|
| Iwo Cyprian Pogonowski |
|
| Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego |
|
| Ameryka: Od Wolności do faszyzmu |
|
| Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. |
|
| Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku |
|
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
|
|
| Mój dom, mój świat ... |
|
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... |
|
| Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy |
|
| Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy. |
|
| Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski |
|
| W obronie Naszej wolności |
|
| 5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy |
|
| |
|
| wRealu24 |
|
| Niezależna Telewizja Marcina Roli |
|
| Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. |
|
| |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| Jak to jest z kowidem na Florydzie? |
|
| |
|
| Veto dla Funduszu Zadłużenia! |
|
| Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. |
|
| Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 |
|
| |
|
| Szczepionka do zabijania Ludzi |
|
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
|
|
| Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? |
|
| |
|
| Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela |
|
| |
|
| W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło |
|
| Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 |
|
| TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? |
|
| Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity. |
|
| Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego |
|
| Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią |
|
| Awantura w Sejmie o maseczki! |
|
| Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun. |
więcej -> |
|
Czy IV Rzeczpospolita spełni oczekiwania Polaków?
|
|
Wszystkie organizacje narodowe, patriotyczne, ktorych celem jest Suwerenna, Polska musza isc razem.
Cala scena polityczna musi byc nasza.
CZY IV RZECZPOSPOLITA SPEŁNI OCZEKIWANIA POLAKÓW?
Zbliżająca się kampania wyborcza do parlamentu i elekcji prezydenckiej skłania partie i organizacje polityczne do poszukiwania sposobów pozyskania poparcia potencjalnych wyborców. Jednakże arsenał argumentów mogących skutecznie przekonywać do pozyskania poparcia i do skłonienia do pójścia do urn agitujący mają już niewiele szans; wyczerpali je dogłębnie w poprzednich kampaniach. Tym którzy od lat uczestniczą w rządzeniu krajem trudno będzie przekonać wyborców, że tym razem, gdy zostaną ponownie wybrani spowodują, że już będzie lepiej, skoro sami przyczynili się , że jest coraz gorzej. Niektóre partie próbują więc nowych, karkołomnych chwytów; zgadzają się, że wszystko związane z III RP było złe, było spaczeniem idei posierpniowych, trzeba więc - przekonują - budować na nowo państwo - IV Rzeczypospolitą Polską, która byłaby wolna od błędów jej poprzedniczki, byłaby jej zaprzeczeniem i spełnieniem oczekiwań Polaków w Sierpniu 1980. Niektóre partie głośno deklarują, że są gotowe do realizacji wizji tej Nowej Polski. Jednakże myśląca cześć społeczeństwa słusznie zastanawia się, czy ci którzy głoszą, że są gotowi budować nową Polska pn. IV RP mają odpowiednie przygotowanie, kwalifikacje moralne i merytoryczne. Czy nie należą do grona tych, którzy przyczynili się do zdegenerowania III RP. Przecież owe deformacje spowodowali konkretni ludzie powiązani bezpośrednio lub pośrednio z kolejnymi obozami rządzącymi. Jawi się też logiczne pytania: dlaczego czekali aż 16 lat, by stwierdzić, że układ "okrągłostołowy" i jego stwór w postaci III RP jest tak zdegenerowany, że trzeba go zastąpić nowym w formie IV RP? By odpowiedzieć na to, i inne dręczące pytania zamieszczamy materiały dowodzące, że byli w kraju działacze i ruchy obywatelskie, które niemal od samego początku dostrzegali, że III RP zmierza w złym kierunku ale były zagłuszane i brutalnie zwalczane.
