|
| Debata ws. pandemii COVID-19! |
|
| Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni! |
|
| Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 |
|
| |
|
| Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego |
|
| Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice |
|
| Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? |
|
| Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. |
|
| Nanotechnologia w szczepionkach |
|
| PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID |
|
| Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków |
|
| |
|
| Zakrzyczana prawda |
|
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
|
|
| 1984 |
|
| Podstawowa lektura dla młodych Polaków |
|
| Folksdojcz |
|
| Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. |
|
| Cicha Broń do Cichych Wojen |
|
| |
|
| Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu |
|
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami". |
|
| Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami |
|
| |
|
| Przemoc seksualna wobec dzieci |
|
| Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy |
|
| Szczepionka do zabijania Ludzi |
|
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
|
|
| Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid |
|
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
|
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| Mój dom, mój świat ... |
|
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... |
|
| Młodzież izraelska w Polsce |
|
| Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. |
|
| Aresztować Netanjahu |
|
| Protest w Warszawie po decyzji Rządu. |
|
| Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach |
|
| |
więcej -> |
|
Aksjomaty Polskości - kultura
|
|

Ilość nie zawsze przeradza się w jakość.
Można poznać tysiące informacji i nie wyciągnąć z nich właściwego wniosku.
Najlepszym dowodem jest Naród Polski, który od stuleci uczy się na własnych błędach a wciąż cierpi biedę.
Swego czasu postawiłem pytanie - co nas łączy i co powinno służyć za fundament przyszłej Polski.
Tak postawione pytanie zakończyło się kłótnią, ponieważ wielu Polaków w dalszym ciągi nie rozumie podstawowych mechanizmów społecznych.
Z wspomnianych względów zmuszony jestem przedstawić własne Aksjomaty Polskości - poddając je Państwu pod rozwagę.
Jak wiadomo słowo kultura pochodzi od trybu uprawy roli i wywodzi się ze starożytności.
Jak podaje Wikipedia:
"Kultura najczęściej rozumiana jest jako całokształt duchowego i materialnego dorobku społeczeństwa."
Kultura uważana jest nieraz za najważniejszy element życia człowieka i dlatego :
"Kultura to również charakterystyczne dla danego społeczeństwa wzory postępowania, także to, co w zachowaniu ludzkim jest wyuczone, w odróżnieniu od tego, co jest biologicznie odziedziczone."
Można by dyskutować, czy kulturę osobistą dziedziczymy w genach? ale nie podlega wątpliwości, że kulturę wynosi się z domu.
Aby nie przedłużać wywodu podam, że prawdziwa kultura to UCZCIWOŚĆ.
Uczciwość wobec drugiego człowieka, wobec samego siebie.
Można tworzyć najpiękniejsze symfonie a w kontakcie z drugim człowiekiem pozostać prymitywnym chamem.
Można budować świątynie a w życiu codziennym kłamać i oszukiwać.
Ponieważ uczciwość wymaga mówienia prawdy, dlatego nazwanie po imieniu - szkodliwego dla społeczeństwa : idioty, prostaka - narzucającego otoczeniu swoją ograniczoną wiedzę, bandyty atakującego niezawisły kraj - dla grabieży bogactw narodowych albo atakującego prawa obywatelskie - prowokatora - judzącego dla niskich pobudek.... Piętnowanie takich ludzi i postaw mieści się w moim pojęciu kultury.
W ogóle mówienie gorzkiej prawdy o otaczającym świecie - w granicach dostępnego słownictwa - bez zbędnych wulgaryzmów, jest elementem kultury.
Wrogowie społeczeństwa chcieliby cenzurować wypowiedzi dla ochrony własnych niecnych działań.
Wmawiają pewne tabu, które ogranicza zakres słownictwa, uniemożliwiając nadać rzeczom właściwy sens.
I w tym tkwi różnica cywilizacyjna - bo jak już wspomniałem KULTURA - to przede wszystkim UCZCIWOŚĆ.
|
|
12 marzec 2007
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Hołd dla Caudillo
sierpień 6, 2006
Olgierd Domino
|
Brak danych kto był patriotą.
listopad 24, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
LIST OTWARTY DO BIURA LECHA WAŁĘSY
listopad 22, 2005
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
|
Bush w 5. rocznicę wojny w Iraku: Wojna jest słuszna
marzec 21, 2008
marduk
|
Słowa - Nie - Klucze
czyli
kilku je?d?ców Apokalipsy
marzec 14, 2008
Magdalena Figurska & Marek Olżyński
|
Gosiewski o korupcji przy naborze na aplikacje
luty 19, 2006
PAP
|
"Polska agresja" i "modelowanie od nowa" Bliskiego Wschodu
listopad 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nie tylko Kwaśniewski potrafi dbać o swe interesy
luty 11, 2006
Dziennik Polski
|
PE w obronie konsumentów energii
czerwiec 20, 2008
Parlament Europejski
|
Modlitwa o deszcz
maj 7, 2007
Marek Olżyński
|
Biskupi przyrównali Żydów do nazistów
marzec 7, 2007
¬ródło informacji: RMF
|
Z kagańcem na pysku
wrzesień 20, 2003
Andrzej Kumor
|
Nazywam sie ARGUMENT
czerwiec 9, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Anatomia sukcesu Żydów
marzec 28, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Amerykanska partia wojny realizuje interesy Izraela
luty 23, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Imam Chazbijewicz: wizyta papieża wzmocniła państwo polskie
sierpień 19, 2002
PAP
|
Babinicz czy Kmicic
czerwiec 7, 2003
" Zawisza Czarny"
|
USA odrzucają zakaz stosowania bomb kasetowych
luty 24, 2007
PAP
|
Izrael Szamir „PaRDeS – studium Kabały” Rozdział 4
marzec 21, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
|
Jak to się robi przewałki w Krakowie
luty 28, 2008
|
więcej -> |
|