ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
więcej ->

 
 

Sejmowe spory o sposób wejścia do Unii

Nie ma nic potrzebniejszego niż wspólny front dla uzyskania jak najlepszych dla Polski warunków wstąpienia do Unii Europejskiej - powiedział premier Leszek Miller podczas sejmowej debaty w sprawie negocjacji z UE. W środę w Sejmie odbywa się debata nad informacją rządu na temat negocjacji z Unią oraz projektami uchwał w tej sprawie przedłożonymi przez cztery klubu parlamentarne - PO, PiS, Samoobronę i LPR.

"Jeśli intencją przynajmniej niektórych projektów uchwał, które dziś są przedmiotem debaty, jest poparcie dla działań negocjacyjnych i wysiłków rządu, to chylę głowę przed tą intencją" - powiedział premier.

Podkreślił, że rządowi takie poparcie jest potrzebne bo - jak powiedział - "negocjacje się nie zakończyły, trwają i zakończą się dopiero na unijnym szczycie w Kopenhadze". "Zatem nie ma nic potrzebniejszego niż wspólny front na rzecz wynegocjowania jak najlepszych dla Polski i Polaków warunków" - powiedział Miller.

Według niego, obecnie w Polsce kształtują się dwie strefy sporu o interpretację wyników negocjacji. Pierwszy obszar to, czy warunki, które zostaną wynegocjowane są najlepsze z możliwych. "Z góry można założyć, że przeciwnicy integracji powiedzą, że nie są ani najlepsze, ani dobre" - ocenił premier.

Drugi obszar związany jest - według niego - z planowaną datą wejścia Polski do UE 1 maja 2004 r. "A więc założenie, że przecież Polska może wejść pó?niej. Kiedy? Na to pytanie zwolennicy tej tezy już nie odpowiadają, bo nie mogą odpowiedzieć, bo dzisiaj nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie" - uważa premier.

Unia Europejska nie jest kasą charytatywną, ale windą cywilizacyjną, która może wynieś Polskę na wyższy poziom - przekonywał w Sejmie poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski.

"Uczestnictwo w tej wspólnocie - dla kraju, który ma świadomość czasu zabranego przez komunizm, ma świadomość własnej luki technologicznej - to nie jest kasa charytatywna, kasa dobroczynna, to jest rodzaj windy cywilizacyjnej, która wyniosła na wyższe piętra Portugalię, Irlandię czy Grecję, i może wynieść Polskę" - powiedział Lewandowski.

Według niego, UE "jest skąpa, jest oszczędna", ale - jak dodał - "to nas irytuje szczególnie wtedy, kiedy Unia próbuje łamać zasady wypisane na własnych sztandarach, tak jest np. w przypadku dopłat bezpośrednich dla rolnictwa".

Poseł Platformy mówił też, że nie życzyłby eurosceptykom, ich dzieciom i wnukom poczucia goryczy w związku ze zmarnowaną szansą. "Unia Europejska poniekąd jest jak zdrowie: ile ją cenić trzeba ten tylko się dowie - kto ją stracił" - podsumował Lewandowski.

Wykorzystajmy ostatnie dni negocjacji do stoczenia ciężkiej batalii o warunki polskiego członkostwa w UE - apelował podczas sejmowej debaty o rokowaniach z UE Kazimierz Ujazdowski (PiS).

Domagał się poważnej zmiany tych warunków. Temu - przekonywał - służy projekt uchwały w sprawie negocjacji złożony w Sejmie przez PiS.

"Głęboko wierzymy, że Polska (...) jest w stanie być silnym krajem europejskim, ale trzeba porzucić fałszywe ideologiczne okulary i trzeba wierzyć w siebie i wierzyć, że się reprezentuje państwo polskie, a nie jedną partię polityczną" - powiedział Ujazdowski w środę w Sejmie.

Ujazdowski uznał, że strategia negocjacyjna przyjęta przez obecny rząd poniosła klęskę. "My się z tego nie cieszymy" -zapewnił. Rządowi zarzucił uległość. Krytycznie odniósł się do prowadzonej obecnie ofensywy dyplomatycznej polskich władz w krajach UE.

Samoobrona nie jest partią antyeuropejską, jednak na dzisiaj warunki członkostwa są niekorzystne, dlatego mówi "nie" członkostwu Polski w UE - mówił Andrzej Lepper podczas sejmowej debaty nad informacją rządu o stanie negocjacji w UE.

Zdaniem Leppera, w negocjacjach z UE jest już "po wszystkim" i obecnie stoimy w narożniku, czekając na trzeci cios.

