ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Braun przesłuchiwał Szumowskiego w Sądzie 
 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA 
Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
więcej ->

 
 

Deklaracje bez pokrycia


Jak wygląda odpolitycznienie decyzji personalnych władz województwa małopolskiego?


(INF. WŁ.) Zbyt duże upolitycznienie obsadzania stanowisk było jednym z najpoważniejszych powodów kryzysu w koalicji rządzącej w Małopolsce. I choć kilka tygodni temu koalicjanci - Liga Polskich Rodzin, Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Wspólnota Małopolska - zadeklarowali odpolitycznienie polityki kadrowej, w praktyce nic się nie zmieniło, bo dalej przynależność polityczna jest głównym czynnikiem decydującym o obsadzie stanowisk.

Trudno zrozumieć, jak po publicznej deklaracji o odpolitycznieniu decyzji personalnych, Zarząd Województwa Małopolskiego zarekomendował do Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jednego z liderów LPR - radnego Czesława Kwaśniaka. Warto przypomnieć, że rok temu, gdy obsadzano miejsca w RN WFOŚiGW (z klucza politycznego) radny Kwaśniak wycofał swoją kandydaturę. Powodem rezygnacji wcale nie była samoocena co do możliwości sprawowania tak poważnej funkcji, tylko publikacje prasowe na temat jego wypadku samochodowego, który radny spowodował, będąc pod wpływem alkoholu. Wydawało się, że kandydatura radnego LPR już nie wróci, tymczasem po zwolnieniu miejsca przez Bogusława Sonika z PO (został eurodeputowanym) niespodziewanie sytuacja się powtórzyła. I tym razem publikacje prasowe przypominające wypadek i przebywanie radnego na zwolnieniu lekarskim (co odsuwa w czasie wydanie wyroku, a tym samym utratę mandatu radnego) przyczyniły się do ponownej rezygnacji Czesława Kwaśniaka z ubiegania się o miejsce w RN WFOŚiGW. Nowy, szybko znaleziony kandydat (Ryszard Płoskonka) też był rekomendowany przez LPR.

W najbliższym czasie ma zapaść decyzja, kto zostanie przewodniczącym RN WFOŚiGW. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, bój o tę funkcję będą toczyć Krystyna Broda z PO i Marek Nawara ze Wspólnoty.

Dlaczego - mimo deklaracji o wprowadzeniu jasnych kryteriów polityki kadrowej - o funkcjach w RN WFOŚiGW decyduje polityka? Na ostatniej sesji sejmiku marszałek Janusz Sepioł nie krył, że zasady obejmują tylko rady nadzorcze spółek wojewódzkich oraz dyrektorów w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeczywiście - Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę o zasadach reprezentowania województwa w radach nadzorczych, ale jak się dowiedzieliśmy, niektórzy członkowie tych rad kwestionują legalność tej uchwały. Jednym z głównych jej zapisów jest to, że członkiem RN nie może być członek partii.

To właśnie ten warunek jest podważany przez niektórych, bowiem żaden ustawowy przepis nie zakazuje członkom partii zasiadać w radach nadzorczych, a nawet zapytanie o przynależność partyjną można potraktować jako naruszenie prywatności.

W trakcie sprawdzania, kto rzeczywiście jest członkiem partii okazało się, że wielu rekomendowanych do RN jest blisko związanych z partią, która ich rekomendowała, ale formalnie nie są jej członkami. W tych przypadkach nie ma podstaw do pozbawienia ich funkcji, a nawet gdyby ZWM chciał odwołać kogoś z powodu należenia do jakiejś partii, to nie jest wykluczone, że z tą osobą spotka się w sądzie.

Na początku sierpnia miało być wiadomo, którzy członkowie rad nadzorczych stracą swoje posady. Z powodu wakacji i urlopów ewentualnych decyzji można się spodziewać dopiero pod koniec sierpnia. Jeżeli takie w ogóle zapadną.

(GEG)
3 sierpień 2004

www.dziennik.krakow.pl 

  

Archiwum

Awaria
październik 11, 2004
zaprasza.net
Kafka & case Iran
kwiecień 3, 2007
przysłał ICP
Czy Polak musi stać się "europejczykiem" ?
sierpień 20, 2003
Ojczyzna.pl
Rząd nie ograniczy niezależności NBP
czerwiec 20, 2002
PAP
Zmarł Kazimierz Dejmek
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda / PAP
sukiennice
luty 7, 2006
Kryzys tożsamości
wrzesień 18, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Brońcie się przed policyjnym zamachem stanu!
październik 20, 2004
cywilizowany
2009.02.23. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 23, 2009
tłumacz
STALINOWSKIE KORZENIE KOR-u, SLD I UNII WOLNOŚCI
wrzesień 24, 2006
dr Leszek Skonka
Gdyby nie Balcerowicz
październik 13, 2005
Wideo z zabójstwa Saddama
grudzień 31, 2006
Dorota
Sejmowa guma do żucia
lipiec 27, 2008
...
Sytuacja Polski i Polaków po podpisaniu umowy międzynarodowej w sprawie tarczy antyrakietowej przez polskiego ministra spraw
sierpień 20, 2008
Paweł Ziemiński
Historia pewnej mykwy
kwiecień 30, 2008
Artur Łoboda
Judasz z Warszawy
kwiecień 19, 2004
Artur Łoboda
Rosjanie boją się Polski
maj 26, 2007
Tumaczył: Roman Łukasiak
Chaos a wolność słowa
październik 12, 2006
Artur Łoboda
Czy Osama pomoże?
październik 29, 2006
Dziennik zwiazkowy
W 70 rocznicę śmierci wielkiego Polaka-wypisy z Romana Dmowskiego
styczeń 8, 2009
Paweł Ziemiński
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media