ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
więcej ->

 
 

"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie

Wydarzenia 1980-81 r. były przedmiotem zainteresowania dziennikarzy, politologów i historyków. Zasada jawności stosowana przez "Solidarność" owocowała natychmiastową publikacją zapisów posiedzeń kierownictwa Związku /Krajowej Komisji Porozumiewawczej/ oraz obszernych sprawozdań z rozmów z przedstawicielami władz.(1)

Istnieje już dość obszerna literatura dotycząca "polskiej rewolucji", w tym opracowania Jerzego Holzera i Timothy Garton Asha, kilka opracowań monograficznych i kilkanaście tomów ?ródeł wydanych przez Archiwum "Solidarności". Ogłoszono kalendaria, kilka rozmów wspomnieniowych z działaczami Związku.(2) Paradoksalnie, okres po 1989 r., nie sprzyjał badaniu przeszłości zwycięskiego, jak się okazało, ruchu. Ukazały się w ostatnich latach dwa większe opracowania monograficzne, raczej popularny zbiór sylwetek liderów "Solidarności" oraz próba analizy socjologicznej w znacznej części oparta na wcześniejszych badaniach.(3)

O drugiej stronie konfliktu - Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, rządzie, aparacie administracji i wojska - wiadomo mniej. Już w 1980-81 ogłoszono wprawdzie większość protokołów z posiedzeń Komitetu Centralnego, co pozwalało zorientować się na bieżąco w poglądach dominujących w owym gremium, ale nie dawało to wglądu w decyzje szczegółowe. Ważnym krokiem naprzód w poznawaniu kulis było opublikowanie wywiadu z Ryszardem Kuklińskim.(4)

Znaczenie przełomowe miało ogłoszenie protokołów z posiedzeń Biura Politycznego przez "Aneks" w 1992 r.(5) Niemałe znaczenie mają wspomnienia S.Kani, W.Jaruzelskiego, M.F.Rakowskiego, J.Pińkowskiego.(6) Istotne dla odtworzenia zjawisk zachodzących w PZPR jest opracowanie Romana Backera o strukturach poziomych.(7)

Opublikowanie w 1993 r. części dokumentów radzieckiego kierownictwa zapoczątkowało badania nad naciskiem radzieckim na Polskę. Dalszym krokiem było wydanie kolejnych dokumentów przez Witalija Pawłowa. Dokumenty ujawnione przez stronę rosyjską są dalece niekompletne, pominięto część protokołów Biura z okresu wielkich napięć np. z grudnia 1980/, nie ogłoszono dokumentów wojska i KGB.(8) Niezwykle ważne zapisy ujawniła natomiast strona niemiecka.(9) Dokumentacja ta oraz rodzima - czerpana z archiwów polskich - była przedmiotem analiz nadzwyczajnej komisji sejmowej badającej okoliczności wprowadzenia stanu wojennego. Prace komisji owocowały ogłoszeniem kilku monograficznych ekspertyz, ale samych dokumentów niestety nie ujawniono.(10) Pozostały one tajne i niedostępne dla badaczy tak dalece, że nie udało się uzyskać do nich dostępu także na potrzeby obecnej konferencji.(11) Prócz dokumentacji opublikowanej podstawą dalszych analiz mogą być więc jedynie papiery I Sekretarza KC PZPR przechowywane w Archiwum Akt Nowych, udostępnione na potrzeby naszej konferencji.

