ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
więcej ->

 
 

Gdzie są profesorowie z dawnych lat ?



GDZIE Sˇ PROFESOROWIE Z DAWNYCH LAT…?



A tam niedaleko za stodołą samuraj Kaisutsap na fujarze gra.

Obala mity o czarnej Ewie, która murzynowi nie oddała się…

- Co za skandal w Europie ? Sęki pękają na samą myśl !

(fragment wiersza „Szoruj mała, szoruj…” – Z.J.P.)



Motto: „Czy to nasza wina, że prawda jest parszywa, ale przecież tylko ona nas wyzwoli”! – Ala



No i do roboty Zygmuncie, Polska czeka !

Ale pytam się, w której Polsce ja jestem ?



Czasem potrzeba taka, wejść za front do wrogów. Zaglądam na portal „Gazeta.pl” dzień po 11 Listopada, a tam proszę (same niewinności na balu), bo wojna o Józefa Piłsudskiego w Niemczech. Jednak zafrapował mnie głos „zbiggora”, bo pisze konkretnie:

„Czy niektóre komentarze piszą tu normalni ludzie czy poplecznicy sowieckiej republiki rad. Czy po Powstaniu Warszawskim zostały tylko same szuje i komunistyczne smalcowniki. Biedna Rzeczpospolita z takimi obywatelami”.



Są też przenajróżniejsze metafory, jak choćby: „Inteligencja jest jak prostytutka” albo „Lewacy, kim by nie byli, przede wszystkim dbają o własne dupy”. No i kabarecik leci dalej, wystarczy tylko podyktować tekst i opiniodawcy biegną niby do celu a nie ma mety. Bo nie może być żadnej mety…



Oto portal „Pardon” zamieścił bardzo prowokacyjny tekst, że to niby, (a może na niby) mordercami są Polacy, zaznaczam tylko – nie ma innych narodowości, tylko Polacy. Medeksza, podobno „Medeksza” Łukasz postarał się – i dać mu za to medal Lenina ! Tekst był opublikowany w przeddzień Święta Niepodległości Polski, żeby w tym dniu Polacy się posprzeczali do woli. Mój zapis długo chyba nie spoczął w wątku pod nazwą „Skomentuj artykuł”, bo go nie mogę znale?ć, zatem gospodarz nie wytrzymał napięcia. Ale mam kopię. Podaję szyfr:

Pardon – „Urodzeni mordercy” A.D. 1944.



Czy my nie zeszliśmy już na psy…?!



Tak, „jesteśmy narodem morderców”, nikt inny tylko my…



Nie ma innych morderców w Europie.

Nie ma innych morderców w Azji.

Nie ma innych morderców w Afryce.

Nie ma innych morderców w Australii.

Nie ma innych morderców w Ameryce Północnej.

Nie ma innych morderców w Ameryce Południowej.

W ogóle nie ma nigdzie morderców, tylko my, my NARÓD – POLACY, wciąż mających opiekunów z zewnątrz, jesteśmy mordercami świata !!!



Od autora: Jak czytam takie mądre rzeczy, to mi się kupę chce,

(na te „mądrości”)!

Aż dziwię się, bo jeśli Polacy są (takimi-tymi) „mordercami”, to po co się do Polski tak poprzyklejali, szczególnie dobrani…? (11.11.2008)



Ps. Ale nie, jestem, jestem, nie zlikwidowali mojego wpisu.