Geneza idei IV Rzeczypospolitej
Idea powołania IV RP pojawiła się już na początku lat 90-tych, gdy po kilku miesiącach od rozmów w Magdalence i przy "Okrągłym Stole" do świadomości aktywnej, myślącej części społeczeństwa zaczęło docierać, że III RP jest tworem nieudanym, efektem oszukańczego manewru różnych karierowiczowskich klik i zaprzeczeniem tego, czego oczekiwał i do czego dążył Naród. Trudno dokładnie spersonalizować autorstwo idei IV RP, ale na pewno inicjatorem nie był nikt, kto był powiązany ze sprawującymi wówczas władzę (z obozem "Solidarności", lewicą postpezetperowską i Kościołem, z obozem "okrągłego stołu" . Wystąpienie w owym czasie z inicjatywą tworzenia IV RP było bowiem jawną, ostentacyjną negacją wartości III RP. Wszyscy, którzy byli powiązani ze sprawującymi pośrednio lub bezpośrednio rządy, uczestniczyli we władzy po zawarciu układów przy "Okrągłym Stole" i poczuwali się do moralnej odpowiedzialności za istniejącą sytuację w kraju, sprzeciwili się i sprzeciwiają obecnie idei IV RP. Ale ludzi i organizacji obywatelskich, krytykujących, niekiedy bardzo ostro, wciąż przybywało. Pierwszym, który głośno, jednoznacznie publicznie, wystąpił z inicjatywą tworzenia IV RP był Jerzy Gawęda z Kętów na Śląsku. Nie poprzestał na samej krytyce III RP, ale zaczął wydawać miesięcznik pod tytułem "IV Rzeczypospolita, w którym zamieszczał, nie tylko wypowiedzi wskazujące na błędy i wypaczenia istniejącego modelu państwa, ale kreślił wizje IV RP. jako państwa prawdziwie obywatelskiego. Dzięki temu Pismu oraz podobnym wydawnictwom takim, jak dwutygodnik "Najjaśniejsza Rzeczpospolita" redagowanym przez dra Andrzeja Reymanna z Łabowej, "Pamięć Narodu" przez dra Leszka Skonki z Wrocławia, oraz innym inicjatywom i refleksjom działaczy zaniepokojonych o losy Polski, konsolidowała się koncepcja Konfederacji na rzecz tworzenia Nowej Polski - IV Rzeczypospolitej .
Konfederacja na Rzecz Konstytucji IV Rzeczypospolitej w
Katowicach
IV RP rodziła się długo i w bólach. Był to okres powstawania różnych inicjatyw społecznych, partii i organizacji. Społeczeństwo zachłysnęło się swobodą do, której nie było przygotowane. Toteż w krótkim czasie powstało i zarejestrowało się kilkaset partii, organizacji politycznych i społecznych. Niektóre z nich kompromitowały i udowadniały naiwność, lekkomyślność, niedojrzałość społeczną, obywatelską. Powstały więc: Partia Ludzi Niezadowolonych, Partia Przyjaciół Whisky, Partia Rozumu, Partia Posiadaczy Magnetowidów, Partia Erotyczna, Unia Restytucji Monarchii, Forum Proamerykańskie, Polska Partia Przyjaciół Piwa. Ta ostatnia np. zdobyła nawet 17 mandatów w Sejmie. Na pytanie np. dlaczego glosowali na Partię Przyjaciół Piwa, pytani odpowiadali szczerze, że dlatego, bo lubią piwo. ( zob. Partie Polityczne w Polsce, PAP, 1991. Ta sytuacja skłoniła bardziej zatroskanych i dostrzegających niebezpieczeństwa grożące krajowi i społeczeństwu do działań praktycznych - powołania organizacji zrzeszających partie polityczne i organizacje obywatelskie pod nazwą - KONFEDERACJI IV RZECZYPOSPOLITEJ.
APEL KONFEDERACJI KATOWICKIEJ SKIEROWANY DO PARTII I ORAGANIZACJI POLITYCZNYCH
"W wyniku analizy sytuacji w Polsce i podejmowanych wielokrotnie bezskutecznych prób ratowania kraju, działacze pozaparlamentarnych ugrupowań politycznych doszli do wniosku, że obóz sprawujący od kilku lat władzę nie potrafi wyprowadzić kraju z zapaści, do której sam doprowadził, a nie dopuszcza innych sił politycznych i patriotycznych, które chcą i mogą przeciwdziałać pogłębiającemu się wciąż kryzysowi.
Dlatego zebrani w dniu 3 maja 1992 r. w Katowicach przedstawiciele partii i organizacji politycznych postanowili zawiązać KONFEDERACJĘ mającą zrzeszać partie, organizacje polityczne i obywatelskie dla przygotowania zrębów przyszłej IV Rzeczpospolitej Polskiej wolnej od wad dzisiejszej Polski, która jest zaprzeczeniem wizji oczekiwanej Ojczyzny; jest tragiczną jej karykaturą.
