|
| Nanotechnologia w szczepionkach |
|
| PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID |
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| 1984 |
|
| Podstawowa lektura dla młodych Polaków |
|
| Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu |
|
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek |
|
| Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? |
|
| Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. |
|
| Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas |
|
| Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania |
|
| TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! |
|
| David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid |
|
| Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 |
|
| |
|
| Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce |
|
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.
|
|
| Folksdojcz |
|
| Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. |
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Światowy dług |
|
| Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? |
|
| Premier Hiszpanii Pedro Sanchez o wojnie przeciwko Iranowi |
|
|
|
| Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! |
|
| |
|
| Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? |
|
| |
|
| Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków |
|
| Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia |
|
| Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID |
|
| Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. |
|
| Medialni MORDERCY! |
|
| Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi |
|
| Historia kontroli bankowej w USA |
|
| Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie. |
więcej -> |
|
Amerykanska partia wojny realizuje interesy Izraela
|
|
Walka o hegemonie Izraela na Bliskim Wschodzie i plany Nowego Ladu
Amerykanska partia wojny
"Wall Street Journal" z 18 lutego br. donosi w artykule Dawida Armstronga, ze cala ogolnopanstwowa siec telewizyjna w USA odmawia zamieszczania platnych ogloszen z protestami przeciw zapowiadanej inwazji na Irak. Byc moze uda sie te apele zamiescic w programach malych lokalnych stacji telewizji kablowej, wlacznie z Nowym Jorkiem i Waszyngtonem, jak to czynia zwolennicy Izraela.
Oto przyklad ogloszenia zawierajacego protest : "Susan Sarandon mowi: 'Nim nasza mlodziez zacznie wracac z pola bitwy w plastykowych workach dla poleglych zolnierzy, chcialabym wiedziec, co Irak popelnil przeciw USA?' Na to odpowiada byly zastepca ambasadora USA w Iraku Edward Peck: 'Odpowiedz jest taka, ze NIC. Irak nie mial NIC wspolnego ze zburzeniem 11 wrzesnia 2001 r. World Trade Center w Nowym Jorku'".
Ludzie rozsadni przeciw wojnie
Ogloszenia zawierajace protest przeciw wojnie sa oplacane glownie przez grupe Przedsiebiorcow Popierajacych Rozsadna Polityke (Business Leaders for Sensible Priorities) pod przywodztwem Bena Cohena, ktory powoluje sie na "fairness doctrine" (doktryna bezstronnosci) i jest przeciwny popierajacym wojne z Irakiem radykalnym syjonistom, tak Zydom, jak i "na nowo urodzonym chrzescijanom".
Gazety "New York Times" i "Wall Street Journal" opublikowaly kilkakrotnie calostronicowe ogloszenia z protestami przeciw wojnie z Irakiem. Ale redakcje tych czasopism raczej wojne popieraja. Niedawno widzialem tytul artykulu w "Wall Street Journal": "Anti-War, Anti-Semites" ("Antysemici przeciw wojnie") - konotacja, jak sie okazuje, jest dla nich oczywista. Nie trzeba tez tlumaczyc, jak w USA niebezpieczna dla ludzi, ktorzy sa przeciw napasci na Irak.
"Wall Street Journal" z 18 lutego br. donosi w artykule Hugh Pope'a, ze chociaz Syria nie zostala wymieniona przez prezydenta Busha jako czesc "osi zla", to sa obawy, ze bedzie dolaczona do listy krajow arabskich, w ktorych USA chce zmienic rzad. Syria obawia sie, ze na dluzsza mete jej stabilnosc jest zagrozona, zwlaszcza ze Colin Powell powiedzial niedawno, iz "sukces USA w zreformowaniu Iraku (...) zaprowadzi nowy lad na calym Bliskim Wschodzie", czyli ustali hegemonie Izraela (posiadajacego wiecej bomb nuklearnych niz Wielka Brytania) nad panstwami arabskimi, ktore nie maja broni atomowej. Doradca prezydenta Syrii Hafeza al-Assada Georges Jabbour przyznal: "Nie mamy zaufania do dobrych intencji Ameryki, poniewaz USA jest calkowicie po stronie Izraela".