Skaleczona rana słowiańskiej krainy



Mądry człowiek ten Artur Łoboda. Nie znamy się, jedynie korespondencyjnie, ale nie jest on tuzinkowym gościem. Często swymi felietonami – u siebie – na portalu „Zaprasza.net” opisuje i prowokuje. Ale to jest prowokacja intelektualna. Ostatnio napisał taki temat pt. „Wszystkowiedzący znają odpowiedzi na wszystkie pytania”. A zatem zwykły człowiek z ulicy, nie jest w stanie przyjąć takowej konkurencji myślowej. I tu można byłoby wyjąć z tego jego tekstu tę ważną myśl: „Dzielą się wspólnie łupami – odgrywając przed gawiedzią spektakle patriotyczne”. Chodzi akurat tu o Rosję, ale jak czytałem ten tekst to wcale nie jest to dalekie od Polski. Bo, robimy sobie najróżniejsze spektakle, fety, ogniki w niebo, orkiestry, sylwestra na powietrzu, tak by się wydawało, że prawie wszystko jest w porządku, a tu bum, ktoś „pożyczył” sobie 8 milionów złotych, tam gdzieś dalej za stodołą znowu jakiś prezesik „pożyczył” sobie kilka milionów. I ten i tamten i ci i tamci – to chyba są oni patriotami…!!!



Kiedyś sobie tak myślę, bo moja profesja to „Myślenie”, proszę mi wierzyć, ale tak daleko zaszedłem w tym myśleniu, że teraz pierwszy raz to powiem publicznie. Otóż przez cały okres komunistycznej PRL – gdzie natłok różnych frakcji „politycznych” był z różnymi pochodzeniami i nacjami, to mówię poważnie, wszyscy złodzieje, którzy w tym okresie 45 lat siedzieli w więzieniach to nie okradali Polski – (bo jej nie było), a okradali oni okupantów, szczególnie Rosję sowiecką ! Bo kto był… gospodarzem ? I ci wszyscy „złodzieje” powinni pozwać do sądów za niesprawiedliwe wyroki obecnie to państwo, tak. Mało tego, ja proponuję pierwszy w RP (z numerkami), żeby właśnie (tym złodziejom z PRL) budować im pomniki, lub popiersia albo nazywać ulice ich imieniem ! Bo to są BOHATEROWIE a nie…

ZŁODZIEJE !!!!!



Nawet się podpiszę jako satyryk mojego autorskiego Kabaretu, imię i nazwisko:

Ksywa Szczerbaty.



Więc dziękuję autorowi A. Łobodzie, bo zaraz odezwał się zwyczajny „profesor” Filutek. O, znam takiego jednego ze wsi Całowanie… Więc nie mogłem nie zareagować, a pióro aż drygało nerwowo.



Wreszcie rozmawiam z profesorem !



A myślałem że „ich” nie ma. Że tylko jest jeden, Bartoszewski Władysław. A tu proszę, odezwał się wreszcie odważny. Proszę wierzyć, ja biłem się o to, że profesorów w Polsce nie ma, z tym co powiedział do mnie, że w Polsce „profesorów” jest na pęczki., no i do rękoczynów doszło. Oczywiście walka nie trwała długo – tyle co ostatnio Andrzej Gołota w Chinach się popisał. Czekał nie wiem na co, a tu trzeba prać jak są brudy… Ale powiedziałem mojemu adwersarzowi, że przybył jeden Profesor z Wiednia, to jestem ja… Chyba nie uwierzył, dlatego w tym miejscu pozdrawiam go i Moich Przyjaciół i Czytelników na świecie. I tradycyjnie podpisałem się: Zygmunt Jan Prusiński

Prof. im. Władysława Bartoszewskiego, 11 Listopada 2008 r.

P.s. Wcześniej byłem magistrem im. Aleksandra Kwaśniewskiego.



Pytanie jest zaostrzone, wielce ważne, bo: w której ja jestem Polsce ? – Czy jest jedna czy podzielona na średniowieczne księstwa ? Dar techniki nie jest po to by sobie po pysku dać słowami, a wspólnie kontynuować Historię i Prawdę dla innych którzy po nas przyjdą. Ale wiem, że to są mrzonki, piszę, mówię, zachowuję się kabaretowo – bo inaczej nie można. Oto jeden z socjologów, ten od wska?ników „opiniodawców” w telewizji, z racji i funkcji – chyba tak – ustawiaczy tych z ZOO polityków, wkurzył mnie przed samym świętem Ułanów z roku 1918, bo „socjolog i poprawiacz” od wizerunków polityków, jakby tyle wspomnieć o Andrzeju Lepperze, jego nazwisko zaczyna się od litery „T”, to w telewizji „Superstacja” rzekł bez żadnej osłony, cytuję: „W Polsce jest 80 procent prostaków”! – Dlaczego o tym piszę ? Bo akurat ja na Forum Ustka taki mam pseudonim, nick ! Więc nie może być aż tylu, bo do tej pory myślałem że ja, Prostak jestem jeden w Polsce, a tu proszę… aż osiemdziesiąt procent ! Prowadząca w programie dziennikarka z lekka się przestraszyła, nawet zadała mu pytanie, czy nie boi się procesów sądowych ? A on, z uśmieszkiem zdrajcy, pewny siebie, z małymi oczkami (pofrunął z tym do piekła)…



