ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
więcej ->

 
 

Mrzonki a rzeczywistość w kryzysie globalnym

W sprawach ludzkich w przeciwieństwie do nauk ścisłych, ludzie mają bardzo niedoskonałą wiedzę o faktycznym stanie rzeczy i z tego powodu dużo łatwiej jest przewidzieć ruchy planet, niż decyzje handlujących na giełdzie. Zawsze trzeba się liczyć, że zajdzie coś nieoczekiwanego. Niestety wszystkie koncepty człowieka z czasem, prędzej czy pó?niej okazują się niedoskonałe.

Różnica między ludzką wiedzą a rzeczywistością polega na tym, że sam mechanizm wiedzy polega na odbiorze informacji od naszych zmysłów i na zastosowaniu do tych informacji naszej wyobra?ni twórczej, w celu stworzenia naszego obrazu rzeczywistości. Obraz ten jest bliższy lub dalszy od faktycznego stanu rzeczy. Do tych wniosków, najwcześniej w historii, w Indiach ludzie doszli drogą introspekcji i analizy sprawdzalnych błędów i mrzonek człowieka.

Niestety zawsze nie jesteśmy w stanie w pełni pojąć tego, co się dzieje w rzeczywistości. Ten stan rzeczy przyczynia się do wielu konfliktów i jest ważnym elementem w historii ludzkich poczynań. Jest to fakt często ignorowany przy pobieraniu decyzji politycznych i ekonomicznych, co doprowadza do niepożądanych skutków nieraz niebezpiecznych a często nawet katastrofalnych. Naturalnie nieraz stoimy wobec przymusu wybierania mniejszego zła, jak na przykład sytuacja Polski w 1939 roku.

Ceny na giełdzie ustalane są w rezultacie różnic, dzięki którym, jedna strona zgadza się sprzedać po danej cenie, a druga kupić i dzięki temu, akt kupna-sprzedaży jest możliwy, ale skutki łatwo mogą różnić się od tego, czego człowiek spodziewa się kupując lub sprzedając. Podobnie dzieje się w wielu sytuacjach życia społecznego.

Obecnie panuje fundamentalizm rynkowy głoszący, że z natury rynek sam dąży do równowagi, podczas gdy w rzeczywistości, władze państwowe muszą często interweniować, w celu przywrócenia rynkowi równowagi przez albo pośrednie albo bezpośrednie działania banku centralnego. Jednocześnie doszło do tego, że można zarabiać, tak w czasie wyżu jak i niżu giełdowego. Można zarabiać nawet na możliwości, że niektóre długi nie będą w ogóle spłacone.

Takie hazardowe transakcje odbywają się na zupełnie nie regulowanym rynku globalnym wartości około 45,000 miliardów dolarów, która to suma przekracza więcej niż czterokrotnie wartość wszystkich bonów skarbowych USA. Mimo wielkiego ryzyka ludzie ryzykują w nadziei wielkich zysków.

Tylko władze państwowe mogą ograniczać tego rodzaju spekulacje hazardowe. Obecny kryzys, nadmiernie ryzykownych pożyczek hipotecznych, w USA i na całym świecie, istnieje mimo ostrzeżeń. Rząd Bush’a nie interweniował, zajęty budową globalnego imperium oraz pacyfikacją Iraku jak i pogróżkami pod adresem Iranu.

Coraz mniej ekonomistów przewiduje, że obecny kryzys będzie miał wykres w kształcie „V,” czyli po zapaści szybki powrót do równowagi. Coraz więcej przewiduje kształt spłaszczonego u dołu „U,” czyni przeciągający się głęboki kryzys. Natomiast pesymiści mówią o kształcie „L,” czyli o przewlekłym kryzysie w ramach tak zwanych „racjonalnych przewidywań.” George Soros należy do pesymistów i uważa, że obecny kryzys jest znacznie gro?niejszy, niż rząd Bush’a zdaje sobie sprawę, mimo tak głębokiego kryzysu na rynku finansów, jakiego przed tym nigdy nie było w gospodarce USA.

