ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
więcej ->

 
 

Jak na klawikordzie

Felieton na dziś...

Jak na klawikordzie

Patrząc z boku na nasze podwórkowe organizacje polonijne wysnuć można smutny wniosek, że jesteśmy narodem, który nie miał gdzie uczyć się niezależnej polityki, któremu z wielkim trudem przychodzi wydać z siebie działaczy, czy społeczników zdolnych do budowania consensusu, szukania ugody, do porozumienia w imię wspólnej sprawy. Mój żydowski kolega, pół żartem pół serio twierdzi, że skakanie sobie do oczu Polacy "wysysają z mlekiem matki" i dlatego nie potrafią się sami rządzić... Ambicje biorą górę nad interesem publicznym, chęć pokazania, że "moje musi być na wierzchu" niweczy jakąkolwiek możliwość wspólnej pracy, napompowane ego odrywa od realiów, prowadząc do psychicznej masturbacji.
Z własnego doświadczenia wiem, że prawiąc takim ludziom komplementy można na nich grać, jak na klawikordzie. Po prostu, nie mają wbudowanych żadnych barier przed zastosowaną instrumentalnie manipulacją "dobrym słowem". Polak taki puszy się i nadyma, a następnie zachowuje jak pajacyk pociągany za sznurki.
Tego wszystkiego można się oduczyć. Wbrew przytoczonej opinii kolegi, nie sądzę byśmy byli genetycznie skażeni pieniactwem i społeczną głupotą. Aby się wyrwać z chocholego tańca potrzebne nam jest lepsze wychowywanie dzieci i częstsze moralizowanie. Potrzebne jest wreszcie wyizolowanie i wyśmiewanie tych wszystkich biało-czerwonych pawi, które za byle garść soczewicy zwijają ogon i potulnie dziobią z ręki chlebodawcy.
Wreszcie zaś, co może najważniejsze, potrzebne jest abyśmy się interesowali życiem polonijnym. Jest wiele do zrobienia. Jak widać, nasza kanadyjska wielokulturowość prowadzi do etnicznej solidarności silnych nacji. My również możemy skorzystać z takiej taktyki. Trzeba tylko chcieć; trzeba tylko się zorganizować; trzeba tylko kiwnąć palcem w bucie, zamiast bezustanne "nadawać" i psioczyć.
To, że można coś uzyskać widać na przykład po działaniach grupy ludzi z KPK, którzy zajmują się reagowaniem na antypolonizmy w mediach. Jest to praca żmudna i niewdzięczna, ale wszystkim nam nadzwyczaj potrzebna. Mamy bowiem do czynienia z celowym zakłamywaniem najnowszej historii i podkopywaniem nam korzeni.
Dawno temu proponowałem już na tych łamach, aby wydać tu w Toronto "polską" kartę kredytową, która pozwalałaby na finansowanie różnego rodzaju akcji polonijnych (nie tylko festynów i piknikowych popijaw). Pieniądze leżą na ulicy, a ów prosty pomysł nadal jest niewykorzystany. Chodzi o darmową kartę kredytową (tu następuje ukłon w stronę Credit Union św. Stanisława i św. Kazimierza), która przy każdym zakupie dokonym przez właściciela odprowadza - powiedzmy 2 proc. - na konto jakiegoś polskiego funduszu. Jest to praktykowane w USA, można to zrobić tutaj, a sam chętnie nosiłbym w portfelu piękną złotą wizę z białym orłem w koronie, która za każdym "machnięciem" dawałaby na zbożny cel realne dutki.
Mówię: pomysł jest to banalny. W moim kościele w Mississaudze zbiera się w ten sposób punkty Zellersa - to znaczy każdy wierny przy okazji zakupów w sklepach sieci przekazuje automatycznie dotację na konto kościoła z punktów, które sam zarobił.
W każdym razie, Drogi Czytelniku, nie bąd? zawistny, nie zazdrość, bogać się jak najszybciej i nie odwracaj plecami od braci rodaków. Tylko razem możemy tu stanowić siłę, która pozwoli zabezpieczyć interesy polityczne i społeczne.
***
A to ci dopiero...
Przeczytałem w polskim PAP-ie oświadczenie p. Sobockiego, miłościwie nam panującego prezesa Kongresu Polonii Kanadyjskiej, popierające przystąpienie Polski do Unii Europejskiej... i mnie zamurowało.
KPK "nominalnie" reprezentuje nas wszystkich. Z tego co widzę wokół, to ludzie są podzieleni pół na pół w opiniach. Rzeczą rozsądną byłoby więc wydanie oświadczenia, nawołującego do "przemyślanej decyzji" - czy czegoś w tym rodzaju. Opowiadanie się po jednej stronie nie przystoi organizacji "parasolowej" mieniącej się naszą reprezentacją.
Na dodatek, oświadczenie zostało natychmiast wykorzystane propagandowo przez zwolenników unijnego kołchozu (może taki był jego cel) - tytuły doniesień grzmiały: "Polonia kanadyjska popiera wejście do UE". "Kocham" takie generalizacje i z niecierpliwością czekam na wyniki bliskiego już głosowania. Ciekawe, ile osób posłucha p. Sobockiego?
***
SARS nie posłuchał polityków, nie przejął się tym, co piszą w gazetach, całkowicie ich zignorował. Taka z niego bezczelna bestia. Wszystko wskazuje więc na to, że mamy SARS-a na stałe. Jeśli bowiem zaSARSieni ludzie tygodniami chodzili luzem, jeśli kichali, prychali i kropelkowali na innych, to ja jestem święty turecki, jeśli SARS nie przeskoczył na dziesiątki kolejnych osób. Część nie zachorowała, część miała lekką grypkę, część jednak przekazała bakcyla współobywatelom.
Trzeba będzie z tym żyć. W końcu, jako cywilizacja, żyliśmy już z gru?licą, syfilisem, czarną ospą i innymi tryprami w czasach, kiedy były to dolegliwości kończące się niemiłym zejściem z tego padołu. Dopiero antybiotyki i szczepionki rozbisurmaniły ostatnie pokolenia. Do czasu AIDS wydawało się, że jesteśmy panami stworzenia. Teraz SARS grzecznie sprowadza nas na ziemię, pokazując przy okazji indolencję władz sanitarnych, krótkowzroczność polityków i brak charakteru "przemęczonych" pielęgniarek. Ciekawe, ile służby zdrowia uciekłoby nam ze szpitali, gdybyśmy mieli epidemię - powiedzmy - eboli. Chyba musielibyśmy sami kopać własne groby...
A propos choróbsk przytoczę na koniec internetową anegdotę: Otóż, Drogi Czytelniku, czy doradzałbyś kobiecie usunięcie ciąży, gdyby miała już ośmioro dzieci, z których czworo jest głuchych, troje nienormalnych, a ona sama ma syfilis?
Jeśli odpowiedziałeś "tak" na to pytanie - to właśnie "wyrezałeś" Beethovena.
Miłego weekendu


