|
Piąty, czy też szósty rozbiór Polski
|
|
Istnieją różne rodzaje zbrodni.
Nie wszystkie polegają na wbiciu ostrego narzędzia, czy oddaniu strzału.
Wiele groźniejsze są zbrodnie dokonywane w białych rękawiczkach. Pociągają miliony ofiar - a nikt nie zna sprawcy.
Bez całej armii usłużnych współpracowników - taka forma zbrodni nie byłaby możliwa.
Podstawą zbrodni w białych rękawiczkach jest kłamstwo - takie samo - jakie często pada z ust Tuska i jego popleczników.
Ludzie przerażeni obecną sytuacją Polski, używają czasem określenia, że mamy do czynienia z rozbiorem Polski.
I mają rację.
A ponieważ stwierdzenie takie spotyka się z agresją zdegenerowanych popleczników zbrodni wobec Narodu Polskiego i częstym porównaniem takich wypowiedzi do rzekomego przejawu choroby umysłowej - to pozwolę sobie dowieść prawdziwość stwierdzenia, że mamy do czynienia z rozbiorem Polski.
(Zresztą wyzywanie przeciwników politycznych od chorych umysłowo - jest pokłosiem bolszewickiej strategii walki politycznej.)
Około 1650 roku żydowscy bankierzy, którzy jako jedyni zajmowali się w Polsce obrotem pieniądzem - wywieźli całe zdeponowane u nich złoto do Prus.
(Kościół zabraniał katolikom pożyczać pieniądze na procent, dlatego tylko Żydzi obracali pieniędzmi - często przekazanym im przez instytucje kościelne.)
W porozumieniu z kolejnymi władcami Prus zajmowali się fałszowaniem polskich monet o obniżonej wadze.
Prowadziło to do inflacji polskiej waluty i wielu problemów gospodarczych.
Niecałe 20 lat później od Polski odpada lewobrzeżna Ukraina, którą po wojnie z nami przejęła Rosja.
250 tysięcy kilometrów kwadratowych najżyźniejszych ziem, które były spichlerzem Polski i źródłem wielkich dochodów.
Utrata pieniądza i dochodów z rolnictwa była ważnymi czynnikami prowadzącymi do rozbiorów Polski.
A teraz przejdźmy do analizy politycznej i gospodarczej sytuacji ziem polskich pod zaborami.
Zaborcy pozostawiali czasem polskie władze i ograniczoną autonomię.
Głównymi czynnikami decydującymi o tym, że mieliśmy do czynienia z zaborami było: represjonowanie polskiej gospodarki, blokowanie rozwoju społecznego, obciążenie wysokimi podatkami.
Po Kongresie Wiedeńskim - 1815 roku, uznawanym za czwarty rozbiór Polski, przywrócona została nawet nazwa Królestwo Polskie - dla ziem zaboru rosyjskiego.
A jednak dla mieszkających na tych ziemiach Polaków rządy Mikołaja I były antypolskie.
Pod zaborem austriackim doszło do daleko idącej samodzielności - przez co Kraków i Lwów stały się ostojami kultury polskiej.
Zabory powodowały, że ziemie polskie były bardzo zapóźnione gospodarczo - wobec Zachodniej Europy.
Główne inwestycje zaborców - finansowane z polskich podatków - sprowadzały się do umocnienia władzy okupacyjnej.
Proszę więc przemyśleć - jakie rządy mamy dziś w Polsce?
Komu służą politycy?
Jakie są możliwości rozwoju ekonomicznego Polaków?
Co się stało z polskimi pieniędzmi, rolnictwem i największymi polskimi przedsiębiorstwami - konkurencyjnymi kiedyś wobec przedsiębiorstw zachodnioeuropejskich.
Dlaczego polska młodzież nie pracuje na bogactwo Polski, lecz na bogactwo największych krajów UE?
Po odpowiedzi na te pytania, nie mamy wątpliwości, że w chwili obecnej Polska znajduje się pod zaborem tworu o nazwie Unia Europejska. A konkretnie Niemiec - które decydują o polityce UE.
|
|
14 październik 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Patrząc z niesmakiem
sierpień 1, 2003
Andrzej Kumor
|
Czyje Orlęta.
czerwiec 24, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
|
Wczoraj Moskwa dziś Bruksela
kwiecień 17, 2003
PAP
|
Młodzi
lipiec 18, 2003
przesłała Elżbieta
|
Demokracja po żydowsku
listopad 4, 2007
Mariusz Piskorski
|
Rze? kormoraniątek a rze? dzieciątek
czerwiec 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Program / haslo UE - czym gorzej dla Polski, tym lepiej
czerwiec 4, 2003
|
Obozowisko bezrobotnych przed URM
sierpień 28, 2003
Mirosław Żeberek
|
Manipilowanie cyframi -
polskie bezrobocie
listopad 30, 2003
Dziennik Polski
|
Abp Życiński: Wypowied? M. Kaczyńskiej wyrazem współczucia
marzec 16, 2008
PAP
|
Czy kablować na pijanych kierowców 01/10/2007
styczeń 25, 2007
Marek Komorowski
|
Dlaczego Putin wygrywa?
listopad 15, 2007
Iwo Cyprian Poonowski
|
Podwójny Kryzys w Radzie Bezpieczeństwa w ONZ
lipiec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kelnerzy
sierpień 1, 2004
|
Czy ktoś widział większego debila?
sierpień 25, 2008
PAP
|
Kiedy w Polsce pojawi się rozum .........
lipiec 8, 2008
Artur Łoboda
|
Kołodko studzi zadowolenie
grudzień 14, 2002
PAP
|
Brudna przeszłość Aleksandra Kwaśniewskiego
maj 20, 2007
przysłał ICP
|
Euroentuzjaści czyli strach przed wolnoscią
kwiecień 30, 2003
przesłała Elżbieta
|
Izraelskie czołgi wróciły do Strefy Gazy
sierpień 8, 2002
PAP
|
|
|