|
| Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem |
|
| |
|
| Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce |
|
| Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim |
|
| Warto posłuchać |
|
| Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych |
|
| Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi |
|
| |
|
| Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) |
|
| |
|
| Nanotechnologia w szczepionkach |
|
| PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID |
|
| Nastąpił globalny zamach stanu |
|
| Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. |
|
| Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność |
|
| Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach |
|
| PiStapo atakuje rodziny |
|
| Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje. |
|
| Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach |
|
| |
|
| Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. |
|
| |
|
| Debata ws. pandemii COVID-19! |
|
| Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni! |
|
| Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki |
|
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? |
|
| Kolejna odsłona protestów w Londynie |
|
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.
Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. |
|
| OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI |
|
| |
|
| Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii |
|
| |
|
| Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie |
|
| Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie... |
|
| Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków |
|
| Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. |
|
| Na wzór hitlerowski |
|
| Eksterminacja starszych osób w Niemczech. |
|
| Skazany za pestki moreli, B17 |
|
| Faszyzm w barwach demokracji |
więcej -> |
|
Kryzys zaufania szerzy się z USA na świat
|
|

W latach, kiedy Mikołaj Kopernik w 1526 roku przeprowadzał reformę monetarną w Polsce panował kryzys spowodowany biciem fałszywej polskiej monety przez Hohenzollernów i pogwałceniem zaufania do pieniądza. W rezultacie ludzie w Polsce nie wiedzieli, jaką wartość przedstawiają pieniądze w ich posiadaniu. Podobna sytuacja zaistniała obecnie w bankach, które potraktowały jako „dobrą monetę” i jako „papiery wartościowe” amerykańskie pożyczki hipoteczne wartości kilkuset miliardów dolarów.
Okazało się, że spekulanci handlu nieruchomościami zorganizowali szybki wzrost wartości nieruchomości w USA, w zastaw, za które to nieruchomości, banki udzielały proporcjonalne do ich nowej sztucznie poniesionej wartości, pożyczki oraz handlowały tymi pożyczkami hipotecznymi jako papierami wartościowymi pełnej nominalnej wartości.
Obecnie wynikł kryzys na światową skalę z powodu pogwałcenia zaufania i braku uczciwości ludzi, którzy zorganizowali z premedytacją handel niby „papierami wartościowymi” i wzbogacili się za pomocą „tworzenia dolarów z powietrza,” na koszt tych, którzy na rynku międzynarodowym w dobrej wierze kupili mieszaninę dobrych i zbyt ryzykownych pożyczek hipotecznych. W rezultacie wiele banków na świecie nie wie, ile faktycznie mają pieniędzy.
Płynność finansowa spada, kiedy podaż pieniądza pożyczanego z banków na kredyt, maleje. Nie jest dokładnie wiadomo, dlaczego banki centralne nie są w stanie zatrzymać spadku płynności finansowej i dlaczego spadek płynności zagraża spadkiem tempa wzrostu gospodarek na całym świecie. Niestety handel „papierami wartościowymi” pozwala na „tworzenie dolarów z powietrza.” Po pierwszej wojnie światowej Niemcy przeżyły kryzys inflacji, który doprowadził do tego, że koszt papieru i farby drukarskiej był wyższy, od wartości nominalnej drukowanych banknotów. Ostatnio w Saksonii banki przeżyły ciężki kryzys z powodu traktowania amerykańskich pożyczek hipotecznych jako „dobrą monetę.”
Poziom cen nieruchomości w USA wzrósł razem z rosnącym tanim kredytem na pożyczki hipoteczne. Pożyczki te udzielano na podstawie wzrostu cen nieruchomości i tworzyło się błędne koło do momentu, kiedy wielu właścicieli nieruchomi zadłużyło się na drugi i trzeci dług hipoteczny.
Jednocześnie pożyczki hipoteczne były sprzedawane przez banki na giełdach jako pewne lokaty kapitału. Masowe nie płacenie w USA znacznej części długów hipotecznych rozprowadzonych po giełdach światowych jako papiery wartościowe, wywołało kurczenie się kredytu udzielanego przez banki i spowodowało szerzący się spadek płynności finansowej, którego to spadku, jak dotąd banki centralne nie są w stanie zatrzymać mimo wkładania miliardów dolarów na rynek monetarny.
