ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
więcej ->

 
 

Trudna Droga do Dobrobytu i Pokoju w Azji

Taiwan i Korea tak jak i kontrola zachodnich wod Pacyfiku byly od stuleci przyslowiowa koscia niezgody miedzy Chinami i Japonia. Niektorzy widza analogie w historii stosunkow Francji i Anglii. Chiny sa potega kontynentalna, ktora wielokrotnie zwyciesko walczyla przeciwko wyspiarskiej Japonii do drugiej polowy 19 wieku. Kiedy Japonia zmodernizowala sie to wowczas pokonala ona Chiny, zawladnela Taiwanem i Korea oraz okupowala wiekszosc terytorium chinskiego.  
W1936 roku Japonia popisala z Niemcami Pakt AntyKominternowski. W czasie krwawej bitwy pod Kalkhim Gol w czasie bitwy przeciwko Czerwonej Armii, w sierpniu 1939, Japonczucy stracili okolo 20,000 zabitych i jednoczesnie dowiedzieli sie o podisaniu paktu Ribbentrop-Molotow. Pakt ten rzad japonski oficjalnie zaprotestowal w Berlinie, jako zdrade paktu z Japonia z 1936 roku. Z powodu tej zadrady Japonczycy przystapili do rokowan. Zawieszenie broni na froncie japonsko-sowieckim weszlo w zycie 16 wrzesnia 1939 i nastepnego dnia Sowieci rozpoczeli inwazje Polski. Japonczycy uznali Hitlera za zdrajce i juz do konca wojny armia japonska nie walczyla przeciwko Sowietom. Umozliwilo to Stalinowi uzycie armii sybertyjskiej do odsieczy Moskwy i do dalszych walk na froncie niemieckim do konca wojny.

Wczesniej, 13go grudnia 1937 Japonczycy zdobyli Nanking i brutalnie zmasakrowali blisko pol miliona ludzi, w tym jencow wojskowych. Jest to opisane w ksiazce "The Rape of Nanking" Iris Chang ("Rzez Nankingu"). Masowe mordy oraz okrucienstwa w czasie okupacji Chin i Koreii sa ostatnio wybielane w podrecznikach w Japoni. Powoduje to duza irytacje w Chinach i na Korei. Sa to dwa panstwa, z ktorymi do tej pory Japonia ma zatargi terytorialne o wyspy. Chiny zadaja archipelagu Senkaku-Diaoyutai a Korea Poludniowa zada archipelagu Tokdo-Takeshima.

Zatargi te jak i rozgoryczenie z powodu zbrodni wojennych pod okupacja japonska przeszkadzaja Japonii w jej staraniach o permanentne czlonkowstwo w Radzie Bezpieczenstwa ONZ. Ostatnio duze demonstracje w Chinach potepialy zbrodnie wojenne Japonii, ktorych wspomnienia rozbudzono wsrod Chinczykow na tle podpisania przez Japonie i USA deklaracji popierajacej statu quo na Taiwanie. Nowa rola Japonii jako partnera USA w sprawie Taiwanu pogarsza stosunki japonsko-chinskie.  

Chiny chca ograniczyc sile polityczna Japonii i nie dopuscic jej do uzyskania pelnego i stalego czlonkowstwa w Radzie Bezpieczenistwa ONZ. Chiny przypominaja wszystkim krajom, ktore byly okupowane przez Japonie okrucienstwa japonskie. Czynia to zwlaszcza teraz, kiedy gospodarka Japonii jest nadal oslabiona, podczas gdy gospodarka Chin szybko rosnie. Wraz ze wzrostem ekonomii Chin, powieksza sie sila militarna tego kraju, co z koleii budzi obawy wsrod panstw poludniowo wschodniej Azji oraz na Filipinach. USA korzysta z tych obaw i ma zgode na bazy wojskowe w Koreii, Singapore, Tajlandii i na Filipinach.  

