ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi 
Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
więcej ->

 
 

Dziennikarska zbrodnia


Właściwie powinno się płakać nad tym , że tak doszczętnie kłamliwy, tak bardzo szkodliwy artykuł ? Szkoła Kiepskich pp. Krzysztofa Łozińskiego i Sławomira Sieradzkiego ukazał się w poważnym, opiniotwórczym tygodniku(?) "Wprost".
Rozumiem, mamy demokrację , wolność słowa, każdy może mówić co myśli, a papier cierpliwy jest. Ale, że do tego stopnia cierpliwy?
Nie wiedziałem. Zaskoczony jestem również tym, że we "Wprost" nie można wyrazić opinii polemicznej ponieważ w tym tygodniku mogą wydrukować a najwyżej 10 zdań od czytelnika. Na opluwanie, szkalowanie polskiej szkoły, polskich nauczycieli jest cały artykuł. Jako nauczyciel zostałem obrażony, jako Polak czuję dotknięty, prawo prasowe daj mi możliwość riposty. Ale ...
"Wprost" jak widać ma swoje własne prawo. Pan Redaktor Naczelny, który powinien czuć odpowiedzialny za to, że w jego tygodniku wobec nauczycieli i wobec Polaków rzucane są inwektywy, nie był łaskaw nawet mi odpowiedzieć.

Przyjrzyjmy się tym okrzyczanym, cytowanym przez różnych niedouków , ale także przez bezkrytycznych ludzi z cenzusem naukowym, badaniom OECD dotyczących wiedzy i umiejętności uczniów. Potrzeba tak niewiele, elementarnej wprost wiedzy z dziedziny pomiaru dydaktycznego ( blado tu wypadacie cytowani Panowie profesorowie) , by stwierdzić, ponad wszelką wątpliwość , iż badania te na naszym gruncie są nietrafne i nierzetelne. Żeby nie wchodzić w szczegóły powiem tak. Ci którzy narzędziami pomiarowymi przygotowanymi przez OECD chcą zmierzyć wiedzę i umiejętności Polaków, przypominają konowała, który przy pomocy np. stetoskopu chce określić stopień sprawności, powiedzmy, ucha wewnętrznego.

Standaryzacja sprawdzianów przygotowywanych przez OECD nie obejmowała Polaków, a poza tym w Polsce wprowadzone są one stosunkowo niedawno. Na wyniki pomiaru ma niebagatelny wpływ stopień przyzwyczajenia uczniów do narzędzi którymi pomiar jest prowadzony. Kiedy niby mieliśmy się do nich przyzwyczaić? Uczniowie z USA czy jakiekolwiek innego kraju wypadną bez porównania gorzej od naszych w teście przygotowanym u nas. Powody tego ? Jak wyżej. Czy panowie dziennikarze znacie już prawdę o badaniach OECD? Są one u nas metodologicznym bublem. Nie posługujcie się już więcej narzędziami, których budowy i funkcji i nie znacie, bo gdy to czynicie , przypominacie pewne niższe Naczelne z brzytwą w ręce ( z pewnością nie jest to brzytwa Ockhama ). Przykra to prawda, ale większość krytyków polskiej oświaty przypomina mi stado małp gotowych do użycia tego narzędzia do golenia w celach zgoła innych niż kosmetyczne.

Jeżeli mowa o zbrodni edukacyjnej to niech pan profesor Łukasz Turski powie kto jest zbrodniarzem ( zbrodniarzami ). Zbrodnią bez wątpienia jest szkalowanie naszego systemu oświaty i dopuszczanie do głosu w mediach ignorantów, merytorycznych, profesjonalnych zer w sprawach nauczania i wychowania. Nie, nie trzeba zamykać im ust, ale niech swoimi rewelacjami dzielą się u cioci na imieninach , a nie na forum ogólnopolskim.

Proszę niech Panowie łaskawie podadzą skąd zaczerpnęli informacje , że polski system edukacyjny wyławia tylko 3-4% utalentowanych uczniów. Kto, gdzie , kiedy, jaką metoda i na jakiej próbie prowadził te badania. Na jakiej podstawie twierdzicie , że ci ?niewyłowieni są utalentowani i co Panowie rozumiecie przez ?utalentowani . Dlaczego kłamliwie sugerujecie , że w Polsce osoby utalentowane , ale biedne nie mają właściwie szans na zrealizowanie się , że nie działa system stypendiów czy innych form pomocy . Jakim to wzorem ma być B. Clinton? Co jest podstawą twierdzenia, że osoba typu B. Gatesa nie zrobiłaby kariery u nas?
Mam wyliczać wielkich Polaków których ?wyłowił nasz system edukacyjny? Wiecie co Panowie? Zmierzcie sobie gorączkę.

Jak to jest Panie profesorze Wiktorze Kulerski z tym zaspokajaniem ambicji poznawczych uczniów. Czuje się Pan niezaspokojony w tym względzie ? Jakie szkoły Pan kończył? Proszę wyjaśnić co znaczy określenie ? szkoły dokładnie takie same jak w PRL. Czy tysiące polskich np. profesorów wykształconych przecież w tamtych szkołach jest ?le przygotowanych.
Ach, nie wszyscy? Niektórym, rozumiem że Panu i Panu prof. Łukaszowi Turskiemu udało się umknąć zbrodniczym działaniom polskiej edukacji. Co panowie profesorowie sądzą o wypowiedziach pan profesora Franciszka Ziejki rektora UJ i pana profesora Cezarego Józefiaka ?
Oni nie opluwają polskiej oświaty.