W księgowości swojej, banki traktowały niepewne pożyczki, jako bony lub jako pewne papiery wartościowe, nieobciążone faktycznym ryzykiem. W ten sposób banki udzielały pożyczek jak gdyby w pożyczkach hipotecznych w USA nie było ryzyka upadłości. Kredyt wzrastał w miarę wzrastającego ryzyka i banki centralne traciły orientację jak wielkie długi zostały zaciągnięte.
Dawniej banki centralne regulowały wielkość pożyczek za pomocą ograniczania pieniędzy udzielanych bankom na pożyczki, i wymagania od banków utrzymywania rezerw na każdą pożyczkę. Traktowanie pożyczek jak papiery wartościowe pozbawiło banki centralne kontroli nad ilością pieniądza ulokowanego w pożyczkach hipotecznych, które były udzielane zgodnie z oceną ludzi pod wrażeniem wielkiego wzrostu cen nieruchomości w USA i innych krajach. Banki centralne podnosiły stopę procentową, podczas gdy, długoterminowy rynek kredytowy stopę procentową obniżał.
Od sierpnia 2007 ilość pieniędzy pożyczanych drastycznie spadła we wszystkich działach gospodarki USA. Banki straciły wzajemne zaufanie, co do faktycznego ryzyka udzielanych pożyczek i nie reagują na próby podniesienia płynności finansowej strefy dolarowej przez banki centralne współdziałających państw. Obecny wzrost ostrożności i niechęć ponoszenia ryzyka przez banki jest skutkiem ponoszenia dużego ryzyka pożyczek w czasie sztucznej inflacji cen nieruchomości w USA, oraz klasyfikowania ryzykownych pożyczek jak papiery wartościowe.
Wygląda na to, że banki centrale są obecnie równie bezsilne w podnoszeniu płynności finansowej jak były w czasie zbytniego wzrostu płynności finansowej w czasie nadmiernego wzrostu wartości nieruchomości, spowodowanego spekulacjami na rynku nieruchomości w USA i traktowaniu ryzykownych pożyczek jak bony lub inne pewne papiery wartościowe.
Skutki tego stanu rzeczy są trudne do przewidzenia zwłaszcza na wypadek grożącego spadku handlu paliwem za pomocą tak zwanych „petro-dolarów.” Dalszy spadek płynności finansowej w sferze dolarowej obniży tempo wzrostu gospodarek na skalę globalną, zwłaszcza, na wypadek , załamania się kredytu w Chinach w 2008 roku, jak o tym pisze Dawid Roche, prezes firmy konsultacji inwestycji międzynarodowych w Londynie w artykule opublikowanym 14 grudnia 2007 w The Wall Street Journal pod tytułem „Globalna Maszyna Robienia Pieniędzy: Handel „Papierami Wartościowymi” Pozwala na „Tworzenie Dolarów z Powietrza.”
WWW.pogonowski.com |
|
16 grudzień 2007
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Czy Bush jest "pożytecznym idiotą" Alkaidy ?
sierpień 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
O WZGLĘDNOŚCI CIERPIENIA
kwiecień 9, 2008
Marek Jastrząb
|
Strategia dla pokoju
sierpień 25, 2008
Artur Łoboda
|
Udział Polonii w referendum
maj 2, 2003
przesłała Elżbieta
|
Co musiałoby się wydarzyć aby przyśpieszyć wybory?
czerwiec 17, 2007
Marek Olżyński
|
Wiersze to jak ptaki, wyfruwają z moich rąk
wrzesień 12, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Miłuj geja swego
lipiec 24, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Okrucieństwo Izraela w Palestynie
lipiec 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Batiuszka Putin"?
listopad 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Felieton powielkanocny
marzec 31, 2008
Dariusz Kosiur
|
Szejk z Przemyśla, czyli cicho sza idą „rzeszowiacy”
maj 5, 2006
Marek Olżyński
|
Tylko jedno pytanie
marzec 15, 2008
|
Polacy Jako "Kozly Ofiarne" Fałszywego Mitu Żydowskiego w USA
marzec 8, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
„Faszyści” i obłąkańcy
grudzień 11, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
|
Bestialstwo XXI wieku
Porywacze dzieci
kwiecień 29, 2003
Artur Łoboda
|
Trudne pytania do entuzjastow UE
lipiec 22, 2008
Goska
|
Faszystowskie elementy sądownictwa
marzec 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Procedures - sequel of 'Medallions'
wrzesień 12, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"się"
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
|
Ziemia obiecana
sierpień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
więcej -> |
|