ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
Bankructwo Ukrainy 
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
więcej ->

 
 

U progu eksplozji nuklearnych?



George Bush nie zaprzeczył sprawozdaniu Seymour’a Hersh’a (opublikowanemu teraz w miesięczniku The New Yorker), w rozmowie z dziennikarzami, że rząd Bush’a przygotowuje zastosowanie taktycznych bomb nuklearnych przeciwko Iranowi. Wcześniej, Bush wycofał USA z międzynarodowych traktatów rozbrojeniowych, w celu budowy bomb nuklearnych głębokiej penetracji, oraz oparł on obronę USA, na systemie pocisków przeciwrakietowych.


W ten sposób Bush, za namową neokonserwatystów, rozpętał wyścig zbrojeń, tak że Rosja dokonała na wigilę 2004, sprawdzianu nowego pocisku międzykontynentalnego SS-27. Pocisk ten podnosi koszt systemu pocisków przeciw-rakietowych USA, o ponad 1000 miliardów dolarów, według analityków. Tymczasem Izrael i jego lobby, wraz z ich neokonserwatywnymi sojusznikami w USA, domaga się rozbrojenia Iranu i zmiany reżymu w Teheranie, za pomocą amerykańskiej maszyny wojennej, włącznie z użyciem bomb nuklearnych, jak to osobiście potwierdził Bush.


Warto spojrzeć na astronomiczne straty w ludziach w Iranie i okolicy, w razie bombardowania tego kraju taktycznymi bombami nuklearnymi przez USA lub Izrael. Według komunikatu naukowców z Union of Concerned Scientists z maja 2005 „liczba zabitych może przekroczyć milion, oraz liczba osób zagrożonych rakiem może przekroczyć dziesięć milionów.”


Ministerstwo obrony zleciło w 2005 roku Akademii Nauk USA zbadanie skutków eksplozji bomb nuklearnych głębokiej penetracji i otrzymało odpowied?, że ponad dziesięć milionów ludzi mogłoby zginąć, jeżli eksplozje nastąpiły by w gęsto zaludnionych terenach. Wiadomo że instalacje podziemnych urządzeń nuklearnych w Irane są położone blisko miast, jak na przykład Esfahan.


Związek lekarski „Physicians for Social Responsibility” dokonał badań ryzyka stosowania broni nuklearnych do rozbijania bunkrów podziemnych w Iranie i stwierdził że atak na Esfahan spowodowałby śmierć trzech milionów osób w przeciągu dwu tygodni z powodu promieniowania i 35 milionów ludzi w Iranie, Afganistanie, Pakistanie i Indiach, byłoby narażone na intensywne rakotwórcze promieniowanie czyli chorbę „popromienną.”


Pentagon ma określenie „B61-Mod11” na bomby nuklearne, które stosują się do doktryny strategicznej rządu Bush’a opublikowanej w marcu 2006, jako „National Security Strategy of the United States,” w ramach taktyki odstraszania i zastraszania, według artykułu Walter’a Pinkus’a w Washington Post z września 2005. Broń nuklearna ma być stosowana przez USA przeciwko instalacjom nuklearnym i bunkrom podziemnym zawierającym broń chemiczną i biologiczną. Również broń ta ma być stosowana zapobiegawczo przeciwko państwom posługującym się bronią masowego rażenia, jak to stwierdził rząd Bush’a już 31go grudnia, 2001 w jego dokumencie „Nuclear Posture Review.”


Jeżeli Stany Zjednoczone użyją broni nuklearnej przeciwko Iranowi, to tym samym pogwałcą Traktat o Nierozpowszechnianiu Broni Nuklearnych, który to traktat wyra?nie zakazuje państwom uzbrojonym w broń nuklearną, atakować taką bronią państwa nie posiadające broni nuklearnej. Obecnie Iran w ogóle niema broni nuklearnych i broni takich nie jest w stanie wyprodukować w przeciągu najbliższych pięciu lat.


Fakt ten nie przeszkadza rządowi Bush’a planować nuklearny atak na Iran. Pisze o tym Matthew Rothschild w artykule „The Human Cost of Bombing Iran,” („The Progressive,” 11go kwietnia, 2006, oraz Beth Wellington w artykule z 12 kwietnia, 2006, która cytuje profesora Paul’a Rogers’a ze „Studiów pokojowych” (Peace Studies) przy University of Bradford: „Atak USA na nuklearną infrastrukturę Iranu były początkiem długiego konfliktu USA, Izraela, Libanu jak i państw nad Zatoką Perską. Atak przez Izrael wkrótce uwikłałby USA, w długotrwały konflikt. Chociaż atak Izraela i USA na Iran poczyniłby poważne szkody, ale byłby dopiero początkiem zmagań. Iran wystąpiłby z traktatu o nierozpowszechnianiu broni nuklearnych i starałby mieć broń nuklearną jak najszybciej, mimo strat i rozprzestrzeniających się walk.”


