|
Nowy rozdział w dziejach Polski
|
|

Dzień 23 pa?dziernika 2005 roku zapewne przejdzie do historii jako zwycięstwo opcji Polski sprawiedliwej (nie tylko społecznie), Polski otwartej przede wszystkim na obywateli. Dzisiejsze zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego, prezydenta elekta, budowniczego IV RP jest zwycięstwem historycznym. To właśnie dziś przeważająca część społeczeństwa dokonała wyboru; zdecydowała się na budowę nowego państwa, państwa prawa i sprawiedliwości. Dzisiejszy dzień zapewne przejdzie do historii jako nowy rozdział w dziejach Polski. Ta data, zdecydowanie rozdziela masy panującej postkomunistycznej obłudy od rzeczywistych marzeń milionów uczciwych, prawdziwych Polaków, którym przyświecała idea robotniczej „Solidarności”.
Historycznie, rzecz biorąc, dopiero dziś nastąpiło prawdziwe zwycięstwo tamtej wizji Polski całkowicie suwerennej i bardziej sprawiedliwej.
Osobiście wierzę w to, że dzisiejsze zwycięstwo w wyborach prezydenckich Lecha Kaczyńskiego, a wcześniej PiS-u, nurtu z którego wywodzi się dzisiejszy Prezydent jest gwarantem realizacji wcześniejszych marzeń, często zarzuconych nadziei na lepszą Polskę. Wierzę i w to, że to zwycięstwo na powrót przyniesie nadzieję i wiarę w lepsze jutro dla tysięcy ludzi zawiedzionych, a zwodzonych przez kolejne nieudolne rządy ostatnich szesnastu lat. Wierzę również w rychły koniec układów, które dotąd prawie bezkarnie funkcjonowały we władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Mam nadzieję, że aferzyści i skorumpowani wysocy urzędnicy, prokuratorzy i sędziowie zostaną godziwie rozliczeni za swoją dotychczasową działalność stricte przestępczą, którą dotąd prowadzili na szkodę obywateli, na szkodę tego państwa. Mam nadzieję, że tym razem nie uda im się przeniknąć w kolejnym nowym przebraniu w szeregi zwycięzców, aby w nich szukać dla siebie ratunku i poparcia, by pó?niej zacząć kolejny demontaż od środka.
Teraz bardzo ważne zadanie czeka wszystkich tych, którym przez te wszystkie lata cierpliwego znoszenia trudów codziennego życia przyszło podążać (często w całkowitym osamotnieniu) drogą do IV RP. Dziś przed nami stoi nowy, kolejny obowiązek- usuwania barier postawionych przez poprzedni system nomenklatury postkomunistycznej, z którą pospołu różnej maści pseudo liberałowie i liberałowie tworzyli nieformalne układy często nie do ruszenia.
Przed nami trudne zadanie - eliminacja z życia publicznego wszelkiej maści aferzystów ich mocodawców i popleczników. Oczyszczenie z nich instytucji państwowych i urzędów administracyjnych. Dzieła oczyszczania prawem dopełnią zapewne przyszłoroczne wybory samorządowe. Sporo zmian nas czeka, sporo w związku z tym pracy i trudu. Ten jednak już nie będzie daremny. Budujemy Polskę dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń, ratujemy Polskę z obowiązku historycznego dziedzictwa, które na nas ciąży. Spłacamy dług wdzięczności naszych antenatów. Dziś ku temu są autentyczne warunki, które w ciężkiej ponad ludzkiej pracy sami żeśmy wywalczyli zachowując przy tym godność i wielkość zarazem.
www.platformakociewie.pl
|
|
24 październik 2005
|
|
Marek Olżyński
|
|
|
|
Przerywnik o łosiach
październik 22, 2004
Polska Zbrojna - Dyskusja
|
Kenkarta naszych czasów
lipiec 29, 2003
Andrzej Kumor
|
Układanka z obrazkiem Radia Maryja
wrzesień 20, 2007
Dariusz Kosiur
|
Odszedł cesorz na słoneczną trawkę
styczeń 27, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
Nuklearne Zagrożenie USA i Strach w Pakiststanie
styczeń 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Trokisci w obecnej rosji ..maja sie wysmienicie
grudzień 2, 2007
krandal
|
DZIEŃ OJCA I LIZAK NA PATYKU !
maj 28, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
WCHODZIC PIERUNEM
styczeń 9, 2003
Kazimierz Z. Poznański
|
Ćmoje boje o praworządności
luty 20, 2006
|
Nowy Rząd tak samo chory jak stary, tak samo antyspołeczny
luty 21, 2008
PAP
|
Połykanie wielbłąda?
lipiec 31, 2005
opolskoma
|
Nikczemny atak na Zofię Kossak - dr Aliny Całej
luty 17, 2007
tatar-Zenon Jaszczuk
|
Rocznica 11 września
Nie nasz cyrk, nie nasze małpy
wrzesień 11, 2007
Michał Miłosz
|
Jaka jest subwersja Izraela w USA?
kwiecień 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dwa Ruchy Oporu Wygrywaja
grudzień 7, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zakłamany, czy głupi - Nałęcz
wrzesień 29, 2003
|
NFZ wyda 6 mln zł na szkolenia
styczeń 19, 2005
PAP
|
Plutokracja - najdroższa orgia w historii
wrzesień 3, 2006
zbigniew jankowski
|
PROKURATURA ZAJMIE SIĘ DONIESIENIAMI "GAZETY WYBORCZEJ"
grudzień 29, 2002
PAP
|
Czas na "Najemnych Mordercow"?
styczeń 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|