ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
więcej ->

 
 

Ludożerczy kapitalizm a wolny rynek w Polsce

Arystoteles twierdził, ponad dwa tysiące lat temu, że demokracja łatwo przeradza się w oligarchię. Tak, więc pod pozorem demokracji mamy, na przykład w Anglii i Stanach Zjednoczonych oligarchie, które można zdefiniować jako „demokracje fasadowe,” gdzie wola większości jest usuwana na margines i często prowadzi to do praktyk „ludożerczego kapitalizmu,” tak na arenie międzynarodowej jak i w gospodarce wewnętrznej.

Niemiłosierna dla gojów, lichwa rozwinięta w tradycji Talmudu, widoczna jest w praktykach neokolonializmu, globalizmu, oraz w dzisiejszym systematycznym wyzysku biedoty w USA. Przykładem w USA jest spłacanie rachunków za służbę zdrowia, na ręce agencji ściągających zadłużenia. Agencje te natychmiast przenoszą należności takie na długi obciążone procentem składanym. Sam wynalazek procentu składanego jest wkładem lichwiarzy żydowskich w naszą cywilizację.

Biedota w USA szybko rośnie jako procent ogółu ludności, nie tylko z powodu wolnego rynku takimi rachunkami, jak należności za służbę zdrowia. Na przykład handel używanymi samochodami posłużył 6go sierpnia, 2008, w telewizyjnym dzienniku Bill’a Moyers’a, do zilustrowania sposobów żerowania na biednych w USA, gdzie wiele korporacji traktuje bardzo mało zarabiających Amerykanów, jako ?ródło wielkich zysków.

Na przykład, gdy zjawia się ubogi klient w celu kupna używanego samochodu, zostaje on wypytany o jego możliwości spłat, po czym dane te są opracowywane systemem skomputeryzowanym, tak, że sprzedawca dowiaduje się, po jakiej cenie, może sprzedać dany samochód. Cena ta musi być odpowiednia, w celu maksymalnego wyzysku kupującego. Tak ustalona cena sprzedaży ma bardzo mało wspólnego z faktyczną wartością rynkową sprzedawanego samochodu, ale jest obliczona na wydobycie maksimum gotówki z klienta i to w krótkim czasie.

W momencie, kiedy klient nie jest w stanie dotrzymać dalszych spłat, wówczas korporacja odbiera mu samochód, który w ramach tej samej procedury, jest wkrótce sprzedawany następnemu klientowi. Podobne metody na rynku nieruchomościami doprowadziły do obecnego kryzysu i chaosu gospodarczego w USA

Podobny wyzysk jest stosowany na arenie międzynarodowej, jak to opisał John Perkins (ISBN 0-452-28708-1) w 2004 roku. Autor specjalizował się w obciążaniu słabych państw nadmiernym zadłużeniem, w celu wyzysku i dominacji politycznej, drogą przekupstwa i zbrodni w celu doprowadzenia słabego państwa do bankructwa.

Perkins był zakwalifikowany do pracy jako „prowokator gospodarczy,” przez agencję wywiadu USA, National Security Agency (NSA). Został on przydzielony do niby prywatnej firmy konsultacyjnej, specjalizującej się w obciążaniu nadmiernymi długami skarbów państw, kandydatów na „republiki bananowe,” w wypadku Perkins’a.

Tak, więc na przykład w Peru korporacja międzynarodowa posługująca się „prowokatorem gospodarczym,” uzyskała obciążenie skarbu peruwiańskiego pożyczką wypłaconą firmom w USA, za budowę infrastruktury, potrzebnej do eksploatacji złóż ropy naftowej. Obecnie nowy rząd w Peru wytoczył proces o kradzież około stu miliardów dolarów tym obcym korporacjom, które za darmo wywoziły przez kilkadziesiąt lat ropę naftową i jednocześnie zanieczyściły duże tereny odchodami z eksploatacji złóż peruwiańskich.

Przez kilkadziesiąt lat rósł dług narodowy Peru, podczas gdy stopa życiowa Peruwiańczyków malała, a ludność nie miała korzyści ze zbudowanej na kredyt infrastruktury, która od początku była zaplanowana tylko dla dobra produkcji ropy naftowej. Procedura ta jest wprost z tradycji Talmudu, ale jest zupełnie sprzeczna z wartościami tradycji chrześcijańskiej.