Zwracamy się, więc o włączenie się do powstającego ruchu patriotyczno-obywatelskiego - Konfederacji ustanowionej na rzecz utworzenia IV Rzeczpospolitej Polskiej, na zasadach równości i ze statusem założyciela tego ruchu, którego pełniejszy kształt zostanie wspólnie wykreowany.
Kanclerz Konfederacji Marszałek Konfederacji
Bogdan Fertig
dr Leszek Skonka
UCZESTNICY FORUM NA RZECZ POWOŁANIA IV RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
W dniu 3 maja 1992 roku w Katowicach zebrało się około 50 przedstawicieli 32 partii, organizacji politycznych i niezależnych redakcji. Niektóre z tych instytucji reprezentowane były przez kilka osób.
Wśród partii i organizacji- sygnatariuszy były m.in.:
1.. Partia Republikanów Polskich - Sosnowiec ( mec. Janusz Majewski)
2.. Partia "X" - ( Zofia Salomon)
3.. Polska Partia Postępu - ( dr Stefan Czarnowski)
4.. Najjaśniejsza Rzeczpospolita, Redakcja, Łabowa ( dr Andrzej Reymann)
5.. Stronnictwo Sprawiedliwości Społecznej - Wrocław ( dr Leszek Skonka)
6.. Ruch Wolnych Demokratów, Wrocław ( Mirosław Laskowski)
7.. Partia Postępu Społecznego i Narodowego - Katowice (Bogdan Fertig)
8.. Odrodzenie Narodowe Centrum - Warszawa ( Witold Szymański)
9.. Partia Rzemiosła Polskiego - Bydgoszcz ( Ryszard Szylman)
10.. IV Rzeczypospolita , Miesięcznik - Kęty ( Jarzy Gawęda)
11.. Ruch Opcji Ludowo-Agrarnej "Rola"- Szczecin ( Piotr Baumgart)
12.. Powszechna Partia Słowian i narodów Sprzymierzonych - Gdańsk ( dr Kazimierz Abramski)
13. Ruch Polityczny Patriotów RP "Rota) Radom ( mec. Jan Bratoszewski)
14.. Partia Pracy - Warszawa ( prof. Lech Jan Radwanowski) .
Zebrani wybrali władze Konfederacji. Marszałkiem Konfederacji wybrano dra Leszka Skonkę z Wrocławia - przewodniczącego Stronnictwa Sprawiedliwości Społecznej, Kanclerzem Konfederacji wybrano Bogdana Fertiga z Katowic - przewodniczącego Partii Postępu Społecznego i Narodowego.
Konfederacja wydała następujące Orędzie -
ORĘDZIE KONFEDERACJI KATOWICKIEJ NA RZECZ USTANOWIENIA IV RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Ojczyzna w niebezpieczeństwie. Losy narodu zagrożone. Politykierzy odbierają nam wszelkie nadzieje i wiarę oraz przekonanie w sens, celowość i skuteczność jakiegokolwiek działania. Wszelkie wysiłki Narodu zmierzające do ratowania kraju są paraliżowane przez obóz rządzący, który sprawując od kilku lat władzę w Polsce przyczynił się do tylu szkód, wykazał taką nieudolność, niekompetencje, popełnił tyle błędów i tak zrujnował kraj, że wiązanie jakiekolwiek nadziei z nim, że wyprowadzi naszą Ojczyznę z zapaści, którą sam spowodował - nie ma żadnych racjonalnych podstaw.
Budowany z takim wysiłkiem, trudem, ogromem wyrzeczeń i poświęceń kraj upada w wyniku nieudolności, bezideowości, egoizmu, prywaty i głupoty obozu rządzącego. Wspólny narodowy dorobek wielu pokoleń Polaków obracany jest w niwecz, bezmyślnie niszczony, marnotrawiony, rozkradany przez rodzimych i obcych złodziei.
Nie ma dziedziny życia w kraju, która w ciągu ostatnich lat, nie uległaby planowemu lub bezmyślnemu niszczeniu. Jednakże najdotkliwszym ciosem zadanym Narodowi jest pozbawienie go nadziei, wiary i przekonania w sens i celowość działania, ofiarności i poświęcania się dla dobra kraju, Narodu, spraw publicznych.
Dlatego nie można dłużej stać na boku i przyglądać się biernie, jak ginie Ojczyzna. Trzeba przeciwstawić się czynnie niszczeniu Polski.
