ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
więcej ->

 
 

Śmiać się, czy płakać?

Verheugen pokłócił się z polskimi posłami

Do ostrej wymiany zdań między komisarzem Unii Europejskiej Guenterem Verheugenem a polskimi posłami doszło na ostatniej sesji Parlamentarnej Komisji Wspólnej UE-Polska.

Poszło o wyrażona przez Verheugena krytykę postawy Polski w rokowaniach nad unijną konstytucją, a następnie o to, co poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski ocenił jako unijne próby jednostronnej rewizji Traktatu Akcesyjnego oraz jako podwójną miarę w ocenie deficytu budżetowego Polski.

"Jestem bardzo rozczarowany pana słowami. Jeżeli tak właśnie Polska zaczyna członkostwo w Unii Europejskiej, to żałuję swoich działań na rzecz Polski" - żachnął się Verheugen. W przeszłości był on wielokrotnie oskarżany w Unii i przez innych kandydatów o faworyzowanie Polski i o "wybielanie" raportów o polskich dostosowaniach do Unii.

Sytuację próbował łagodzić współprzewodniczący obradom poseł Józef Oleksy. "Wiemy, że Guenter Verheugen jest wspaniałym komisarzem, który jest twórcą w dużej mierze tego procesu rozszerzenia, i to ma wysokie oceny w Polsce" - podkreślił. Oleksy tłumaczył, że komisarz zrozumiał niedokładnie słowa posła Lewandowskiego. "Guenter, zwracam się, żebyś nie reagował tak emocjonalnie, bo nie było ku temu powodów" - apelował były premier.

Ale Verheugen nie zmienił tonu: "Dobrze zrozumiałem słowa pana Lewandowskiego, może nawet aż za dobrze. To, czy dobrze będzie stosowane prawo wspólnotowe, to podlega ocenie Komisji. Potem można oczywiście złożyć skargę do Trybunału Sprawiedliwości, ale to właśnie Komisja jest strażniczką traktatów" - ripostował.

Na argumenty strony polskiej, że kampania przed referendum opierała się na pozycji Polski w UE, gwarantowanej przez Traktat z Nicei, odpowiadał, że polski rząd i parlament dobrze wiedziały o toczącej się debacie nad nowym traktatem konstytucyjnym.

Zwrócił też uwagę, że rząd nie domagał się w negocjacjach członkowskich objęcia Polski prawem do udzielania nadzwyczajnej pomocy publicznej w regionach przylegających do dawnej granicy między NRD a RFN. Dopiero teraz Polska żąda objęcia tym prawem wszystkich dawnych krajów komunistycznych.

Oleksy, podkreślając, że nie chodzi mu o wypowiedzi Verheugena, odrzucił krytykę Polski za obronę nicejskiego systemu głosowania w Radzie UE.

Również poseł Eugeniusz Kłopotek wyrażał niezadowolenie z dążenia Unii do zmiany nicejskiego systemu głosowania w Radzie UE. "Czujemy się postawieni pod ścianą" - mówił, nawiązując do prób odejścia od Traktatu z Nicei i do "korekt" Traktatu Akcesyjnego w części dotyczącej rolnictwa wbrew protestom Polski.

Przeciwko jednostronnemu dostosowaniu warunków członkostwa do reformy wspólnej polityki rolnej wypowiadał się też poseł Lewandowski. Marek Kotlinowski z Ligi Polskich Rodzin dołożył do tego zarzut, że Komisja Europejska proponuje plany budżetowe dla Unii na lata 2007-2011/13, zanim Polska przystąpi do UE.

Wystąpienia polskich posłów nie przekonały współprzewodniczącego obradom z ramienia Parlamentu Europejskiego Francuza Jean-Louis Bourlangesa i sprawozdawcy unijnego parlamentu ds. Polski Włocha Jasia Gawrońskiego. Dołączyli do apeli Verheugena o konstruktywną postawę w sprawie konstytucji UE.

"Zbyt mocne upieranie się przy Nicei osłabi pozycję Polski" - ostrzegł Gawroński.
(PAP)

Komentarz

Albo nasi politycy są skończonymi idiotami i nie spodziewali się takiego obrotu sprawy, albo to tylko ciąg dalszy gry pod nazwą "wstąpienie Polski do Unii europejskiej" czyli "piaty rozbiór Polski.
(ZF)
25 listopad 2003

 

  

Archiwum

Ciekawostka
kwiecień 25, 2005
zaprasza.net
Prezydent podpisał ustawy, m.in o podatku PIT
sierpień 19, 2002
PAP
Wrazenia z Polski
czerwiec 4, 2003
przesłała Elżbieta
Kabała Bush'a i Propaganda Na Nadchodzące Wybory
wrzesień 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
SOBCZAK i SZPAK. W państwie prawa
luty 19, 2003
http://angora.pl/
Nostra Aetate
październik 6, 2006
E. Michael Jones
"Antykorupcyjne" zamki
luty 10, 2005
(PAP)
Prawdziwi wierni Bogu Żydzi ortodoksyjni uważają państwo Izrael i syjonizm za nazizm !
luty 23, 2003
Artur Łoboda
PKP usmażyła mi jaja!
grudzień 3, 2004
Mirosław Naleziński
Marek Wełna - polski Falcone?
styczeń 25, 2008
Marek Olżyński
Fałsz, obłuda i zakłamanie
styczeń 28, 2008
Artur Łoboda
Spór o polski ład ekonomiczny
czerwiec 2, 2002
Tadeusz Kowalik
Ratuj się Europo
lipiec 19, 2004
Przyjaciele
lipiec 12, 2003
przeslala Elzbieta
Czas usunąć się w cień?
listopad 3, 2007
Marek Olżyński
Na kogo nie głosować podczas zbliżających się wyborów
wrzesień 24, 2005
Artur Łoboda
Przewalanka w Polsce i w Rumunii, czyli paczki niespodzianki
grudzień 2, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
RMF FM - zawiadomienie o przestępstwie stacji
marzec 18, 2007
Zdzisław Raczkowski
Zwierzę gatunku człowiek
grudzień 19, 2002
PAP
Rząd brytyjski wprowadza absurdalne przepisy "w walce z homofobią"
sierpień 11, 2007
bibula
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media