ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
więcej ->

 
 

Lichwa w majestacie prawa

Przestępcy wymuszają haracze i są mniej lub bardziej skutecznie ścigani przez prawo. Renomowane towarzystwa pożyczkowe, wykorzystując ciężką sytuację klientów, udzielają im pożyczek o rocznej stopie procentowej 120%, a nawet 250% - pisze Gazeta Prawna.

Według publicystki dziennika Moniki Krześniak, jest to możliwe, bo przepis kodeksu karnego o lichwie jest prawem martwym.

W czasach, gdy coraz trudniej jest uzyskać kredyt w banku, jak grzyby po deszczu wyrastają firmy udzielające pożyczek od ręki i na dogodnych warunkach. W prasie pokazuje się mnóstwo ogłoszeń z ofertami łatwych i ekspresowych pożyczek.

Takie pożyczki są rzeczywiście łatwo dostępne. Najczęściej udzielane są w domu klienta. Zazwyczaj nie wymaga się poręczeń ani żyrantów, wystarczy zaświadczenie o stałych dochodach, takich jak pensja, renta czy emerytura. Firmy oferujące pożyczki zapewniają, że wszystkie formalności związane z udzieleniem i spłatą pożyczki zostaną załatwione od ręki. W ten sposób można pożyczyć od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednym słowem - łatwo dostępne i wygodne pieniądze.

Ale za to, że są dostępne i wygodne, trzeba słono zapłacić - podkreśla publicystka Gazety Prawnej. Zdarza się tak, że dopiero po fakcie, czyli po zawarciu umowy, pożyczkobiorcy zdają sobie sprawę z niekorzystnych warunków, na jakie się zgodzili, składając swój podpis. Ale wtedy nie ma odwrotu.

Nawet jeśli oprocentowanie jest astronomiczne, umowa jest zgodna z prawem. Nie ma bowiem przepisów limitujących maksymalny poziom odsetek możliwych do pobrania od pożyczonej kwoty.
14 sierpień 2002

PAP 

  

Archiwum

Dwa cmentarze
lipiec 27, 2004
Wiesław Jacek Jastalski
Nie bąd? biernym odbiorcą
grudzień 31, 2003
Nasz Dziennik
Odepchnięte dziecięcą nóżką
luty 26, 2008
Bronisław Łagowski
Połykanie wielbłąda?
lipiec 31, 2005
opolskoma
Ameryka traci wpływy w byłych republikach sowieckich
październik 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Galeria, hotel, a potem kolejne hotele i biurowce
marzec 7, 2006
Magdalena Kursa
Poprawki w konstytucji UE
marzec 15, 2005
PAP
Dajcie Miłoszowi spocząć w spokoju
sierpień 19, 2004
"Krwiożerczy Kapitalizm?"
październik 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Cień Islamu nad Rosją i USA
wrzesień 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Papież do młodzieży: budujcie cywilizację miłości
lipiec 28, 2002
AFP
Tzn, momencik, momencik...
maj 9, 2005
JurekS
Śmiać się, czy płakać?
listopad 25, 2003
Przed zatrzymaną rewolucją
listopad 11, 2007
Marek Olżyński
Poslowie platformy Tuska
październik 3, 2007
.
Aktor Dustin Hoffman: Bush manipuluje faktami dotyczącymi 9/11
grudzień 4, 2006
bibula.com
Z kim ?
maj 14, 2003
Andrzej Kumor
Tajne negocjacje Tuska
luty 24, 2009
Dariusz Kosiur
Antypolonizm szowinistów żydowskich rodzi antysemityzm
lipiec 6, 2006
dr Leszek Skonka
Komunikat Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce
styczeń 1, 2005
dr Leszek Skonka
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media