Artur Łoboda pod swoim felietonem „Amerykańskie mniejsze zło” dopisuje w komentarzu te zacne słowa, tę Prawdę: „Do dyskusji potrzeba ludzi inteligentnych. Wniosek z tego – że w Polsce takich nie ma ! Dmowski i Piłsudski przegadali z współpracownikami setki nieprzespanych nocy – zanim zaczęli realizować swoje plany. Zaś prowokatorem jest ten – kto każe ludziom działać – nie mówiąc – co z działania wyniknie. Tak jak KOR i obecni rzekomo „walczący Polacy”. Więc dodaję koloritu do tego obrazka…



Gdzie jest Naród ?



W niedzielę (9.11.2008) mimochodem oglądałem reportaż. Wałęsa o znanym pseudonimie BOLEK, też się tak dziwnie bronił, że myślał tak myślał że jego kumple z KOR-u i SB mają pomysł na Polskę. Chodzi zapewne o sprawy gospodarcze. Wychodzi na to że przepędzenie ruskich było łatwiejsze, aniżeli oczyścić administrację przegniłą z okresu PRL. Tak, on się tylko domyślał, że ktoś ma w szufladzie środek na OAZĘ…



Ale jak to widać dzisiaj, rozgrabienie mienia publicznego było najłatwiejsze., na oczach wciąż ospałego narodu, który sam do dzisiaj nie wie o co chodzi. Bo wiedzieć nie musi. Orientuje się tylko rozgarnięty. Jak to mówią: „popędziły konie po betonie”… Więc takowe Piekło jest w Polsce. Ludzie nie wiedzą, kto właściwie rządzi w tym syfie. Są pewni, że to… Polacy.



- Jakaś mądra generacja za 100 albo 200 lat nie przebaczy nam tego. Bąd?my pewni, chyba że się połączymy całkowicie z duchami. Wszyscy. Dlatego mamy samych populistów od 19 lat w sejmie. Oni też zgłupieli, kto nimi rządzi. Bo ktoś nimi dyryguje…



To prawda, nie ma SOLIDARNOŚCI bez REWOLUCJI, a tak to rdza, drewniany głos, krzyk niemego.



Bolek, światły chłopak zakończył: „Bo takie są uroki demokracji”. Jeśli ktoś wierzy w ten tępy stary wytarty archaizm, to jest głupim megalomanem. Wolę jednak miast, „demokracja” zwać to po imieniu: PRAWO. Ale PRAWO dla NARODU a nie dla szubrawców.

Ciekaw jestem, co by na to powiedział sam Marszałek Józef Piłsudski, gdyby żył… (11.11.2008)



Lech Wałęsa, we wszystkim jest super mądry, i popatrzcie, podobno nie czytał książek a pisze książki. Widzicie, widzicie wy wszyscy ubodzy, Profesorowie ! Oto o ekologii wyraził się pracowicie, cytuję: „Największe zagrożenie to brak planu, w którym kierunku chcemy iść: czy postawić na ekologię, czy wszystko zabetonować. Wiem, że postawienie na ekologię byłoby trudne, ale zamiast w fabrykach pracę można znale?ć w handlu czy turystyce, po prostu zrobić w naszym kraju ekologiczną enklawę. Powstanie snasen ? Ale na tym można też nie?le zarobić”. (18.05.2008) – „Ekologia to problem nas wszystkich”, Dziennik.pl



O, widzicie jakiego mamy „profesora”? Szczerze powiem, iż nie wiem co to jest ten „snasen”. Muszę do słownika wyrazów obcych zajrzeć – no jak mnie Bolek sprowokował… Szukam, i nie ma. – Może to nowy termin wymyślony przez niego ?



