|
| Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS |
|
Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). |
|
| Montanari: Szczepionka to wielki przekręt |
|
| Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. |
|
| Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji |
|
| O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji |
|
| Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu |
|
| |
|
| Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r |
|
| "Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. |
|
| "Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki |
|
| |
|
| Ameryka: Od Wolności do faszyzmu |
|
| Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. |
|
| 5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy |
|
| |
|
| Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej |
|
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
|
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| Los Angeles - piekło na ziemi |
|
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
|
|
| Wygadał się |
|
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." |
|
| Patriotyzm |
|
| Piosenka Lecha Makowieckiego |
|
| Ukraińcy umierają walcząc z Rosjanami w interesie żydowskich włascicieli Ukrainy |
|
| |
|
| Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany? |
|
| Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”. |
|
| Jak to jest z kowidem na Florydzie? |
|
| |
|
| Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu |
|
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.
Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.
Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... |
|
| Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową |
|
| Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. |
|
| W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło |
|
| Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 |
|
| Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach |
|
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!
|
więcej -> |
|
Balcerowicz jednak powraca
|
|

Były prezes NBP, Leszek Balcerowicz, został wybrany na przewodniczącego Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich - podano w komunikacie TEP.
Balcerowicz zastąpił Jana Winieckiego, którego kadencja dobiegła końca. "Profesor Balcerowicz zapowiedział, iż chciałby wzmocnić realizację statutowych celów Towarzystwa: rozwijać nauki ekonomiczne, krzewić wiedzę ekonomiczną i wyjaśniać zjawiska gospodarcze współczesnego świata" - napisano w komunikacie.
Przypomnijmy że kadencja prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Leszka Balcerowicza upłynęła 10 stycznia br.
W 2001 roku były on wicepremier i minister finansów zastąpił na tym stanowisku Hannę Gronkiewicz-Waltz. Prof. Balcerowicz był jedną z pięciu osób na liście potencjalnych kandydatów, ogłoszonej w listopadzie 2000 r. Prezydent Aleksander Kwaśniewski wybierał spośród - Balcerowicza, Marka Belki, Dariusza Filara, Andrzeja Sławińskiego i Jerzego Stopyry. Ostatecznie, po konsultacjach z klubami parlamentarnymi i wbrew stanowisku SLD, prezydent zaproponował Sejmowi kandydaturę Balcerowicza. 22 grudnia 2000 roku Sejm, stosunkiem głosów 226:214, wybrał Balcerowicza na stanowisko szefa banku centralnego.
Od 1 maja 2004 roku, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, wszedł w skład Rady Ogólnej Europejskiego Banku Centralnego.
Przed objęciem funkcji prezesa NBP, od pa?dziernika 1997 do czerwca 2000 roku, Balcerowicz był wicepremierem i ministrem finansów w rządzie koalicji AWS-UW. Ustąpił po wycofaniu się Unii Wolności z koalicji.
W rządach Tadeusza Mazowieckiego i Jana Krzysztofa Bieleckiego (od września 1989 do grudnia 1991 roku) był wicepremierem i ministrem finansów.
Balcerowicz uważany jest za autora reform strukturalnych, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę równowagi wewnętrznej, zahamowania hiperinflacji, stabilizacji kursu walutowego i wzrostu gospodarczego. Tzw. Plan Balcerowicza umożliwił rozpoczęcie programu reform. W ciągu półtora roku zdławiono hiperinflację - z poziomu 685,8 proc. (1990) do 60 proc.
"Plan Balcerowicza" często utożsamiany jest z transformacją ustrojową w Polsce, a ponieważ stosunek społeczeństwa do transformacji jest silnie zróżnicowany, podobnie jest z oceną Balcerowicza. Jak wynika z grudniowego badania CBOS, ustępującemu szefowi banku centralnego ufa 33 proc. ankietowanych; 37 proc. Polaków mu nie wierzy.
Politycy i eksperci chwalą Balcerowicza za niską inflację i mocną złotówkę. Inni zarzucają mu zaś, że jego polityka antyinflacyjna hamowała wzrost gospodarczy. Powstały już w 1990 roku slogan "Balcerowicz musi odejść" przez wiele lat wykorzystywany był m.in. przez Samoobronę.
Balcerowicz urodził się 19 stycznia 1947 roku w Lipnie, ma żonę i troje dzieci. Jest profesorem Szkoły Głównej Handlowej, dawnej SGPiS, gdzie ukończył Wydział Handlu Zagranicznego w 1970 roku i od tej pory pracuje naukowo, zajmując się międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi oraz problematyką systemów gospodarczych.
W czasach PRL Balcerowicz
kierował m.in. zespołem młodych ekonomistów, którzy przygotowali kontrprogram wobec oficjalnej reformy gospodarczej, postulujący konieczność zmian strukturalnych w przemyśle i urynkowienie gospodarki, uznany przez władze za zbyt radykalny w latach 1978-81. Z PZPR wystąpił w grudniu 1981 roku. Po powstaniu "Solidarności" był członkiem rady ekspertów ekonomicznych związku. Opracował m.in. projekt łagodnego przejścia z gospodarki planowej do gospodarki pół-wolnorynkowej opartej na samorządach pracowniczych.