W lutym 2008 ceny nieruchomości w USA spadały o 25% w stosunku rocznym, a upadłości spowodują przejmowanie nieruchomości przez banki, podczas gdy w tym roku będzie ukończona budowa 600,000 nowych domów. Jednocześnie ryzykownych pożyczek hipotecznych w jest na rynku około sześć milionów, w tej liczbie około 40% w następnych dwu latach spowoduje upadłości w USA. W dodatku podobna sytuacja, na podobną skalę, spowodowana jest w USA pożyczkami hipotecznymi na zmienne oprocentowanie tak, że można się spodziewać, około pięciu milionów upadłości w USA, na przestrzeni następnych kilku lat.

W tej sytuacji rząd musi starać się zmniejszyć ilość upadłości i pomagać ludziom w zmienianiu pożyczek na dłużej terminowe, na niższych procentach, tak żeby zmniejszyć miesięczne spłaty długów hipotecznych, oraz zatrzymać tempo spadania wartości nieruchomości w USA. Nie stanie się to do końca kadencji Bush’a, w cieniu fiaska jego polityki na Bliskim Wschodzie, oraz jego przyzwoleniu na rozpętanie spekulacji nieruchomościami.

Obecnie najważniejsze w USA jest zmieszenie tempa upadłości, według takich spekulantów walutowych, jak George Soros. Według niego w obecnej chwili ważna jest kontrola cen nieruchomości i ograniczanie spekulacji, oraz wymaganie zmniejszenia ryzyka, przy udzielaniu pożyczek przez banki.

Spadek wartości dolara powoduje zastępowanie dolarów, w funduszach rezerwowych, innymi walutami i tworzeniem „suwerennych funduszy państwowych” w bankach centralnych takich państw jak Norwegia, Arabia Saudyjska, Chiny i Abu Dabi. Fundusze te lokują pieniądze w nieruchomościach i przedsiębiorstwach.

Chiny najwięcej skorzystały na globalizacji, dzięki budowie miliardowych fortun eksporterów produkcji z USA do Chin, gdzie roczny wzrost gospodarczy przekracza 10% i nadal rośnie. Przy spadku wartości dolara import, z Chin staje się coraz droższy i powoduje inflację w USA, skutkiem wzrostu cen importowanych towarów o 15% do 20%. Widać to zwłaszcza w sklepach firmy Wal-Mart.

Rosja korzysta z rosnących cen eksportowanego paliwa, produkowanego przez przemysł państwowy, w ramach „suwerennej demokracji,” która pozwala wypędzać międzynarodowe korporacje. Fakt ten zniechęca tylko niektórych inwestorów. Niemcy nadal są zainteresowane sprzedażą importowanego z Rosji paliwa i były kanclerz Schroeder jest zatrudniony w firmie Gasprom, przy projekcie rurociągu na dnie Morza Bałtyckiego, omijającego Polskę.

Niedawno George Soros napisał, że wojna przeciwko terroryzmowi jest poronionym pomysłem neokonserwatystów, tak jak napad na Irak, co powoduje bezprzykładny spadek prestiżu USA oraz bezprecedensowe wyczerpanie amerykańskich sił zbrojnych, jak też astronomiczne wydatki skarbu, oceniane między trzema i pięcioma tysiącami miliardów dolarów. Soros uważa, że następny prezydent USA musi pertraktować z Iranem, Syrią, Hamasem i Hezbollah. Soros popiera kandydata na prezydenta Barack’a Obama, który według niego ma wizję radykalnej reorientacji polityki USA na świecie, znacznie lepszą niż pani Hillary Clinton oraz naturalnie bez porównania lepszą niż John McCain, który trzyma się poronionej strategii Bush’a.

Sterowanie rynkiem przez doświadczonych ludzi jest konieczne. Banki centralne muszą pilnować rozwoju transakcji rynkowych oraz kredytowych, w celu unikania głębokich kryzysów oraz mieć nad nimi pewien stopień kontroli, według opinii doświadczonych spekulantów giełdowych i walutowych, takich jak George Soros, który w 2008 roku napisał książkę pod tytułem „Kryzys Amerykańskiej Dominacji: Koszty wojny Bush’a Przeciwko Irakowi” („The Buble of American Sypremacy: The Costs of Bush’s War In Iraq”).