"Samoobrona nie jest partią antyeuropejską i taką nie będzie. Jest partią poważną, która myśli o przyszłości Polski i Polaków, która widzi perspektywicznie, nie tylko koniec własnych butów, ale także końce butów naszych dzieci, wnuków i prawnuków. Interesuje nas tylko pełne partnerstwo" - powiedział Lepper.

Według Leppera, "najważniejsze jest na jakich warunkach Polska przystąpi do UE, co to da Polsce i Polakom" i dobrze, że premier objeżdża stolice Piętnastki, prosząc o poparcie dla jak najlepszych warunków. Jednak dzisiaj" - mówił Lepper - "już wiemy jakie będą wiemy jakie będą warunki członkostwa".

Tymczasem Komisja Europejska zarekomendowała posłom poparcie projektu uchwały Sejmu w sprawie negocjacji Polski z UE autorstwa PO, i odrzucenie trzech innych, przygotowanych przez PiS, Samoobronę i LPR - poinformował szef komisji Józef Oleksy.

Oleksy powiedział, że projekt Platformy Obywatelskiej napisany został przez opozycję parlamentarną, ale uzyskał poparcie całej proeuropejskiej większość komisji. "Jest to projekt, który pokazuje wartości strategiczne wchodzenia Polski do UE, którego celem jest zaakcentowanie, że interesy Polski nie kończą się na dopłatach bezpośrednich, czy na stosunkach kompensat budżetowych, choć to sprawy ogromnie ważne" - powiedział Oleksy.

Dodał, że większość komisji poparła projekt, bo warto przy okazji takiej debaty pokazać, że plan "historycznego projektu Polski w Europie jest szerszy niż tylko bilans księgowy, choć nas irytuje kiedy politycy unijni zachowują się jak księgowi".

Komisja rekomenduje natomiast odrzucenie trzech innych projektów uchwał w sprawie negocjacji Polski z UE. Jednym z nich jest projekt, pod którym podpisali się posłowie LPR i obecni posłowie koła Katolicko-Narodowego wzywający do "zawieszenia negocjacji w obszarze rolnictwa, do czasu wyrażenia przez Komisję Europejską UE zgody na pełne dopłaty bezpośrednie dla rolników oraz tzw. limity produkcyjne, wystarczające dla zachowania bezpieczeństwa żywnościowego Polski".

Komisja nie poparła też projektu Samoobrony, w którym zaproponowano m.in. zmianę terminu wejścia Polski do UE w związku z - jak to określono - reformą UE w 2006 r i koniecznością przeprowadzenia zmian gospodarczych w Polsce.

Poinformował, że komisja rekomenduje też odrzucenie projektu autorstwa PiS - ze względu na zawarte w nim, jego zdaniem, za daleko posunięte skrajne oceny - choć uznała zarazem słuszność wyrażonych w nim trosk.
4 grudzień 2002

PAP 

  

Archiwum

Prywatyzacja WSiP. Fundusz pomoże Muzie
styczeń 23, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Liban a doktryna Geremka
sierpień 5, 2006
Adam Wielomski
Majchrowski a masoni
listopad 8, 2005
Artur Łoboda
Unia Europejska, czyli “Zachodni krąg kulturowy”
maj 7, 2003
Artur Łoboda
Saddam Husajn ofiarą mordu sądowego
listopad 5, 2006
marduk
Być czy mieć?
maj 20, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Specjaliści od kropek i plecenia
lipiec 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Totalitarne metody w amerykańskim kasynie
październik 25, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Oferta syjonistyczna stworzenia bazy dla wojsk Hitlera w Palestynie
kwiecień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Z pianą na wargach ścigajmy faszystów.
grudzień 8, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
. - fakty sprawdzic każdy może
maj 16, 2006
Jeremiasz
Polscy żołdacy mogą stanąć przed sądem
czerwiec 23, 2006
PAP
Doktorat honoris causa dla prof. Seamusa Heaneya i prof. Bronisława Geremka
maj 13, 2005
Rafał Romanowski
W obronie kopalń, ludzi, narodu.
wrzesień 6, 2003
Ojczyzna.pl
Dla kogo jest prawo?
kwiecień 16, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Jak Amerykanie Tracą Wolność
styczeń 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Apel do ludzi dobrej woli w Kościele!!!
luty 9, 2003
Ksiądz katolicki
Ojczyzna Żydów, Deklaracja Balfour’a Destabilizacja Świata
grudzień 27, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
FLOWERS OF GALILEE
kwiecień 6, 2004
Wieszcze i prostytutki
grudzień 12, 2002
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media