W 1974 r. uzyskał tytuł MBA w St.John's University w Nowym Jorku, a w 1975 r. obronił pracę doktorską w SGPiS. Przebywał na stażach naukowych m.in. w University of Sussex (1985) i w Uniwersytecie w Marburgu (1988). W pa?dzierniku 1992 r. został profesorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a rok pó?niej kierownikiem Katedry Międzynarodowych Studiów Porównawczych.
Wykładał m.in. na uczelniach w Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, na Węgrzech, w Szwecji, Japonii, Czechach, Indiach, we Włoszech, na Ukrainie, Litwie i w Stanach Zjednoczonych.
Od kwietnia 1995 roku był szefem UW.
W połowie grudnia zastąpił go Bronisław Geremek. W wyborach parlamentarnych we wrześniu 1997 uzyskał najlepszy wynik w okręgu katowickim, zdobywając ponad 91 tys. głosów.
W latach 1992-2000 przewodniczył Radzie i Radzie Naukowej Fundacji Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE. Jest członkiem: Europejskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Towarzystwa Ekonomistów Polskich.
Autor ponad 50 publikacji naukowych w kraju i za granicą. Doktor honoris causa m.in. uniwersytetu w Aix-en-Provence we Francji, Szkoły Handlowej Uniwersytetu DePaul w Chicago, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Abertay w Dundee w Szkocji i Uniwersytetu Ekonomicznego w Bratysławie.
Był "Człowiekiem Roku 1991"
wybranym w ankiecie tygodnika "Wprost", jest laureatem nagrody im. Ludwiga Erharda z 1992 roku. Otrzymał nagrodę brytyjskiego magazynu "Euromoney" dla "Ministra Finansów Roku" w 1998 roku, nagrodę Przywództwa Transatlantyckiego w styczniu 1999 roku i nagrodę im. Friedricha von Hayeka 2000 roku.
W 2004 r. brytyjski miesięcznik "The Banker" przyznał Balcerowiczowi tytuł bankiera roku w kategorii banków centralnych Europy; w pa?dzierniku wyróżniony został nagrodą Emerging Markets Awards dla najlepszego prezesa banku centralnego w Europie Środkowowschodniej. W 2005 r. został odznaczony Orderem Orła Białego.
Ustępujący szef banku centralnego jest postrzegany jako zwolennik polityki antyinflacyjnej.
Podsumowując swoją sześcioletnią kadencję na stanowisku szefa NBP, Balcerowicz powiedział, że "Polska może z dumą mówić, iż ma mocny i kompetentny bank centralny". Jak dodał, w minionych latach zakończono proces uzdrawiania pieniądza i o ile Rada Polityki Pieniężnej pierwszej kadencji obniżyła inflację, to obecna RPP ustabilizowała jej poziom.
|
|
2 marzec 2007
|
|
INTERIA.PL/PAP
|
|
|
|
Testament Jozefa Mackiewicza
sierpień 29, 2008
...
|
Zmarł gen. Antoni Heda-Szary
luty 16, 2008
PAP
|
Czy Kanał Panamski Będzie Powiększony?
kwiecień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Manifestacja przeciwko polityce Unii wobec Izraela
grudzień 13, 2002
PAP
|
Bredzenie psychopaty. "Balcerowicz: Do strefy euro najlepiej w 2007 roku"
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda
|
Rosja ma nową ideę
listopad 30, 2007
Igor Panarin
|
Kres rządu Millera bliski.
styczeń 9, 2003
Piotr Mączyński
|
Dwa cmentarze
lipiec 27, 2004
Wiesław Jacek Jastalski
|
Zabójstwo ośmieszone
listopad 18, 2007
Artur Łoboda
|
Dwie miary
luty 3, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
AMERYKAŃSKIE IDEOLOGIE GLOBALNEGO PODBOJU
luty 7, 2005
dr Marek Głogoczowski
|
Licytacja?
sierpień 3, 2002
Andrzej Kozioł
|
Kto i dlaczego dusi rozwoj darmowej energi
marzec 9, 2007
kruzoe
|
Cyrk w cyrku
wrzesień 17, 2004
|
Odwrócona logika
sierpień 17, 2008
wp.pl
|
Brońmy integralności terytorialnej mordowanej Serbii !!!
luty 19, 2008
w.w.
|
Polityka na Kaukazie
listopad 25, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich otrzymał od władz Gdańska prawo własności do działki w mieście o powierzchni ponad 3,6 h
wrzesień 6, 2007
Interia, PAP
|
Ciekawe czy któryś patałach zastanowił się nad tym:
czerwiec 12, 2003
|
Antypolonizm żydowski to nic nowego...
czerwiec 30, 2003
Mirosław J. Wiechowski
|
więcej -> |
|