Twierdzenie, że utrzymywanie zawodówek , techników i liceów zawodowych ?nie ma sensu jest głupotą jak Himalaje. Mamy bardzo dobrych nauczycieli w szkołach zawodowych, ale oni sami nie zmienią struktury tego szkolnictwa. Nie ma i nie było w Polsce ani kadrowych, ani lokalowych przyczyn, które uniemożliwiałby przystosowanie - już dawno naszego szkolnictwa zawodowego do zmieniającego się rynku pracy związanego z restrukturyzacją gospodarki. Gdzie zatem przyczyna tego że ta gałą? szkolnictwa zaczyna ?produkować bezrobotnych. A może przyczyny? Oto dwie najważniejsze :

1) nasze elity rządzące dochodzą do władzy miedzy innymi na podstawie sloganów wyborczych o inwestowaniu w oświatę, ale potem zwalniają się z obowiązku stwarzania warunków dla kształcenia , zwłaszcza zawodowego, młodych Polaków. Dlaczego nasze szkolnictwo zawodowe nie kształci większej ilości uczniów w kierunkach teleinfomatycznych , elektronicznych czy innych związanych z high technology? Czy mam dodawać ile kosztuje wyposażenie takiej szkoły?

Mówicie Panowie o zbrodni. Zbrodnią jest pogłębiające się niedoinwestowanie polskiego szkolnictwa i wmawianie Polakom , że kształcenie zawodowe jest niepotrzebne. Tych którzy tak twierdzą powinien przebadać psychiatra. Kształćmy wszystkich na menedżerów to wielokrotnie tańsze. Tylko czym będą oni zarządzać?

2) Ogólna zapaść gospodarcza, recesja generuje bezrobocie, a nie szkolnictwo. Łaskawcy, mylicie przyczyny. Twierdzenie, że polska szkoła jest przyczyną naszego bezrobocia jest głupotą godna wpisania do znanej Księgi Rekordów.

Gdyby gospodarka polska rozwijała się tak jak planowano i zgodnie z swoimi możliwościami, absolwenci szkół zawodowych nie mieliby żadnych problemów z znalezieniem pracy. Nie powtarzajcie więc Panowie tych głupot, że kształcenie zawodowe nie ma sensu. Jego likwidacja byłaby niepowetowaną stratą dla wszystkich Polaków. W Niemczech np. już teraz uczelnie techniczne świecą pustkami. Jak możliwy jest rozwój gospodarczy bez techniki, technologii bez kształcenia zawodowego również na poziomie średnim ( skąd we?mie się poziom wyższy ) . Czy Panowie w ogóle rozumiecie co piszecie, a może lepiej, co przekazujcie czytelnikom? Mam poważne wątpliwości.

Wywodów na temat inteligencji Polaków nie będę komentował. Powiem tylko tyle: niektórzy dziennikarze z pewnością mają mniej niż cytowane 99 punktów ( taka jest właściwość średniej Panowie ) . Ciekawe dlaczego R. Lynn i T. Vanhanen nie podali swojego ilorazu.

I na zakończenie jeszcze jedno. M. Friedman wielki autorytet w sprawach ekonomii, w kwestii edukacji najzwyczajniej się myli. Typowe zawodowe skrzywienie Noblisty. Dla szewca świat jawi się jako potencjalni nabywcy jego butów, dla M. Friedmana świat jest rynkiem, wszystko ma swoja cenę, wszystko można sprzedać, wszystko kupić.. Otóż nie. Edukacja jest nierozerwalnie związana z wychowaniem, a więc z wartościami. Czy one też podlegają regułom rynkowym?

Józef Zawadzki
- studia uniwersyteckie dzienne z zakresu mikrobiologii
- studia podyplomowe : z zakresu pomiaru dydaktycznego ( Uniwersytet Gdański ), z zakresu organizacji i zarządzania
oświatą ( Uniwersytet Śląski )
- nauczyciel liceum ogólnokształcącego ( staż 22 lata )
przez 12 lat jego dyrektor ( do 31 sierpnia 2003 r ) dyrektor

Józef Zawadzki

rwajoz@poczta.onet.pl
21 marzec 2003

 

  

Archiwum

Czy Przyszedł Czas na Rokownia Między USA i Iranem?
styczeń 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Na arbeit do Reichu
sierpień 28, 2003
Andrzej Kumor
unity w pubach Dublina
lipiec 3, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kto się boi moherowej rewolucji(?)
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
From Blagovesta Doncheva – Bulgaria
lipiec 25, 2008
przysłał M.G.
Piskorski pod lupą
wrzesień 8, 2007
..
USA, Iran – a sprawa polska
maj 8, 2006
Janusz Korwin-Mikke
Urzędy zapłacą za błędy
maj 22, 2004
www.dziennik.krakow.pl
Opcja Zerowa. Sto lat za murzynami, pięć minut przed Żydami
marzec 6, 2008
Artur Łoboda
"Kara bez winy"
Wymiar niesprawiedliwości

kwiecień 10, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
Izrael planuje atak nuklearny na Iran
styczeń 8, 2007
Aschurbanipal
"Wotum nieufności" wobec MON
sierpień 2, 2002
PAP
Wojciech Papis apeluje o pomoc dla Matek pokrzywdzonych przez ZUS
luty 21, 2009
Wojciech Papis
LIST OTWARTY
lipiec 22, 2003
mars
Handel ludzką naiwnością
maj 24, 2007
USA tonie w długach, a Chiny boją się wolnej wymiany swojej waluty?
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Odłożona prywatyzacja
lipiec 4, 2002
PAP
Półgłówek
czerwiec 1, 2008
PAP
Wpływy z Unii Europejskiej. Koszty aneksji do UE (6)
marzec 28, 2003
Włodzimierz Bojarski
Zreformować system karny!
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media