|
| "Służę ludziom, nie instytucjom" |
|
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!
|
|
| Ubezpieczenie od szczepień na kowida |
|
| Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. |
|
| Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego |
|
| Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią |
|
| OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI |
|
| |
|
| Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej |
|
| 5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika |
|
| Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój |
|
| Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko! |
|
| Konzentrationslager Fuehrer |
|
| Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa |
|
| 5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy |
|
| |
|
| Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego |
|
| Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice |
|
| Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów |
|
| Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| "Babcia Kasia" |
|
| Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek |
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców |
|
|
|
| Veto dla Funduszu Zadłużenia! |
|
| Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. |
|
| Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków |
|
| |
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca |
|
|
|
| Ameryka: Od Wolności do faszyzmu |
|
| Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. |
|
| "Górale to męczą konie" |
|
| Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. |
więcej -> |
|
Spadek wartości dolara
|
|

Skutki spadku wartości dolara widać w zainteresowaniu zagranicznych inwestorów w zakupie nieruchomości i przedsiębiorstw w USA. Jednocześnie banki amerykańskie poszukują inwestycji kapitałów zagranicznych, oferując spadek cen w przeliczeniu na obcą walutę, jak również stosunkowo stabilną sytuację polityczną w, oraz gwarancje nominalnych wartości bonów skarbowych, dzięki monopolowi Waszyngtonu w drukowaniu nieograniczonej ilości dolarów.
Stabilna sytuacja polityczna w USA, opiera się w dużej mierze na systemie poprawności politycznej i potulnego społeczeństwa, które daje sobą manipulować w systemie wyborczym, w którym ludzie, dla świętego spokoju, nie protestują przeciwko niewytłumaczalnym rozbieżnościom, między wynikami sprawdzianów i sondaży opinii głosujących, a ogłoszonymi wynikami wyborów, jak to się stało w prawyborach w New Hampshire, gdzie najlepsza dla Żydów, kandydatka Hilary Clinton, niespodziewanie wygrała, po klęsce w stanie Iowa.
Naturalnie wielu zdaje sobie sprawę, że nawet uzdolnieni uczniowie gimnazjów, potrafiliby „regulować” maszyny do liczenia głosów, tak żeby otrzymać pożądane wyniki. Jedyne znane mi lekarstwo na ten stan rzeczy, polega na wymaganiu drukowanego kwitu, dla głosującego, jak i dla komisji wyborczej tak, żeby można dokonać sprawdzianów wyników głosowania na podstawie przeliczenia kwitów posiadanych przez tych, którzy oddali głosy. W czasie, kiedy głosujący odchodzą od elektronicznych maszyn zbierających głosy, bez jakiegokolwiek kwitu, to sprawdzian jest niemożliwy, co wielu kwestionuje wobec dużej różnicy w wynikach podawanych przez maszyny i w wypowiedziach ludzi bezpośrednio po oddaniu przez nich głosów.
Ostatnio takie instytucje jak Citigroup Inc. i Marrill Lynch & Co., inwestowały miliardy dolarów, od zagranicznych inwestorów, zwłaszcza na rzecz rządowych funduszy inwestycyjnych z państw Bliskiego Wschodu, które ostatnio zainwestowały 27 miliardów dolarów w USA. Tak duże inwestycje mogą natrafić na trudności z powodu kontroli obcych inwestycji na terenie USA, zwłaszcza w roku wyborów prezydenckich, oraz poniesionych strat z powodu niedawnych spekulacji długami hipotecznymi. Zanosi się na obniżenie dochodów inwestorów amerykańskich z udziałów w bankach w USA, których akcje na giełdzie nowojorskiej spadły w cenie o 50% w czasie ostatnich 52 tygodni.
Zmniejszenie dochodu udziałowców przez zarząd Citigroup Inc. nastąpiłoby po zapewnieniach, że bank ten nie zmniejszy dochodu udziałowców w formie regularnych dywidend, które ostatnio zostały obniżone przez większość banków, z powodu strat na spekulacjach wartości nieruchomości w USA i udzielania bardzo ryzykownych pożyczek hipotecznych. Ten stan rzeczy odbija się na dodatkowych wynagrodzeniach rocznych, w formie udziałów dla dyrektorów i pracowników banków. W rezultacie, żeby uniknąć destabilizacji i rezygnacji wielu urzędników Merril Lynch daje wczesne wypłaty dodatkowych wynagrodzeń rocznych, swoim pracownikom.
