ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.


 
Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
więcej ->

 
 

Brońmy Korei Północnej!


Brońmy Korei Północnej!
Imperialistyczne szaleństwo w sprawie prób rakietowych
Przedruk z: Workers Vanguard nr 873, 7 lipca 2006 r.

4 LIPCA - Dziś, pośród wspólnych gró?b ze strony amerykańskich i japońskich imperialistów, północnokoreańskie zdeformowane państwo robotnicze wystrzeliło kilka rakiet do Morza Japońskiego. Podczas gdy japońska agencja prasowa Kyodo informuje, że były to pociski średniego zasięgu Rodong, CNN cytuje twierdzenia ?ródeł rządowych Stanów Zjednoczonych, że wystrzelonych zostało kilka rakiet krótkiego zasięgu Scud wraz z co najmniej jednym pociskiem dalekiego zasięgu Taepodong-2, który zawiódł podczas lotu.
Imperialiści twierdzili, że Korea Północna przygotowuje się do próbnego wystrzelenia swej wielostopniowej rakiety Taepodong-2, i japoński premier Dzuniciro Koidzumi oświadczył, że Japonia "musi odpowiedzieć twardo". Dziś pewien wyższy urzędnik Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych potępił wystrzelenie rakiet jako "prowokacyjny akt". W zeszłym miesiącu pewien północnokoreański dyplomata przy Organizacji Narodów Zjednoczonych wypowiedział się tak:
"Korea Północna jako niezawisłe państwo ma prawo rozwinąć, rozlokowywać, wystrzeliwać na próbę i eksportować rakiety. Zdajemy sobie sprawę z niepokojów Stanów Zjednoczonych o nasze próbne wystrzeliwanie rakiet. Więc naszym stanowiskiem jest, że powinniśmy rozwiązywać tę kwestię przez negocjacje" (Washington Post, 22 czerwca).
Czołowi przedstawiciele Partii Demokratycznej byli tak wściekli z powodu północnokoreańskich rakiet, że na ich tle nawet obłąkany rząd Busha wygląda stosunkowo pokojowo. William Perry, dawny sekretarz obrony Clintona, i Ashton Carter, dawny zastępca Perry’ego, na łamach Washington Post z 22 czerwca wyrazili opinię, co powinny zrobić Stany Zjednoczone:
"Natychmiast powinny dać jasno do zrozumienia swój zamiar uderzenia i zniszczenia północnokoreańskiej rakiety Taepodong, zanim może ona być wystrzelona. To mogłoby zostać osiągnięte, na przykład, przez pocisk samosterujący dalekiego zasięgu, wystrzelony z okrętu podwodnego, niosący wysoce wybuchową głowicę bojową".
Zatrwożona gazeta New York Times we wstępniaku z 26 czerwca protestowała przeciwko takim "naprawdę złym pomysłom na temat Korei". Nie kto inny, jak Dick Cheney zauważył, że "jeśli zamierzacie wymierzyć cios innemu państwu, lepiej bąd?cie przygotowani, że to nie będzie cios ostatni".
Podżegacze wojenni w Waszyngtonie promują absurdalne kłamstwo, że Korea Północna właśnie może zaatakować Stany Zjednoczone. Tak naprawdę to Korea Północna jest na celowniku. militarnej machiny Stanów Zjednoczonych. Właśnie zakończone doroczne manewry wojskowe "Valiant Shield" na wyspie Guam po raz pierwszy od czasu wojny wietnamskiej zgromadziły trzy grupy uderzeniowe amerykańskich lotniskowców na Oceanie Spokojnym. Japonia w zeszłym miesiącu wysłała statki i samoloty do monitorowania Korei Północnej, podczas gdy Stany Zjednoczone mają zamiar zainstalować swój antyrakietowy system Patriot na Okinawie. Stany Zjednoczone również rozlokowały czołowy samolot szpiegowski w Korei Południowej, i Korea Północna oskarżyła je o powtarzające się loty szpiegowskie nad jej terytorium.
Od czasu, gdy po drugiej wojnie światowej pod ochroną wojska radzieckiego zostały tam obalone rządy kapitalistów i właścicieli ziemskich, uwalniając północną połowę kraju od imperialistycznej dominacji i ustanawiając proletariackie, skolektywizowane stosunki własności, kapitalistyczni władcy Stanów Zjednoczonych próbują zgnieść Koreę Północną. Podczas gdy na południu amerykańskie wojsko okupacyjne starało się dławić rewolucyjny przypływ koreańskich robotników i chłopów, Północ stała się zdeformowanym państwem robotniczym, obarczonym od początku nacjonalistyczną, stalinowską biurokracją z nieżyjącym już Kim Ir Senem na czele, którego obecnie zastąpił jego syn Kim Dzong Il.