W rzeczywistosci wielu politykow amerykanskich uwaza ze Chiny sa najwazniejszym dla Ameryki krajem na swiecie, tak gospodarczo jak i w "wojnie z terrorem," tak ze USA niema ochoty mieszac sie w sprawy przynaleznosci wyzej wymienionych malych archipelagow. James R. Lilley, byly ambasador USA w Cinach i w Koreii Poludniowej napisal w The Wall Street Journal z 13 kwietnia, 2005, artykul pod tytulem "Niema Spokoju na Wschodnim Froncie" ("All Not Quiet on the Eastern Front") w ktorym to artykule opisuje on obecny spadek znaczenia Japonii w porownaniu z Chinami. Na tle staran ograniczania rosnacych wplywow politycznych Chin, autor twierdzi ze sily wojskowe USA na umyslnie uderzyly rakieta w ambasade chinska w Belgradzie w roku 1999 i doprowadzily do zderzenia w powietrzu nad wyspa Hainan z samolotem chinskim w roku 2001. Chiny natomiast mimo nalegan Waszyngtonu nie podejmuja powaznych krokow w celu kontrolowania ambicji nulkeranych Koreii Polnocnej.  

Lilley uwaza ze Japonia, jak i Indie i Brazylia sa duzymi potegami regionalnymi i powinny miec permanentne miejsce w Radzie Bezpieczenstwa ONZ, ale nie koniecznie posiadac prawo weta. Mimo tego, ze wymiana gospodarcza i handel surowcami jest w stanie zblizac do siebie dawnych przeciwnikow to jednak stale sa starcia i problemy. Wedlug bylego ambasadora obecny rosnacy dobrobyt i pokoj we wschodniej Azji silniej dzialaja na rzecz stabilizacji niz szkodzi im pamiec okrucienstw z czasow wojny i ambicje kontroli suwerennej nad malymi wysepkami.  

Autor nie dyskutuje tego, ze Taiwan nie jest mala wysepka, ale ekonomicznie i politycznie waznym krajem, o ktorego kontrole toczy sie spor miedzy Chinami i USA. Spor ten trudnia dalszy postep dobrobytu i pokoju w Azji, zwlaszcza gdy w zachodniej czesci kontynentu azjatyckiego neokonserwatysci-sjonisci rzadzacy w USA tocza wojny zapobiegawcze i przeprowadzaja zmiany rzadow. Jak wiadomo Chiny i Rosja oponowaly przeciwko atakowi na Irakowi i proizraelskiej polityce USA. Reakcja na obecna polityka amerykanska na Bliskim Wschodzie jest coraz silniejszew porozumienie wojskowe Rosji i Chin przeciwko Ameryce.  
15 kwiecień 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Austria: Kolejna osoba skazana za "negowanie Holokaustu"
grudzień 6, 2007
BIBULA
Rozmowa w LOT-cie.
styczeń 4, 2005
Jadwiga
HAARP straszna bron
kwiecień 12, 2005
Goska
Tortury dyplomaty a zagrożenie Iranu
kwiecień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Prokuratorzy na usługach bezpieki
listopad 14, 2005
Klaudiusz Wesołek
Proste rozwiązania
październik 22, 2003
Polskie Jutro
Gra o główną nagrodę
listopad 30, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Rejtan
czerwiec 7, 2003
przesłała Elżbieta
Rosja zapowiada, że uderzy w terrorystów na całym świecie
wrzesień 8, 2004
Skutki prywatyzacji służb wojskowych i tajnych
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Ziemia czy ziemia?
lipiec 30, 2005
Mirnal
Moja Ojczyzna
sierpień 1, 2003
przesłała Elżbieta
Wolontariusze
październik 16, 2005
Artur Łoboda
Moga wracac !
maj 27, 2003
Henryk Przemyski, Nasz Dziennik, 2002-07-20
"Fałszywy Pieniądz Wypiera Prawdziwy z Obiegu"
marzec 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Samobójstwa deportowanych
marzec 15, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Belarus today: is "ORANUSIAN" (zhopoglav) revolution pending?
lipiec 15, 2005
Marek Głogoczowski
Co z tą Polską? Kto powstrzyma dalszy upadek Polski?
luty 14, 2005
Ekonomista
Ogolny bilans kosztow, strat i zyskow
Koszty aneksji do UE (7)

kwiecień 1, 2003
Włodzimierz Bojarski
Wyznawcy mamony, czy prawdziwe oblicze Kościoła?
grudzień 17, 2005
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media