Sprzedaż udziałów w bankach amerykańskich zagranicznym inwestorom „rozwadnia,” czyli zmniejsza wartość posiadaną przez dotychczasowych inwestorów i w ten sposób odbywa się zmniejszanie stanu posiadania inwestorów USA, na rzecz inwestorów zagranicznych. W ten sposób w czasie globalizacji powoli spada wartość amerykańskiego majątku narodowego. Tak więc, podczas gdy mnoży się mała grupa inwestorów, którzy budują miliardowe fortuny na taniej roboci?nie w Azji, amerykańska klasa średnia traci, w miarę eksportu miejsc pracy, ponieważ w USA płaca w produkcji jest o 40% wyższa, niż płaca w stale rosnących usługach.
Masowe zbrodnie władz Izraela, popełniane na Arabach w Palestynie, utrudniają kultywowanie dobrych stosunków USA z państwami Bliskiego Wschodu, z powodu istnienia osi USA-Izrael. Tak na przykład w dziale „Polityka i Gospodarka” w The Wall Street Journal z 11go stycznia, 2008, jest sprawozdanie pod tytułem: „Bush Wobec Oburzenia Arabów: Zła Opinia o Prezydencie Bush’u w Czasie Jego Podróży na Bliskim Wschodzie.”
W artykule tym opisane jest jak Arabowie potępiają Busha za zbrodniczy napad na Irak i za pomoc dla Izraela, w czasie ostatniego napadu Izraela na Liban. W wyniku kadencji Bush’a sytuacja na Bliskim Wschodzie pogorszyła się, według Paul’a Salem’a, dyrektora „Fundacji Carnegie, Na Rzecz Międzynarodowego Pokoju na Bliskim Wschodzie.” Neokonserwatyści obiecywali, że nafta Iraku od razu pokryje koszty napaści na Irak. Zamiast tego skarb USA ma rekordowe długi.
Trockiści nowojorscy, nawróceni na radykalny syjonizm stworzyli neokonserwatywny program Bush’a, w którym wymienili „wojnę permanentną o komunizm” na obecną wojną permanentną o ich wersję „demokracji,” przy jednoczesnej hegemonii Izraela od Nilu w Egipcie do Eufratu w Iraku. Napad Bush’a na Irak, pod hasłem „Iraqi Freudom,” miał dać okazję syjonistom do stworzenia w Iraku, modelu demokracji fasadowej, manipulowanej przez oś USA-Izrael.
Natomiast państwo Arabów palestyńskich ma torować drogę do pokoju Żydów z Arabami na wzór getta w Warszawie, które nie mogło zagrażać bezpieczeństwu Niemiec. Tymczasem nawet marionetkowy rząd w okupowanym Bagdadzie, jest bardziej przyjazny Teheranowi niż Waszyngtonowi. Jednocześnie Iran zagrażany atakiem osi USA-Izrael, wykazał się potencjałem salwy odwetowej, która mogłaby obrócić Izrael w teren skażony radioaktywnie, przez rozbicie elektrowni nuklearnych oraz izraelskiego arsenału nuklearnego. W tej sytuacji Iran stał się regionalną super-potęgą, mimo monopolu nuklearnego Izraela.
Po pięciu latach okupacji Iraku i prowokacji wzajemnych walk sekty sunnitów i szyitów, Irak stał się terenem powstań radykalnych islamistów, walczących za pomocą terroryzmu. Nawet gazeta dominowanego przez oś USA-Izrael rządu w Libanie, As-Safir, twierdzi: „Demokracja na Bliskim Wschodzie obecnie należy do przeszłości. Nikt nie wierzy Bush’owi, który doprowadził Bliski Wschód do chaosu, w którym nie może istnieć żadna demokracja.”
Bush nadal stara się odizolować Iran i blokuje możliwości sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego z Iranu do Europy, co szkodzi Europie, która coraz więcej paliwa musi kupować z Rosji. Twierdzi on, że Iran zagraża możliwością zbudowania za kilka lat broni nuklearnych, podczas gdy przemilcza on fakt, że duży arsenał nuklearny Izraela, faktycznie destabilizuje cały Bliski Wschód.