W dniu 3 maja 1992 r. w Katowicach, z inicjatywy partii i organizacji pozaparlamentarnych powołana została organizacja patriotyczno-obywatelska dla ratowania kraju pod nazwą KONFEDERACJI KATOWICKIEJ NA RZECZ USTANOWIENIA IV - tej RCZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, która postawiła sobie cele dora?nie, pilne i perspektywiczne: za najbardziej pilne i dora?ne uznano :
1. Opracowanie nowej sprawiedliwej umowy społecznej - Konstytucji IV Rzeczypospolitej Polskiej i poddanie jej projektu ogólnoobywatelskiej opinii i ocenie.
2. Opracowanie projektu nowej Ordynacji Wyborczej do Sejmu i Senatu, gwarantującej wyłonienie prawdziwych przedstawicieli Narodu i wyrażających rzeczywiście jego wolę.
3. Wyłonienie i sprawdzenie praktycznie wartościowych jednostek spośród całego narodu, potrafiących realizować wyznaczone przez społeczeństwo cele i zadania. Konfederacja uważa, że losami kraju powinni kierować ludzie mądrzy, uczciwi, kompetentni, poddani publicznej ocenie, a nie jednostki przypadkowe, nieudolne, karierowiczowskie.
Dlatego Konfederacja przygotowywać będzie już dziś przyszły gabinet rządu.
4. Przywrócenie społeczeństwu nadziei, wiary w sens i celowość podejmowania wysiłków zmierzających do zbudowania Państwa Prawa, Sprawiedliwości, Demokracji, Dobrobytu, państwa obywatelskiego o głęboko i szeroko zdecentralizowanym systemie władzy.
Do wspólnej realizacji tych zadań wzywamy wszystkie siły patriotyczne w kraju i za granica, dla których losy Polskiej Rzeczypospolitej nie są obojętne.
Połączmy nasze siły i budujmy już dziś zręby przyszłej IV-tej RZECZYPOSPOLTEJ POLSKIEJ.
Nasze współdziałanie oprzyjmy na tych pryncypiach patriotyczno-obywatelskich, które zawsze łączyły i łączyć będą wszystkich Polaków - na umiłowaniu Ojczyzny. Odrzućmy to, co mogłoby nas dzielić i stańmy jeszcze raz - pod sztandarem z hasłem -
WSZYSTKO, CO NASZE - POLSCE ODDAMY.
Katowice - Wrocław 9 maja 1992 r. Prezydium Konfederacji Katowickiej
|
|
13 kwiecień 2005
|
|
|
|
|
|
Retrospekcja, czyli rzecz o obłudnikach
kwiecień 4, 2006
Marek Olżyński
|
Prawnicze szambo
marzec 18, 2005
PAP
|
Manipulacje, klamstwa, korupcja - dr Piotr Bein
marzec 15, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Pamięć Narodu
kwiecień 19, 2003
przesłała Elżbieta
|
Zaproszenie do Mackiewicza
luty 2, 2004
Andrzej Kumor
|
WIARYGODNOŚĆ INKWIZYTORÓW?
luty 15, 2009
dr Leszek Lechowicz
|
LIST OTWARTY
lipiec 22, 2003
mars
|
Lepper się nie nadaje
styczeń 15, 2006
PAP
|
Kilka uwag na temat Piłsudskiego
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
|
Lustracja" wraca jak bumerang i dziala jak bumerang...
luty 22, 2005
Jerzy Malinski
|
Jak długo da się życ nadzieją ?
czerwiec 25, 2003
Czesław Ryszka
|
The Sordid Past of Former Polish President Aleksander Kwasniewski
listopad 21, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wybór Putina
grudzień 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Fundamentalistyczny" bezrozum elit III/IV RP
wrzesień 1, 2006
Marek Głogoczowski
|
Zwycięstwo Na Niby
grudzień 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Sugestia
kwiecień 22, 2005
|
Paranoja Izraela, Gruzja i atak na Iran?
wrzesień 7, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pokaże czy pokarze
czerwiec 23, 2003
|
Plany redukcyjne globalistow wobec zbednej masy podatkowej
maj 22, 2007
kruzoe2
|
Refleksje post-Rychłocickie
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
|
więcej -> |
|