Plan neokonserwatystów stworzenia w Iraku kolonialnego terenu objętego „wolnym rynkiem” nie udał się i stworzył konflikt przeciągający się w nieskończonośc. Mimo tego konflikt w Iraku może nie zapobiec atakowi na Iran przez Izrael i USA. Konsekwencje ataku an Iran byłyby większe niż w nieudana pacyfikacja Iraku. Zamiast atakować, USA powinno rokować z Iranem, ponieważ na długą metę nie jest w stanie zapobiec posiadaniu bomb nuklearnych przez Iran.


USA może starcić szanse na pertraktacje z Iranem i nabawić się interwencji Hezbollah w Libanie przeciwko Izraelowi, rakietami o zasięgu do Haify i innych miast w północnym Izraelu. Grozi zupełne załamanie się eksportu ropy naftowej z regionu Zatoki Perskiej z Iranu, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, i Zjednocznych Emiratów jak też dużą mobilizacji w Iranie sił Gwardii Rewolucyjnej i interwencję tych sił w Iraku.



Roger spodziewa się protestów Indii, Rosji i Chin, z powodu gwałcenia zawartych przez nich długoterninowych układów energetycznych. „Czy Bush myśli, że nie ugrzę?nie w Iranie, tak jak wcześniej USA ugrzęzło w Wietnamie lub teraz w Iraku?” pyta profesor Roger.


W numerze marzec/kwiecień, 2006, prestiżowego pisma „Foreign Affairs,” autorzy K.A. Lieber i Daryl G. Press, opblikowali artykuł pod tytułem „The Rise of U.S. Nuclear Primacy,” w ktorym piszą, że rząd Busha zachowuje się tak jakgdyby planował znienacka uderzyć na Rosję i Chiny. Chyba w tym celu, rząd Bush’a powiększa arsenał nuklearny w ramach obecnego programu modernizacji „W-76” i czyni to z myślą zapobiegawczego rozbrojenia Rosji i Chin, oraz zdobycia dla USA globalnej dominacji.


Autorzy ci uważają, że obecny system obrony USA systemem pocisków antyrakietowych jest „idiotyczny.” System ten nadaje się bardziej do ofensywnej raczej niż defensywnej strategii. Natomiast autorzy ci zalecają ostrożność w eksportowaniu demokracji na siłę, w planach atakowania Iranu, żeby zapobiec budowie bomb nuklearnych, które Iran może mieć dopiero za pięć lat. Niebezpieczne są plany prewencyjnego napadania na potencjalnych przeciwników, w celu zdobycia nuklearnej dominacji nad światem.


Genarałowie amerykańscy, którzy skrycie dali informacje Seymour’owi Hersh’owi o przygotowaniach nuklearnego ataku USA i Izraela na Iran, starają się do tego ataku nie dopuścić, podobnie jak w 1945 roku wszyscy admirałowie i generałowie byli przeciwni użyciu bomb nuklearnych przez USA w Hieroszimą i Nagasaki. Jest bardzo prawdopodobne, że w końcu rząd Bush’a nie posunie się do użycia broni atomowej przceciwko Iranowi, ale samo wprowadzanie na porządek dzienny takiej możliwości, jest głeboko demoralizujące dla całego świata i może się w przyszłości przyczynić do decyzji użycia tej broni, przez jakiekolwiek państwo. Miejmy nadzieję że nie jesteśmy u progu eksplozji nuklearnych w Iranie.

www.pogonowski.com
14 kwiecień 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Ciekawe czy któryś patałach zastanowił się nad tym:
czerwiec 12, 2003
Francja przoduje w budowie elektrowni nuklearnych
marzec 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Degeneracja ustroju demokratycznego
marzec 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Krauze spotkał się z kard. Dziwiszem
październik 1, 2007
PAP
Ośmieszenie pewnego doniesienia PAP
marzec 3, 2008
tłumacz
Udana inwestycja koncernów farmaceutycznych?
sierpień 29, 2007
abstynent
Projekt "Tarczy" upada, Obama odrzuca politykę Busha
luty 8, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Bzdety : "zderzenie cywilizacji"
luty 6, 2003
PAP
Brońmy Białorusi przed Globalną Mendą!
październik 3, 2005
Rezerwy Federalnej - ?ródła jej pochodzenia, historii i obecnej strategii
czerwiec 30, 2008
Wiersze to jak ptaki, wyfruwają z moich rąk
wrzesień 12, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Retrospekcja, czyli rzecz o...
maj 2, 2006
Marek Olżyński
Minister Izraela: "Musimy być częścią Unii Europejskiej i NATO"
styczeń 4, 2007
BIBUŁA - pismo
Gdy brakuje antysemityzmu, należy go samemu wykreować: Żydówka sama namalowała sobie swastyki na drzwiach
listopad 9, 2007
bibula
Tajna broń HAARP, czyli metafizyka ludzkiej głupoty
luty 13, 2005
Marek Głogoczowski
Budowanie moralności w przyszłym Państwie Polskim
czerwiec 19, 2004
Żydzi nie są narodem wybranym
maj 14, 2008
Łyżwiński na prezydenta.
grudzień 11, 2006
Jan Lucjan Wycislak
Ostatnia szansa, by razem skruszyć opór Unii
listopad 17, 2002
PAP
Perspektywy Rozwoju Gospodarczego Chin
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media