Rząd Bush’a jest zdumiony faktem że Iran skutecznie broni się w Libanie, za pomocą finansowania Hezbollah, oraz w Iraku za pomocą szyickich partii politycznych i Wojska Mahdi dowodzonego przez Moqtada Al-Sadr’a. Jednocześnie Arabia Saudyjska zaprosiła prezydenta Iranu Mahmoud’a Ahmadinedżad’a na oficjalną pielgrzymkę do Mekki, podczas gdy Egipt przeprowadza rokowania w sprawie normalizacji stosunków dyplomatycznych z Iranem.
Farnaz Fassihi podsumowuje skutki polityki Bush’a na Bliskim Wschodzie za pomocą cytaty przysłowia perskiego, w wyżej wspomnianym artykule: „Chcieli poprawić człowiekowi brwi, ale zamiast tego oślepili go.” Opinia ta jest popularna w Teheranie. Tak zwane rokowania pokojowe w Palestynie, uważane są za „zasłonę dymną” ekspansji Izraela przy pomocy USA. Rola Bush’a jest widziana jako nieuczciwego rozjemcy w Palestynie, rozjemcy reprezentującego interesy radykalnych syjonistów, którzy rządzą w Izraelu.
Wizyta Bush’a na Bliskim Wschodzie jest ?le widziana przez Arabów, którzy uważają, że Bush nie ma zamiaru być sprawiedliwy wobec Arabów i służy interesom Izraela. Mustafa Bakiri, poseł do parlamentu w Kairze jest tego zdania i planuje protest przeciwko wizycie Bush’a na zje?dzie Syndykatu Dziennikarzy, w tydzień po wyje?dzie Bush’a. W Bahrajn, studenci uniwersyteccy planują protest przeciwko polityce i wizycie Bush’a w przyszłym tygodniu, według artykułu „Bush Wobec Oburzenia Arabów: Zła Opinia o Prezydencie Bush’u w Czasie Jego Podróży na Bliskim Wschodzie.” Nic dziwnego, że wartość dolara spada na rynku międzynarodowym, podczas gdy koszty pacyfikacji Afganistau i Iraku zadłużają skarb USA na setki miliardów dolarów.
WWW.pogonowski.com |
|
11 styczeń 2008
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Ze względów praktycznych ........
marzec 8, 2009
Artur Łoboda
|
Przypomnienie
lipiec 20, 2006
Artur Łoboda
|
SLD - KAWIOROWA "LEWICA" JH
listopad 23, 2002
JH
|
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" - Rozdział 12
kwiecień 21, 2006
Tłumaczył: Roman Łukasiak
|
Kilka słów prawdy o bezrobociu
marzec 17, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Myśleli że to pododdziały bratniej Al-kaidy. Tylko pozorowali walkę...
luty 24, 2004
czytelnik
|
Inna sekta wyznania biznesowego
lipiec 8, 2006
Magdalena Kursa
|
Czy głupie prawo to jeszcze prawo?
styczeń 27, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Jak walczy libański ruch oporu
sierpień 16, 2006
z-m-k
|
To bylo ludobójstwo
marzec 15, 2003
Adam Kruczek
|
Polski rząd wyraził dziś zgodę na podpisanie Traktatu Akcesyjnego z Unią Europejską.
kwiecień 8, 2003
|
„Wojna Przeciwko Terrorowi” nie działa tak jak „Zimna Wojna”
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Poletko Pani Kamińskiej
luty 27, 2009
Bożena Sawa
|
Czy "przedszkolanka" i Izrael Nabawi Swiat Wojny z Iranem?
kwiecień 1, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czego nie zdziałał w Stanie Wojennym to realizuje w TVN
grudzień 20, 2006
PAP
|
Masoni i cykliści 2. Kwaśniewski wkracza do akcji
grudzień 27, 2002
zaprasza.net
|
Powikłana logika epoki nuklearnej
marzec 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Stalexport chce przenieść na spółkę zależną koncesję na A4
sierpień 20, 2002
PAP
|
Bzdety :
"zderzenie cywilizacji"
luty 6, 2003
PAP
|
Ograniczona demokracja w USA
sierpień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|