W rezultacie możliwości realizowania wielkiego wyzysku w USA powstała, potajemnie zorganizowana „herezja amerykańska oligarchów” pod nazwą „Family” („Rodzina”). Występuje ona jako tajna niby chrześcijańska organizacja polityczna, która rekrutuje potrzebnych jej ludzi za pomocą „zebrań modlitewnych” takich jak „modlitwy przy śniadaniu,” n.p. „National Prayer Breakfast” prowadzony przez Douglas’a Coe, od 1966 roku. „Rodzina” skupia 20,000 członków kontrolowanych przez 350 kierowników, według Wikipedia. Pastor Coe jest oficjalnym pastorem Hilary Clinton, a jej mąż, jako prezydent USA, Bill Clinton, przemawiał na forum tej niby chrześcijańskiej organizacji.

Komunizm był „ludożerczym kapitalizmem państwowym” opartym na zasadach talmudu i kontrolowanym w tradycji tysiącletniego terroru rabinów, który skończył się dopiero w 19tym wieku, według profesora Izraela Shahaka. Trzeba pamiętać, że w okresie intensywnego zadłużania Polski, za czasów Edwarda Gierka, w latach 1970tych, wielu wydawało się, że nadszedł okres dobrobytu. Mało kto, zdawał sobie sprawę, jak zaciągnięte wówczas stosunkowo wielkie i nie-spłacalne długi, będą obciążać gospodarkę Polski w przyszłości. W warunkach zimnej wojny w Europie, trudno było lichwiarzom wykorzystywać Polaków tak, jak wyzyskiwali ludzi w Peru.

Dzisiejsza „herezja amerykańska” jest podobna do „herezji pruskiej” chciwych krzyżaków, zdefiniowanej przed sześciuset laty, przez rektora uniwersytetu krakowskiego, Pawła Włodkowicza. „Herezja pruska” odrodziła się w nowej formie „herezji Unii Europejskiej,” która obecnie popiera szerzenie aborcji, homoseksualizmu, rozkładu rodziny i tradycji narodowych, oraz gruntowną eksploatację gospodarek słabszych członków, na korzyść silniejszych członków Unii Europejskiej i jednocześnie czyni z Polski kraj z „ograniczoną suwerennością.”

Dzisiejszy systematyczny wyzysk mas ludzi biednych w USA, ma swój odpowiednik w Unii Europejskiej, szczególnie we takich krajach jak Polska, gdzie chaos polityczny jest zaplanowany i kultywowany, jako wypróbowane narzędzie zniewalania i wyzyskiwania narodów, a zwłaszcza rosnącej w nich warstwy ludzi popadających w coraz większą biedę. W takim układzie zależności politycznej i gospodarczej Polska musi starać się uwolnić ze zniewolenia przez „kapitalizm ludożerczy” ukrywany pod hasłami „demokracji, wolnego rynku i wolności.”

WWW.pogonowski.com
13 sierpień 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Hiroszima i Nagasaki a „Tarcza” w Polsce
sierpień 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Poland "Publically Attacked and Humiliated"
styczeń 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Atimes: Putin na prezydenta USA!Ratować USA!
luty 15, 2008
marduk
Redaktor "kadyceusz" czyli Bubel w Samoobronie
wrzesień 16, 2002
PAP
To zawsze zaczynało się od ataku na kulturę
grudzień 9, 2008
Artur Łoboda
Kolejne buble i robota dla Trybunału
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Podatki a aukcje w internecie
marzec 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Merry Christmas to you from the Holy Land!
grudzień 23, 2005
Israel Adam Shamir
Zbójeckie "prawo". Urzędnicy, czy rzezimieszki?
sierpień 16, 2004
PAP
Nieznane w Polsce sondaże dotyczące Iraku...
czerwiec 17, 2004
statystyk
Pracoseksoholizm nie jest przestępstwem..
listopad 6, 2005
Mirnal
Kto zniszczył WTC i zabił dzieci w Osetii?
wrzesień 4, 2004
Jan P. Karolak
America's Baltic Time Bomb
maj 29, 2007
przysłał ICP
Bron geofizyczna
luty 9, 2005
Polan
Metafora
maj 11, 2004
Artur Łoboda
"Złoty coraz silniej związany z euro"
styczeń 14, 2003
Artur Łoboda/PAP
"Polski" - z nazwy rząd - dba o obce interesy. Ostateczne pozbycie się polskich banków
kwiecień 20, 2006
Halina Kochalska
Obiektorzy - ludzie sprzeciwu
maj 16, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nieprzewidziane skutki w USA zmiany reżymu w Iraku
listopad 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Palestyński labirynt
grudzień 25, 2006
Ignacio Ramonet
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media