„Otwarte społeczeństwo” Sorosa popiera żydowski ruch roszczeniowy i finansuje Fundację Batorego, w czym przysłużył się Jerzy Turowicz, który z Tygodnika Powszechnego zrobił „Żydownik Powszechny” według tytułu artykułu opublikowanego w Tygodniku Powszechnym przez jednego z rozgoryczonych współpracowników tego pisma. Tygodnik powszechny obecnie należy do obozu Gazety Wyborczej. Jak wiadomo Fundacja Batorego nie tylko finansowała film „Sąsiedzi” i zatrudnia J. T. Gross’a jako jednego z dyrektorów, ale również przez poparcie jego książek pomogła Gross,owi w karierze zawodowej i budowie jego fortuny.

„Unia Wolności” i „Platforma Obywatelska” należą do obozu finansowanego przez Soros’a, tak jak wszystkie ruchy „rewolucji kolorowych” co tłumaczy czołobitność Tuska i jego dyspozycyjność wobec Izraela i żydowskiego ruchu roszczeniowego. Trzeba pamiętać, że „Unia Wolności” utorowała powrót do władzy elity komunistycznej, w osobie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, również człowieka dyspozycyjnego wobec żydowskiego ruchu roszczeniowego. W jarmułce na głowie używał on przeprosin i skruchy za zbrodnię niemiecką w Jedwabnem, żeby oczernić tą zbrodnią Polaków, mimo tego, że był wybranym przez nich prezydentem.

Faktycznie Niemcy pod dowództwem Hauptsturmfuerer’a Hermann’a Schaper’a w jego „zonder komando” z Ciechanowa, użyli około 400 litrów benzyny do podpalenia zarekwirowanej stodoły i zastrzelili kilkunastu Żydów, pochowanych w rowie w klepisku. Jak wiadomo Polacy wówczas nie mieli ani benzyny ani broni palnej, na miejscu zbrodni w Jedwabnem.

George Soros, jako miliarder-spekulant walutowy jest jednym z filarów Partii Demokratycznej, co przyczynia się do opinii, że wybory w USA, przypominają wyścigi dwu koni, które należą do tego samego żydowskiego właściciela. Znajomość mechanizmów rynkowych pozwoliła Sorosowi, żydowskiemu uciekinierowi z Węgier, zdobyć kolosalną fortunę. Według niego mrzonki o rzeczywistości w konfrontacji z faktyczną rzeczywistością, są sednem obecnego finansowego kryzysu globalnego.


WWW.pogonowski.com
1 maj 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

List od Wałęsy
styczeń 7, 2006
zaprasza.net
Konstytucja 3 maja
kwiecień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polityczna schizofrenia
wrzesień 22, 2003
Nasz Dziennik
Czyje Orlęta.
czerwiec 24, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Ameryka jedną z żydowskich kolonii?
marzec 17, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
150. rocznica śmierci Adama Mickiewicza
listopad 26, 2005
Artur Łoboda
Bredzenie psychopaty. "Balcerowicz: Do strefy euro najlepiej w 2007 roku"
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda
Łatwo "obrzucić błotem", trudniej przyznać się do błędu
grudzień 3, 2002
PAP
Gówno znów wypływa na wierzch
styczeń 19, 2008
Artur Łoboda
Wizja Polski według PO
czerwiec 19, 2005
PAP
Park kulturowy na Starym Mieście?
maj 30, 2005
Gazeta Wyborcza, 30 maja 2005r.
Belka pokazuje komu służy
czerwiec 22, 2004
PAP
Czy Kanał Panamski Będzie Powiększony?
kwiecień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zmarł Jacek Kaczmarski
kwiecień 11, 2004
PAP
Przewlekłe śledztwo w sprawie zbrodni w Katyniu....
sierpień 4, 2004
Adam Sandauer
Żegnaj mój świecie
marzec 5, 2008
Artur Łoboda
NFZ wyda 6 mln zł na szkolenia
styczeń 19, 2005
PAP
jak to Walesa ameryke odwiedzil
październik 2, 2004
Huta Ostrowiec w ręce pani Główki?
grudzień 14, 2002
IAR
Szef rady programowej PO
styczeń 25, 2004
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media