Wstęp | Sierpień | "Solidarność" | Partia | Tezy i pytania
(1) Żródłem fundamentalnym jest tu "AS", wychodzący od stycznia do grudnia 1981, redagowany przez H.Łuczywo, J.Szczęsną, S.Blumsztajna, a także biuletyny BIPS.
(2) T.G.Ash: "Polska rewolucja. Solidarność 1980-81", Londyn 1987 /wyd. angielskie Londyn 1983/; J.Holzer: "Solidarność 1980-81. Geneza i historia", Paryż 1984. Spośród ujęć monograficznych wymienić można A.Turaine, J.Strzelecki, F.Dubet, M.Wieviorka: "Solidarność. Analiza ruchu społecznego 1980-81", Warszawa 1989 /wydanie francuskie 1982/; S.Stefański /W.Suleja/: "Solidarność na Dolnym Śląsku", Wrocław 1986; Z.Zwożniak: "Jak rodziła się Solidarność. Region śląsko-Dąbrowski 1980-81", Warszawa 1990; S.Jakubowicz: "Bitwa o samorząd 1980-81", Londyn 1988; zbiór rozpraw "Postulaty 1970-71 i 1980" pod red. B.Chmiel i E.Kaczyńskiej, Warszawa 1988; dwa tomy "Studiów nad ruchami społecznymi" wydane przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego w 1989 i 1990 r. Z wydawnictw ?ródłowych wspomnieć należy opracowanie A.Drzycimskiego i T.Skutnika zapisu rozmów "Gdańsk, sierpień '80", Paryż 1986, Gdańsk 1990 oraz cały cykl stenogramów Krajowej Komisji Porozumiewawczej i Komisji Krajowej przygotowany przez Archiwum "Solidarności". Z kalendariów wspomnieć trzeba "Polskie lato" /1980/ opracowane przez J.Kamińskiego /"Zeszyty Historyczne" nr 60/1982 oraz M.Pernala i J.Skórzyńskiego "Kalendarium Solidarności 1980-1989", Warszawa 1990. Wśród pamiętników, oprócz relacji L.Wałęsy /"Droga nadziei", Warszawa 1988/ trzeba wymienić interesujące wywiady i relacje A.Celińskiego, A.Gwiazdy, T.Kowalika, J.Kuronia, K.Modzelewskiego, W.Onyszkiewicza, Z.Bujaka, z których większość ukazała się w "Krytyce" w latach osiemdziesiątych.

(3) S.Kowalski: "Krytyka solidarnościowego rozumu. Studium z socjologii myślenia politycznego", Warszawa 1990; M.Chodorowski: "Sieć 81. Powstanie, struktura, działanie", Warszawa 1992; "Rodem z Solidarności. Sylwetki twórców NSZZ "Solidarność", pod red.B.Kopki i R.Żelichowskiego, Warszawa 1997; I.Krzemiński: "Solidarność. Projekt polskiej demokracji", Warszawa 1997. Wymienić też można skróconą wersję książki J.Holzera, uzupełnioną jednak o dane dotyczące sytuacji międzynarodowej: J.Holzer "Polska 1980-81", Warszawa 1995. Szczególny charakter ma kontrowersyjna monografia Lawrence Goodwyna "Jak to zrobiliście" /New York 1991, Gdańsk 1992/.

(4) "Kultura" nr 4/1987.

(5) "Tajne dokumenty Biura Politycznego. PZPR a Solidarność 1980-1981", Londyn 1992.

(6) S.Kania:"Zatrzymać konfrontację", Warszawa [1991], W.Jaruzelski: "Stan wojenny, dlaczego...", Warszawa 1992; M.F.Rakowski:"Jak to się stało", Warszawa 1991; J.Pińkowski: "Horyzont przed burzą", Warszawa 1993.

(7) R.Backer: "Struktury poziome w Toruniu /1980-1981/, Warszawa 1990. Por. "Rok walki. Dokumenty Komisji Konsultacyjno-Porozumiewawczej Organizacji Partyjnych w Toruniu /pa?dziernik 1980- -pa?dziernik 1981/", t.1-2, Toruń 1981.

(8) "Dokumenty. Teczka Susłowa", Warszawa 1993; "Generał Pawłow: Byłem rezydentem KGB w Polsce", Warszawa 1994. Pewne dodatkowe informacje i naświetlenia przynosi artykuł Woronkowa: "Moskiewska gra o Polskę", "Dziś" nr 4/1996, ale on także nie wyjaśnia wielu kluczowych aspektów /np. sensu wydarzeń w grudniu 1980/.