Lewica i prawica razem
Juz 12 lutego br. Rene P. Ciria-Cruz w artykule pt. "Konserwatysci - przeciwnicy wojny z Irakiem krytykuja planowana wojne" w "Pacific News Service" napisal, ze wytworzyla sie lewicowo-prawicowa opozycja przeciw wojnie z Irakiem. Patrick Buchanan, przeciwnik inwazji i wydawca "The American Conservative" podkresla: "Jakkolwiek zli sa islamscy terrorysci, dzialaja na terenie Stanow, poniewaz USA dzialaja na ich terenach... Terror na ziemi amerykanskiej to cena, ktora placimy za tworzenie amerykanskiego imperium".
Konserwatysci - przeciwnicy wojny do tego stopnia atakuja neokonserwatystow w rzadzie Busha, ze to moze sie zle odbic na jego szansach w nastepnych wyborach prezydenckich. Brent Scowcroft, byly doradca pierwszego prezydenta Busha, Lawrence Eagleburger, byly sekretarz stanu, i najwieksi biznesmeni, ktorzy w styczniu oglosili "republikanski opor przeciw wojnie z Irakiem", ostrzegaja, ze konflikt moze sie rozprzestrzenic na caly Bliski Wschod. "Opozycja przeciw niesprawiedliwej wojnie" lezy w tradycji konserwatystow, pisze Jon B. Utley, czlonek Ludwig von Mises Institute w Auburn w Alabamie, poniewaz "podboje wojenne prowadza do zwiekszenia wladzy rzadu i podniesienia podatkow".
Serwer Antiwar.com w Sunnyvale w Kalifornii jest odwiedzany przez dwa miliony ludzi miesiecznie. Tacy komentatorzy jak Buchanan, Robert Novak, Charley Reese, Paul Craig Roberts i Georgie Anne Geyer stale krytykuja polityke antyiracka Busha. Wtoruja im: Lew Rockwell jr., Alan Reynolds, Joe Sobran i Justin Raimondo, ktorych nazwiska latwo znalezc w internecie, poslugujac sie wyszukiwarka.
"Saddam Husajn nie jest Hitlerem, Bush nie jest Churchillem. Nadchodzaca wojna nie przysporzy nam honoru", pisze Reese, a wtoruje mu pani Geyer: "Bush przyjmuje postawe religijnie natchnionego czlowieka i to prowadzi go do przekonania, ze ma on religijny obowiazek na Bliskim Wschodzie pokonania Saddama Husajna". Wedlug Johna Hostettlera (republikanina ze stanu Indiana), ktory jest przekonany, iz niewypowiedziana wojna naruszy konstytucje Stanow, bedzie to konflikt o zlych skutkach dla gospodarki i "moralnie nie do uzasadnienia", poniewaz nie mozna w zaden sposob wykazac, ze bedzie to "wojna sprawiedliwa" wedlug definicji sw. Augustyna.
Bojowi macho
Spory o wojne z Irakiem stawiaja tradycyjnych konserwatystow (tzw. paloecons) i libertarianow w jednym obozie przeciw neokonserwatystom (neocons) i koalicji "na nowo narodzonych chrzescijan", ktorych popiera Heritage Foundation, American Enterprise Institute, "The Weekly Standard", "National Review", "The New Republic" i nieraz "The Wall Street Journal". Tak wiec tradycyjni konserwatysci amerykanscy uwazaja, ze oboz neokonserwatystow jest mozgiem partii wojny (War Party) skladajacej sie ze skrajnych syjonistow, m.in. z Paula D. Wolfowitza (nazywanego "kabala"), wiceministra obrony USA, Richarda Perle'a (zwanego "ksieciem ciemnosci"), obecnie prowadzacego Defense Policy Board (Rade Polityki Obrony) i redaktora "Weekly Standard", rowniez zacieklego syjoniste Williama Kristola. Pani Geyer nazywa ich bojowymi "macho Likudniks", ludzmi blisko powiazanymi z ekstremistami izraelskimi.