W wojnie koreańskiej z lat 1950-53 Stany Zjednoczone i ich imperialistyczni sojusznicy spustoszyli Półwysep Koreański, zabijając jakieś trzy miliony Koreańczyków. Imperialiści równali z ziemią cały półwysep materiałami wybuchowymi i napalmem w swym pędzie do "odepchnięcia" nie tylko rewolucji społecznej w Korei, lecz także rewolucji chińskiej z 1949 r. Ten pęd został powstrzymany przez bohaterską walkę koreańskich robotników i chłopów, z pomocą masowej chińskiej interwencji wojskowej. Do dzisiaj Stany Zjednoczone utrzymują jakieś 30 tys. wojska w kapitalistycznej Korei Południowej, wraz z południowokoreańskim wojskiem oddanego odwróceniu skutków tej wojny. Oddziały Stanów Zjednoczonych - won z Korei!
Podczas wojny koreańskiej, za demokraty Harry'ego Trumana Waszyngton czynił przygotowania do uderzenia bronią jądrową w Koreę Północną, powstrzymany tylko przez radziecką moc militarną, wliczając w to nowo rozbudowany arsenał nuklearny. Dziś Korea Północna jest brana na cel przez masowy nuklearny arsenał imperialistów ze Stanów Zjednoczonych, wliczając w to bronie w dyspozycji floty Oceanu Spokojnego. Ale głównym strategicznym celem tego arsenału są Chiny, najsilniejsze z pozostających jeszcze biurokratycznie zdeformowanych państw robotniczych. W zeszłym roku Japonia i Stany Zjednoczone w niebezpiecznej prowokacji przeciwko Chinom złowrogo ogłosiły "wspólną troskę o bezpieczeństwo" kapitalistycznego Tajwanu. Imperializm Stanów Zjednoczonych w ramach swego pędu do kapitalistycznej kontr-rewolucji kontynuuje prowadzenie militarnego okrążenia Chin, z planami dwóch olbrzymich nowych baz w Australii.
My jako trockiści wzywamy do bezwarunkowej militarnej obrony Korei Północnej i Chin - jak również zdeformowanych państw robotniczych kubańskiego i wietnamskiego - przeciwko imperialistycznemu atakowi i wewnętrznej kontr-rewolucji. Dziś, w obliczu niekwestionowanej globalnej nuklearnej hegemonii imperializmu Stanów Zjednoczonych, jedyną istotną gwarancją suwerenności jakiegokolwiek narodu jest władanie wiarygodnym środkiem nuklearnego odstraszania, jak podkreślają imperialistyczne gro?by przeciwko nuklearnemu programowi kapitalistycznego Iranu (patrz "Stany Zjednoczone - ręce precz od Iranu!", WV nr 863, 3 lutego). Korea Północna twierdzi, że rozwinęła bronie jądrowe, a Taepodong-2 mógłby być decydujący dla ich przenoszenia. Takie bronie są niezbędne, by powstrzymać imperialistyczny atak i obronić państwo robotnicze, historyczną zdobycz międzynarodowej klasy robotniczej.
Chiński premier Wen Jiabao zdradziecko powtarzał imperialistyczne ostrzeżenia przeciw Korei Północnej, apelując w zeszłym miesiącu do różnych "stron", aby "wychodziły z nadrzędnego interesu utrzymywania stabilności na Półwyspie Koreańskim i powstrzymały się od podejmowania kroków, które pogorszą sytuację". Ponadto Pekin kontynuuje nacisk na Phenian, aby powrócił do "rozmów sześciostronnych", za pomocą których imperialiści mają nadzieję uzyskać rozbrojenie nuklearne Korei Północnej. Złudzenie stalinistów z Pekinu, że może istnieć "pokojowe współistnienie" z imperializmem, podważa obronę samych Chin. Podobnie oparty na kulcie dynastii stalinowski reżim Kim Dzong Ila stoi na czele pasożytniczej biurokratycznej kasty, której ekstremalny nacjonalizm i polityka kolaboracji klasowej stoją na przeszkodzie obronie Korei Północnej.
My walczymy o rewolucyjne ponowne zjednoczenie Korei - o rewolucję socjalistyczną na południu i robotniczą rewolucję polityczną na północy, by przepędzić stalinowskich biurokratów. Walka o rewolucyjne ponowne zjednoczenie musi być związana z walką o proletariacką rewolucję polityczną w Chinach i o rozszerzenie proletariackiej władzy na Japonię, przemysłowe centrum Azji, i na imperialistycznego kolosa - Stany Zjednoczone. Kluczem do tej walki jest tworzenie leninowsko-trockistowskich partii jako sekcji odbudowanej Czwartej Międzynarodówki.