(9) M.Wilke, R.Gutsche, M.Kubina: "Die SED Fuhrung und die Unterdruckung der polnischen Oppositionsbewegung 1980/81", "Arbeitspapiere des Forschungsverbundes SED-Staat" nr 6/1993; "Hart und kompromisslos durchgreifen. Die SED contra Polen 1980/81. Geheimakten der SED-Fuhrung uber die Unterdruckung der polnischen Demokratiebewegung", oprac.M.Kubina, M.Wilke, Berlin 1995; "PRL w oczach Stasi", cz.I. Dokumenty z lat 1971, 1980-1982", oprac. W.Borodziej, J.Kochanowski, Warszawa 1995; Por. K.Grzybowska, M.Rybiński: "Kameraden i towarzysze", "Rzeczpospolita. Plus-minus" 4-5 marca 1995; także omówienia materiałów i dokumenty ogłoszone przez Tomasza Mianowicza: "Co można znależć w archiwach Stasi?", "Zeszyty Historyczne" nr 112/1995; "Stan wyższej konieczności", "Zeszyty historyczne" nr 116/1996; "Rozmowy marszałka Kulikowa z kierownictwem PRL w marcu 1981 r. Dokument z Archiwów Ministerstwa Obrony NRD", "Zeszyty Historyczne" nr 118/1996.

(10) J.Holzer: "Co wiadomo i czego nie wiadomo o stanie wojennym 1981 roku", "Tygodnik Powszechny" 18-25 grudnia 1994; K.Kersten: "Czym grozili starcy z Kremla", "Polityka" 16 grudnia 1995; A.Paczkowski: "Odpowiedzialność za stan wojenny", "Rzeczpospolita. Plus-minus", 29-30 lipca 1995; A.Werblan: "Czy w 1981 roku groziła interwencja", "Dziś" nr 6/1994; A.Werblan: "Trudny wybór", "Dziś" nr 7/1995.

(11) Jako swego rodzaju "przeciek", niezwykle jednak użyteczny trzeba zakwalifikować opracowania Lecha Kowalskiego: "Narodziny stanu wojennego", "Arka" nr 48 /6/ 1993.

2 czerwiec 2002

Andrzej Friszke 

  

Archiwum

Swen czy Sven?
listopad 8, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nowe wiatry ze wschodu, czy stare natchnienia?
grudzień 31, 2008
komentator
LABIRYNTY KORUPCJI
luty 28, 2003
Do pseudopatriotów - idiotów
październik 3, 2005
Artur Łoboda
Prawo po amerykańsku: strzelać do każdego
maj 4, 2005
baba
Busz aresztowany w Kanadzie za przestepstwa wojenne.
grudzień 6, 2004
Antek
Moje przykazania -1
maj 8, 2003
krzysztof gilewski
Pogarda dla człowieka ...?
luty 6, 2008
cd
Drwiący śmiech pokoleń, czyli- o duchowym niewolnictwie
luty 23, 2008
Marek Jastrząb
Kolowrotek
październik 30, 2007
Sloneczny Zegar
Przykra Rocznica "Kompleksu Wojskowo-Przemysłowego" w USA
styczeń 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kryzys irański można rozwiązać przy pomocy dyplomacji
lipiec 22, 2006
Noam Chomsky
Chiny uniezależniają się ekonomicznie od USA
kwiecień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Historia białego człowieka: Asyria i Persja
sierpień 25, 2006
Zbyszek Koreywo
Prognoza Ataku USA na Iran
luty 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Sierpniowe wspomnienia
sierpień 9, 2003
Niemedialne tematy
marzec 5, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
U.E.,czyli BLISKIE SPOTKANIE RĘKI Z NOCNIKIEM
kwiecień 28, 2008
Marek Jastrząb
Ile dopłacimy do Unii?
grudzień 8, 2002
Małgorzata Goss http://www.naszdziennik.pl/
Powstanie wymusił „Monter”...
sierpień 15, 2008
www.myslpolska.pl
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media