Poparcie dla wojny z Irakiem wywoluje obawe niektorych "na nowo narodzonych chrzescijan". Wedlug gazety "The Washington Post", boja sie oni, ze wojna na Bliskim Wschodzie spowoduje smierc lub wypedzenie ich misjonarzy z zantagonizowanych krajow.
Utley twierdzi, ze wojna przeciw Irakowi przyniesie rozlamy na tzw. prawicy amerykanskiej; Bush moze powaznie stracic na popularnosci. Po wojnie partia rzadzaca zwykle traci wladze, jak to sie zdarzylo Churchillowi i Bushowi seniorowi. Taki obrot sprawy moze pomoc demokratom wygrac nastepne wybory prezydenckie. Na razie wsrod dziesieciu kandydatow na prezydenta z ramienia partii demokratycznej prowadzi Hillary Clinton i senator Liberman.
To tyle o wplywie wojny na polityke, ktora wojskowi komentatorzy telewizyjni przewiduja za kilka tygodni.
Nie docenial Izraela
"USA nie ma ukladu o wspolnej obronie z Kuwejtem". Taka odpowiedz otrzymal Saddam Husajn, kiedy oficjalnie zapytal sie o reakcje amerykanska na ewentualny najazd wojsk irackich na Kuwejt dziesiec lat temu. Wtedy Saddam Husajn zupelnie nie spodziewal sie wojny z USA i nie docenial znaczenia wplywow izraelskich w Waszyngtonie.
Dzis, po dziesieciu latach, USA szykuja nastepna wojne z Irakiem i odrzucaja francusko-niemiecka propozycje wyslania do Iraku stalych inspektorow ONZ (ubezpieczanych na miejscu oddzialami Narodow Zjednoczonych). Zwazywszy, ze istnieje strefa stale patrolowana przez lotnictwo amerykanskie i angielskie, wlasciwie wyklucza to mozliwosc produkcji i uzycia srodkow masowej zaglady przez Irak. Jednak zamiast tego pokojowego rozwiazania doborowe wojska amerykanskie zajmuja pozycje wyjsciowe do ataku na Irak.
Stacja telewizyjna CNN nadala
18 lutego opinie generalow amerykanskich o nadchodzacej wojnie z Irakiem. Przewiduja oni kilka tygodni walk, a nastepnie przynajmniej piecioletnia okupacje Iraku i roztoczenie nad nim amerykanskiej wladzy kolonialnej. Przypuszczalna liczbe cywilnych ofiar wojny szacuja na pol miliona osob. Mowia wiele o problemie broni masowego razenia wsrod panstw arabskich, ale zupelnie pomijaja arsenal Izraela, ktory nie tylko jest glownym destabilizatorem Bliskiego Wschodu, ale nigdy nie podlegl inspekcji przez rzad amerykanski. John Steinbach dokladnie opisal tak izraelski arsenal, jak i powodowana przez niego destabilizacje calego regionu. Jego wypowiedz latwo odnalezc w internecie. Steinbach dziala w amerykanskiej fundacji dla pokoju i bezpieczenstwa w epoce nuklearnej (Waging Peace Org.) Nuclear Age Peace Foundation - Israeli Weapons of Mass Destruction: a Threat to
Peace. (Izraelska bron masowego razenia zagrozeniem dla pokoju).
Nie tylko Irak
Wielomilionowe demonstracje przeciwko wojnie prewencyjnej z Irakiem poprawily chwilowo nastroj na gieldzie nowojorskiej, poniewaz masowe protesty przyniosly nadzieje na zaniechanie amerykanskiego ataku. Mimo to pojawiaja sie sprawozdania na temat planow zaprowadzenia nowego ladu na Bliskim Wschodzie po inwazji na Irak. Tak na przyklad pismo "The New Yorker" z 17.02.2003, zamiescilo artykul Nicolasa Lemanna "Po Iraku" ("After Iraq") - plan przebudowy Bliskiego Wschodu (The plan to remake the Middle East).
