ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.


 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
więcej ->

 
 

Po tamtej stronie wolności, czyli szara strefa moralności


Przypadek uduszenia kobiety we wrocławskim zakładzie karnym przez jej konkubenta skazanego za rozboje na dwa lata więzienia ukazuje (oprócz dramatu najbliższej rodziny ofiary) aspekt innej moralności kierownictwa zakładu karnego.

Z relacji radiowej w dniu samego zdarzenia dowiedzieliśmy się od kierownika penitencjarnego tego zakładu, iż nie jest zabronione przebywanie w toalecie skazanego z osobą(ami) go odwiedzającymi.
- Jest to oczywista nieprawda, jest to perfidne kłamstwo.

Z kolei Rzecznik Zakładu Karnego we Wrocławiu Marek Łażewski tuż po zabójstwie mówił dziennikarzom:
Służby więzienne wszczęły wewnętrzne dochodzenie, które ma wyjaśnić czy funkcjonariusze dopełnił swoich obowiązków. "Nigdy wcześniej nic podobnego nie zdarzyło się w tym zakładzie. Wszyscy jesteśmy bardzo poruszeni"

I wyjaśnia:
Zwyczajowo skazanych i odwiedzających pilnuje 2-3 funkcjonariuszy. Ponadto sala jest monitorowana. Przyznał jednak, że zakład karny jak inne jest przeludniony. Na 1380 miejsc we wrocławskim zakładzie przebywa ok. 1800 skazanych.

Oraz dodaje:
Wszyscy skazani wraz z odwiedzającymi przebywają na jednej sali. Skazanego jednorazowo mogą odwiedzić trzy osoby. Skazany ze swoimi gośćmi siedzi przy jednym stoliku. Najczęściej widzenie trwa godzinę. Czasami w nagrodę lub z innych powodów wizyta jest przedłużana o kolejną godzinę lub dwie.

Słowem jednak nie wspomina o regulaminie dla skazanych, a też obowiązujących „klawiszy” procedurach w trakcie doprowadzenia skazanego na widzenie, w czasie samego widzenia oraz powrotu skazanych do cel.

Wskazując te „uchybienia”, które doprowadziły do dramatu wielu osób (ofiara, krewni, funkcjonariusze pełniący służbę, a też sprawca) nie przesądzam o winie kogokolwiek od tego jest sąd. Chcę tylko zwrócić uwagę na perfidię kierownika penitencjarnego, który zasłaniając się zapewne tajemnicą okłamuje media, a za ich pośrednictwem społeczeństwo. Prawda skrzętnie skrywana przed większością społeczeństwa, które nie ma najmniejszego pojęcia co tak naprawdę dzieje się za murem więzienia lub aresztu.

Inne widzenia są dla osadzonych skazanych, a inne dla tymczasowo aresztowanych. Kodeks Karny Wykonawczy reguluje to w swoich zapisach.

W odniesieniu do zakładów karnych (typu zamkniętego, półotwartego i otwartego) ilość przysługujących widzeń dla skazanych uzależniona jest od tego czy ten posiada dzieci. Jeśli tak, to na dzieci do lat 15 przysługuje dodatkowe jedno widzenie w miesiącu. Dodatkowe widzenia mogą zostać też przyznane w formie nagrody za wzorowe sprawowanie lub inną grzeczność np. donoszenie na współwię?niów. To niestety utarta forma nagrody, która jest efektem resocjalizacji oraz pracy szefa ochrony. Opłaca się jednym i drugim. Skazany ma dodatkowe widzenie lub dłuższe widzenie. Kadra ma większą wiedzę na temat sytuacji pod celą, w grupie, oddziale, pawilonie.

Procedury obowiązujące przy doprowadzeniu skazanego na salę widzeń: skazany wzywany jest na dyżurkę oddziałowego (lub doprowadzony z celi w przypadku kiedy są to: areszt śledczy, zakład karny typu zamkniętego) gdzie na polecenie oddziałowego musi się rozebrać do slipów, opuścić je do kolan i zrobić przysiad. Ubiór skazanego zostaje przeszukany, po czym na polecenie dyżurnego skazany może się ubrać.

Jeśli skazanych z tego samego oddziału, do których przyszły osoby na widzenie, jest więcej z każdym przeprowadza się te same czynności. Przeszukani w tym czasie oczekują poza dyżurką, znajdują się pod okiem dyżurnego rozprowadzającego i pomocnika dyżurnego. Po zakończeniu czynności dyżurny odnotowuje ten fakt w książce dyżurów, wpisuje godzinę wyjścia i wydaje rozprowadzającemu celówki*.