Gołębie wobec Iraku, jastrzębie wobec Korei Północnej

Dla Stanów Zjednoczonych czym innym jest najechać półkolonialny Irak, gdzie amerykańskie siły ugrzęzły w okupacji, a całkiem czym innym Koreę Północną, która ma jakiś sposób, by się obronić. Wielu z demokratów, którzy sprzeciwiali się Bushowi w sprawie Iraku, skarżyło się, że ta wojna odwraca uwagę od "prawdziwych zagrożeń" dla imperialistycznych interesów Stanów Zjednoczonych, wymieniając Iran i Koreę Północną. Stąd czarna demokratyczna deputowana Barbara Lee, typowy rzecznik "postępowego" skrzydła partii, tuż przed inwazją na Irak zapytała ówczesnego sekretarza stanu Colina Powella podczas przesłuchania w komisji Izby Reprezentantów: "Czego potrzeba, żeby rząd skoncentrował równie dużo uwagi na Korei Północnej, która manifestowała swe zdolności nuklearne i rakietowe, jak teraz skupia na Iraku?" Jako alternatywę dla doktryny Busha o prewencyjnym uderzeniu Lee faworyzuje pewien rodzaj "zaangażowania" realizowany za Clintona, kiedy w 1994 r. Perry (między innymi) sporządził plany ataków powietrznych na północnokoreańskie obiekty nuklearne.
Jednak reformistyczne grupy takie jak Międzynarodowa Organizacja Socjalistyczna (MOS) i Światowa Partia Robotnicza (ŚPR) to właśnie takich "antywojennych" demokratów promują w swych "pokojowych" koalicjach kolaboracji klasowej podczas inwazji i całej okupacji Iraku. ŚPR, która ogłasza swe poparcie polityczne dla stalinowskiego reżimu Kim Dzong Ila, i antykomunistyczna MOS, która jest jawnie wroga wobec północnokoreańskiego zdeformowanego państwa robotniczego, podzielają ten sam program naciskania na "liberalne" skrzydło imperializmu Stanów Zjednoczonych, by nadać jego krwawym rządom bardziej ludzką twarz.
Polityczny ojciec chrzestny MOS, nieżyjący już Tony Cliff z Wielkiej Brytanii, zerwał z ruchem trockistowskim podczas wojny koreańskiej, gdy odmówił bronienia Związku Radzieckiego, Chin i Korei Północnej przeciwko kontr-rewolucyjnej wojnie prowadzonej przez "demokratyczny" imperializm amerykański i brytyjski. MOS witała z zadowoleniem kontr-rewolucyjne zniszczenie ZSRR w latach 1991-92, które było ogromną porażką dla światowej klasy robotniczej. Upadek Związku Radzieckiego odegrał szczególnie okrutną rolę dla Korei Północnej, która stanęła w obliczu gospodarczej izolacji i zwiększonej bezbronności wobec imperialistycznego ataku.
Jest w interesie klasowym amerykańskiego proletariatu obronić Koreę Północną i wszystkie pozostałe zdeformowane państwa robotnicze przeciwko kapitalistycznym władcom Stanów Zjednoczonych, których wojny i okupacje za granicą są połączone z wojną w kraju przeciwko klasie robotniczej, Czarnym, imigrantom i wszystkim ciemiężonym. Morderczym rabunkom imperialistów ze Stanów Zjednoczonych nie zostanie położony kres przez apele reformistów do kapitalistycznych władców, by stali się "pokojowi", ale tylko przez rewolucję socjalistyczną w legowisku bestii. My walczymy, by wykuć rewolucyjną partię robotniczą, potrzebną by poprowadzić do zwycięstwa tę rewolucję.
21 lipiec 2006

Workers Vanguard 

  

Archiwum

"Klepak" biedy nie klepie
sierpień 15, 2002
Jezus u menadżera przy popie
marzec 24, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
38 milionów durniów
czerwiec 21, 2008
Artur Łoboda
Jak kali.... to ?le, jak Kalego..........
lipiec 16, 2002
PAP
Czyżby nowe metody manipulacji?
grudzień 16, 2002
Artur Łoboda
Kto z Was BARANY ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia wobec PiS?
kwiecień 13, 2006
To bylo ludobójstwo
marzec 15, 2003
Adam Kruczek
Who Rules Ukraine?
luty 7, 2007
Izrael: deportacja za zamach
sierpień 12, 2002
IAR
OFE
lipiec 14, 2008
18 listopada w Warszawie, protest pielęgniarek; poparcie i udział SPPNN
listopad 11, 2003
Adam Sandauer
Walka szyitów z sunnitami
styczeń 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
KRRiT: monitoring programowy Radia Maryja PAP
grudzień 3, 2002
PAP
Kontynuatorzy z SLD
Dziennikarze czerwoni od pokolen

czerwiec 23, 2003
Paweł Siergiejczyk
Miller nieśmiało krytykuje ludzi Kwaśniewskiego, czyli RPP
styczeń 29, 2003
PAP
PIEŚŃ SŁOWIAŃSKA DO „ŁUPASZKI”
luty 9, 2009
Zygmunt Jan Prusiński
Ile kosztuje niewola ?
kwiecień 7, 2008
Prof. dr hab. Anna Ra?ny
Czy posty powinny być podpisywane imieniem i nazwiskiem?
kwiecień 14, 2005
anonim
Smutna historia z Parczewa
grudzień 11, 2005
Marek Komorowski
Niech panie latają z panami
marzec 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media