Arabski zwolennik amerykanskiego imperium na Bliskim Wschodzie prof. Fuad Ajami, doradca prezydenta Busha, napisal w biezacym numerze (luty 2003) miesiecznika "Foreign Affairs", ze Stany Zjednoczone maja okazje zmodernizowac i zdemokratyzowac swiat arabski, zaczynajac od Iraku. Paul Wolfowitz i Douglas Feith, obaj zajmujacy stanowiska wiceministrow obrony narodowej, rowniez wyrazaja poglad, iz najazd na Irak moze byc poczatkiem nowego ladu i zmiany rzadow nie tylko w Iraku, ale tez w Iranie, Syrii, Arabii Saudyjskiej, jak i na calym Bliskim Wschodzie. Prezydent Bush oswiadczyl ostatnio w przemowieniu o stanie panstwa USA i o planowanym ataku na Irak: "Wszyscy ludzie maja prawo wybierac swoj rzad i decydowac o swoim losie, a USA popieraja ich nadzieje wolnosci".
Dziwne to wypowiedzi, zwlaszcza ze przez pokolenia Stany Zjednoczone dalekie byly od wprowadzania demokracji w republikach bananowych Ameryki Lacinskiej czy tez na Bliskim Wschodzie - w krajach islamskich. Znamienne slowa znajdujemy w ujawnionej korespondencji Henry Kissingera sprzed kilkudziesieciu lat: "Nigdzie nie zaprowadzamy rzadow reprezentatywnych. Dlaczego mamy robic to w Grecji?" (Grecja byla wtedy pod rzadami dyktatora).
Czy USA/Izraelowi zalezy naprawde na wychowaniu krajow arabskich "do demokracji", czy tez na czyms zupelnie innym, bardziej materialnym?
|
|
23 luty 2003
|
|
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Leszek Miller zachwycony polską gospodarką
grudzień 23, 2003
|
Tragedia polskiego autokaru we Francji stała się zaczynem kolejnej manipulacji społeczeństwem.
lipiec 26, 2007
pnlp
|
Wizyta George W. Bush'a
Gość w dom…
czerwiec 8, 2007
Kazimierz Murasiewicz
|
Dajcie Miłoszowi spocząć w spokoju
sierpień 19, 2004
|
MF będzie sprzedawało obligacje danej serii do wartości 20 mld zł
listopad 28, 2002
PAP
|
Order Orła Białego dla Bronisława Geremka
grudzień 11, 2002
PAP
|
HAARP - straszna broń USA
luty 5, 2005
Polan
|
Święte krowy i barbarzyńcy
styczeń 11, 2007
Piotr Ciszewski
|
Te same błędy
sierpień 6, 2003
Karol Wojciechowski
|
Ameryko, obud? się!
październik 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zarobki w systemie ochrony zdrowia
maj 9, 2006
Adam Sandauer
|
Udupić dizajn!
kwiecień 23, 2005
Mirnal
|
Tajemnica spowiedzi samobojczego spiskowca
kwiecień 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Atak na Rydzyka
listopad 26, 2002
Artur Łoboda
|
Lawina ruszyła
kwiecień 25, 2003
Małgorzata Goss http://www.naszdziennik.pl
|
Szesnaście zasad państwa normalnego
luty 3, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
Wspomnienie o Janku Samsonowiczu
październik 4, 2005
przeslala Elzbieta
|
SOBCZAK i SZPAK.
W państwie prawa
luty 19, 2003
http://angora.pl/
|
Zarzut antysemityzmu
maj 29, 2008
Dariusz Kosiur
|
Milenijny rząd czyli PZU zmienia właściciela
czerwiec 29, 2004
Jakub Sakowicz
|
więcej -> |
|