Nie ma litości dla wrogów polskości !



Obojętne mi jest kto jest autorem tego hasła, ale jeżeli jest nim Polak, to go popieram jak każdy rozsądny Polak. Tak trzeba; wrogów mamy i z lewa i z prawa. Tu wódz tam wódz a w środku bieda i nędza. – Ile lat Polacy mają być masochistami, no ile ? Dlatego wcześniej czy pó?niej rozpierducha będzie w kraju. Niech nikt sobie nie myśli że Polacy są (papierowymi wojownikami), o, tu można się pomylić.



Pod ostatnim moim artykułem „Serenada, wklęsły blues, chór czarownic” na stronie AFERY PRAWA BEZPRAWIE A PRAWO – tak dokładnie nazywa się Niezależne Wydawnictwo Internetowe, pisze do mnie czytelnik „matuch”:

”Pisze pan o Polskiej Partii Biednych. Czy nie można by było tego wznowić ? Dziś taki kryzys i takie bezrobocie, trzeba i warto się zjednoczyć. Mówiąc o Polakach oczywiście. Co pan na to”? (12.11.2008)



Odpisuję z przyjemnością – bo to jest mój czytelnik który wprost pyta się.

Do „matucha”: Może mnie Pan ?le zrozumie, ale przez ostatnie 20 lat Polakom odebrano całkowicie inicjatywę we wszystkich działaniach. Polakami rządzi mniejszość etniczna. To dla mnie w ogóle jest nie do przyjęcia i wszem i wobec nie do zrozumienia. Żeby wprowadzić do życia ogólnokrajową organizację, to trzeba nakładu finansowego. Ci, którzy dostali się do sejmu nie muszą się o finanse martwić, bo z Kasy nr 1, centralnej, mają oni gwarancję. Czy Pan jest prawicowy to i tak na komunistów Pan płaci. Czy Pan jest lewicowy to i tak na „prawiczków” Pan płaci. Czy pan lubi Kwaśniewskiego vel Stoltzmana czy nie, to i tak Pan płaci. Czy Pan lubi Wałęsę vel Kohne czy nie, to i tak Pan płaci. Nie mówiąc o Jaruzelskim – „Wolskim”. Wszystko jest poukładane…



Ja do modlitwy zawsze dokładam te słowa: (Panie Boże, żeby w Polsce było jeszcze gorzej)! – Nie zrozumie Pan mojego przesłania, ale trzeba się o to modlić, bo wówczas, tylko wówczas – przepraszam za słowo, pierdolnie w Polsce wreszcie coś konkretnego.



Wczoraj słuchałem jak ten Wałęsa się wyginał u Moniki Olejniczak „W kropce nad i”, i wciąż mówił o „anarchii. – Dlaczego Bolek boi się ANARCHII…? Bo anarchia uporządkuje Państwo. Co jest czarne to czarne, a co jest białe to białe. Po prostu nie miesza się a rozdziela. Zauważ Pan że Bolek nie mówi w swoich mowach POLACY a POLSKA. A to jest różnica. On martwi się o Polskę (czyżby ?), a nie o Polaków. Pozdrawiam Pana. (13.11.2008)



Gdzie się podziali polscy profesorowie,

z charyzmą, z chryzantemą i honorem ?



Motto: „Ja jestem brzydki, dlatego nie zasiadam we władzach miejskich” – „Cicho”. O proszę, jaki ładny łańcuszek mądrości. Gdyby tak chcieli większość z Kurnika Sejmowego przyjrzeć się (swojej podobi?nie) w lustereczku, to 70 procent delikwentów wysłano by do roboty przy bydle w gospodarstwie u Jędrusia Leppera. – Jędruś, daj im po 700.00 złotych na miesiąc, niech posmakują ten niewolniczy gorzki chleb życia.