Po doprowadzeniu na salę widzeń osoby pilnujące tam porządku odnotowują ten fakt odbierają celówki i wskazują skazanemu miejsce przy stoliku. W czasie widzenia skazanemu nie wolno kontaktować się z pozostałymi skazanymi ani osobami odwiedzającymi. Nie może też samowolnie zmienić miejsca, opuszczać tego miejsca.

Nie ma mowy aby bez zgody osób z kadry nadzorujących salę widzeń skazany mógł opuścić miejsce i udać się np. kantyny lub do toalety. Nie ma, ani zwyczaju ani też tego nie przewiduje regulamin, aby skazany mógł przebywać z kimkolwiek w toalecie.
Widzenie może zostać przerwane w każdej chwili na wskutek naruszenia regulaminu.

Podsumowanie:
Jeśli zdarzyło się to co już znamy (skazany udusił swoją konkubinę), to zostały bardzo poważnie naruszone przepisy regulaminu. Tłumaczenie przeludnieniem jest najlepszym dowodem na niedoskonałość ustawodawstwa na niewydolność polskiego systemu karnego co za tym idzie na efektywność systemu penitencjarnego. Jest też dowodem na lekceważenie zasady o humanitaryzmie wykonywania kary, czytaj art. 41 obowiązującej Konstytucji.

W tym przypadku to czynnik ludzki zawiódł, a kłamstwo kierownika penitencjarnego dowodzi jedynie na to ile tak naprawdę znaczy ludzkie życie po tamtej stronie wolności. Dla tej służby ważniejsze są partykularne interesy polskiego więziennictwa ni?li najlepsza nawet prawda. Tej zapewne się nie dowiemy, albowiem w polskiej rzeczywistości prawa skazanego i jego najbliższych liczą się jedynie na papierze. Jest prawdą, że polskie więzienia są przeludnione. Prawdą jest też i to, że licznie ze służby w więziennictwie odchodzą funkcjonariusze, co nie pozostaje bez znaczenia dla odpowiednich (często naginanych) standardów wykonywania kary pozbawienia wolności dla osób skazanych, czy tymczasowo aresztowanych

Ten nie odosobniony przypadek i tak wiele nie zmieni, to kulejący wymiar sprawiedliwości stwarza tego typu zagrożenia. O tym co tak naprawdę dzieje się za murami polskich więzień widzą nieliczni. Wie kadra którą zobowiązuje tajemnica milczenia oraz rodziny skazanych, które z nikąd nie mogą liczyć na pomoc. temat należy do gatunku wstydliwych i skutecznie przemilczanych.


Celówka – więzienny dokument tożsamości ze zdjęciem skazanego, na celówce znajdują się dane personalne, rodzaj i wysokość kary oraz adnotacje służby więziennej.


www.platformakociewie.pl
8 sierpień 2007

Marek Olżyński 

  

Archiwum

Zdekomunizować Roosevelta !!!
maj 9, 2007
marduk
"Kulawa kaczka" w USA i zdrada Polski
sierpień 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Oceń wygląd zmarłego!
październik 21, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Apel do wyborców
luty 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak na klawikordzie
czerwiec 1, 2003
Andrzj Kumor
Milion do wyparcia
sierpień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Cały świat jest sceną"
październik 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Liban a doktryna Geremka
sierpień 5, 2006
Adam Wielomski
HAARP straszna broń
luty 12, 2005
Goska
Postępowania zaciemniające
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
Szczęśliwego Nowego Roku
styczeń 1, 2004
zaprasza.net
Dzielni Polacy
styczeń 17, 2006
ZAWIADOMIENIE O PROCESIE
wrzesień 13, 2004
Oszukańcze gwiazdki
lipiec 8, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Quo vadis Poloniae - List otwarty
marzec 22, 2006
Markiewicz Michał
Pakistan traktowany jak republika bananowa w celu pacyfikacji Afganistanu
wrzesień 15, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (1)
styczeń 31, 2005
Gregory Akko
Kielce and fear
czerwiec 28, 2006
Norman G. Finkelstein
Jak latano 20 000 lat temu
lipiec 20, 2008
...
Rozmowa z rabinem ISRAELEM SINGEREM
luty 26, 2007
jan
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media