekundę
maj 20, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wystąpienie kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera
sierpień 2, 2004
PAP
Wyrok za negowanie holokaustu
luty 21, 2006
Eksploatacja strachu w USA
kwiecień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Co z marginesem społecznym?
październik 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dzień Nauczyciela
październik 14, 2004
Piotr Mączyński
Bykołówstwo
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
The Progress (the Creep) of Cancer named USA
listopad 14, 2008
Marek Głogoczowski
Polska pożyczy Islandii 200 mln dolarów
listopad 7, 2008
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media