To na pewno nie napisał „profesor” a „bart”, ale jak znacząca jest to myśl:

„Strach jest motorem wszelkiej ludzkiej działalności. A rządy oparte na strachu (management by intimidation) mają definicję jednowyrazową. To TERRORYZM”.



Słuszna definicja.

Ale gdzie są… profesorowie ?



Na koniec artykułu, mam pytanie do Kardynała Stanisława Dziwisza, dlaczego w trakcie uroczystości czytał fragment wiersza Czesława Miłosza ? Czy mało mu dowodów, jakim był on naprawdę do Polaków ? – Czy za kilka udanych wierszy, można mu przebaczyć tę antypolskość ? A może należało się przy takich uroczystościach narodowych wspomnieć o poecie Kornelu Ujejskim ? Czyż nie napisał pięknie:



„Kochajcie Ojczyznę, nie świątecznie, ale codziennie, zawsze, trwale i stale”!



Zajrzyjcie czasem do poezji tyrtejskiej. Warto.

Bo uczy naszej Kultury, naszych rodzimych pamiątek.



12-13.11.2008 r.



* * *



JESTEŚMY WOLNI… W NIEWOLI



Mamy super demokrację, każdy złapał

w swoje ręce ile jej mógł ud?wignąć…



Prezydent ze swoim życiorysem na bakier,

skrzyknął do swoich kolesiów – towarzyszów;

„ – Bierzcie wszystko w swoje ręce”!



I wzięli – nawet ukradli księżyc na piasku !!!



Zegar nie przystaje, rwie do przodu,

jak traktor na jednym kole zrywa obyczaje.

Że też nie zgubił zębów gdy to powiedział…



Lech Wałęsa – współczesny marszałek

jakże w ciemności podobny do Diabła,

zrywa szpan wraz z komunistami na przodku.

A naród zagubiony we własnym języku,

bierze elementarz i od nowa nauki pobiera.



W nocnej ciszy słyszę głos z nieba:

„Chcieliście demokrację to ją macie”!



Zaprawdę powiadam wam, jest fajnie.



Lustra szczęścia pękają od śmiechu,

sroczki na zlot zleciały się liczne. –

Odpędzam batem komary nad bagnem,

i śpiewam fałszem protest songi zwiotczałe.



Zygmunt Jan Prusiński

27.12.2007 - Ustka
14 listopad 2008

Zygmunt Jan Prusiński 

  

Archiwum

Stalowa katastrofa
październik 28, 2003
http://www.obywatel.org.pl/
Raj Podatkowy - Polska
kwiecień 23, 2003
Andrzej Gwiazda
Portal PLUGAWA_POLSKA.COM
styczeń 15, 2009
Marek Głogoczowski
Rada Programowa Krakowskiego Biura Festiwalowego
styczeń 18, 2006
Gdzie się podziały pożyczki?
styczeń 26, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Jak funkcjonują największe gangi (4)
PKO BP i reszta świata

luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
W Polsce to normalka
czerwiec 10, 2008
Andrzej Leszyk
Prognoza Ataku USA na Iran
luty 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak uratować Polskę i świat - przed kryzysem?
luty 18, 2009
Artur Łoboda
HASŁO ANDRZEJA GWIAZDY
lipiec 30, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Na śmierć i życie
listopad 11, 2004
Włodzimierz Knap
Nie tylko Europejczykom odbiło
kwiecień 30, 2003
Eine grose geszeft
kwiecień 9, 2003
IAR
Gdynia - otwarte miasto? Forum ZKM z cenzurą
lipiec 10, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Cheney kagan bek i prezydent
październik 30, 2006
Wojciech Wlazlinski
Polska to dziwny kraj
sierpień 26, 2003
ABCnet
Zagrożone Wartości USA
grudzień 31, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
To my napluliśmy na groby naszych bohaterów
maj 1, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Tegoroczna Nagroda im. Jana Karskiego za Męstwo i Odwagę
lipiec 26, 2003
W struktury Europy wejd?my z Bogiem, Ojczyzną i bez honoru
grudzień 26, 2002
zaprasza.net
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media