1 czerwiec 2003

Andrzj Kumor 

  

Archiwum

Gotowa salwa odwetowa Iranu, 11,000 rakiet
październik 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Wypedęenie Niemców ???
lipiec 16, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Szowiniści przeciw UE
marzec 25, 2004
PAP
Zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich Rodaków
grudzień 26, 2006
zaprasza.net
Towarzysz Berman i jego partia
kwiecień 13, 2004
Kara dla amerykańskiego zwyrodnialca
listopad 20, 2006
LBC
Światowy Dzień Chorego 2005 r.
luty 11, 2005
Adam Sandauer
Ameryka to zadupie !!!
marzec 15, 2007
P. I.
"Och, Zyta" KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
wrzesień 12, 2002
SOBCZAK & SZPAK http://www.angora.pl
Cale w celi
styczeń 30, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Statuetka dla Polańskiego Złoty Liebling
grudzień 4, 2006
Sebastian Pasławski
Czechy kończą swój symboliczny udział w bandyckich wyprawach. Wstyd?cie się, Polacy!
grudzień 20, 2008
tłumacz
Arktyczne Rezerwy Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego
luty 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Terror jako pojęcie, jest inaczej widziany w USA, niż innych krajach
wrzesień 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska oskarżana o szowinizm
styczeń 19, 2006
PAP
WOBEC CZASU IDZIEMY Z MGَ BEZ SUKCESU.
listopad 22, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Dyplomata Protestuje Przeciwko Torturom
luty 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Buchanan’s false image of Hitler in to the “Unnecessary War.”
lipiec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Poprawny Kandydat na Prezydenta John McCain
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
W pogoni za pewnym zyskiem, czyli "gospodarka" spekulacji
lipiec 5, 2002
Zbigniew Żukowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media